Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι Νικόλα καλά έκανες αλλά δεν θα έχεις θέμα αφού άλλαξε τον κωδικό δεν προκειτε να πουλάει στο ebay τους παλιούς κωδικούς της θα την κράξουν και είναι από τις καλύτερες εταιρίες(Eιναι η ίδια εταιρεία έχει προφίλ κ στο ebay)

Ο νέος κωδικός υπάρχει και σε κάποιο κατάστημα από Ελλάδα?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο νέος κωδικός υπάρχει και σε κάποιο κατάστημα από Ελλάδα?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι δες το post #1063

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ναι Νικόλα καλά έκανες αλλά δεν θα έχεις θέμα αφού άλλαξε τον κωδικό δεν προκειτε να πουλάει στο ebay τους παλιούς κωδικούς της θα την κράξουν και είναι από τις καλύτερες εταιρίες(Eιναι η ίδια εταιρεία έχει προφίλ κ στο ebay)

 

Μόλις ολοκληρώθηκε η παραγγελία λοιπόν.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήγα να συνδέσω μια usb flash μνήμη που έχω, (έχει usb & micro usb) μ´εσω micro usb (που λειτουργουςε οκ στα κινητά που είχα ως τωρα ) και μετα λύπης μου δεν τη βλέπει καν.Ειναι πρόβλημα δικό μου ή της 6.0.1 γενικώς και...απλά εγω δεν το είχα πάρει μυρωδιά ακόμη?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πήγα να συνδέσω μια usb flash μνήμη που έχω, (έχει usb & micro usb) μ´εσω micro usb (που λειτουργουςε οκ στα κινητά που είχα ως τωρα ) και μετα λύπης μου δεν τη βλέπει καν.Ειναι πρόβλημα δικό μου ή της 6.0.1 γενικώς και...απλά εγω δεν το είχα πάρει μυρωδιά ακόμη?

 

Σε εμένα αντίθετα 3 USB flash που δοκίμασα απο kingston,transcend και Sandisk απο 16 εως 64gb USB 2.0 και 3.0 μια χαρά τα αναγνώρισε με την μια χωρίς θεμα.

 

Δοκίμασε με δεύτερο micro USB adaptor η και με αλλα USB flash αν ούτε εκεί δεν το αναγνωρίζει τότε κάτι τρέχει με την συσκευή σου.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160513/d09fff032e3e21f1e8d342d6b4fce9aa.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160513/7f02ce288980832f94e07ff157a6f6d0.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160513/50f594916e6f23fb5a076589c38d7d10.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αντίθετα 3 USB flash που δοκίμασα απο kingston,transcend και Sandisk απο 16 εως 64gb USB 2.0 και 3.0 μια χαρά τα αναγνώρισε με την μια χωρίς θεμα.

 

Δοκίμασε με δεύτερο micro USB adaptor η και με αλλα USB flash αν ούτε εκεί δεν το αναγνωρίζει τότε κάτι τρέχει με την συσκευή σου.

Μία από τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αντίθετα 3 USB flash που δοκίμασα απο kingston,transcend και Sandisk απο 16 εως 64gb USB 2.0 και 3.0 μια χαρά τα αναγνώρισε με την μια χωρίς θεμα.

 

Δοκίμασε με δεύτερο micro USB adaptor η και με αλλα USB flash αν ούτε εκεί δεν το αναγνωρίζει τότε κάτι τρέχει με την συσκευή σου.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160513/d09fff032e3e21f1e8d342d6b4fce9aa.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160513/7f02ce288980832f94e07ff157a6f6d0.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160513/50f594916e6f23fb5a076589c38d7d10.jpg

Τελικά έχει πρόβλημα το micro usb connector του Flash memory.Το δοκίμασα σε ενα S5 και δεν το βλέπει ούτε εκεί.

