Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση.

όντως ήμουν σε μέρος εκείνες τις μέρες που δεν είχε πολύ καλό σήμα.

Ελπίζω να είναι αυτό σε συνδυασμό με την χρήση δεδομένων που έτρωγε την μπαταρία τόσο γρήγορα.

τώρα είμαι στην Αθήνα και θα το παρακολουθήσω ξανά.

Έβλεπα από κάποιους 8 και 9 ώρες οθόνη και τρελάθηκα, γιατί κυρίως γι αυτό το πήρα και για την κάμερα του.

Δεν πιστεύω ότι μπορεί με μέση χρήση λίγο από όλα, να πιάσει κάποιος 9 ώρες οθόνη, ωστόσο 7 ώρες θεωρώ ότι θα πρεπε να βγάζει εύκολα!

Α να πω ότι το Always on τό έχω από την αρχή στο off

 

Γενικά σαν συμβουλή τι προτείνετε να έχω στη λειτουργία δικτύων για καλύτερη αυτονομία?

4G/3G/2G

3G/2G

ή μόνο 3G?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικά σαν συμβουλή τι προτείνετε να έχω στη λειτουργία δικτύων για καλύτερη αυτονομία?

4G/3G/2G

3G/2G

ή μόνο 3G?

Αν κινείσαι σε μέρη με καλό σήμα 4g, την πρώτη επιλογή. Αλλιώς την Δεύτερη. Μόνο 3g, όχι, αν είσαι σε μέρος χωρίς σήμα 3g θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια απίστευτη ταλαιπωρία σχεδόν 2 μηνών, 2 αρνητικές απαντήσεις σε αιτήματα αντικατάστασης και αρκετές μέρες χωρίς τηλέφωνο, σήμερα το 3ο αίτημα αντικατάστασης έγινε δεκτό και παρέλαβα τη νέα μου συσκευή.

Δεν βρήκαμε ποτέ γιατί μου έχανε μπαταρία.. Όσο κι αν το έψαξαν δεν βρήκαν τι φταίει.. :worry:

 

Ας ευχηθώ από εδώ και πέρα να ευχαριστηθώ τη συσκευή όπως της αξίζει!!! ;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια απίστευτη ταλαιπωρία σχεδόν 2 μηνών, 2 αρνητικές απαντήσεις σε αιτήματα αντικατάστασης και αρκετές μέρες χωρίς τηλέφωνο, σήμερα το 3ο αίτημα αντικατάστασης έγινε δεκτό και παρέλαβα τη νέα μου συσκευή.

Δεν βρήκαμε ποτέ γιατί μου έχανε μπαταρία.. Όσο κι αν το έψαξαν δεν βρήκαν τι φταίει.. :worry:

 

Ας ευχηθώ από εδώ και πέρα να ευχαριστηθώ τη συσκευή όπως της αξίζει!!! ;)

 

ΑΞΙΟΣ..Επιτέλους

Link to comment
Share on other sites

ΑΞΙΟΣ..Επιτέλους

Αυτό ακριβώς, ελπίζω να σε αποζημιώσει και με το παραπάνω.

Παντως εγω ενα χρόνο μετά δεν το σκέφτομαι να κουνηθω ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια απίστευτη ταλαιπωρία σχεδόν 2 μηνών, 2 αρνητικές απαντήσεις σε αιτήματα αντικατάστασης και αρκετές μέρες χωρίς τηλέφωνο, σήμερα το 3ο αίτημα αντικατάστασης έγινε δεκτό και παρέλαβα τη νέα μου συσκευή.

Δεν βρήκαμε ποτέ γιατί μου έχανε μπαταρία.. Όσο κι αν το έψαξαν δεν βρήκαν τι φταίει.. :worry:

 

Ας ευχηθώ από εδώ και πέρα να ευχαριστηθώ τη συσκευή όπως της αξίζει!!! ;)

 

