Jump to content

Windows 10 Mobile: Είναι η αναβάθμιση που περιμέναμε;


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να απαντήσω στην ερώτηση του thread, όχι δεν είναι αυτό που περίμενα.

Περίμενα να δω ένα πιο ώριμο λειτουργικό αλλά τελικά παρατηρώ ότι πρόκειται για κάτι εντελώς beta.

Ναι τα τρέχω στο 920 που δεν είναι στις official συσκευές που υποστηρίζονται αλλά δεν βλέπω πως προβλήματα του στυλ όταν παίζει η μουσική και μέ παίρνουν τηλέφωνο, η μουσική δεν σταματάει, έχουν να κάνουν με την παρωχημένη συσκευή μου.

 

Σίγουρα οι νέες εφαρμογές μηνυμάτων, email και ημερολογίου δίνουν μια διαφορετική χρήση στον χρήση, αλλά πραγματικά έπρεπε να περιμένουμε τα Windows 10 για να μας δωθεί αυτή η χρήση;;

 

Προσωπικά είδα ελάχιστα πράγματα να δικαιολογούν την ύπαρξη νέας εκδόσεως λειτουργικού. Τα περισσότερα από αυτά θεωρώ πως έπρεπε να έχουν δοθεί εδώ και πολύ καιρό σαν fixes στα Windows 8.

 

Μια πιο bullet friendly έκδοση της εμπειρίας μου με τα Windows 10

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6636142#post6636142

Η οποία δυστυχώς κάθε μέρα βρίσκω και ένα καινούριο bullet να βάλω στη λίστα των "Δε μου αρέσει"

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το λίγο που τα επεξεργάστηκα στο 640 του αδερφού μου, μου άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις! Είναι μια φρέσκια και ελπίδοφόρα πρόταση που την έχει ανάγκη το καταναλωτικό κοινό! Αν γεμίσει και το store με τις εφαρμογές που λείπουν τότε θα καταφέρει να αποσπασει αξιοσέβαστο μερίδιο στην αγορά. Είναι η τελευταία τους ευκαιρία!
Link to comment
Share on other sites

Για την πρώτη έκδοση ειναι αρκετά καλά αλλα εδώ ειναι το θέμα ότι η m$ πρέπει να τρέξει να κάνει της βελτίωσες στο μισό χρόνο σε σχέση με τούς άλλους! Δεν έχει την πολυτέλεια του χρόνου οπός η google η της apple ! Που βγάζουν εκδόσεις με bug αλλα έχουν ένα καλό οικοσυστήματα που τους υποστηρίξει μέχρι να κάνουν διορθώσεις! Αν τα χρονοδιάγραμματα δεν τα ακολουθεί ευλαβικά θα χάσει και τούς τελευταίους απομείναντες!
Link to comment
Share on other sites

όπως πάντα την Microsoft την πάει "μια μια"

δηλαδη 1 έκδοση σουπερ μετά 1 μέτρια.. μετά πάλι μια σουπερ μετά πάλι μια μέτρια...κοκ

πχ στα pc:

Windows XP σουπερ (για την εποχή τους)

Windows Vista μέτρια

Windows 7 σουπερ

Windows 8 μέτρια

Windows 8.1 σουπερ

Windows 10 μετρια.....

 

οπότε περιμένω με ανυπομονησία να περάσει η εποχή και να πάμε στα επόμενα που θα ειναι σουπερ είτε λεγονται 10.1 ή 11

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

όπως πάντα την Microsoft την πάει "μια μια"

δηλαδη 1 έκδοση σουπερ μετά 1 μέτρια.. μετά πάλι μια σουπερ μετά πάλι μια μέτρια...κοκ

πχ στα pc:

Windows XP σουπερ (για την εποχή τους)

Windows Vista μέτρια

Windows 7 σουπερ

Windows 8 μέτρια

Windows 8.1 σουπερ

Windows 10 μετρια.....

