Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνοντας το θέμα της κατανάλωσης τον τελευταίο καιρό παρατήρησα ότι οι εφαρμογές knox και samsung gear vr service καταναλώνουν πολύ μπαταρία (χωρίς να έχω gear vr ούτε και τον τον knox ενεργοποιημένο)

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απενεργοποίηση

 

SM-G935F

Στο δικο μου πάντως απενεργοποίηση στις εφαρμογές συστήματος δεν επιτρέπεται (μέσα από το μενού ρυθμίσεις- εφαρμογές κλπ). Το έκανες κάπως αλλιώς μήπως?

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Το δικο μου παντως δεν τα παει και πολυ καλα..βεβαια δεν εκανα σωστες φορτισεις-αποφορτισεις..τι λετε να κανω τωρα?

Το εχω 2 εβδομαδες..

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και τώρα αλλά είναι σημαντικές οι πρώτες φορτισεις του κινητου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160516/b8e6d08fe8a40c705f260c181dc2d3af.jpg

 

Πάμε για το 7ωρο....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160516/b8e6d08fe8a40c705f260c181dc2d3af.jpg

 

Πάμε για το 7ωρο....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τούμπανο!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν μπορώ να πω ότι είναι ευχαριστημένος με την αυτονομία.

Εντάξει το χρησιμοποιώ σαν tablet και επί το πλείστον με 3g σε σημεία με κακό σήμα που ξετινάζουν την μπαταρία αλλά και πάλι θα περίμενα περισσότερα.

Σήμερα σε 6 ώρες από το 100% κατανάλωσε το 60% μόνο με 3g και μου έδωσε στη αυτό το διάστημα 1:50' οθόνη.

Εντύπωση μου κάνει ότι στην κατανάλωση από την ΟΕΜ εφαρμογή στις ρυθμίσεις, μου δίνει πρώτο το TuneIn Radio με ποσοστο 19% ίδιο με την οθόνη, ενώ το GSam το δίνει 0,6%

το δούλεψα όμως γύρω στα 40 λεπτά αλλά η συσκευή ήταν συνδεδεμένη με τον φορτιστή του αυτοκινήτου και δεν είδα να πέφτει. Αυτό σημαίνει η ότι η εφαρμογή της Samsung που μετρά την κατανάλωση είναι για τα πανηγύρια, η ότι το TuneIn καταναλώνει υπερβολικά όταν δεν είναι σε χρήση παρόλο που στις ρυθμίσεις της μπαταρίας το έχω βάλει να απενεργοποιειται πάντα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν μπορώ να πω ότι είναι ευχαριστημένος με την αυτονομία.

Εντάξει το χρησιμοποιώ σαν tablet και επί το πλείστον με 3g σε σημεία με κακό σήμα που ξετινάζουν την μπαταρία αλλά και πάλι θα περίμενα περισσότερα.

Σήμερα σε 6 ώρες από το 100% κατανάλωσε το 60% μόνο με 3g και μου έδωσε στη αυτό το διάστημα 1:50' οθόνη.

Εντύπωση μου κάνει ότι στην κατανάλωση από την ΟΕΜ εφαρμογή στις ρυθμίσεις, μου δίνει πρώτο το TuneIn Radio με ποσοστο 19% ίδιο με την οθόνη, ενώ το GSam το δίνει 0,6%

το δούλεψα όμως γύρω στα 40 λεπτά αλλά η συσκευή ήταν συνδεδεμένη με τον φορτιστή του αυτοκινήτου και δεν είδα να πέφτει. Αυτό σημαίνει η ότι η εφαρμογή της Samsung που μετρά την κατανάλωση είναι για τα πανηγύρια, η ότι το TuneIn καταναλώνει υπερβολικά όταν δεν είναι σε χρήση παρόλο που στις ρυθμίσεις της μπαταρίας το έχω βάλει να απενεργοποιειται πάντα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κωστα μας εχεις μπερδέψει με την αυτονομία :pμια σου παει καλα μια χάλια ?εμενα έστρωσε για τα καλα και ειμαι πανω απο 6 ωρες παντα και μερικες φορες 7 ωρες + αν ειμαι πιο πολυ με wifi.για μέτρο συγκρίσεις το s6 ποτε πανω απο 4 ωρες .μονο οταν το ειχα μονο σε wifi πηγενε 4.30 περιπου.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Εμένα πάντως χθες βράδυ με όλα ενεργοποιημένα από 82 πήγε στο 70% το πρωί.

