Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σήμα και η χρήση κάρτας SIM παίζουν σημαντικό ρόλο,ειδικά χωρίς κάρτα θυμάμαι χτυπάει 10 ώρες οθονη σε 48ωρη χρήση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το ειχα προσεξει και εγω οταν ειχα κανει το αρχικο στησιμο χωρις να βαλω καρτα sim..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα το s7 edge, το έδωσα πήρα το 3Τ, τώρα έχω το s7 edge duos, τα ίδια αποτελέσματα σχεδόν και με τα τρία, δεν καταλαβαίνω διαφορά, πολύ ευχαριστημένος, χωρίς ρουτ, χωρίς εφαρμογές για πάγωμα αυτών
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά και τα δύο...αν και σε διαστάσεις προτιμώ το s8 ,όμως μιας και πέρασε ο καιρός θα πάω του χρόνου κατευθείαν σε 5Τ ή s9 αναλόγως, εκτός κι αν κάνει καμιά καλή υλοποίηση η LG με το g7.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το κινητό απ τον Μάρτη αυτό που παρατήρησα είναι ότι η μπαταρία έφτασε στη μέγιστη απόδοσή της τον Μάιο, 2 μήνες μετά δηλαδή και το καλοκαίρι έπεσε ένα 20% περίπου μάλλον επειδή ξεκίνησα να το φορτώνω με εφαρμογές. Πάντως πιστεύω ότι γενικά η ζέστη ειδικά το καλοκαίρι κάνει το κινητό να θερμένεται πιο εύκολα και μειώνει την απόδοση της μπαταρίας. Από τότε που δρόσισε ο καιρός έχει σταματήσει να ζεσταίνεται ακόμα και με βαριά χρήση παραμένει συνήθως δροσερό και 2 μήνες τώρα η διάρκεια της μπαταρίας έχει μείνει ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τελικά μπαταρία και οι 3.40 άντε 3.50 ώρες SOT, έγιναν αμέσως 5! Μου είπαν ότι η παλιά μπαταρία είχε πέσει στο 80% της αρχικής της απόδοσης. Και στις 4.30 SOT να φτάνω, είμαι οκ, βγάζω μια μέρα χαλαρά, ενώ πριν ξέμενα στις 8 το βράδυ, μπορεί και 7.

Στη smartec η νο 1 λέξη που ακουγόταν ήταν η λέξη "οξείδωση"...

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τελικά μπαταρία και οι 3.40 άντε 3.50 ώρες SOT, έγιναν αμέσως 5! Μου είπαν ότι η παλιά μπαταρία είχε πέσει στο 80% της αρχικής της απόδοσης. Και στις 4.30 SOT να φτάνω, είμαι οκ, βγάζω μια μέρα χαλαρά, ενώ πριν ξέμενα στις 8 το βράδυ, μπορεί και 7.

Στη smartec η νο 1 λέξη που ακουγόταν ήταν η λέξη "οξείδωση"...

Μετα απο ποσο καιρο αλλαξες μπαταρια;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τελικά μπαταρία και οι 3.40 άντε 3.50 ώρες SOT, έγιναν αμέσως 5! Μου είπαν ότι η παλιά μπαταρία είχε πέσει στο 80% της αρχικής της απόδοσης. Και στις 4.30 SOT να φτάνω, είμαι οκ, βγάζω μια μέρα χαλαρά, ενώ πριν ξέμενα στις 8 το βράδυ, μπορεί και 7.

Στη smartec η νο 1 λέξη που ακουγόταν ήταν η λέξη "οξείδωση"...

 

φιλε μου με καινουρια και βγαζεις μονο 5? εγω μεχρι και το καλοκαιρι που ειχα το 7 edge Μου εβγαζε σιγουρα 6 και πηγαινα λιγο ακομα! τοσο πολυ χαλασαν τα 7αρια? εκτος αν δουλευεις πολυ δεδομενα οποτε εκει παω πασσο!παρολαυτα θελει στρωσιμο αρχικα η νεα μπαταρια σου!

Link to comment
Share on other sites

Κόστος φίλε;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

20 ευρώ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα απο ποσο καιρο αλλαξες μπαταρια;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετά από 1 χρόνο και 2 μήνες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε μου με καινουρια και βγαζεις μονο 5? εγω μεχρι και το καλοκαιρι που ειχα το 7 edge Μου εβγαζε σιγουρα 6 και πηγαινα λιγο ακομα! τοσο πολυ χαλασαν τα 7αρια? εκτος αν δουλευεις πολυ δεδομενα οποτε εκει παω πασσο!παρολαυτα θελει στρωσιμο αρχικα η νεα μπαταρια σου!