 

οπότε περιμένω με ανυπομονησία να περάσει η εποχή και να πάμε στα επόμενα που θα ειναι σουπερ είτε λεγονται 10.1 ή 11

 

Redstone. Αυτό φαντάζομαι να είναι το σούπερ :P

Link to comment
Share on other sites

Στο 640XL έκανα την αναβάθμιση την προηγούμενη Κυριακή, η οποία έγινε σχετικά γρήγορα (σχεδόν 1,5 ώρα), και οι πρώτες εντυπώσεις θετικές. Το νέο περιβάλλον μου φάνηκε πιο σύγχρονο και γεινικά μου άρεσε περισσότερο από το αντίστοιχο των 8.1. Είχα κιόλας ποστάρει και σε άλλο σχετικό νήμα ότι όλα είχαν πάει καλά.

 

Όλα έδειχναν ΟΚ και πέρα από μια-δυο λεπτομέρειες που χρειάστηκε να ψαχτώ και να κάνω παραμετροποίηση (π.χ. εξ αρχής είχε κάνει merge τις 2 sim και δεν είχα ξεχωριστά tiles για κάθε αιρθμό τηλεφώνου), δεν έδειχνε να έχει θέματα η εγκατάσταση. Δεν είχαν χαθεί άλλες ρυθμίσεις (π.χ. η φωτό του lock screen, ή άλλα passwords ή οι επαφές).

 

Ακολούθησε αμέσως την Δευτέρα ένα ταξίδι στο εξωτερικό, και εκεί εμφανίστηκαν 2-3 σοβαρά θέματα:

1. το hotmail/outlook mail σταμάτησε να λειτουργεί (ή μάλλον δεν είχα προλάβει να πάρω πρέφα ότι δυσλειτουργούσε εξ αρχής). Δεν εμφάνιζε καθόλου emails παρά μια κενή οθόνη xωρίς κανένα φάκελο και όταν έκανα refresh μου έλεγε ότι δεν βρίσκει νέα αλληλογραφία. (δεν εμφάνιζε βέβαια ούτε την παλιά). Τουλάχιστον κατάφερα να έχω επικοινωνία με το yahoo mail μέσω browser.

2. Το ίδιο πράγμα συνέβη και με το εταιρικό email account.

3. Το HERE maps (και το Here drive) δεν λειτουργούσαν σωστά ούτε σε on ούτε σε off line mode. Με τα χίλια ζόρια έβρισκαν την θέση μου αλλά δεν εμφάνιζαν τις οδούς. Προχώρησα σε update των χαρτών (χωρίς αποτέλεσμα), κατόπιν τους διέγραψα και τους ξανακατέβασα φρέσκους (πάλι χωρίς αποτέλεσμα) ώσπου τελικά έμεινα ξεκρέμαστος από θέμα πλοήγησης.

4. Ο browser κόλλαγε σε αρκετές σελίδες (σχεδόν σε όλες που έμπαινα σε σημεία όπου το δωρεάν wifi σε παρέπεμπε με link για registration σε κάποια ιστοσελίδα πριν σου κάνει enable το wifi).

 

Η ταμπλέτα που είχα μαζί για backup (samsung tab2 10.1 με android 4.4), αλλά και τα blackberry και Note 4 της συζύγου δεν αντιμετώπισαν κανένα θέμα.

 

Χτες που επέστρεψα τα προβλήματα παρέμειναν και επί πάτριου εδάφους. Δίλεπτο γκουκλάρισμα, και downgrade σε 8.1 και όλα δουλεύουν πάλι μια χαρά.

Προσωπικά, θα το κρατήσω ώς έχει και δεν πρόκειται να ξαναπειραματιστώ και να μείνω χωρίς φουλ λειτουργικότητα στην δουλειά ή να χάνω ώρες κάνοντας restore.

Τα δεκάρια όσο τα είδα μου άρεσαν, δεν τα καταδικάζω σαν λειτουργικό παρόλη την αστοχία που είχαν σε εμένα. Ίσως σε επόμενη συσκευή που θα τα έχει από το εργοστάσιο (σε κανένα χρόνο που θα έχουν ωριμάσει).