Το είχα με 3g βέβαια.

 

Δεν κλείνω τίποτα το βράδυ. Απλά μετά τις μια μπαίνει στο μην ενοχλείτε με εξαίρεση τις αγαπημένες επαφές.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν τα έλεγα εγώ πριν αρκετό καιρο, καποιος γνωστός φίλος εδώ μέσα απαντούσε ότι είναι προβληματική η συσκευή μου. Μάλλον και εσύ σε προβληματική συσκευή έπεσες :)

Λοιπον... οπως είχα ξαναγράψει και παλαιότερα, 2 φορές το εχω αγορασει το τηλέφωνο. Η αλήθεια είναι ότι μπορεί να βγάλει πολύ καλά νούμερα σε συνεχή χρήση...από τα καλύτερα που έχω δει. Σε stand by όμως έχει πολλα θεματακια καθώς παρουσιάζει συχνά ανεξηγητα drains. Επίσης σε 3G/4G χρήση δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιαστηκα με την κατανάλωση του. Είναι πολύ καλό ομως σε χρονους με WiFi καθως και σε προβολή video .

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν μπορώ να πω ότι είναι ευχαριστημένος με την αυτονομία.

Εντάξει το χρησιμοποιώ σαν tablet και επί το πλείστον με 3g σε σημεία με κακό σήμα που ξετινάζουν την μπαταρία αλλά και πάλι θα περίμενα περισσότερα.

Σήμερα σε 6 ώρες από το 100% κατανάλωσε το 60% μόνο με 3g και μου έδωσε στη αυτό το διάστημα 1:50' οθόνη.

Εντύπωση μου κάνει ότι στην κατανάλωση από την ΟΕΜ εφαρμογή στις ρυθμίσεις, μου δίνει πρώτο το TuneIn Radio με ποσοστο 19% ίδιο με την οθόνη, ενώ το GSam το δίνει 0,6%

το δούλεψα όμως γύρω στα 40 λεπτά αλλά η συσκευή ήταν συνδεδεμένη με τον φορτιστή του αυτοκινήτου και δεν είδα να πέφτει. Αυτό σημαίνει η ότι η εφαρμογή της Samsung που μετρά την κατανάλωση είναι για τα πανηγύρια, η ότι το TuneIn καταναλώνει υπερβολικά όταν δεν είναι σε χρήση παρόλο που στις ρυθμίσεις της μπαταρίας το έχω βάλει να απενεργοποιειται πάντα.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και το θέμα της Etisalat πρέπει να παίζει ένα ρόλο, εννοώ οι κεραίες του παρόχου.

Ακόμα δεν μπορώ να το επαληθεύσω, αλλά θα το κάνω όταν πάω Ελλάδα.

 

Προς το παρόν πάνω από 3 ώρες οθόνη δύσκολο να δω.

Πριν το update ήταν καλύτερα πάντως.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Τόσες μέρες προσπαθώ να βγάλω ένα πόρισμα για την μπαταρία παιδιά.

Να πω ότι ποτέ δεν έχω ανοιχτή την AOD.

Καταλήγω στο εξής:

Από τότε που πήρα το κινητό και μέχρι πριν λίγες μέρες που άρχισαν τα "προβλήματα" μου με την μπαταρία,

Κάθε βράδυ έβαζα το κινητό στην βάση φόρτισης,

Το πρωί που ξυπνουσα το έβγαζα,

Ανοιγα Internet (wifi ή data) και ξεκινούσε η μέρα μου.