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω με το bt του αυτοκινήτου και χρησιμοποιήσω google maps, τότε χάνω τις φωνητικές οδηγίες. Δεν ακούγονται ούτε από το κινητό, όυτε από τα ηχεία του αμαξιού. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω με το bt του αυτοκινήτου και χρησιμοποιήσω google maps, τότε χάνω τις φωνητικές οδηγίες. Δεν ακούγονται ούτε από το κινητό, όυτε από τα ηχεία του αμαξιού. Καμιά ιδέα;

 

πρεπει να αποπεπιλεξεις απο τις ρυθμισεις του ΒΤ, εκει που βλεπεις το αμαξι ως συνδεδεμενο, τα πολυμεσα..εμενα στο yaris γινεται και απο το αμαξι να το αποεπιλεξεις, απλα νομιζω θελει καθε φορα να το κανεις..εκτος αν οταν το συνδεεις πρωτη φορα που σου ζηταει τις αδειες, δωσεις μονο για κλησεις και οχι για πολυμεσα οποτε ισως ετσι το σωσεις μονιμα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-S7-Edge-G935-J-C-COMM-Full-Cover-9H-Anti-Shock-Screen-Protector-Front-Back.1336039.html

 

Για αυτο ξέρουμε τιποτα? το έχει δοκιμάσει κανεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει εγω το έβαλα με σχετική ευκολία λίγο στα πλάγια μεχρι να κολλήσει θέλει υπομονη το πρόβλημα όμως είναι πάνω και κάτω που σε μία μέρα σηκώθηκε και δεν ξαναέκατσε(χωρις θήκη).Περιμένω την ultimate protection να δουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέω με το bt του αυτοκινήτου και χρησιμοποιήσω google maps, τότε χάνω τις φωνητικές οδηγίες. Δεν ακούγονται ούτε από το κινητό, όυτε από τα ηχεία του αμαξιού. Καμιά ιδέα;

 

Στο Πεζώ 208 που το έχω, έχω απενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις από το μενού ΒΤ του τηλεφώνου τα πολυμέσα και είναι ΟΚ. Δεν χρειάζεται να το κάνεις κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει εγω το έβαλα με σχετική ευκολία λίγο στα πλάγια μεχρι να κολλήσει θέλει υπομονη το πρόβλημα όμως είναι πάνω και κάτω που σε μία μέρα σηκώθηκε και δεν ξαναέκατσε(χωρις θήκη).Περιμένω την ultimate protection να δουμε.

Αλέξη το έχω από την μεγάλη Πέμπτη και αλλάζω συνέχεια θήκες.

Δεν έχει ξεκολλήσει πουθενά. Μου έκανε μόνο ένα κυκλακι πάνω και κάτω δεξιά στην γωνία το οποίο το φτιάχνω και μετά ξεκολλάει.

 

Χθες μου είπαν στο μαγαζί που ψωνίζω ότι θα φέρουν tempered glass.

Θα περάσω κάποια μέρα να δω το είναι αλλά φοβάμαι να βγάλω την μεμβράνη η οποία είναι εξαιρετική σε αίσθηση και λαδιες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμή που ο Κώστας τη φοράει χωρίς πρόβλημα θα είναι θέμα τοποθέτησης,προσπάθησα να την ευθυγραμμίσω πάντως όσο μπορούσα:rolleyes:

http://s32.postimg.org/eddj1ewjl/20160513_202530.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ηρθαν επιτελους η ultimateshield και screenknight για πισω!

Και περιμένω αλλο ενα σετ της FoneM8.

Θα δοκιμασω μετα να περάσω την ultimateshield !

Και ο θεος βοηθος! Γιατι στην πρώτη εκανα βλακεια τωρα για να δούμε!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αύριο αν θες το play247.gr....

Samsung power bank fast charging 5000mAh στα 49,90€.

Νομίζω δε το έχουν βάλει ακόμα στη σελίδα τους αλλά γνωρίζω από άτομο μέσα στο κατάστημα ότι παρέλαβαν σήμερα.

 

 

send from my Samsung s7 edge

 

Πετάχτηκα μια βόλτα από το μαγαζί τους και το πήρα σε μαύρο.