Link to comment
Share on other sites

όπως πάντα την Microsoft την πάει "μια μια"

δηλαδη 1 έκδοση σουπερ μετά 1 μέτρια.. μετά πάλι μια σουπερ μετά πάλι μια μέτρια...κοκ

πχ στα pc:

Windows XP σουπερ (για την εποχή τους)

Windows Vista μέτρια

Windows 7 σουπερ

Windows 8 μέτρια

Windows 8.1 σουπερ

Windows 10 μετρια.....

 

οπότε περιμένω με ανυπομονησία να περάσει η εποχή και να πάμε στα επόμενα που θα ειναι σουπερ είτε λεγονται 10.1 ή 11

 

Μη μπερδεύεις τα desktop με το mobile. Κάνεις λάθος. Στο Mobile η σειρά είναι wp7 (χάλια) wp8, wp8.1 και τώρα w10 mobile οπότε υπάρχει μια συνεχής βελτίωση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο 640XL έκανα την αναβάθμιση την προηγούμενη Κυριακή, η οποία έγινε σχετικά γρήγορα (σχεδόν 1,5 ώρα), και οι πρώτες εντυπώσεις θετικές. Το νέο περιβάλλον μου φάνηκε πιο σύγχρονο και γεινικά μου άρεσε περισσότερο από το αντίστοιχο των 8.1. Είχα κιόλας ποστάρει και σε άλλο σχετικό νήμα ότι όλα είχαν πάει καλά.

 

Όλα έδειχναν ΟΚ και πέρα από μια-δυο λεπτομέρειες που χρειάστηκε να ψαχτώ και να κάνω παραμετροποίηση (π.χ. εξ αρχής είχε κάνει merge τις 2 sim και δεν είχα ξεχωριστά tiles για κάθε αιρθμό τηλεφώνου), δεν έδειχνε να έχει θέματα η εγκατάσταση. Δεν είχαν χαθεί άλλες ρυθμίσεις (π.χ. η φωτό του lock screen, ή άλλα passwords ή οι επαφές).

 

Ακολούθησε αμέσως την Δευτέρα ένα ταξίδι στο εξωτερικό, και εκεί εμφανίστηκαν 2-3 σοβαρά θέματα:

1. το hotmail/outlook mail σταμάτησε να λειτουργεί (ή μάλλον δεν είχα προλάβει να πάρω πρέφα ότι δυσλειτουργούσε εξ αρχής). Δεν εμφάνιζε καθόλου emails παρά μια κενή οθόνη xωρίς κανένα φάκελο και όταν έκανα refresh μου έλεγε ότι δεν βρίσκει νέα αλληλογραφία. (δεν εμφάνιζε βέβαια ούτε την παλιά). Τουλάχιστον κατάφερα να έχω επικοινωνία με το yahoo mail μέσω browser.

2. Το ίδιο πράγμα συνέβη και με το εταιρικό email account.

3. Το HERE maps (και το Here drive) δεν λειτουργούσαν σωστά ούτε σε on ούτε σε off line mode. Με τα χίλια ζόρια έβρισκαν την θέση μου αλλά δεν εμφάνιζαν τις οδούς. Προχώρησα σε update των χαρτών (χωρίς αποτέλεσμα), κατόπιν τους διέγραψα και τους ξανακατέβασα φρέσκους (πάλι χωρίς αποτέλεσμα) ώσπου τελικά έμεινα ξεκρέμαστος από θέμα πλοήγησης.

4. Ο browser κόλλαγε σε αρκετές σελίδες (σχεδόν σε όλες που έμπαινα σε σημεία όπου το δωρεάν wifi σε παρέπεμπε με link για registration σε κάποια ιστοσελίδα πριν σου κάνει enable το wifi).

 

Η ταμπλέτα που είχα μαζί για backup (samsung tab2 10.1 με android 4.4), αλλά και τα blackberry και Note 4 της συζύγου δεν αντιμετώπισαν κανένα θέμα.

 

Χτες που επέστρεψα τα προβλήματα παρέμειναν και επί πάτριου εδάφους. Δίλεπτο γκουκλάρισμα, και downgrade σε 8.1 και όλα δουλεύουν πάλι μια χαρά.