Το κινητό λιώσιμο συνέχεια,

Κλήσεις σερφαρισμα Facebook viper συγχρονισμό ανοιχτό συνέχεια με 3 mail κτλ.

Το βράδυ απλά τσέκαρα να δω από περιέργεια πόσες ώρες οθόνη.

Τα υπόλοιπα δεν τα προσεχα καθόλου.

Και πριν πέσω για ύπνο είχε 10-15-20% μπαταρία.

Μετά το update είδα το σύστημα Android στα ύψη.

Ξυπνουσα το βράδυ το έβγαζα από την βάση (αφού είχε φορτισει πλήρως) και το άφηνα μέχρι να ξυπνήσω.

Παρατήρησα ότι έχανε σχεδόν 1%/ώρα.

Εκτός από αυτό η μπαταρία στην διάρκεια της ημέρας έπεφτε πολύ γρήγορα, καμία σχέση με πριν.

Ξεκίνησα Hard reset, πέρασμα της rom ολόκληρης, πάλι τα ίδια.

Άλλαξα ρομ από ITV σε BTU,αναβαθμισα τα Google service από το link εδώ και περίμενα.

Τα αποτελέσματα στην αναμονή τα ίδια.

Σε 5 ώρες - 4% μπαταρία.

Σύστημα Android ψηλά, που στην διάρκεια της ημέρας έπεφτε σε ας πούμε πιο φυσιολογικά επίπεδα.

Η μπαταρία πλέον πέφτει με ρυθμούς "όπως τον παλιό καλό καιρό" αλλά και η χρήση όπως τον παλιό καλό καιρό.

Κλείνω λέγοντας ότι σε αναμονή δεν το είχα τσεκάρει παλιά.

Ίσως και τότε να έχανε περίπου 1%/ωρα,

Αλλά λιωνοντας το να μην το καταλάβαινα.

Αυτή την στιγμή είμαι με 38%μπαταρία, και 4ωρες και 20 λεπτά οθόνη.

12μιση ώρες εκτός βάσης.

Το 6ωρο θα το έπιανε άνετα δηλαδή.

Σκέφτομαι ότι οκ έχασε και 5% που δεν θα έπρεπε στην αναμονή.

Αλλά είναι σκυλί σε όλη την μέρα μου.

Με την αγανάκτηση από s6 όνειρο το είχα να βρω ένα κινητό που από όταν ξυπνήσω μέχρι να κοιμηθώ να μην θέλει φόρτιση.

Εδω το έχω βρει και τέλος η ασχολία με το σύστημα Android.

Αυτά.. :D

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τόσες μέρες προσπαθώ να βγάλω ένα πόρισμα για την μπαταρία παιδιά.

Να πω ότι ποτέ δεν έχω ανοιχτή την AOD.

Καταλήγω στο εξής:

Από τότε που πήρα το κινητό και μέχρι πριν λίγες μέρες που άρχισαν τα "προβλήματα" μου με την μπαταρία,

Κάθε βράδυ έβαζα το κινητό στην βάση φόρτισης,

Το πρωί που ξυπνουσα το έβγαζα,

Ανοιγα Internet (wifi ή data) και ξεκινούσε η μέρα μου.

Το κινητό λιώσιμο συνέχεια,

Κλήσεις σερφαρισμα Facebook viper συγχρονισμό ανοιχτό συνέχεια με 3 mail κτλ.

Το βράδυ απλά τσέκαρα να δω από περιέργεια πόσες ώρες οθόνη.

Τα υπόλοιπα δεν τα προσεχα καθόλου.

Και πριν πέσω για ύπνο είχε 10-15-20% μπαταρία.

Μετά το update είδα το σύστημα Android στα ύψη.

