Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε kountoura με το 3Τ τι διαφορες εχουν δηλαδή σε μπαταρία

Παντα με την δική σου χρήση ετσι

 

Το oneplus3T είναι ελαφρώς καλύτερο από το oneplus3 που επίσης είχα.

Ξεκινάω με αυτό για να καταλάβουμε ότι η ονομαστική χωρητικότητα μπαταρίας δεν είναι το παν τελικά.

Στο 50% που κάνω τον έλεγχο συνήθως το oneplus3T έχει από 2:30 έως 3 ώρες sot.

Μέχρι το 50% σίγουρα είμαι με data.

Το edge σήμερα είχε αρκετά περισσότερο sot.

Θα το δω πως θα πάει και στην συνέχεια.

Πάντως και τα δύο μου βγάζουν άνετα από της 6 το πρωί μέχρι της 12 το βράδυ με χρήση 8-12 ώρες data και μετά wifi.

Κλείνοντας λέω σχεδόν με βεβαιότητα ότι το edge πλέον είναι αισθητά καλύτερο στην μπαταρία.

Λίγες εβδομάδες πριν θα έλεγα ότι είναι σχεδόν τα ίδια σε αποτέλεσμα για την χρήση που κάνω εγώ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μνήμης παίζει τελικά ρόλο στη διάρκεια της μπαταρίας τις 2 πρώτες μέρες χωρίς κάρτα το τηλέφωνο έκανε θαύματα,σήμερα με κάρτα έπεσε η απόδοση, ακόμα και στο standby το βράδυ ενώ τις δύο πρώτες μέρες έχανα 1% στο 7ωρο σήμερα έχασα 3%

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μνήμης παίζει τελικά ρόλο στη διάρκεια της μπαταρίας τις 2 πρώτες μέρες χωρίς κάρτα το τηλέφωνο έκανε θαύματα,σήμερα με κάρτα έπεσε η απόδοση, ακόμα και στο standby το βράδυ ενώ τις δύο πρώτες μέρες έχανα 1% στο 7ωρο σήμερα έχασα 3%

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ ξέρεις ότι έχω κάρτα 200gb και ελεύθερα μόλις 90gb.

Το βράδυ στο 7ωρο κάπου τόσο έχανα και εγώ.

Λες αυτός να είναι ο λόγος?

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση σε σχέση με το παλιό και σκέφτηκα ότι είναι η σταθερή νουγκατ.

Αλλά απ ότι φαίνεται ήταν η κάρτα?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι 100% σίγουρο αλλά εκεί πάει και εμένα το μυαλό μου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις 2 μέρες δεν κρίνεις ρε σεις. Άστο 1 μήνα χωρίς κάρτα και μετά. Εγώ μετά από καθαρή εγκατάσταση και νέα έκδοση λογισμικού δε μπορώ να κρίνω ούτε σε μια εβδομάδα πως πάει.. Όχι να ξέρεις σε 2 μέρες. Πάντως θεωρώ ότι δεν μπορεί να τσιμπάει κατανάλωση,δεν είναι λογικό. Εννοώ εμφανή κατανάλωση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το oneplus3T είναι ελαφρώς καλύτερο από το oneplus3 που επίσης είχα.

Ξεκινάω με αυτό για να καταλάβουμε ότι η ονομαστική χωρητικότητα μπαταρίας δεν είναι το παν τελικά.

Στο 50% που κάνω τον έλεγχο συνήθως το oneplus3T έχει από 2:30 έως 3 ώρες sot.

Μέχρι το 50% σίγουρα είμαι με data.

Το edge σήμερα είχε αρκετά περισσότερο sot.

Θα το δω πως θα πάει και στην συνέχεια.

Πάντως και τα δύο μου βγάζουν άνετα από της 6 το πρωί μέχρι της 12 το βράδυ με χρήση 8-12 ώρες data και μετά wifi.

Κλείνοντας λέω σχεδόν με βεβαιότητα ότι το edge πλέον είναι αισθητά καλύτερο στην μπαταρία.

Λίγες εβδομάδες πριν θα έλεγα ότι είναι σχεδόν τα ίδια σε αποτέλεσμα για την χρήση που κάνω εγώ.

Ευχαριστώ για την αναλυτική απάντηση φιλε

 

Με Nougat δηλαδή αν κατάλαβα καλα έχει καλύτερη μπαταρία το edge.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την αναλυτική απάντηση φιλε

 

Με Nougat δηλαδή αν κατάλαβα καλα έχει καλύτερη μπαταρία το edge.

