Jump to content

Mου έκοψαν την DSL επειδή κατέβαζα παράνομο υλικό!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαινέ τους στα δικαστήρια ρε φίλε και πες ότι ήξερες τι κατέβαζες και από που και ότι θεώρησες ότι το γεγονός ότι η Columbia διέθεσε την ταινία στο ιντερνετ ήταν μέρος της διαφημηστικής της εκστρατείας (όπως τα τραίηλερ) για να τη δεις και να πειστείς να αγοράσεις το προϊόν της και ότι εφόσον το διέθετε η ΙΔΙΑ η ΕΤΑΙΡΙΑ (δηλαδή ο μόνος που είχε νόμιμο συμφέρον ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙ) το λογικό συμπέρασμα είναι ότι ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΑΦΟΥ ΣΥΝΕΡΓΟΣ ΣΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΑΜΕΣΑ ΘΙΓΟΜΕΝΟΣ!!!

Με άλλα λόγια όταν σε προσκαλεί κάποιος και σου λέει έλα να σου κάνω το τραπέζι μπορεί μετά να σε μυνήσει και να πει ότι έκανες διάρρηξη και του έκλεψες/έφαγες το φαγητό του;;;

Επίσης, όταν πήρες αυτό που η εταιρία απλόχερα σου προσέφερε και το άνοιξες συνειδητοποίησες οτι είχες παρανομήσει ΚΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΡΑΝΟΜΕΙΣ!!! γιατί έγραφε κάτι για πνευματικά δικαιώματα, ένιωσες εξαπατημένος γιατί μια ζωή είχες το κούτελό σου καθαρό και τους τραβάς μια μύνηση και για απάτη, ψυχική οδύνη κτλ κτλ τους παίρνεις τα λεφτά και γίνεσαι και ήρωας... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 223
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημερα το πρωι βλεπω να ειμαι αποσυνδεμενος και μετα απο λίγο ακολουθει ενα τηλεφωνο απ την ACN και μου λεει ο υπαλληλος οτι μου κοψαν την DSL μονιμα επειδη κατεβαζα παρανομη ταινια.Η ταινια μου ειπε ειχε ριχθει επιτηδες στο "συστημα" γι αυτο το λογο..για την καταπολεμηση της πειρατειας.Φωναξα εκανα..τπτ ..δεν με ξανασυνδεουν..για επιστροφη χρηματων? δε ξερω..ειμαι στα μεσα της συνδρομης μου.Κι ακομη περιμενω τηλ απ το Νομικο τους τμημα.

 

Απίστευτο κι όμως Ελληνικό. Τι άλλο θα ακούσουμε ακόμη!?!?!!?! :X

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Το dsl το πήρα για το flat rate κυρίως.

Γιατι αν είσαι 12 ώρες την ημέρα, σου έρχεται ο κούκος αηδόνι.

Και γιατί δεν θέλω και βαριέμαι τα τουρου-ρου-μπι-κουν-κιν-φσσσσσσσσστς του μόντεμ, και τις μaλακίες του Κοκαλο-Τερμιναλ.

 

 

Πολυ σωστόοοςςς! :p :p

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινέ τους στα δικαστήρια ρε φίλε και πες ότι ήξερες τι κατέβαζες και από που και ότι θεώρησες ότι το γεγονός ότι η Columbia διέθεσε την ταινία στο ιντερνετ ήταν μέρος της διαφημηστικής της εκστρατείας (όπως τα τραίηλερ) για να τη δεις και να πειστείς να αγοράσεις το προϊόν της και ότι εφόσον το διέθετε η ΙΔΙΑ η ΕΤΑΙΡΙΑ (δηλαδή ο μόνος που είχε νόμιμο συμφέρον ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙ) το λογικό συμπέρασμα είναι ότι ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΑΦΟΥ ΣΥΝΕΡΓΟΣ ΣΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΑΜΕΣΑ ΘΙΓΟΜΕΝΟΣ!!!