Ξυπνουσα το βράδυ το έβγαζα από την βάση (αφού είχε φορτισει πλήρως) και το άφηνα μέχρι να ξυπνήσω.

Παρατήρησα ότι έχανε σχεδόν 1%/ώρα.

Εκτός από αυτό η μπαταρία στην διάρκεια της ημέρας έπεφτε πολύ γρήγορα, καμία σχέση με πριν.

Ξεκίνησα Hard reset, πέρασμα της rom ολόκληρης, πάλι τα ίδια.

Άλλαξα ρομ από ITV σε BTU,αναβαθμισα τα Google service από το link εδώ και περίμενα.

Τα αποτελέσματα στην αναμονή τα ίδια.

Σε 5 ώρες - 4% μπαταρία.

Σύστημα Android ψηλά, που στην διάρκεια της ημέρας έπεφτε σε ας πούμε πιο φυσιολογικά επίπεδα.

Η μπαταρία πλέον πέφτει με ρυθμούς "όπως τον παλιό καλό καιρό" αλλά και η χρήση όπως τον παλιό καλό καιρό.

Κλείνω λέγοντας ότι σε αναμονή δεν το είχα τσεκάρει παλιά.

Ίσως και τότε να έχανε περίπου 1%/ωρα,

Αλλά λιωνοντας το να μην το καταλάβαινα.

Αυτή την στιγμή είμαι με 38%μπαταρία, και 4ωρες και 20 λεπτά οθόνη.

12μιση ώρες εκτός βάσης.

Το 6ωρο θα το έπιανε άνετα δηλαδή.

Σκέφτομαι ότι οκ έχασε και 5% που δεν θα έπρεπε στην αναμονή.

Αλλά είναι σκυλί σε όλη την μέρα μου.

Με την αγανάκτηση από s6 όνειρο το είχα να βρω ένα κινητό που από όταν ξυπνήσω μέχρι να κοιμηθώ να μην θέλει φόρτιση.

Εδω το έχω βρει και τέλος η ασχολία με το σύστημα Android.

Αυτά.. :D

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι τα Google service παιδιά που μπορεί να κάνουν κακή την μπαταρία του κινητού. Σε νορμάλ συνθήκες το κινητό δεν καταλαβαίνει τίποτα από μπαταρία. Φτάνει τις 6 και τις 7 ώρες ανάλογα με την χρήση βέβαια, όπως και να έχει ότι και να κάνεις από το πρωί μέχρι το βράδυ σε βγάζει άνετα. Αν όμως φάει κανένα σκαλωμα με τα Google service τότε πέφτει ακόμα και στις 5 ώρες οθόνη.

Αυτά τα νούμερα έχω εγώ στο δικαρτο (Και οι δύο κάρτες σε λειτουργία).

Όταν έφαγε σκαλωμα με τα service εγώ απλά τα ξαναπερασα χειροκίνητα και έστρωσε πάλι.

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

κωστα μας εχεις μπερδέψει με την αυτονομία :pμια σου παει καλα μια χάλια ?εμενα έστρωσε για τα καλα και ειμαι πανω απο 6 ωρες παντα και μερικες φορες 7 ωρες + αν ειμαι πιο πολυ με wifi.για μέτρο συγκρίσεις το s6 ποτε πανω απο 4 ωρες .μονο οταν το ειχα μονο σε wifi πηγενε 4.30 περιπου.

Κι εμένα μου έχει μπερδέψει γιατί δεν είναι σταθερή.

Ορισμένες εφαρμογές επηρεάζουν αρνητικά την αυτονομία.

Τα Google services και system έχουν στρώσει και θεωρώ ότι είναι φυσιολογικά αφού περιλαμβάνουν χρήση εφαρμογών.

Παράδειγμα το Facebook στο iPhone ξεπερνούσε το 45% ενώ εδώ είναι μονοψήφιο.