δυστυχως ή ευτυχως η samsung εχει αυτη την πολιτικη. Παντα κανει αντικατασταση, αφου σε ταλαιπωρησει προσπαθωντας να εξαντλησει καθε αλλο ενδεχομενο. Προσωπικα ειχα θεμα με καινουριο s7 edge (δε δουλευε γυροσκοπιο) και μου εκαναν αντικατασταση λογω doa αν και μου ειπαν οτι θελει πλακετα. Να πω την αληθεια, περιμενα επισκευη αλλα τη γλιτωσα. Ειναι σχεδον στανταρ η διαδικασια τους.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΑΞΙΟΣ..Επιτέλους

Xαχαχαχαχαχαχαχα.. Η αντίδραση όσων φίλων ήξεραν το θέμα μου.. :lol::lol::lol::lol:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα κατι σχετικα με την μπαταρία.Δεν παιζει ρολο αν το κινητο γραψει 6-7 ωρες οθόνη.Ουτε αν στο 50%εισαι στις 4ις ωρες οθονη η 3ις.Αν κανεις φουλ χρηση του κινητου,βιντεοκληση καμια ωρα.Μυνηματα στο facebook Κανα τριωρο,και Online surfing,η μπαταρισ συνολικα κρατάει 23-25 ωρες μεχρι να το ξαναφορτισεις.Εγω σχεδον καθε μερα, αν πχ στις 12 το μεσημέρι τις Τεταρτης μολις το φόρτισα,την αλλη μερα της Πέμπτης θα εχω 27-31%μπαταρια και θα θελει φορτισμα!ο μεσος ορος screen σε μενα ειναι 5,5 ωρες.
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα κατι σχετικα με την μπαταρία.Δεν παιζει ρολο αν το κινητο γραψει 6-7 ωρες οθόνη.Ουτε αν στο 50%εισαι στις 4ις ωρες οθονη η 3ις.Αν κανεις φουλ χρηση του κινητου,βιντεοκληση καμια ωρα.Μυνηματα στο facebook Κανα τριωρο,και Online surfing,η μπαταρισ συνολικα κρατάει 23-25 ωρες μεχρι να το ξαναφορτισεις.Εγω σχεδον καθε μερα, αν πχ στις 12 το μεσημέρι τις Τεταρτης μολις το φόρτισα,την αλλη μερα της Πέμπτης θα εχω 27-31%μπαταρια και θα θελει φορτισμα!ο μεσος ορος screen σε μενα ειναι 5,5 ωρες.

Σωστή διαπίστωση.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

τελικα με nougat εχετε πτωση μπαταριας; θελω να το παρω καινουριο και να αλλαξω το s6 edge που εχω για καλυτερη μπαταρια.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

τελικα με nougat εχετε πτωση μπαταριας; θελω να το παρω καινουριο και να αλλαξω το s6 edge που εχω για καλυτερη μπαταρια.

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

επειδη αλλαξα μερικα s7 edge, και με nougat ειχα καινουρια συσκευη, δε νομιζω οτι ειχε πτωση. Και αν ειχε ειναι απειροελαχιστη. Σε σχεση με s6 edge η διαφορα ειναι χαοτικη, παρτο.

Τωρα ειμαι με G5 και πιστευα οτι με καλυπτει, αλλα μολις εκανα πραγματικη χρηση, με ομιλια 2 ωρες σε μια μερα, δε με εβγαλε ουτε μεχρι το απογευμα. Αντιθετα το s7 edge με πηγαινε και 2η μερα ετσι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ και μια εβδομάδα που φορτίζω την συσκευή με έναν φορτιστή από s4.

Τρεις ώρες θέλει από 20% για 100%.

Εκτός από την μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας που καποιοι συμβουλεύουν βλέπω και καλύτερα sot.

Μήπως είναι ιδέα μου ;

Κάποιοι με την ίδια χρήση (αργή φόρτιση ) έχετε δει διάφορες ;

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ και μια εβδομάδα που φορτίζω την συσκευή με έναν φορτιστή από s4.

Τρεις ώρες θέλει από 20% για 100%.

Εκτός από την μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας που καποιοι συμβουλεύουν βλέπω και καλύτερα sot.