Με άλλα λόγια όταν σε προσκαλεί κάποιος και σου λέει έλα να σου κάνω το τραπέζι μπορεί μετά να σε μυνήσει και να πει ότι έκανες διάρρηξη και του έκλεψες/έφαγες το φαγητό του;;;

Επίσης, όταν πήρες αυτό που η εταιρία απλόχερα σου προσέφερε και το άνοιξες συνειδητοποίησες οτι είχες παρανομήσει ΚΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΡΑΝΟΜΕΙΣ!!! γιατί έγραφε κάτι για πνευματικά δικαιώματα, ένιωσες εξαπατημένος γιατί μια ζωή είχες το κούτελό σου καθαρό και τους τραβάς μια μύνηση και για απάτη, ψυχική οδύνη κτλ κτλ τους παίρνεις τα λεφτά και γίνεσαι και ήρωας... :lol:

 

Αυτό ειναι καλή ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

aurio to proi arxizo to download tis sigekrimenis tainias. ma tin panagia.

mou ipolipontai 5 meres akoma gia tin liksi. me to pou katevazo tin tainia diakopto kai tin sindesi mou. afou theloun na einai ipeuthinos isp as einai....

ego den akoloutho "ta xrista ithi" opos anefere o ekprosopos tis altec tel. thelo n amou ferei to arthro tis eett pou apagoreuei tin diakinisi arxeion meso torrent

Link to comment
Share on other sites

giauto to grigoro internet tha parameinei ena eidos politeleias. otan ekksoteriko exoun t1 me mideniko kostos kai katevaaoun ta apeira edo tha milame gia to an epirtepontai ta torrents.....

emeis pou eimaste?

ti kanoume?

an ithele na einai i acn mia ipeuthini etairia as me prostatepsei aurio to proi.

an thelei na kratisei tous pelates tis na me prostatepsei.

alla an dexto kai ego ena tilefonima kai aurio vradi mpaino me karta apo to momdemaki mou na kserei i acn oti arxise kati pou tha girisei arga i grigora boumerang

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινέ τους στα δικαστήρια ρε φίλε και πες ότι ήξερες τι κατέβαζες και από που και ότι θεώρησες ότι το γεγονός ότι η Columbia διέθεσε την ταινία στο ιντερνετ ήταν μέρος της διαφημηστικής της εκστρατείας (όπως τα τραίηλερ) για να τη δεις και να πειστείς να αγοράσεις το προϊόν της και ότι εφόσον το διέθετε η ΙΔΙΑ η ΕΤΑΙΡΙΑ (δηλαδή ο μόνος που είχε νόμιμο συμφέρον ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙ) το λογικό συμπέρασμα είναι ότι ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ ΑΦΟΥ ΣΥΝΕΡΓΟΣ ΣΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΑΜΕΣΑ ΘΙΓΟΜΕΝΟΣ!!!

Με άλλα λόγια όταν σε προσκαλεί κάποιος και σου λέει έλα να σου κάνω το τραπέζι μπορεί μετά να σε μυνήσει και να πει ότι έκανες διάρρηξη και του έκλεψες/έφαγες το φαγητό του;;;

Επίσης, όταν πήρες αυτό που η εταιρία απλόχερα σου προσέφερε και το άνοιξες συνειδητοποίησες οτι είχες παρανομήσει ΚΑΙ ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΡΑΝΟΜΕΙΣ!!! γιατί έγραφε κάτι για πνευματικά δικαιώματα, ένιωσες εξαπατημένος γιατί μια ζωή είχες το κούτελό σου καθαρό και τους τραβάς μια μύνηση και για απάτη, ψυχική οδύνη κτλ κτλ τους παίρνεις τα λεφτά και γίνεσαι και ήρωας... :lol:

auta pou les den ginontai dioti ta pragmata einai perissotero sintheta. min ksexnate oti oi etairies exoun soma dikigoron adiaperasto pou kseroun kai tin paramikri trita tou nomou kai kanoun auto pou orizoun oi idioi. alloste to lene rita sto simvolaio. diamorfonoume emeis tous orous tou simvolaiou opote theloume xoris na enimerosoume kanenan....

en teli...proteino na kanoum emia ntidrastiki kinisi kai osoi exoun adsl kai ligei i sindesi tous na katevasoun to sigekrimeno torrent

Link to comment
Share on other sites

o finn anefere oti o tracker einai o torrentbox...tous anefera to thema loipon

http://forums.torrentbox.com/viewtopic.php?p=17786&sid=a6313e7ddf0b4615e855660ca14bc938#17786