 

Με nougat χωρίς κάρτα μνήμης ναι.

Γιατί μπήκε και το θέμα κάρτα μνήμης τώρα που δεν το σκεφτόμουν καν!

Θα αγοράσω άλλη μια κάρτα για το νέο edge σε δέκα μέρες περίπου.

Πάλι 200gb και κατευθείαν θα φορτώσω τα 100.

Δουλεύοντας το δέκα μέρες έτσι με το που βάλω την κάρτα θα φανεί αν έχει διαφορά η όχι.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Με nougat χωρίς κάρτα μνήμης ναι.

Γιατί μπήκε και το θέμα κάρτα μνήμης τώρα που δεν το σκεφτόμουν καν!

Θα αγοράσω άλλη μια κάρτα για το νέο edge σε δέκα μέρες περίπου.

Πάλι 200gb και κατευθείαν θα φορτώσω τα 100.

Δουλεύοντας το δέκα μέρες έτσι με το που βάλω την κάρτα θα φανεί αν έχει διαφορά η όχι.

 

θα εχεις 2 edge?

Δεν κανεις αλλο ενα τεστ που θα θελαμε ολοι μας να ξερουμε?

Να βαλεις να παιζουν βιντεο κανα 2 ωρες ωστε να εχουν συνεχεια οθονη ανοιχτη και τα 2, το ενα με 2κ αναλυση οθονης και το αλλο με Fhd, να δουμε τελικα ποση διαφορα εχουν..

Γιατι εγω το δουλευω τωρα στο 2Κ (διοτι αρχικα το ειχα FHD μετα την αναβαθμιση) και βλεπω οτι παλι δεν πεφτει με τιποτα η μπαταρια και οτι εχουν μικρη διαφορα τελικα ή και καθολου αναλογα τη χρηση.

Επειδη ομως καμια χρηση δεν ειναι ιδια με την προηγουμενη, μονο ενα τετοιο "Εργαστηριακου τυπου" πειραμα θα μας εδινε πολυ καλη εικονα. flight mode, 100% μπαταρια, και βιντεο οσο αντεχεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όντως απο QHD σε fhd εχει μικρή διαφορά το ειχαμε επισημανει απο τις πρώτες Beta.

 

Επίσης η τοποθεσία στο μέγιστο παλι έχει μικρή διαφορά στην αυτονομία, το είδα στην πράξη τώρα που γύρισα σε στοκ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

θα εχεις 2 edge?

Δεν κανεις αλλο ενα τεστ που θα θελαμε ολοι μας να ξερουμε?

Να βαλεις να παιζουν βιντεο κανα 2 ωρες ωστε να εχουν συνεχεια οθονη ανοιχτη και τα 2, το ενα με 2κ αναλυση οθονης και το αλλο με Fhd, να δουμε τελικα ποση διαφορα εχουν..

Γιατι εγω το δουλευω τωρα στο 2Κ (διοτι αρχικα το ειχα FHD μετα την αναβαθμιση) και βλεπω οτι παλι δεν πεφτει με τιποτα η μπαταρια και οτι εχουν μικρη διαφορα τελικα ή και καθολου αναλογα τη χρηση.

Επειδη ομως καμια χρηση δεν ειναι ιδια με την προηγουμενη, μονο ενα τετοιο "Εργαστηριακου τυπου" πειραμα θα μας εδινε πολυ καλη εικονα. flight mode, 100% μπαταρια, και βιντεο οσο αντεχεις..

 

Εγώ πλέον έχω ένα edge και ένα oneplus3T.

Η σύζυγος έχει το πρώτο μου edge.

Να κάνω αυτό το τεστ όποτε βολέψει αλλά δεν θα είναι ακριβές.

Άλλες εφαρμογές τους ένα άλλες το άλλο.

Το ένα με κάρτα μνήμης αρκετά φορτωμένη το άλλο χωρίς.