Η αλήθεια είναι ότι το ζορίζω αφού είναι συνεχώς σε 3g και σήμερα σε εξωτερικούς χώρους (η φωτεινότητα ψηλά λογο auto) και η θερμοκρασία αυτές τις μέρες 40°+.

Ότι χειρότερο για την μπαταρία.

 

Επίσης το δούλεψα επί μιάμιση ώρα ενώ περίμενα την κόρη μου σε χώρο όπου το 3g ήταν τόσο χάλια, που μερικές φορές δεν άνοιγαν οι σελίδες η αργουσαν υπερβολικά.

 

Πάντως σε καμία περίπτωση δεν είναι χειρότερο από το iPhone. Ειδικά με WiFi μου βγάζει χρόνους που δεν έχω δει ποτέ.

Και το σημαντικότερο είναι άψογο στις λειτουργίες του.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παράδειγμα το Facebook στο iPhone ξεπερνούσε το 45% ενώ εδώ είναι μονοψήφιο.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ισχύει αυτό που λες....από 5% έως max 8% είναι στο δικού μου 6s plus.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου έχει μπερδέψει γιατί δεν είναι σταθερή.

Ορισμένες εφαρμογές επηρεάζουν αρνητικά την αυτονομία.

Τα Google services και system έχουν στρώσει και θεωρώ ότι είναι φυσιολογικά αφού περιλαμβάνουν χρήση εφαρμογών.

Παράδειγμα το Facebook στο iPhone ξεπερνούσε το 45% ενώ εδώ είναι μονοψήφιο.

Η αλήθεια είναι ότι το ζορίζω αφού είναι συνεχώς σε 3g και σήμερα σε εξωτερικούς χώρους (η φωτεινότητα ψηλά λογο auto) και η θερμοκρασία αυτές τις μέρες 40°+.

Ότι χειρότερο για την μπαταρία.

 

Επίσης το δούλεψα επί μιάμιση ώρα ενώ περίμενα την κόρη μου σε χώρο όπου το 3g ήταν τόσο χάλια, που μερικές φορές δεν άνοιγαν οι σελίδες η αργουσαν υπερβολικά.

 

Πάντως σε καμία περίπτωση δεν είναι χειρότερο από το iPhone. Ειδικά με WiFi μου βγάζει χρόνους που δεν έχω δει ποτέ.

Και το σημαντικότερο είναι άψογο στις λειτουργίες του.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ετσι ειναι Κώστα. Σε πολλους υπαρχει αυτο το θεμα με το Google service και πρέπει να το βελτιωσουν με καποιο update.και εμενα μετα το τελευταιο update εκανε κατι κουλα αλλα για λιγο και μετα επανήλθε. Φυσικα και το κακο σημα επηρεάζει. Με το s6 πέρσι ειχα τραγικη μπαταρια με χαλια σημα .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και το κακο σημα επηρεάζει. Με το s6 πέρσι ειχα τραγικη μπαταρια με χαλια σημα .

Πάντως στο σπίτι μου με τέλειο σήμα λόγω συσκευής Vodafone full σήμα , το s7 edge έχανε συχνά στο 8ώρα από 6-7% έως και 12-13%, Αντίθετα 3 αλλες συσκευς που εχω (G4 , iPhone 6s plus και samsung tab s2 LTE) σχεδόν τίποτα. Αυτά με τα πάντα ανοιχτά (3G/Wifi/location).

Το ατού του s7 είναι η συνεχής χρήση και ειδικά με WiFi.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πάντως οτι παιζει ρολο και η ποιότητα του σήματος.

 

Πχ ενα παράδειγμα εδω απο το xda.

 

Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλες συσκευές να χτυπανε 4 ωρες οθόνη στο 50% με τον μισό χρόνο σε 3G.

http://s32.postimg.org/xmx6x14np/Screenshot_20160517_010640.jpg

click image upload

 

http://s32.postimg.org/m0o3svrv9/Screenshot_20160517_010658.png

image hosting over 10mb

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες....από 5% έως max 8% είναι στο δικού μου 6s plus.