Link to comment
Share on other sites

Το ότι γράφεται κάτι σε ένα συμβόλαιο και κατόπιν υπογράφεται και από τα δύο μέλη, δεν σημαίνει ότι είναι και νόμιμο. Αν ένας όρος του συμβολαίου είναι αντίθετος με την τρέχουσα νομοθεσία, τότε παύει να ισχύει. Οπότε αν ο φίλος μας κρίνει ότι καταπατήθηκαν κάποια νομικά του δικαιώματα από την κίνηση της ACN μπορεί να τα διεκδικήσει.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΡΙΣΕΩΣ :

 

Έστω ότι κάποιος έχει σηκώσει proxy και χρησιμοποιεί το IP του Finn και κάνει ό,τι κάνει, ενώ στην πραγματικότητα ο ίδιος ο Finn δεν έχει καμμία σχέση/γνώση, ΠΟΥ στηρίζεται η ACN για να αρνηθεί την παροχή υπηρεσιών; Σε ένα IP address?? Καλά, τόσο νούμερα είναι;

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Από τους όρους σύμβασης με ACN:

 

4. Υποχρεώσεις του Πελάτη

4.1 Ο Πελάτης υποχρεούται να χρησιμοποιεί τις παρεχόμενες υπηρεσίες σύμφωνα με τους όρους της παρούσας .

4.2 Ο Πελάτης οφείλει να κάνει χρήση των παρεχόμενων υπηρεσιών σύμφωνα με την κείμενη περί τηλεπικοινωνιών νομοθεσία και τα χρηστά ήθη ενώ κάθε παράνομη πρόσβαση και χρήση ( hacking) εκ μέρους του Πελάτη, πέραν των τυχόν ποινικών και αστικών κυρώσεων, επιφέρει καταγγελία της παρούσας χωρίς ειδοποίηση.

4.3 Ο Πελάτης απαγορεύεται να επεμβαίνει στο δίκτυο της ALTEC TELECOMS με σκοπό την τοποθέτηση ιών (virus) λογισμικού που μπορούν να προκαλέσουν βλάβες σε υλικό εξοπλισμό και λογισμικό άλλων ΠΕΛΑΤΩΝ συνδεδεμένων στο δίκτυο ή μηχανικό εξοπλισμό και λογισμικό της ALTEC TELECOMS .

4.4 Ο Πελάτης οφείλει να μην επεμβαίνει και να μην επιτρέπει σε τρίτους μη εξουσιοδοτημένους από την ALTEC TELECOMS να επεμβαίνουν με οποιοδήποτε τρόπο στην σύνδεση, το δίκτυο, τον εξοπλισμό ή σε άλλα μέσα, που χρησιμοποιεί η ALTEC TELECOMS , για την παροχή της συμφωνηθείσας υπηρεσίας.

4.5 Ο Πελάτης οφείλει να ενημερώνει χωρίς καθυστέρηση την ALTEC TELECOMS για οποιαδήποτε μεταβολή των στοιχείων, που συμπλήρωσε και υπέβαλε για την ενεργοποίηση της παρεχόμενης υπηρεσίας.

 

Μπορεί να μου πει κανείς ΠΟΙΟΝ ακριβώς από τους παραπάνω όρους παρέβη ο finn και του έκοψαν την σύνδεση ? Παρέβη τα χρηστά ήθη ή την κείμενη περι τηλεπικοινωνιών νομοθεσία? Ας υποθέσουμε όμως πως έτσι έγινε, πως παραβίασε κάτι από τα παραπάνω. Σύμφωνα με τη σύμβαση, καταγγελία της (άρα και διακοπή χωρίς προειδοποίηση) γίνεται μόνο σε περίπτωση παράνομης πρόσβασης και χρήσης - hacking (νομικός δεν είμαι, έτσι τα καταλαβαίνω τα παραπάνω).

 

Αυτό βεβαια είναι λογικό : σε περίπτωση hacking, τίθεται λόγος ασφάλειας του όλου συστήματος οπότε καλά κάνει και κόβει άμεσα και χωρίς ερωτήσεις τη σύνδεση. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση όμως, θα έπρεπε να ειδοποιηθεί ο finn πριν του διακόψουν την σύνδεση και μόνο όταν αποδειχθεί πως εσκεμμένα γινόταν παρανομία, τότε θα μπορούσε να προσβληθεί η συμβαση.