Προσωπικά, θα το κρατήσω ώς έχει και δεν πρόκειται να ξαναπειραματιστώ και να μείνω χωρίς φουλ λειτουργικότητα στην δουλειά ή να χάνω ώρες κάνοντας restore.

Τα δεκάρια όσο τα είδα μου άρεσαν, δεν τα καταδικάζω σαν λειτουργικό παρόλη την αστοχία που είχαν σε εμένα. Ίσως σε επόμενη συσκευή που θα τα έχει από το εργοστάσιο (σε κανένα χρόνο που θα έχουν ωριμάσει).

Να τα περάσεις ξανά όταν έρθει το firmware! Τότε θα λειτουργούν σαν τα 8.1!

Κι εγώ αυτό περιμένω! ;)

Μη μπερδεύεις τα desktop με το mobile. Κάνεις λάθος. Στο Mobile η σειρά είναι wp7 (χάλια) wp8, wp8.1 και τώρα w10 mobile οπότε υπάρχει μια συνεχής βελτίωση.

Ξέχασες τα 7.8 (χάλια...) ;)

 

Απλά τα 10 ειναι πολύ καλύτερα, απλά δεν ήρθαν με FIRMWARE! Εκεί είναι όλο το θέμα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σε 535 κάνει κάτι κουλά ώρες-ώρες και την ώρα που είναι ανοιχτό και το δουλεύεις ή δεν θα αναποκρίνεται η οθόνη ή θα πατιέται ότι νάναι, με τα 8άρια ήταν άριστο το κινητό, με τα 10 χάλασε πολύ και το μετάνιωσα που την έκανα..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σε 535 κάνει κάτι κουλά ώρες-ώρες και την ώρα που είναι ανοιχτό και το δουλεύεις ή δεν θα αναποκρίνεται η οθόνη ή θα πατιέται ότι νάναι, με τα 8άρια ήταν άριστο το κινητό, με τα 10 χάλασε πολύ και το μετάνιωσα που την έκανα..

 

Το L535 έχει θέμα με το touch, το ότι συμβαίνει στα W10 μπορεί να είναι απλά σύμπτωση και να κάνει το ίδιο και στα 8.1.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μη μπερδεύεις τα desktop με το mobile. Κάνεις λάθος. Στο Mobile η σειρά είναι wp7 (χάλια) wp8, wp8.1 και τώρα w10 mobile οπότε υπάρχει μια συνεχής βελτίωση.

 

το αναφέρω έτσι και γιατί συγκλίνουν οι πλατφόρμες πλέων σε ένα,..,

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εγινε μια αναβαθμιση στο Ημερολογιο και ενω στο Live tile στην οθονη εναρξης μου εβγαζε 29 Μαρτιου αν θυμαμαι κιολας καλα, το 29 το εβγαζε παντως, τωρα γραφει Ημερολογιο του Outlook,και οσο και αν προσπαθησα δεν αλλαζει το live. Και μεσα οταν μπαινω η μερα που ειναι κυκλωμενη ειναι η 1 Απριλη.

Σε εμένα κανονικά Τετάρτη 30 γράφει στην οθόνη έναρξης και όταν μπαίνεις μέσα είναι κυκλωμένη η τρέχουσα ημερομηνία. Αν κάνεις scroll τότε αλλάζει το σημείο που είναι κυκλωμένο και σου δείχνει τις τυχόν υπενθυμίσεις που υπάρχουν για τη συγκεκριμένη ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Το L535 έχει θέμα με το touch, το ότι συμβαίνει στα W10 μπορεί να είναι απλά σύμπτωση και να κάνει το ίδιο και στα 8.1.