Πάνο σου φαίνομαι για ψεύτης?

Έχει φτάσει και 52% και μονίμως πάνω από 30 επειδή το χρησιμοποιώ για ενημέρωση παρακολουθοντας πολλά site μέσω της σελίδας τους στο Facebook.

Εξαρτάται λοιπόν από την χρήση.

 

Αν κατάλαβες καλά, είπα ότι στο Samsung μέρος του ποσοστού του Facebook και πολλών άλλων εφαρμογών καταγράφεται στο system.

 

Εκτός αυτού δεν συνηθίζω να κατηγορώ τις προηγούμενες συσκευές μου για να δικαιολογήσω την αγορά των νέων.

 

Το που υπερέχει το S7 το έγραφα πριν αποφασίσω να το πάρω.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160516/b501842dc8e5d3a03a927bbb4b10d25a.jpg

 

Με χρήση μόνο WiFi και ηταν η τρίτη ή Τέταρτη φόρτιση που είχε κάνει γιατί τώρα το έχω 2μιση μήνες!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by polo1400
Link to comment
Share on other sites

Πάνο σου φαίνομαι για ψεύτης?

Έχει φτάσει και 52% και μονίμως πάνω από

Δεν σε είπα ψεύτη...είπα οτι αυτό που γράφεις δεν ισχύει . Δε νομίζεις οτι υπαρχει κάποια διαφορά σε αυτό;

 

Λοιπόν, ίδια χρήση έκανα στο Facebook app με το s7 edge, ίδια και με το iPhone και τα ποσοστά ήταν σχεδόν παρόμοια (λίγο καλύτερα στην εφαρμογή του iOS) .

Σου ανεβάζω ακαριαία χρήση για του λόγου το αληθές

http://s32.postimg.org/wkwxt4c5t/image.jpg

και μια χρήσης 7 ημερών για ακόμη πιο ενδεικτικά/συγκεντρωτικά αποτελέσματα

http://s32.postimg.org/50fi74x3l/image.jpg

 

Μάλιστα με αρκετά μεγαλη χρήση Facebook θα έλεγα, όπως και tunein radio που παίζει συνήθως πολλές ώρες στο background.

Που προκύπτουν τα 40 και 50% λοιπόν; Μονοψήφια ήταν συνήθως στο s7 edge , μονοψήφια και στο iPhone 6s Plus.

 

Εκτός αυτού δεν συνηθίζω να κατηγορώ τις προηγούμενες συσκευές μου για να δικαιολογήσω την αγορά των νέων.

Αυτό νομίζω αποτελει επιπεδο συζήτησης για παιδιά δημοτικού.

Πάντως μια και το έθεσες σε είδα αρκετές στιγμές μπερδεμένο με το s7 edge. Φάσκεις και αντιφάσκεις σε καποια πράγματα που γράφεις για το συγκεκριμένο μοντέλο και νομίζω οτι στο επισήμανε και άλλος αυτό.

 

Για να κλείσουμε...αν διαβάσεις όλα μου τα post, εγώ ποτέ δεν ισχυρίστηκα οτι το s7 edge δεν έχει εξαιρετικά νούμερα σε S.O.T. Απλά είπα οτι δεν έχει σταθερότητα στην αυτονομία λόγω περίεργων/ανεξήγητων drain και οτι σε stand by και χρηση 4G έχει μέτρια διαχείριση μπαταρίας. Την ίδια άποψη έχω απο την πρώτη στιγμή που το πήρα και δεν άλλαξα ποτέ κάτι . Τα υπέρ και τα κατα του s7 edge σε σχέση με τον ανταγωνισμό είναι λίγο πολύ γνωστά . Δε νομίζω οτι κάποιος θα τα ανακαλύψει σε αυτό το thread. Υπάρχουν δεκάδες reviews και συγκριτικά σχεδόν απο day 1 κυκλοφοριας.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...