 

Αυτό είναι το τυπικό μέρος της ιστορίας μέχρι εδώ. Στο ουσιαστικό τώρα. Κάθε εταιρεία που σέβεται τον εαυτό της θα πρέπει πρώτα να σέβεται τους νόμους και μετά τους πελάτες της. Αυτό είναι αυτονόητο. Στην περίπτωση του Finn όμως φάνηκε πως δεν έγινε κάτι τέτοιο.

 

Ας δούμε τα γεγονότα από την αρχή: Είναι φανερό πως οι εταιρείες που θίγονται τα πνευματικά δικαιώματά τους αποφάσισαν να καταστήσουν τους providers υπεύθυνους για την παράνομη διακίνηση υλικού, αντί για τους χρήστες. Ο πιο πιθανός λόγος γι αυτό είναι πως θεωρουν ευκολότερο να φοβίσεις τους παροχείς από ότι τους χρήστες. Και ταυτόχρονα, φοβίζοντας έναν παροχέα, "κόβεις" πολύ περισσότερες πηγές διακίνησης (χρήστες) από ότι αν έπρεπε να μηνύεις έναν έναν τους χρήστες ξεχωριστά.

 

Από ότι φαίνεται μέχρι τώρα λοιπον, το νομικό τμήμα της ALTEC "έκλα** μέντες" μόλις πήρε το mail από την columbia. Αντί λοιπόν να ψάξει να βρει με ποιόν τρόπο μπορεί να αντικρούσει τις ευθύνες της (από που και ως που είναι υπεύθυνη μια εταιρεία για τους χρήστες?) και αντί να ψάξουν να βρουν δικογραφίες στο εξωτερικό που να υποστηρίζουν την θέση τους πως δεν ειναι αυτές υπεύθυνες (ξέρετε εσείς καμμιά εταιρεία παροχής internet που να έκλεισε επειδή ο user mitsos κατέβασε το 'palamari toy varkari III.mpg' ?), αυτοί προτίμησαν να κάνουν το απλούστερο: ρίχτου στο κεφάλι του finn, του παλιοπειρατή.

 

Αν η ALTEC περιμένει με τέτοια πολιτική να κρατήσει ( ή πολύ περισσότερο να αυξήσει) τους πελάτες της, είναι πού γελασμένη (σας το λέει ένας συνδρομητής της ALTEC).

 

Ας την αφήσουμε όμως την Altec να πάμε να δούμε και έναν όρο από Forthnet (απόσπασμα από τον j77) :

 

Περαιτέρω απαγορεύεται να διακινεί παράνομο και επιβλαβές περιεχόμενο, να τοποθετεί και αποστέλλει ϊομορφικά προγράμματα, να διακινεί πορνογραφικό και βίαιο περιεχόμενο , να ...

 

Σύμφωνα με το παραπάνω, απαγορεύεται να σας στείλω τα "γαμωτράγουδα" που ηχογράφησα τις Απόκριες στην Κοζάνη (καθότι ένας ιεροψάλτης αλλά και η εκκλησία τα θεωρεί πορνογραφικό υλικό). Επίσης δεν μπορώ να στείλω σε έναν ξάδερφο μου στην Αμερική την γυμνή φωτογραφία του γιου μου που είναι 40 ημερών (καθότι στην Αμερική αυτό θεωρείται πορνό) ή να μοιράσω το video που έγραψα μέσα στο στάδιο του Πανιωνίου ή του ΠΑΟΚ (ή οποιασδήποτε άλλης ομάδας, για να μην παρεξηγηθούμε) με τα επεισόδια οπαδών (ποιός θα αρνηθεί πως είναι βίαιο περιεχόμενο).

 

Μπορεί σε κάποιους τα παραπάνω παραδείγματα να θεωρούνται 'τραβηγμένα και υπερβολικά' αλλά σκεφτείτε πως στην Athena στις ΗΠΑ έβαλαν σεντόνι σε ένα γυμνό άγαλμα του Ποσειδώνα για να μην ΄κολάζονται' τα παιδιά. Ποιός μας λέει λοιπόν πως αύριο - μεθαύριο δεν με θα καταγγείλει η 'Ένωση Ενάρετων Αμερικανών' στην forthnet για διακίνηση τέτοιου πορνογραφικου και βίαιου υλικού. Τι θα κάνει λοιπόν ο παροχέας? θα με κόψει (όπως έχει δικαίωμα σύμφωνα με τη σύμβαση που ως ηλίθιος υπογράφω) ?