 

το οτι έχει θέμα με το touch πρώτη φορά το ακούω, όσο καιρό ήταν με τα 8άρια ήταν άψογο χωρίς κανένα θέμα, με τα 10άρια το κάνει αυτό τελευταία..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

πολύ αυτομαστιγωμα. δυστυχως οι πρωτοι χρηστες ειναι beta testers και στα wm με το πολύ μικρο ποσοστο χρηστων θα παρει καιρο να στρωσει το πραμα. εγω σε 535 δεν την περναω. δεν ειναι δικο μου βεβαια αλλα εγω το διαχειριζομαι στις αναβαθμισεις. εγω παραλιγο να παρω ενα wm και τωρα χαιρομαι που δεν το εκανα. πολύ αργα πανε τα πραγματα εκει στην ms.
Link to comment
Share on other sites

Να γράψω κι εδω την εμπειρία μου . Περασα τα 10 σε 640 xl. Περιβάλλον σαφως αναβαθμισμένο και premium. Ταχύτητα σε σχέση με τα 8.1 και στη μπαταρία δεν παρατήρησα πρόβλημα. Ένα λίγο παλαβό θεματάκι : το ρολόι πήγαινε σταθερά λίγο πίσω! Και τώρα ο λόγος που έκανα το downgrade και ηρέμησα: Δεν αναγνώριζαν τους λογαριασμους μου outlook και hotmail. Δεν συγχρονίζονταν με τίποτα! Αποτέλεσμα οι επαφές να φαίνονται άδειες και να προβάλλει τον αριθμό στην κλήση ή το SMS ενω πχ στον Rapdialer τους εύρισκα!! Δεν λάμβανα τα mail μου ενω τα ελάμβανα κανονικά στο gmail λογαριασμό μου. Χάθηκαν όλα τα δεδομένα του ημερολογιου ( τα οποία είχα περάσει απο το ίδιο το κινητό αν αυτό έχει σημασία) και αναγκάστηκα να τα περναω στο google ημερολογιο απ το λογαριασμό μου στο pc. Αυτό το θεωρώ αυτογκόλ γιατι είμαι χρόνια χρήστης WP συνειδητά και το κινητό το θεωρώ εργαλείο , έχω δε σαν κύριους λογαριασμους αυτούς της ms. Ερχόταν η αλληλογραφία κανονικά στο 920 και όχι στο καινούριο! Αντιλαμβάνομαι και σέβομαι οτι ακολούθησα μιά διαδικασία insider γιαυτό και επέστρεψα στα 8.1 όπου και θα περιμένω μέχρι να μου προταθούν επίσημα. Τότε ομως θα έχω απαιτήσεις απο το λειτουργικό.
Link to comment
Share on other sites

Από πλευράς εμφάνισης, λειτουργικότητας και δυνατοτήτων είναι πολύ ανώτερα από τα 8. Το ίδιο συμβαίνει και με τις κύριες εφαρμογές της MS που τα συνοδεύουν. Από ότι φαίνεται όμως είναι ένα εντελώς νέο λειτουργικό με όλες τις παιδικές ασθένειες που το συνοδεύουν. Πάντως δυο μήνες και κάτι που τα έχω από την insider έκδοση τα προβλήματα που έχω με το L640 LTE είναι σχετικά από ότι διαβάζω από τους άλλους λίγα και προβλέψιμα. Όλα τα email μου δουλεύουν κανονικότητα όπως και το GPS. Η ενσωμάτωση του skype με τα μηνύματα είναι πολύ βολική και γενικά ακολουθεί την πρακτική μια εφαρμογή για τα μηνύματα, μία για τους χάρτες και την πλοήγηση, μία για την κάμερα κλπ. Η τελική έκδοση με τον τρόπο που έχει δοθεί (upgrade advisor) φαίνεται ότι δεν είναι και τόσο τελική! αφού τα firmware στις παλιές συσκευές δεν δόθηκαν ακόμα. Σε νέες εφαρμογές που είναι αποκλειστικά για windows 10 υπάρχει μια έντονη κινητικότητα κάτι αρκετά ενθαρρυντικό. Σίγουρα τα 10 μπορεί να καθυστέρησαν και να μην έκαναν την καλύτερη αρχή αλλά έχουν αρκετές καλές βάσεις ώστε στην πορεία του χρόνου να γίνουν πιο σταθερά και να δείξουν τα πλεονεκτήματα τους.
Σκέφτομαι. Άραγε υπάρχω;
Link to comment
Share on other sites

το αναφέρω έτσι και γιατί συγκλίνουν οι πλατφόρμες πλέων σε ένα,..,

 

Οκ, απλά ανέφερα ότι η σειρά στα WP δεν ειναι η ίδια (1-1).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να τα περάσεις ξανά όταν έρθει το firmware! Τότε θα λειτουργούν σαν τα 8.1!

