Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν και νομιζω πως τα εχω κλειστα,,μπορεις να πεις που αρκιβως πας και τα απενεργοποιεις(google now,back up k.a)?

Στο Google now απλά δεν προχώρησα το setup.

Στα άλλα δύο όπως βλέπεις στα screenshots.

989dd5b65c13d9a8860c8a656095e854.jpg9c357ccab6329cf230694c45a82298d7.jpg2ce1db11cbe59f57228f3b4e1dd05eb6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα επανέρχομαι με το πρόβλημα που αντιμετώπιζα στην αργή φορτίσει και εκανε 8 ώρες + να φορτίσει ενώ με την γρήγορη 1.40 .το προβλημα ηταν στο καλώδιο :blink: εβαλα αλλο καλώδιο και η αργή ειναι στις 3 ώρες και κατι .πρεπει να αγοράσω ενα καλώδιο :!:
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Τελικα επανέρχομαι με το πρόβλημα που αντιμετώπιζα στην αργή φορτίσει και εκανε 8 ώρες + να φορτίσει ενώ με την γρήγορη 1.40 .το προβλημα ηταν στο καλώδιο :blink: εβαλα αλλο καλώδιο και η αργή ειναι στις 3 ώρες και κατι .πρεπει να αγοράσω ενα καλώδιο :!:

Πολύ κουλό... Συνήθους την γρήγορη χαλάει πρώτα

Link to comment
Share on other sites

Τελικα επανέρχομαι με το πρόβλημα που αντιμετώπιζα στην αργή φορτίσει και εκανε 8 ώρες + να φορτίσει ενώ με την γρήγορη 1.40 .το προβλημα ηταν στο καλώδιο :blink: εβαλα αλλο καλώδιο και η αργή ειναι στις 3 ώρες και κατι .πρεπει να αγοράσω ενα καλώδιο :!:

 

εμενα που η διαφορα αργης με γρηγορη φορτισης ειναι στο τεταρτακι,,τι παιζει??

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η διαφορά στους χρόνους φόρτισης είσαι οκ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άψογα αυτό ήταν . Χιλια ευχαριστώ

 

:respect::respect:

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

εμενα που η διαφορα αργης με γρηγορη φορτισης ειναι στο τεταρτακι,,τι παιζει??

 

αν κάνεις αργή φόρτιση για να μην χαλάσει η μπαταρια μην κάθεσαι και ασχολείσαι με το software switch παρε 500mha power adapter και φόρτιζε το κινητό το βράδυ οταν κοιμάσαι (οτι καλύτερο και για την υγεία της μπαταρίας και για αυτονομια)

και τον fast charger να τον εχεις όταν χρειαστείς πραγματικά γρήγορη φόρτιση (πχ πας να φύγεις κάπου και μπαταρια δεν θα σε βγάλει)

Link to comment
Share on other sites

Με εκπλήσσει ευχάριστα κάθε φορά.

Μια ώρα μόνο με σήμα κινητής και μετά data συνεχόμενα.

Aod off.

Συγχρονισμός 2 mail.

Χωρίς κλήσεις σήμερα.

Φωτεινότητα αυτόματο.

https://www.dropbox.com/sh/erd93ilngbzcawm/AAB4FX6V7HtrsufAS_Tt7EDwa?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

αν κάνεις αργή φόρτιση για να μην χαλάσει η μπαταρια μην κάθεσαι και ασχολείσαι με το software switch παρε 500mha power adapter και φόρτιζε το κινητό το βράδυ οταν κοιμάσαι (οτι καλύτερο και για την υγεία της μπαταρίας και για αυτονομια)

και τον fast charger να τον εχεις όταν χρειαστείς πραγματικά γρήγορη φόρτιση (πχ πας να φύγεις κάπου και μπαταρια δεν θα σε βγάλει)

500Mha power adapter που βρίσκουμε?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Edit: αυτό κάνει? f7dd7c9ab540ab4d0924f5e44ae128ba.jpg

Edited by anestispro
Link to comment
Share on other sites

http://i67.tinypic.com/2vu07wk.png

http://i65.tinypic.com/28b5r0o.png

 

Αυτα απο μενα.Μεταχειρισμενο κινητο τριων μηνων με Nougat,φωτεινοτητα λιγο κατω απο την μεση,wifi ανοιχτο ολη μερα εκτος απο 7 ωρες υπνου.facebook messenger full.Πανω απο 4ις ωρες σερι.NΟμιζω ειναι μια χαρα

Edited by therion1985
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Χρήση μικτη. Bluetooth πάντα ανοιχτό. Location πάντα εξοικονόμηση. Δίκτυο μόνιμα 2g 3g. Κλήσεις κλπ. Πολυ viber facebook messenger Instagram. Όχι aod. Πάει τέλεια, τι άλλο να ζητήσεις σε αυτονομία. dc59b2f1df12dc1686a81fb08bad0974.jpg4f7b260a26a1d115581e888c507a4d88.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζεται η συσκευή από αυτονομία. Εγώ με 4G και wifi πάντα ανοιχτό είμαι συνεχώς πάνω από 6ώρες SOT. Μερικές φορές πλησιάζω επικίνδυνα τις 7. :p

Εάν του πιώ το αίμα στο 4G είμαι περίπου στις 4.