 

Νύσταξα...

 

Λ.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να ξεκαθαρίσω την θέση μου, είμαι μακράν υπέρ του αυθεντικού σε όλες του τις μορφές (software, ταινίες, μουσική) και έχω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ αυθεντικά από όλα τα είδη (κυρίως παιχνίδια).

 

Το θέμα είναι να μην κολλάμε στο "έγκλημα" του finn. Φυσικά και η κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας είναι κατακριτέα. Αλλά για μένα όπως και γράφω παραπάνω, το μεγαλύτερο πρόβλημα βρίσκεται στην ACN, που δεν προστατεύει τον πελάτη. Δηλαδή αν η όλη ιστορία ήταν ένα λάθος από πλευράς της Columbia; Μπορείτε επίσης να δείτε πως μπορεί κάποιος να εκμεταλευτεί την στάση της εταιρίας. Στέλνει ο καθένας ένα email και λέει ότι καταπατείται η πνευματική του ιδιοκτησία από το τάδε άτομο, και αμέσως αυτός έχει πρόβλημα.

 

Σύνταγμα υπάρχει και πρέπει να τηρηθεί (αν και υπάρχουν μεγαλύτερα προβλήματα στον τομέα της πειρατείας από τον Finn). Όμως αυτό που έγινε δεν μου φαίνεται και πολύ συνταγματικό. Μάλλον σαν εκβιασμός από την Columbia φαίνεται.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί να τον (ή "να με" αν θέλετε) προστατέψει δηλαδή μια εταιρεία όταν παρανομώ και μάλιστα κατά τρόπο που προβλέπεται στους κανονισμούς της, τους οποίους διάβασα όταν υπέγραφα και τους αποδέχτηκα. Διαβάζοντας μέχρι τώρα δεν έχω δει πουθενά να λέει ότι η ACN έδωσε τα στοιχεία του FINN στην Columbia, μάλλον η τελευταία βλέπει τον πάροχο και από εκεί και πέρα μαζί του καθαρίζει. Αντίστοιχα, αν δεν κάνω λάθος, όταν σου κάνουν επίθεση από κάποιο internet cafe, μόνο με το cafe μπορείς να διαπραγματευτείς.

Επίσης πως είστε τόσο λαύροι όλοι κατά της Altec όταν έχει ξεκινήσει το ίδιο και η Tellas και λογικά θα ακολουθήσουν και όλοι οι υπόλοιποι, εκτός κι αν συμβεί κάτι δραματικό (νομικά) και ανατραπεί η κατάσταση. Θα εγκαταλείπετε έναν έναν provider;;;

KCB
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πως είστε τόσο λαύροι όλοι κατά της Altec όταν έχει ξεκινήσει το ίδιο και η Tellas και λογικά θα ακολουθήσουν και όλοι οι υπόλοιποι, εκτός κι αν συμβεί κάτι δραματικό (νομικά) και ανατραπεί η κατάσταση. Θα εγκαταλείπετε έναν έναν provider;;;

 

Η Τελλας αρκειται στο να στελνει emails. Δεν εχει κοψει κανεναν συνδρομητη της για αυτους τους λογους (τουλαχιστον δεν το εχουμε μαθει). Δοξα το bandwidth υπαρχουν καμια 10αρια providers,δεν θα κολλησουμε στους 2. Και ναι προσωπικα θα αλλαζω καθε μηνα provider μεχρι να βρω καποιον που δεν θα κανει τα καραγκιοζιλικια της acn. Προς το παρον μονο η acn το εχει κανει,οποτε μεχρι να φτασω στον 10ο παροχο εχω ακομα μελλον :)

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι η τελλας/acn εχει απο 10.000 χρηστες με dsl

δεν μπορει να λεει οτι εγω τον ταδε τον σκοτωσα απο χρηστη , (ενω δεν το κάνει και στελνει απλα email)

 

σε dyn ip ειναι αλλωστε... poy ua to ξερει η columb/mpaa/fox ktl?

 

την επομενη φορα:

α αυτος? αυτος ειναι αλλος χρηστης.. ευχατιστως να τον διαγραψω και αυτον.