Κι εγώ αυτό περιμένω! ;)

 

Ξέχασες τα 7.8 (χάλια...) ;)

 

Απλά τα 10 ειναι πολύ καλύτερα, απλά δεν ήρθαν με FIRMWARE! Εκεί είναι όλο το θέμα!

 

Το firmware update δεν είναι πανάκεια, ναι μεν θα βελτιστοποιήσει τη συσκευή όσον αφορά τη μπαταρία, την κάμερα και γενικά, αλλά τα προβλήματα που έχεις ο φίλος αφορούν καθαρά τις εφαρμογές συστήματος και αν δεν τις φτιάξει η MSFT, και τα Windows 11 Mobile να πάρουμε, πάλι θα υπολειτουργούν.

Επίσης, οι συσκευές που έχουν out of box τα Windows 10 Mobile έχουν το firmware και πάλι έχουν τα ίδια προβλήματα που έχουν και οι 8.1 συσκευές - όπως το θέμα της μπαταρίας.

 

το οτι έχει θέμα με το touch πρώτη φορά το ακούω, όσο καιρό ήταν με τα 8άρια ήταν άψογο χωρίς κανένα θέμα, με τα 10άρια το κάνει αυτό τελευταία..

 

Είναι αναγνωρισμένο πρόβλημα από τη MSFT και προχωράει σε αλλαγή οθόνης, υπάρχουν ελαττωματικές παρτίδες.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα κανονικά Τετάρτη 30 γράφει στην οθόνη έναρξης και όταν μπαίνεις μέσα είναι κυκλωμένη η τρέχουσα ημερομηνία. Αν κάνεις scroll τότε αλλάζει το σημείο που είναι κυκλωμένο και σου δείχνει τις τυχόν υπενθυμίσεις που υπάρχουν για τη συγκεκριμένη ημερομηνία.

 

Επιβεβαιώνω το ίδιο πρόβλημα... Για μένα είναι τουλάχιστον τραγικά τα W10.. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να δώσει κάνεις πάνω από 80€ για κινητό με αυτό το λειτουργικό. Είναι για γέλια αυτό που γίνεται.. Και δεν υπάρχει καμία δικαιολογία.

 

 

 

Τραγικά όλα. Από το dialer που λαγκαρει δίχως έλεος πια (ο μόνος λόγος που δεν ήθελα and to), μέχρι τα σκαλώματα που τρώει στο φόρτωμα των εφαρμογών όταν κάνεις επανεκκίνηση. Απλά τραγικά όλα. Για πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

Το firmware update δεν είναι πανάκεια, ναι μεν θα βελτιστοποιήσει τη συσκευή όσον αφορά τη μπαταρία, την κάμερα και γενικά, αλλά τα προβλήματα που έχεις ο φίλος αφορούν καθαρά τις εφαρμογές συστήματος και αν δεν τις φτιάξει η MSFT, και τα Windows 11 Mobile να πάρουμε, πάλι θα υπολειτουργούν.

Επίσης, οι συσκευές που έχουν out of box τα Windows 10 Mobile έχουν το firmware και πάλι έχουν τα ίδια προβλήματα που έχουν και οι 8.1 συσκευές - όπως το θέμα της μπαταρίας.

 

Lumia 950XL κανένα πρόβλημα με μπαταρία. Ίσα ίσα. Από τις 8 το πρωί με τα πάντα ανοιχτά και μία ώρα plants vs zombies και είμαι στο 30%.

 

Και οι εφαρμογές συστήματος δεν μου έκαναν κάποιο κόλπο μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Slightly off topic, η ώρα της ειλικρίνειας μετά από παρατεταμένη χρήση και των τριών λειτουργικών.