Λείπω αρκετές ώρες από το σπίτι, με την πρώτη ευκαιρία όμως θα το δοκιμάσω έστω και έτσι με διαφορετικό "στήσιμο" σε flight mode.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρεα,

Κάτοχος ενός μήνα του κινητού παρατηρώ ότι η μπαταρία μου δεν είναι τόσο δυνατή όσο περιγράφετε εδώ από άλλους χρήστες. Αλλά έχω μια απορία...όταν λέτε μια μέρα εννοείτε ένα πραγματικό 24ωρο ή όταν ξεκινάμε τη μέρα μας το πρωί κάνουμε την καθημερινότητα μας μέχρι το βράδυ που πάμε σπίτι (κάπου στο 12ωρο δλδ)

Σας βάζω μια μέτρηση της μπαταρίας για να μου πείτε γνώμες. Η χρήση ήταν μόνο με WiFi με ελάχιστα δεδομένα, ανοιχτή τοποθεσία, κλειστό BT, 2 mails συγχρονισμό και ένα skype ανοιχτό. Και display on. Να πω ότι για να βγάλει 24ωρο το βράδυ που κοιμομουν το έβαλα σε flight Mode

7466e399b4e5938b005f42b67fed5883.jpg64b79b0c4ab01a3072ce2a1fb320d629.jpgd3e0dd4d063bdb7b68c3444675c863cb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρεα,

Κάτοχος ενός μήνα του κινητού παρατηρώ ότι η μπαταρία μου δεν είναι τόσο δυνατή όσο περιγράφετε εδώ από άλλους χρήστες. Αλλά έχω μια απορία...όταν λέτε μια μέρα εννοείτε ένα πραγματικό 24ωρο ή όταν ξεκινάμε τη μέρα μας το πρωί κάνουμε την καθημερινότητα μας μέχρι το βράδυ που πάμε σπίτι (κάπου στο 12ωρο δλδ)

Σας βάζω μια μέτρηση της μπαταρίας για να μου πείτε γνώμες. Η χρήση ήταν μόνο με WiFi με ελάχιστα δεδομένα, ανοιχτή τοποθεσία, κλειστό BT, 2 mails συγχρονισμό και ένα skype ανοιχτό. Και display on. Να πω ότι για να βγάλει 24ωρο το βράδυ που κοιμομουν το έβαλα σε flight Mode

7466e399b4e5938b005f42b67fed5883.jpg64b79b0c4ab01a3072ce2a1fb320d629.jpgd3e0dd4d063bdb7b68c3444675c863cb.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Εγώ μέρα εννοώ από της 6-7 το πρωί μέχρι της 11-12 το βράδυ.

Και χρήση data wifi τουλάχιστον 50/50 αν όχι 70/30.

Μετά το s6 που με είχε αγανακτήσει, είπα θα είμαι ευχαριστημένος αν πετύχω τις παραπάνω ώρες με μια φόρτιση μόνο.

Πλέον με τις δύο συσκευές που έχω πετυχαίνω αυτό που ήθελα και χωρίς οικονομία.

Δηλαδή ότι χρειάζομαι το κάνω.

Δεν κλείνω ποτέ δεδομένα, ψάχνω διαβάζω μιλάω.

Δεν χρεισημοποιω καθόλου συχνά τοποθεσία και Bluetooth.

Οι χρόνοι σου πάντως εμένα δεν μου φαίνονται και κακοί.

Πόσα λεπτά ομιλίας είχε?

Γιατί και αυτό επηρεάζει αρκετά..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον έχω ένα edge και ένα oneplus3T.

Η σύζυγος έχει το πρώτο μου edge.

Να κάνω αυτό το τεστ όποτε βολέψει αλλά δεν θα είναι ακριβές.

Άλλες εφαρμογές τους ένα άλλες το άλλο.

Το ένα με κάρτα μνήμης αρκετά φορτωμένη το άλλο χωρίς.

Λείπω αρκετές ώρες από το σπίτι, με την πρώτη ευκαιρία όμως θα το δοκιμάσω έστω και έτσι με διαφορετικό "στήσιμο" σε flight mode.

 

Κοιτα, πιστευω οτι θα δειξει γιατι σε flight καμια εφαρμογη δε θα εχει μεγαλη επιδραση ο,τι στησιμο και να εχεις. Σκεψου οτι ολη νυχτα σε αναμονη δε χανεις πανω απο 1-2%. Αντε 5%. Αν τωρα το ενα σου χανει 1% σε αναμονη και το αλλο 5% και τα εχεις τσεκαρει, ξερουμε τη διαφορα..η συγκριση που θα γινει, αναλογα με το αποτελεσμα, θα φανει αν μπορει να αξιολογηθει και αν εχει νοημα..

Αν πχ με FHD παρουμε μια διαφορα 15%.. δε νομιζω οτι θα φταιει το στησιμο. Στην χειροτερη να το κανεις το τεστ και αναποδα μετα.. :lol::lol:

να δουμε τη διαφορα που θα βγαλει το καθε ενα ειτε με fhd ειτε με 2k..