 

κοκ

~j77
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι η τελλας/acn εχει απο 10.000 χρηστες με dsl

δεν μπορει να λεει οτι εγω τον ταδε τον σκοτωσα απο χρηστη , (ενω δεν το κάνει και στελνει απλα email)

 

σε dyn ip ειναι αλλωστε... poy ua to ξερει η columb/mpaa/fox ktl?

 

την επομενη φορα:

α αυτος? αυτος ειναι αλλος χρηστης.. ευχατιστως να τον διαγραψω και αυτον.

 

κοκ

 

Σωστο αυτο που λες. Θα μπορουσε να το κανει για να καλυψει τον πελατη της. Ομως αν ξαναεβλεπε οτι γινοτανε συνεχεια το ιδιο πραγμα η columbia θα αλλαζε σταση. Παντως για μια 1η φορα μπορουσε να πει η acn οτι τον εστειλε τον πελατη της,πραγμα που δεν εκανε. Το οποιο φυσικα και θα πληρωσει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σωστο αυτο που λες. Θα μπορουσε να το κανει για να καλυψει τον πελατη της. Ομως αν ξαναεβλεπε οτι γινοτανε συνεχεια το ιδιο πραγμα η columbia θα αλλαζε σταση. Παντως για μια 1η φορα μπορουσε να πει η acn οτι τον εστειλε τον πελατη της,πραγμα που δεν εκανε. Το οποιο φυσικα και θα πληρωσει :rolleyes:

Νομικά έχει δίκιο η altec που έκοψε τη σύνδεση, τουλάχιστον έτσι βλέπω στο συμβόλαιο της Vivodi που έχω πρόχειρο.

Ωστόσο αν εμένα ο ISP μου μου έκοβε τη σύνδεση θα του έκανα όση δυσφήμιση μπορούσα μετά. Αυτό έλειπε να μας αστυνομεύουν και οι ISP. :down:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι συζητάμε;

 

Νομίζω καταρχάς ότι κανένας provider δε θέλει ούτε να χάνει πελάτες ούτε να δυσφημίζεται, και νομίζω ότι οι τύποι της ACN θα ήξεραν οτι τηα δυσφημιστεί σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό η εταιρεία.

 

Το μόνο σημαντικό που μπορείτε να πετύχετε είναι να κάνετε πιο αναίσθητους τους provider σε πιέσεις τις κάθε columbia.

 

Αλλά όχι και να πάει στο δικαστήριο ο κλέφτης τον συνεργό. Άλλο που το έχουμε συνηθίσει.

 

Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι η πολιτική του insomnia.gr σε αυτά τα θέματα. Με το που πας να πεις εκεί μέσα τι έγινε με το patch του τάδε προγράμματος θα σε λιντσάρουν. Είπαμε οι δημόσιοι φορείς ας είναι λίγο πιο υπεύθυνοι, αλλά όχι και έτσι.

--------

Where is my invisible computer?

Link to comment
Share on other sites

Με τηλεφωνησαν το μεσημερι να μ ενημερωσουν οτι περασε το 24ωρο ασφαλειας που ειχαν θεσει κι οτι μπορω να συνδεθω και παλι. Aσχετα αν περασαν 2 μερες και κατι..

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με τηλεφωνησαν το μεσημερι να μ ενημερωσουν οτι περασε το 24ωρο ασφαλειας που ειχαν θεσει κι οτι μπορω να συνδεθω και παλι. Aσχετα αν περασαν 2 μερες και κατι..

 

αυτο με την ασφαλεια δεν το καταλαβα , δικη σου ασφαλεια η δικη τους;;;; :wacko: :blink:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Με τηλεφωνησαν το μεσημερι να μ ενημερωσουν οτι περασε το 24ωρο ασφαλειας που ειχαν θεσει κι οτι μπορω να συνδεθω και παλι. Aσχετα αν περασαν 2 μερες και κατι..