1. Ποια θα προτιμούσα μεταξύ τριών ναυαρχίδων στα ίδια λεφτά; Το iphone/ios

2. Ποια θα προτιμούσα στις τρέχουσες τιμές αν είχαν όλες τις ίδιες εφαρμογές στο store; windows phone

3. Τι διάλεξα τώρα τελευταία στην πραγματική ζωή; Android

Ontopic: Μια χαρά είναι η αναβάθμιση στα windows 10, είναι πλέον πλήρες λειτουργικό, αλλού υστερεί και αλλού υπερτερεί σε σχέση με τα άλλα δύο, το δοκίμασα και δηλώνω ικανοποιημένος. Η MS πρέπει να τα βρει με την google για να μπουν τα google services και τότε θα απογειωθεί γιατί θα ακολουθήσουν πολλοί. Η γνώμη μου είναι ότι google και MS έχουν λιγότερα να χωρίσουν από google και Apple, but you know what they say about opinions...

Link to comment
Share on other sites

Το firmware update δεν είναι πανάκεια, ναι μεν θα βελτιστοποιήσει τη συσκευή όσον αφορά τη μπαταρία, την κάμερα και γενικά, αλλά τα προβλήματα που έχεις ο φίλος αφορούν καθαρά τις εφαρμογές συστήματος και αν δεν τις φτιάξει η MSFT, και τα Windows 11 Mobile να πάρουμε, πάλι θα υπολειτουργούν.

Επίσης, οι συσκευές που έχουν out of box τα Windows 10 Mobile έχουν το firmware και πάλι έχουν τα ίδια προβλήματα που έχουν και οι 8.1 συσκευές - όπως το θέμα της μπαταρίας

Θα λύσει ομως τα περισσότερα με το firmware! Για να μη πω όλα σχεδόν, απ' αυτά που αναφέρει!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα λύσει ομως τα περισσότερα με το firmware! Για να μη πω όλα σχεδόν, απ' αυτά που αναφέρει!

 

Τα προβλήματα που συνάντησε ο φίλος ήταν στις εφαρμογές Outlook και Edge οι οποίες δεν λειτουργούν σωστά εδώ και καιρό και είναι θέμα μόνο των εφαρμογών, το 550 που έχω στα χέρια μου έχει firmware update και έχει τα ίδια προβλήματα.

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Slightly off topic, η ώρα της ειλικρίνειας μετά από παρατεταμένη χρήση και των τριών λειτουργικών.

 

 

1. Ποια θα προτιμούσα μεταξύ τριών ναυαρχίδων στα ίδια λεφτά; Το iphone/ios

 

 

2. Ποια θα προτιμούσα στις τρέχουσες τιμές αν είχαν όλες τις ίδιες εφαρμογές στο store; windows phone

 

 

3. Τι διάλεξα τώρα τελευταία στην πραγματική ζωή; Android

 

 

Ontopic: Μια χαρά είναι η αναβάθμιση στα windows 10, είναι πλέον πλήρες λειτουργικό, αλλού υστερεί και αλλού υπερτερεί σε σχέση με τα άλλα δύο, το δοκίμασα και δηλώνω ικανοποιημένος. Η MS πρέπει να τα βρει με την google για να μπουν τα google services και τότε θα απογειωθεί γιατί θα ακολουθήσουν πολλοί. Η γνώμη μου είναι ότι google και MS έχουν λιγότερα να χωρίσουν από google και Apple, but you know what they say about opinions...

 

 

 

Καλά διάλεξε για την πραγματική σου ζωή ένα WP και μέτρα σε πόση ώρα θα αναθεωρήσεις την τελευταία σου παράγραφο... Καλά είσαι εκεί που είσαι.

 

 

 

Πάντα φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Σε 640 του αδερφου μου που το εγκατεστησα τρεχει νερακι, πολυ πιο ομορφο πλεον και πληρες σχεδον οσο το android. Καποια lags φανταζομαι οφειλονται στην νεοτητα του λειτοργικου που θα στρωσει συντομαι ελπιζω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...