Και αυτό με 3 μέρες αναμονή ε.... Αυτό το λέω γιατί θα γνωρίζετε ότι όσο παραπάνω έχεις την συσκευή στα χέρια σου τόσο περισσότερο SOΤ γράφεις. Άλλο να έχεις 5 ώρες SOT με 10% οθόνη και άλλο να τα έχεις με 20%. Γενικά ο συνδυασμός μικρό ποσοστό οθόνης και μεγάλο SOT δείχνουν τα δόντια της μπαταρίας. Το να έχεις SOT 5 ώρες και οθόνη 30-40% (με την AMOLED βέβαια λίγο δύσκολα αυτά τα ποσοστά) δεν λέει κάτι καλό.

Κάποιος μπορεί να έχει 4 ώρες SOT με 5% οθόνη. Και κάποιος άλλος 5 ώρες SOT με 15% οθόνη. Ο πρώτος έχει πολύ καλύτερη μπαταρία. ;)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κάθε βράδυ στις 5 - 6 ώρες με σήμα κινητής μόνο, το αφήνω στο 100% και το βρίσκω στο 100%.

Σημερα μου έχασε 8% σε 6 ώρες.

Στο ίδιο σημείο που το αφήνω κάθε βράδυ.

Κάτι με τις android εφαρμογές θα είναι πάλι που κατά καιρούς δημιουργούν προβλήματα.

Πέραν από αυτό, η μπαταρία του απλά δεν υπάρχει,!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Κάτι με τις android εφαρμογές θα είναι πάλι που κατά καιρούς δημιουργούν προβλήματα.

Αυτό Νικόλα έχει να κάνει με το Android...ή μάλλον όχι τόσο με το Android πλέον (που στην 8 θα βελτιωθεί ακόμα περισσότερο) όσο με το ανεξέλεγκτου Play Store. Η μεγάλη πληγή του Android...δυστυχώς...:down:

 

Η σιγουριά και η ποιόποτητα των εφαρμογών είναι αυτό που μου λείπει περισσότερο από την δική μου Apple εποχή.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πέραν από αυτό, η μπαταρία του απλά δεν υπάρχει,!

Ααααααχ..... Τα λόγια σου μαχαίρι στην καρδιάααα!!! :lol::lol:

 

Όσοι θυμάστε το θέμα που είχα με την μπαταρία το τελευταίο διάστημα. Σήμερα το ξανά πήγα στο service.. Με το ίδιο πρόβλημα.. Με εκτυπωμένες τις μετρήσεις κατανάλωσης.. για να αποδείξω αυτό που λέω..

Με τα πολλά.. έγινε αίτημα αντικατάστασης της συσκευής!! Επιτέλους απέδειξα ότι έχει θέμα το τηλέφωνο!! θα περιμένω κανά δυο μέρες να πάρω νέα συσκευή...:rolleyes:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ααααααχ..... Τα λόγια σου μαχαίρι στην καρδιάααα!!! :lol::lol:

 

Όσοι θυμάστε το θέμα που είχα με την μπαταρία το τελευταίο διάστημα. Σήμερα το ξανά πήγα στο service.. Με το ίδιο πρόβλημα.. Με εκτυπωμένες τις μετρήσεις κατανάλωσης.. για να αποδείξω αυτό που λέω..

Με τα πολλά.. έγινε αίτημα αντικατάστασης της συσκευής!! Επιτέλους απέδειξα ότι έχει θέμα το τηλέφωνο!! θα περιμένω κανά δυο μέρες να πάρω νέα συσκευή...:rolleyes:

Τοση γκαντεμιά σε εσένα δεν έχω ξαναδεί.

Μακαρι να σου βγει τοσο απροβληματιστο οσο σε ζορισε το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τοση γκαντεμιά σε εσένα δεν έχω ξαναδεί.

Μακαρι να σου βγει τοσο απροβληματιστο οσο σε ζορισε το αλλο.

Πραγματικά θα είναι σαν να παίρνω νέο κινητό!! Δεν έχω προλάβει να το ευχαριστηθώ καθόλου από το προηγούμενο καλοκαίρι που το έχω!!

έστω και το παραμικρό να ξανά βγάλει το καινούριο θα φάει σουτ από το παράθυρο.. αλήθεια σου λέω!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εν αναμονή λοιπόν...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά θα είναι σαν να παίρνω νέο κινητό!! Δεν έχω προλάβει να το ευχαριστηθώ καθόλου από το προηγούμενο καλοκαίρι που το έχω!!

έστω και το παραμικρό να ξανά βγάλει το καινούριο θα φάει σουτ από το παράθυρο.. αλήθεια σου λέω!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εν αναμονή λοιπόν...

Δεν μπορεί να είσαι τόσο άτυχος ρε φιλε.

Θετικη σκέψη!!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με δυστάρεστα - σε πρώτη φάση - νέα!!

 

Με πήραν από τη Smartec και μου είπαν ότι δεν έγινε δεκτό το αίτημα αντικατάστασης απο τη samsung!! :mad:

Μου βρήκαν επιπλέον θέμα με το usb φόρτισης.. Αλλά όχι ακόμη γιατί χάνει η μπαταρία.. Ε τους λέω αλλάξτε και την πλακέτα. κι αν δεν φτιάξει και τώρα θα το πετάξω από το παράθυρο (αυτολεξεί)!!!!!

 

Θα πάω αύριο από smartec να παραλάβω το κινητό, θα ρωτήσω αν υπάρχει αιτιολογία άρνησης από τη samsung, κι έτσι και το ξανά κάνει.. θα πάω ο ίδιος στη samsung να κάνω φασαρία!!! Έλεος πια...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αν η θύρα φόρτισης είχε πρόβλημα, να μην φορτιζε σωστά και να τελείωνε γρήγορα.

Πιστευω θα είσαι οκ!

Το σκέφτηκα.. μακάρι να είναι αυτό.. :cry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...