Μήπως είναι ιδέα μου ;

Κάποιοι με την ίδια χρήση (αργή φόρτιση ) έχετε δει διάφορες ;

Είναι καλύτερα με αργή φόρτιση και ναι έχει διαφορά. Ειδικά μετά από κάποιους μήνες, η διαφορά είναι αισθητά μεγαλύτερη διότι το fast charge ταλαιπωρεί και φθείρει τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το κινητο σε wqhd και ειδα οτι η διαφορα ειναι αισθητη προς το χειροτερο.24 ωρες σοτ,με 4 ωρες και 50 λεπτα screen on στο 12%.Στην fhd ειμαι 1 με 1,5 ωρα παραπανω screen και 26 ωρες σοτ
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το κινητο σε wqhd και ειδα οτι η διαφορα ειναι αισθητη προς το χειροτερο.24 ωρες σοτ,με 4 ωρες και 50 λεπτα screen on στο 12%.Στην fhd ειμαι 1 με 1,5 ωρα παραπανω screen και 26 ωρες σοτ

 

Διαφορά στην εικόνα είδες ?

Πόσες φορές έκανες τη δοκιμή? Εγώ δεν μέτρησα διαφορά στην αυτονομία που να αποδεικνύει καλύτερα αποτελέσματα και διαφορά στην εικόνα δεν είδα ποτέ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά στην εικόνα είδες ?

Πόσες φορές έκανες τη δοκιμή? Εγώ δεν μέτρησα διαφορά στην αυτονομία που να αποδεικνύει καλύτερα αποτελέσματα και διαφορά στην εικόνα δεν είδα ποτέ

 

Και ομως ειδα διαφορα!Και οχι στην εικονα,ειδα διαφορα στα γραμματα.τσεκαρε το swiftkey και το messenger ,τα γραμματα ειναι ποιο λεπτα και αστραφτουν,Οντως η διαφορα ειναι απειροελαχιστη και δεν αξιζει να μειωνεις την αυτονομια του κινητου

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Και ομως ειδα διαφορα!Και οχι στην εικονα,ειδα διαφορα στα γραμματα.τσεκαρε το swiftkey και το messenger ,τα γραμματα ειναι ποιο λεπτα και αστραφτουν,Οντως η διαφορα ειναι απειροελαχιστη και δεν αξιζει να μειωνεις την αυτονομια του κινητου

 

Εγώ πάντως σε φωτογραφίες που έβαλα δίπλα δίπλα 2 s7 δεν είδα διαφορά, καμία. Ομοίως σε αυτονομία που το δούλεψα πολλές φορές στην κάθε ανάλυση καμία διαφορά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!! Βρίσκομαι καθοδόν προς το Μοναστήρι.. πάω να κάνω ένα τάμα στον Άγιο Σαμσουνγκ Τον Επισκευαστή!!!!

 

Χθες το βράδυ μου ξανά έπεσε η μπαταρία πάνω από το φυσιολογικό σε flight mode..

 

Θα πάω στη Vodafone να βγάλω μία νέα sim μήπως και φταίει αυτό. Αν το ξανά κάνει θα δοκιμάσω και χωρίς κάρτα μνήμης εντελώς. Μήπως και όλες αυτές που έχω είναι χαλασμένες..

 

Πού θα πάει. Θα βρω τι φταίει..

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!! Βρίσκομαι καθοδόν προς το Μοναστήρι.. πάω να κάνω ένα τάμα στον Άγιο Σαμσουνγκ Τον Επισκευαστή!!!!

 

Χθες το βράδυ μου ξανά έπεσε η μπαταρία πάνω από το φυσιολογικό σε flight mode..

 

Θα πάω στη Vodafone να βγάλω μία νέα sim μήπως και φταίει αυτό. Αν το ξανά κάνει θα δοκιμάσω και χωρίς κάρτα μνήμης εντελώς. Μήπως και όλες αυτές που έχω είναι χαλασμένες..

 

Πού θα πάει. Θα βρω τι φταίει..

Αν το είχες σε flight Mode είναι απίθανο να φταίει η κάρτα σιμ.

Για τις sd εχω ακούσει να κάνουν θέματα ειδικά οταν είναι παλιές.

Εμενα για εφαρμογή μου κάνει αυτό που σου κανει Drain.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααα!! Βρίσκομαι καθοδόν προς το Μοναστήρι.. πάω να κάνω ένα τάμα στον Άγιο Σαμσουνγκ Τον Επισκευαστή!!!!