Γερή, βαριά, αλουμινένια κατασκευή. Σου αρέσει περισσότερο να το κοιτάς παρά να το χρησιμοποιείς. (καμία σχέση με όσα power bank του εμπορίου που έχω πιάσει στα χέρια μου) και υποστηρίζει fast charge.

Η τιμή του (49.90€) είναι αρκετά λογική σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Να είσαι καλά για την υπόδειξη.

 

http://cdn.xcite.com/richcontent/rich-199769.jpg

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό θα έπαιρνα πάντως..... Να πάει ασορτι http://www.skroutz.gr/s/7402776/Samsung-External-Battery-Pack-5200mAh-EB-PN920.html

Είναι κι αυτό πολύ όμορφο, αλλά φτάνει στο μέγεθος ενός απλού s7 και δεν έχει και μεγάλες διαφορές με τον μικρότερο αδερφό του.

5.200mAh το ένα, 5.100mAh το άλλο. V και A εξόδου είναι οι ίδιες και στα δύο.

Νομίζω πως το μικρό είναι πιο εύκολο στην μεταφορά του, ειδικά για κάποιον που χρησιμοποιεί μόνο τις τσέπες του και όχι τσαντάκια κ.λ.π.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Κουρασε το θεμα με τις ζελατίνες. Αφου δοκιμασα ο,τι καλυτερο κυκλοφορει απογοητευτηκα. Ακομα κι αυτές που εκατσαν καλα ειχαν κακη αισθηση (orange effect), παντα με απωλεια της ποιοτητας απεικόνισης (σε σχεση με naked) και το χειροτερο...? Με τα βαλε βγαλε των θηκων είναι δεδομενο ότι καποια στιγμη η - οποια - ζελατινα θα ξεκολλησει και τρεχα γυρευε...

Οποτε, στο δια ταυτα: Paintbull στο mediamarkt, αψογη εφαρμογή, από ότι φαινεται είναι νεα συνθεση υλικου εδώ και ένα χρονο περιπου, 2 χρονια εγγυηση από media (μεγαλο μαγαζι δηλαδη, που δε μπορει να ..."σφυριξει αδιαφορα" αν απαιτηθεί και αν κατσει στραβη αντικατασταση οθονης at minimum...

Τωρα θα συνεχισω να ασχολούμαι μονο με τις θηκες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κουρασε το θεμα με τις ζελατίνες. Αφου δοκιμασα ο,τι καλυτερο κυκλοφορει απογοητευτηκα. Ακομα κι αυτές που εκατσαν καλα ειχαν κακη αισθηση (orange effect), παντα με απωλεια της ποιοτητας απεικόνισης (σε σχεση με naked) και το χειροτερο...? Με τα βαλε βγαλε των θηκων είναι δεδομενο ότι καποια στιγμη η - οποια - ζελατινα θα ξεκολλησει και τρεχα γυρευε...

Οποτε, στο δια ταυτα: Paintbull στο mediamarkt, αψογη εφαρμογή, από ότι φαινεται είναι νεα συνθεση υλικου εδώ και ένα χρονο περιπου, 2 χρονια εγγυηση από media (μεγαλο μαγαζι δηλαδη, που δε μπορει να ..."σφυριξει αδιαφορα" αν απαιτηθεί και αν κατσει στραβη αντικατασταση οθονης at minimum...

Τωρα θα συνεχισω να ασχολούμαι μονο με τις θηκες :lol:

Συνονοματε 2 χρόνια εγγύηση;εμένα ένα χρόνο γράφει η εγγύηση;για πες λεπτομέρειες εμένα μου είπαν είναι καινούριο υλικό και δεν χρειάστηκε το ειδικό πιστολάκι που χρησιμοποιούν στο paintbull,πάντως ένα μήνα περίπου και δεν έχω ίχνος γρατζουνιας :o