 

Καλησπέρα στη παρεα,

Κάτοχος ενός μήνα του κινητού παρατηρώ ότι η μπαταρία μου δεν είναι τόσο δυνατή όσο περιγράφετε εδώ από άλλους χρήστες. Αλλά έχω μια απορία...όταν λέτε μια μέρα εννοείτε ένα πραγματικό 24ωρο ή όταν ξεκινάμε τη μέρα μας το πρωί κάνουμε την καθημερινότητα μας μέχρι το βράδυ που πάμε σπίτι (κάπου στο 12ωρο δλδ)

Σας βάζω μια μέτρηση της μπαταρίας για να μου πείτε γνώμες. Η χρήση ήταν μόνο με WiFi με ελάχιστα δεδομένα, ανοιχτή τοποθεσία, κλειστό BT, 2 mails συγχρονισμό και ένα skype ανοιχτό. Και display on. Να πω ότι για να βγάλει 24ωρο το βράδυ που κοιμομουν το έβαλα σε flight Mode

 

Φιλε μου, και μονο που τρεχεις την κωλοεφαρμογη που λεγεται σκαιπ, μην απορεις. Για μενα κανε την απεγκατασταση μια μερα και ξανα δοκιμασε..ειναι ο,τι χειροτερο υπαρχει θεωρω και ας μην την βλεπεις ψηλα στην καταναλωση.

 

Επισης οι χρονοι δεν ειναι κακοι, αλλα σιγουρα θα μπορουσαν να ειναι καλυτεροι.

 

Επισης οταν ανεβαζουμε στατιστικα, βγαζουμε και την 1η οθονη με τη γενικη εικονα οπου φαινονται αναλυτικα οι ωρες λειτουργιας του κινητου μας, αρα ξερουμε αν λεμε 12 ή 24ωρες. Συνηθως εννοουμε παντως να βγαλει τη μερα.....αρα οχι 24. Εξαλλου 6-10 ωρες οθονης ειναι απο αρκετες εως παρα πολλες, και 10 ωρες μες τη μερα τις πιανεις ανετα αν το λιωσεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, πιστευω οτι θα δειξει γιατι σε flight καμια εφαρμογη δε θα εχει μεγαλη επιδραση ο,τι στησιμο και να εχεις. Σκεψου οτι ολη νυχτα σε αναμονη δε χανεις πανω απο 1-2%. Αντε 5%. Αν τωρα το ενα σου χανει 1% σε αναμονη και το αλλο 5% και τα εχεις τσεκαρει, ξερουμε τη διαφορα..η συγκριση που θα γινει, αναλογα με το αποτελεσμα, θα φανει αν μπορει να αξιολογηθει και αν εχει νοημα..

Αν πχ με FHD παρουμε μια διαφορα 15%.. δε νομιζω οτι θα φταιει το στησιμο. Στην χειροτερη να το κανεις το τεστ και αναποδα μετα.. :lol::lol:

να δουμε τη διαφορα που θα βγαλει το καθε ενα ειτε με fhd ειτε με 2k..

 

 

 

Φιλε μου, και μονο που τρεχεις την κωλοεφαρμογη που λεγεται σκαιπ, μην απορεις. Για μενα κανε την απεγκατασταση μια μερα και ξανα δοκιμασε..ειναι ο,τι χειροτερο υπαρχει θεωρω και ας μην την βλεπεις ψηλα στην καταναλωση.

 

Επισης οι χρονοι δεν ειναι κακοι, αλλα σιγουρα θα μπορουσαν να ειναι καλυτεροι.

 

Επισης οταν ανεβαζουμε στατιστικα, βγαζουμε και την 1η οθονη με τη γενικη εικονα οπου φαινονται αναλυτικα οι ωρες λειτουργιας του κινητου μας, αρα ξερουμε αν λεμε 12 ή 24ωρες. Συνηθως εννοουμε παντως να βγαλει τη μερα.....αρα οχι 24. Εξαλλου 6-10 ωρες οθονης ειναι απο αρκετες εως παρα πολλες, και 10 ωρες μες τη μερα τις πιανεις ανετα αν το λιωσεις.