 

Μου φαίνεται ότι εκεί στην ACN φοβήθηκαν ότι θα χάσουν πελάτες αφού το θέμα δημοσιεύθηκε σε διάφορα forums τεχνολογίας και έτσι σε επανασύνδεσαν, αυτά τα περί 24ωρου ασφαλείας μου φαίνονται φθηνές δικαιολογίες.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

paides mi katigoreite tin acn...

o filos katevaze apo clone bittorent... afto ti simenei?... oti ekane kai upload...

to download mporei na xaraktiristei san paraviasi prosopikou dedomenou an parakoloutheite opote den tha asxolithoume me afto... de mporoun na sou kanoun tipota... to upload einai omos paranomi diakinisi...

etsi oi etairies prospathoun na parakolouthoun ola ta bittorents pou tous endiaferoun kai stelnoun "miniseis" stous ISP 'i proidopoiiseis...

etsi oi ISPs gia na prostatefsoun tous pelates tous... tous ipovaloun se kopsimo prosorino tis ipiresias gia na min fane tin minisi apo tin columbia oi xristes...

en kataklidi... an den sas ekleinan tha eprepe na dosoun ena fisiko prosopo pou leitourgouse tin sigekrimeni IP stin columbia na proxorisei stin minisi...

kai mia minisi apo tin columbia/sony klp... nomizo kaneis de tha ithele...

ligo prosoxi ti katevazete... kai arxiste episis na doulevete to eXeem... 'i to exeem lite pou den exei kai banners...

 

prosopika me exoun kleisei 3 fores... tin proti 1 evdomada tin defteri 2 tin triti 4... etsi kai me ksanakleisoun tha fao 8 vdomades sto kefali... opote pleon prosexo ti katevazo kai pos... :)

(dax exo backup sindesi apo ton sigatoiko alla 10Mbit pou otan me kleinoun tin xrisimopoio me sofia!) :p

Link to comment
Share on other sites

Με τηλεφωνησαν το μεσημερι να μ ενημερωσουν οτι περασε το 24ωρο ασφαλειας που ειχαν θεσει κι οτι μπορω να συνδεθω και παλι. Aσχετα αν περασαν 2 μερες και κατι..

 

 

Πιπες και μαλιστα αρωματικες!!! Ή το ρολοι τους δεν παει καλα ή κλασανε μεντες απο τα ποστς στα φορουμ . Τρισαθλιοι και υποκριτες.

 

Ο τελευταιος να κλεισει την πορτα παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Με τηλεφωνησαν το μεσημερι να μ ενημερωσουν οτι περασε το 24ωρο ασφαλειας που ειχαν θεσει κι οτι μπορω να συνδεθω και παλι. Aσχετα αν περασαν 2 μερες και κατι..

Εσύ θα πάρεις όμως να τους πεις ότι το 24ωρο ανοχής και αντοχής πέρασε προ πολλού και θες τα λεφτά σου πίσω και ότι φεύγεις ή την επόμενη φορά που θα στην κόψουν πάλι θα πάρουν φωτιά τα φόρουμ?

Link to comment
Share on other sites

paides mi katigoreite tin acn...

o filos katevaze apo clone bittorent... afto ti simenei?... oti ekane kai upload...

to download mporei na xaraktiristei san paraviasi prosopikou dedomenou an parakoloutheite opote den tha asxolithoume me afto... de mporoun na sou kanoun tipota... to upload einai omos paranomi diakinisi...

etsi oi etairies prospathoun na parakolouthoun ola ta bittorents pou tous endiaferoun kai stelnoun "miniseis" stous ISP 'i proidopoiiseis...

etsi oi ISPs gia na prostatefsoun tous pelates tous... tous ipovaloun se kopsimo prosorino tis ipiresias gia na min fane tin minisi apo tin columbia oi xristes...

en kataklidi... an den sas ekleinan tha eprepe na dosoun ena fisiko prosopo pou leitourgouse tin sigekrimeni IP stin columbia na proxorisei stin minisi...

kai mia minisi apo tin columbia/sony klp... nomizo kaneis de tha ithele...

ligo prosoxi ti katevazete... kai arxiste episis na doulevete to eXeem... 'i to exeem lite pou den exei kai banners...

 

prosopika me exoun kleisei 3 fores... tin proti 1 evdomada tin defteri 2 tin triti 4... etsi kai me ksanakleisoun tha fao 8 vdomades sto kefali... opote pleon prosexo ti katevazo kai pos... :)

(dax exo backup sindesi apo ton sigatoiko alla 10Mbit pou otan me kleinoun tin xrisimopoio me sofia!) :p

 

 

Δεν θα έπρεπε να δώσουν φυσικό πρόσωπο στην Columbia, ΕΚΤΟΣ και αν υπήρχε τέτοια εισαγγελική απόφαση. Μην ξεχνάς ότι τα δεδομένα των πελατών της ACN (και κάθε άλλης εταιρίας) είναι απόρηττα.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...