Jump to content

Τα καλύτερα στη Γεύση


ahill2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Restaurant "Αλκιονίδες" στη Βάρκιζα (Νομός Αττικής).

Πολύ καλό φαγητό και χορταστικό χωρίς να σου πιάνουν τον πισινό :)

Κάποια βράδια έχει και Live μουσική πιάνο.

Link to comment
Share on other sites

Ο γύρος της Αθήνας σε 80 γεύσεις

 

παρομοιο με το απο πανω

 

+κυριως τa city secrets απο εκπομπη του μεga.

πολυ καλες λιστες και χρησιμα αρκετα comments...

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει σουβλάκια από αρκετά σουβλατζίδικα του ιστορικού κέντρου της Αθήνας και των Εξαρχείων, ένα είναι αυτό που μου κάνει πάντα την διαφορά. Τα ΑΓΡΑΦΑ, βρίσκεται βαλτετσίου και εμμανουήλ μπενάκη. Ο γύρος τους είναι καταπληκτικός και αν όχι ο καλύτερος από τους καλύτερους στο κέντρο. Έχουν και άλλα φαγητά αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει όλα. Είναι πάντα σταθεροί στην ποιότητα των φαγητών που φτιάχνουν και όχι όπως κάποιοι άλλοι που την μία μπορεί να τους πετύχεις και να έχουν καλό σουβλάκι ενώ την άλλη μέτριο και άψητο....
Link to comment
Share on other sites

τα καλυτερα για μενα ,που σε αυτα κοιταω να πηγαινω μονο οταν ειναι να φαω απ εξω ,ειναι τα KFC (tower zinger ftw ) και τα Simply Burgers ,που δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι αλυσιδα, αλλα υπαρχει ενα καταστημα σιγουρα στη Λεωφορο Συγγρου διπλα απο τον Αγ.Σωστη (Cowboy burger εκει ,κατι αντιστοιχο του texas burger σε αλλα καταστηματα ) . Γενικα ,burger ftw :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν ποτε σας βγάλει ο δρόμος προς Αγ. Νικόλαο στη Ναούσα, Ημαθίας....μην παραλείψετε να πάτε για φαγητό στις "4 εποχές".....καταπληκτικό μαγαζί εναρμονισμένο με το φυσικό περιβάλλον, τέλειες γεύσεις αλλά και τα παιδια που το δουλεύουν είναι το κερασάκι στην τούρτα!!!!!!!!!!!!!:D
Link to comment
Share on other sites

"Ψωμί & Αλάτι" στο Χαλάνδρι, από τα καλύτερα εστιατόρια που έχω φάει!! αξίζει ;)

 

* γνωστού master chef

mobile προβληματισμοί...
Link to comment
Share on other sites

"Ψωμί & Αλάτι" στο Χαλάνδρι, από τα καλύτερα εστιατόρια που έχω φάει!! αξίζει ;)

 

* γνωστού master chef

 

Λουκάκος, για δε το λες.. :p

έτσι κι αλλιώς είναι από τα καλά εστιατόρια. Δε νομίζω οτι θα πήγαινε κάποιος λόγω master cher, αν δε του άρεσε!

Link to comment
Share on other sites

1901 στα λαδαδικα. εξαιρετικο φαι, καλες τιμες και ζωντανη μουσικη. πολυ καλη προταση για ολες τις ηλικιες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ειμαι 34 χρονων,λατρης του εξω φαγητου και αυστηρως κριτης

λοιπον...

-σουβλακι Πετρουπολη ΙΟΝΙΟΝ (τα καλυτερα χειροποιητα σουβλακια και τρομερος γυρος κοτοπουλο,πατατες φρεσκες-πεντακαθαρο μαγαζι)

-σουβλακι Ψητονοστιμιες Πετρουπολη σαντουιτς ολα τα λεφτα

-μεζεδοπωλειο Εκατη Ταυρος το καλυτερο που εχουνε παει 30-40 ατομα που το επισκεφτηκαν

-galleri Περιστερι αψογος χωρος-πολυ ωραια πιατα

-AL PINO Παλιο Φαληρο Ιταλικο κυριλε χωρος,φοβερες μακαροναδες

-La Skala ιταλικο Πετρουπολη μεγαλη ποικιλια-ωραιος χωρος-πεντανοστιμα πιατα(πεντακαθαρο)

-παρφε παγωτο και εκλερ Πανοραμα Ανω Κυψελη

-παστες-τουρτες Κακαλης Περιστερι-Πετρουπολη

Edited by kavas2
Link to comment
Share on other sites

κοτοπουλο θανασης και υιοι στην παπαναστασιου. πολυ χορταστικο σαντουιτς και μονο 2.6 βαλεις δεν βαλεις σαλατα. α, και στρογγυλη πατατα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας για το ζαχαροπλαστείο Δεληολάνης, στο Περιστέρι. Έχει μια προσφορά στο Golden Deals,
7,5€ για μια τούρτα της επιλογής σας, ανάμεσα στις 5 πιο αγαπημένες σας γεύσεις… πλούσια σοκολάτα, λαχταριστή καραμέλα, προκλητική black forest, αρωματική tiramisu και παιχνιδιάρα φράουλα στο Δεληολάνη στο Περιστέρι, αξίας 16€ - έκπτωση 53%
Το Σάββατο έχω τα γενέθλιά μου και προσπαθώ να την βγάλω λίγο οικονομικά...
Link to comment
Share on other sites

δε μας αναφερει ωστοσο το βαρος της τουρτας.