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνονοματε 2 χρόνια εγγύηση;εμένα ένα χρόνο γράφει η εγγύηση;για πες λεπτομέρειες εμένα μου είπαν είναι καινούριο υλικό και δεν χρειάστηκε το ειδικό πιστολάκι που χρησιμοποιούν στο paintbull,πάντως ένα μήνα περίπου και δεν έχω ίχνος γρατζουνιας :o

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι 2 χρόνια, βέβαια αν μείνει το κινητό μερικούς μήνες θα είναι τεράστια επιτυχία :lol:

Paintbull ειναι, το στεγνωμα είναι με πιστολάκι, αν δεν ήταν τα mediamarkt από πίσω δύσκολα θα το δοκίμαζα. Το έχει βάλει και φίλος εδώ και αρκετές μέρες σε s7 edge και δεν έχει το παραμικρό, παρα τη σκληρή χρήση...

Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Ναι 2 χρόνια, βέβαια αν μείνει το κινητό μερικούς μήνες θα είναι τεράστια επιτυχία :lol:

Paintbull ειναι, το στεγνωμα είναι με πιστολάκι, αν δεν ήταν τα mediamarkt από πίσω δύσκολα θα το δοκίμαζα. Το έχει βάλει και φίλος εδώ και αρκετές μέρες σε s7 edge και δεν έχει το παραμικρό, παρα τη σκληρή χρήση...

Για να δούμε...

Είναι το παλιό υλικό όταν τους τελειώσει θα φέρουν το καινούριο με ένα χρόνο εγγύηση και χωρίς στεγνωμα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι 2 χρόνια, βέβαια αν μείνει το κινητό μερικούς μήνες θα είναι τεράστια επιτυχία :lol:

Paintbull ειναι, το στεγνωμα είναι με πιστολάκι, αν δεν ήταν τα mediamarkt από πίσω δύσκολα θα το δοκίμαζα. Το έχει βάλει και φίλος εδώ και αρκετές μέρες σε s7 edge και δεν έχει το παραμικρό, παρα τη σκληρή χρήση...

Για να δούμε...

 

Τα ψιλά γράμματα Βαγγέλη ποιά είναι; περιπτώσεις που καλύπτει και περιπτώσεις που Όχι, αν την αλλάζει η επίσημη Samsung σε περίπτωση αντικατάστασης κτλ.

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τα ψιλά γράμματα Βαγγέλη ποιά είναι; περιπτώσεις που καλύπτει και περιπτώσεις που Όχι, αν την αλλάζει η επίσημη Samsung σε περίπτωση αντικατάστασης κτλ.

 

send from my Samsung s7 edge

 

Δεν καλύπτει μόνο σπάσιμο, η αντικατάσταση γίνεται μόνο σε εξουσιοδοτημενα, αν δημιουργηθεί πρόβλημα τα mediamarkt θα με γνωρίσουν από την... ανάποδη :lol:

Παρεμπιπτόντως αυτή την οθοναρα του edge, που είναι σκέτη μαγεία είναι κρίμα να την κρύβεις σε ζελατινα....

Link to comment
Share on other sites

Δεν καλύπτει μόνο σπάσιμο, η αντικατάσταση γίνεται μόνο σε εξουσιοδοτημενα, αν δημιουργηθεί πρόβλημα τα mediamarkt θα με γνωρίσουν από την... ανάποδη :lol:

Παρεμπιπτόντως αυτή την οθοναρα του edge, που είναι σκέτη μαγεία είναι κρίμα να την κρύβεις σε ζελατινα....

 

Δίκιο έχεις Βαγγέλη, όμως μετά από τα λεγόμενα στο επίσημο service ότι θα πρέπει να αποφύγουμε οτιδήποτε υγρό στην οθόνη αλλά και λόγω του καλοκαιριού, της θάλασσας, της άμμου κτλ, προτιμώ να μείνω με την ultimate shield που έχει καθίσει αψογα (όπως αντίστοιχα και η zagg και η knight) και από Σεπτέμβριο βλέπουμε.

Αν δεν έχει κάνει μέχρι τότε εκδορές σε εσάς, μπορεί και να το δοκιμάσω :p

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...