Αναγκάστηκα λόγο δουλειάς πρέπει να τρέχει. Αλλά θα την σβήσω για 1-2 μέρες για να δω αν θα στρώσει. Τα στατιστικά που λες τα έχω ανεβάσει στην πρώτη εικόνα.....γράφει 1 ημέρα και 3 ωρες

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αναγκάστηκα λόγο δουλειάς πρέπει να τρέχει. Αλλά θα την σβήσω για 1-2 μέρες για να δω αν θα στρώσει. Τα στατιστικά που λες τα έχω ανεβάσει στην πρώτη εικόνα.....γράφει 1 ημέρα και 3 ωρες

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εννοώ να ανεβάσεις εσύ.. Εννοώ ότι και οι άλλοι ανεβάζουν και φαίνεται αν εννοούν 12 ή 24 ώρες.. Εκτός αν κάνουν περιγραφή που συνήθως μιλούν για χρήση ημέρας όπως είπα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέρα εννοώ από της 6-7 το πρωί μέχρι της 11-12 το βράδυ.

Και χρήση data wifi τουλάχιστον 50/50 αν όχι 70/30.

Μετά το s6 που με είχε αγανακτήσει, είπα θα είμαι ευχαριστημένος αν πετύχω τις παραπάνω ώρες με μια φόρτιση μόνο.

Πλέον με τις δύο συσκευές που έχω πετυχαίνω αυτό που ήθελα και χωρίς οικονομία.

Δηλαδή ότι χρειάζομαι το κάνω.

Δεν κλείνω ποτέ δεδομένα, ψάχνω διαβάζω μιλάω.

Δεν χρεισημοποιω καθόλου συχνά τοποθεσία και Bluetooth.

Οι χρόνοι σου πάντως εμένα δεν μου φαίνονται και κακοί.

Πόσα λεπτά ομιλίας είχε?

Γιατί και αυτό επηρεάζει αρκετά..

Περίπου στη 1 ώρα σύνολο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι κακο εχει η μπαταρια σου;

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλά ρωτάω πως την βλέπουν και άλλοι πιο έμπειροι χρήστες

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που λεει για μπαταρία και εγω τα βλέπω πολυ καλα τα στατιστικά, με 1 ωρα ομιλία και 27 ώρες αναμονη.

Με Nougat θα φτιάξει και αλλο μην το φοβασαι.

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που λεει για μπαταρία και εγω τα βλέπω πολυ καλα τα στατιστικά, με 1 ωρα ομιλία και 27 ώρες αναμονη.

Με Nougat θα φτιάξει και αλλο μην το φοβασαι.

Να σε καλά φίλε

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νταααξ καλά πήγε.

 

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

 

Tι εννοεις φιλε μου? αυτα τα νουμερα που εχεις ειναι με 4G δηλαδη?

Εγω παντως με ανδροιδ 6 το εχω δοκιμασει μονο με 4G (που μεσα στο γραφειο/σπιτι δεν επιανε καλο σημα) και εβγαλα 2 μερες με μετρια χρηση, δηλαδη κανα 2-3 ωρες ομιλια και 3-4 ωρες οθονη αν θυμαμαι καλα. Γενικα ομως ηταν πολυ καλυτερο απο ο,τι ειχα μεχρι τοτε εκτος απο Ζ3c που ειναι στα ιδια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πρωτων δεν μπορω να ανεβασω με τπτ screenshot επειδη μου λεει οτι ειναι μεγαλη η εικονα. Αλλαζω μεγεθος κλπ δεν γινεται τπτ. Μια ωρα προσπαθω και δεν ανεβαζει.

 

Δευτερων εχω σοβαρο θεμα με το συστημα android. Καταναλωνει περιπου το 35-45% της μπαταριας μου. Πως μπορω να το λυσω? Ξερει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Πρωτων δεν μπορω να ανεβασω με τπτ screenshot επειδη μου λεει οτι ειναι μεγαλη η εικονα. Αλλαζω μεγεθος κλπ δεν γινεται τπτ. Μια ωρα προσπαθω και δεν ανεβαζει.

 

Δευτερων εχω σοβαρο θεμα με το συστημα android. Καταναλωνει περιπου το 35-45% της μπαταριας μου. Πως μπορω να το λυσω? Ξερει κανεις;

 

προφανως για καποιο λογο κατι δουλευει συνεχεια. Μπορει να ειναι το οτιδηποτε και να λυνεται απλα με μια επανεκινηση, μεχρι και να θες επαναφορα εργοστασιακων..

screenshot για να ανεβασεις πρεπει ναναι μικρο αρχειο. Τελος, για το συστημα, δες αν εχεις βαλει να παιρνει αντιγραφα ασφαλειας συνεχεια, αν συγχρονιζεις συνεχεια καμια εφαρμογη, τετοια πραγματα..αν μας δωσεις μια εικονα με το τι ειναι ψηλα στην καταναλωση ισως καταλαβουμε (εκτος απο το συστημα)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...