 

Χθες το βράδυ μου ξανά έπεσε η μπαταρία πάνω από το φυσιολογικό σε flight mode..

 

Θα πάω στη Vodafone να βγάλω μία νέα sim μήπως και φταίει αυτό. Αν το ξανά κάνει θα δοκιμάσω και χωρίς κάρτα μνήμης εντελώς. Μήπως και όλες αυτές που έχω είναι χαλασμένες..

 

Πού θα πάει. Θα βρω τι φταίει..

 

Φιλε επειδη εχω διαβασει την περιπτωση σου.Μηπως τσαμπα τελικα ολη η ταλαιπωρια?Δε μας λες καλυτερα τι εφαρμογες εχεις μεσα περασμένες?Εγω χανω 1% η καθολου τις 7 ωρες που κοιμαμαι,και εχω facebook,messenger,imo,whats up,viber,skype.

TΟυλαχιστον μεχρι να το ξαναφορτισεις περνανε 24-25 ωρες?

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή δεν είναι. Το έχω δουλέψει το κινητό και χωρίς να εγκαταστήσω καμία εφαρμογή μετά από επαναφορά.

 

Θα αλλάξω τη sim.. Έτσι κι αλλιώς 5€ στοιχίζει. Κι αν το ξανά κάνει θα βγάλω την micro sd εντελώς. Κάτι από αυτά τα 2 πρέπει να είναι. δεν υπάρχει τίποτα άλλο να ψάξω. Όλα τα άλλα τα έχω τριπλοτσεκάρει!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Φιλε επειδη εχω διαβασει την περιπτωση σου.Μηπως τσαμπα τελικα ολη η ταλαιπωρια?Δε μας λες καλυτερα τι εφαρμογες εχεις μεσα περασμένες?Εγω χανω 1% η καθολου τις 7 ωρες που κοιμαμαι,και εχω facebook,messenger,imo,whats up,viber,skype.

TΟυλαχιστον μεχρι να το ξαναφορτισεις περνανε 24-25 ωρες?

 

εμενα στανταρακι στο 7-8ωρω της νυχτας τρωει 2%! 1 η και καθολου δεν εχει συμβει ποτε,ελπιζω να μην εχει κανα θεματακι γιαυτη την μικρη διαφοροποιηση!με τα σοσιαλ που αναφερεις!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα 1-3% χάνει φυσιολογικά. Προχθές δεν έχασε ούτε εμένα καθόλου. 67% το άφησα, 67% το βρήκα..

 

Εντωμεταξύ δεν έχει να κάνει με την φόρτιση τελικά. Γιατί τόσο καιρό το φόρτιζα και το άφηνα στο 100% το βράδυ, ενώ τώρα τελευταία το φορτίζω μεσημέρι και το βράδυ το άφηνα σε διαφορετικό ποσοστό.

 

Θα το λύσω το μυστήριο που θα πάει.. χαχαχαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα 1-3% χάνει φυσιολογικά. Προχθές δεν έχασε ούτε εμένα καθόλου. 67% το άφησα, 67% το βρήκα..

 

Εντωμεταξύ δεν έχει να κάνει με την φόρτιση τελικά. Γιατί τόσο καιρό το φόρτιζα και το άφηνα στο 100% το βράδυ, ενώ τώρα τελευταία το φορτίζω μεσημέρι και το βράδυ το άφηνα σε διαφορετικό ποσοστό.

 

Θα το λύσω το μυστήριο που θα πάει.. χαχαχαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θεωρώ ότι γνωρίζεις πως από το 100% έως το 90% η και το 85% χάνει αισθητά πιο γρήγορα σε αναμονή από ότι όταν είναι ας πουμε στο 60% και κάτω. Σε μένα ας πούμε στο 7ωρο τη νύχτα από το 100% θα πάει στο 97% ή και στο 96% και όταν το αφήσω βράδυ στο 60% και κάτω, στο 7ωρο πάλι θα χάσει 1% έως 2% το πολύ.

Αν γνωρίζεις τα παραπάνω τότε οκ σε ότι επί πλέον ψάξιμο διατίθεσαι να κάνεις. Εξάλλου και γω στη θέση σου το ίδιο θα έκανα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...