Εξαρτάται από τη χρήση. Εγώ τα έχω όλα ανοιχτά και μιλάω (αρκετές ώρες) αποκλειστικά με bt. Αν αράξω σπίτι το ΣΚ και απλώς χαζεύω στα σκοτεινά, θα βγάλω 8 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει!! Όντως σε κλήσεις καταναλώνει αρκετή μπαταρία καμία σχέση με το wifi και ειδικά σε μετακινήσεις με εναλλαγές σήματος ακόμη περισσότερο!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι περιεργο στην συμπεριφορα της μπαταριας τελικα... Απο χθες αργει να ξεφορτισει σε σχεση με πριν. Θα βγαλω λογικα +1 ωρα SOT χωρις να εχω αλλαξει κατι...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το "πέρασα" αυτό που γράφεις πριν κάνα 2 βδομάδες. Τις τελευταίες 10 μέρες έχει απίστευτη συμπεριφορά - διαχείριση μπαταρίας, με πολύ χρήση internet μέσω Wi-Fi, λίγη σχετικά με 4g , 2μίση ώρες ομιλίας και πάνω από μια ώρα με what's app μου έβγαλε στο 48ωρο 6 ώρες παρά ένα τέταρτο σε ποσοστό μπαταρίας 14 %.

Φυσικά και λίγο YouTube και αρκετές φώτο.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πέρσι με το s7 το απλό έβγαζα με την ίδια χρήση περίπου 4,5 ώρες. Λέω να το πάω για αλλαγή μπαταρίας στη smartec εφόσον είναι 20€. Ελπίζω να μη μου κάνουνε τίποτα νερά ότι η μπαταρία είναι καλή και δε χρειάζεται αλλαγή

 

 

 

 

ba8c2f2712559f320ba950e2b76c6578.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι πάντως είναι απίστευτη. Κάτοχος πολλών συσκευών (κυριως samsung) ναυαρχιδων κλπ δεν έχω ξαναδεί κάτι τετοιο. Ακόμη και ενα xiaomi redmi pro με 4000 και απλη fhd οθόνη που είχα κάνα μήνα δεν μπορούσε να κάνει τέτοιους χρόνους.

 

Τα πάντα ανοιχτά full χωρίς διακοπή και μονιμα ανάλυση 2Κ

 

eaec467460b459a61d200ab02be1315e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη φόρτιση μετά την αλλαγή μπαταρίας!Επανήλθαν οι φοβεροί χρόνοι και μόλις στρώσει και άλλο να δούμε!

2ffbecd72c5a8f0b787a5ec2ea28add9.jpg6cb77a1ffdcf07d84859a35cac6e14fa.jpg1c1ed88a93fb42d50255355962f73a08.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και πάλι. Εγώ θέλω να ρωτήσω, έχει κανείς ενεργοποιημένο το data saver on στις ρυθμίσεις δεδομένων; Έχετε δει βελτίωση μπαταρίας ειδικά σε standby;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πείτε λίγο την γνώμη σας το κινητό το έχω από Απρίλιο του 2016,απο της 7 το πρωί με 100%μπαταρια μέχρι της 11:30 έχω τα εξής νούμερα με μόνιμο WiFi 44 λεπτά ομιλίας, 1:30ωρα browsing, 55 λεπτά ομιλίας μέσο viber και 2:30 ώρες οθόνη, υπόλοιπο μπαταρίας 57%,ειναι καλά ή να ανησυχισω?
Link to comment
Share on other sites

Για 19 μηνων κινητο ειναι super!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πείτε λίγο την γνώμη σας το κινητό το έχω από Απρίλιο του 2016,απο της 7 το πρωί με 100%μπαταρια μέχρι της 11:30 έχω τα εξής νούμερα με μόνιμο WiFi 44 λεπτά ομιλίας, 1:30ωρα browsing, 55 λεπτά ομιλίας μέσο viber και 2:30 ώρες οθόνη, υπόλοιπο μπαταρίας 57%,ειναι καλά ή να ανησυχισω?

Στα ίδια περίπου παίζει και το δικό μου που το έχω και γω το ίδιο χρονικό διάστημα (1/4/16 ). Πιστεύω ότι ακόμα είμαστε μια , μη σου πω και δυο χαρές!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, ε λογικά από του χρόνου θα χρειαστεί μια μπαταρία μιας και δεν τα αλλάζω τόσο συχνά τα κινητά και έχω σκοπό να το κρατήσω γιατί είναι πάρα πολύ αξιόλογο τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, ε λογικά από του χρόνου θα χρειαστεί μια μπαταρία μιας και δεν τα αλλάζω τόσο συχνά τα κινητά και έχω σκοπό να το κρατήσω γιατί είναι πάρα πολύ αξιόλογο τηλέφωνο

 

Άλλαξε την μπαταρία λίγο πριν λήξει η εγγύηση για να πληρώσεις μονο το κόστος μπαταρίας απο το επίσημο service!

Λογικά κάπου 20€ με 25€ θα είναι.

Αλλα αξίζει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα προβλήματα στη μπαταρία με την τελευταία αναβάθμιση (3ω SoT) δεν διορθώνονταν με τίποτα, οπότε πήγα στο σέρβις.

Πλακέτα και μπαταρία εντός εγγύησης (συσκευή 18 μηνών) μέσα σε μια ωρα. (Άψογοι και επαγγελματιες στο γνωστό σέρβις στα δυτικά προάστια).

Για την ώρα το στήνω αλλά είμαι με 1:50 SoT στο 72% με install setup restore κλπ διαδικασίες.

Αν και είναι νωρίς ακόμα, η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται. :-)

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...