αν ειναι 500 η 750 γραμμαρια,δε λεει..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Kαλη τιμη.απο εκεικαι περα εξαρταται με το αν σε εξυπηρετει το μεγεθος της τουρτας,δλδ απο το ποσα ατομα εχεις καλεσμενους.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λοιπόν έχουμε και λέμε

Θεσσαλονίκη

Ουζερί

Ούζου Μέλαθρον, έφαγα πρόσφατα και τα σπάει και μάλιστα αν γραφτείς στο http://www.ouzoumelathron.gr κερδίζεις 7% έκπτωση αρκετά καλό.

 

Μύρισε Θάλασσα, είναι στον εύοσμο αξίζει να το δείτε είναι πολύ καλό

 

Γυράδικα - Σουβλάκια

 

Ντερλικατέσεν : Παίρνω χρόνια και αν και είναι τσιμπημένο είναι σταθερή και καλή ποιότητα οπότε ξέρω τι τρώω.

 

Devido: Είναι από τα καλύτερα στο είδος του

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε

Θεσσαλονίκη

Ουζερί

Ούζου Μέλαθρον, έφαγα πρόσφατα και τα σπάει και μάλιστα αν γραφτείς στο http://www.ouzoumelathron.gr κερδίζεις 7% έκπτωση αρκετά καλό.

 

Μύρισε Θάλασσα, είναι στον εύοσμο αξίζει να το δείτε είναι πολύ καλό

 

Γυράδικα - Σουβλάκια

 

Ντερλικατέσεν : Παίρνω χρόνια και αν και είναι τσιμπημένο είναι σταθερή και καλή ποιότητα οπότε ξέρω τι τρώω.

 

Devido: Είναι από τα καλύτερα στο είδος του

 

αφου γινεις μελος, σου στελνουν καποια καρτα που την χρησιμοποιεις καθε φορα που επισκεπτεσε το μαγαζι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σουβλακι: στον Κανδαυλο , Γκαζι. Πιταρες που χορταινεις κ μονο που τις βλεπεις κ ωραιες γευσεις!

 

Ιταλικο: La Pasteria(εχω παει σε Γλυφαδα, Ν Σμυρνη, Κολωνακι, Mall, Metro Mall & La Strada στο Ψυχικο με λιγο πιο ανεβασμενες τιμες.

 

Ωραιο φαγητο, οικονομικο & με ποικιλια εχει η Αυλη στο Φαληρο.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

αφου γινεις μελος, σου στελνουν καποια καρτα που την χρησιμοποιεις καθε φορα που επισκεπτεσε το μαγαζι?

 

Ναι αυτό, εγώ τουλάχιστον που γράφτηκα γιατί πηγαίνουμε και συχνά και στης Αθήνας το Ούζου Μέλαθρον απλά γράφτηκα ως μέλος και μετά από ένα μήνα μου ήρθε δωρεάν η κάρτα με την έκπτωση την δείχνω απλά πριν την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό, εγώ τουλάχιστον που γράφτηκα γιατί πηγαίνουμε και συχνά και στης Αθήνας το Ούζου Μέλαθρον απλά γράφτηκα ως μέλος και μετά από ένα μήνα μου ήρθε δωρεάν η κάρτα με την έκπτωση την δείχνω απλά πριν την παραγγελία.

 

ωραια.γιατι μετα την εγγραφη, μου ηρθε απλα ενα επιβεβαιωτικο μειλ. Θα περιμενω την καρτα λοιπον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για φαγητο κατι παραλιακο υπαρχει προς ανατολικη αττικη μερια?:)

 

Για ποια περιοχή ακριβώς ενδιαφέρεσαι ,και τι είδος φαγητού ;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποιο ξενοδοχείο στη Θεσσαλονίκη που να έχει βραδυνό σε μπουφέ?

Και είναι και το εστιατόριο στην πισίνα ακόμα καλύτερα!

 

Ή αν έχει να προτείνει κανείς κάποιο μαγαζί για δείπνο δίπλα σε πισίνα???

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα καταλύματα από 4* και πάνω με εστιατόριο είναι υποχρεωμένα από τον ΕΟΤ να παρέχουν και μπουφέ γεύματα .:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...