Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το απλό το s7 κάνα τζαμακι της προκοπής βρήκαμε? Ζελατίνα ποια προτείνεται που να "δουλεύει" με spigen crystal shell(ειναι αρκετά σφιχτη ) ή θηκη nillkin nature ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

 

Έστειλα να ακυρωθεί η παραγγελία τις ξυληνης και να πάρω αυτή. :)

Αν μου την ακυρωσουν και πάρω τα χρήματα μου πίσω την παραγγελνω. :lol:

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Για το απλό το s7 κάνα τζαμακι της προκοπής βρήκαμε? Ζελατίνα ποια προτείνεται που να "δουλεύει" με spigen crystal shell(ειναι αρκετά σφιχτη ) ή θηκη nillkin nature ?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Εαν εννοείς με το της ''προκοπής'' να πιάνει όλη την οθόνη, δεν ξέρω

Γενικώς πολύ καλά μου έκατσε όταν το χα το tempered της nillkin μαζί με την nillkin nature θήκη.

 

 

Χθες που αγόρασα το edge από συμφορουμίτη, έβαλα ένα screen film στο e-click καλλιθέας και εκτός από μία φουσκαλίτσα κάτω δεξιά ( μου είπαν ότι θα φύγει αλλά δεν το βλέπω ) έχει κάτσει πολύ καλά. Σήμερα πήρα και την spigen rugged armor από άλλο μέλος κι όσες φορές κι αν την βγάζω επίτιδες να δω αν ξεκολλήσει η ζελατίνα, δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Κάποιο καλό tempered για αργότερα αν πάθει τίποτα το screen film έχουμε από Aθήνα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά για το απλό s7 κάνα τζαμακι που να πιάνει όλη την οθόνη δεν υπάρχει?

Δοκίμασα ένα από αυτά τα απλά αλλά είναι μεγάλη πατάτα... :O

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω μόλις τωρα παρήγγειλα αυτο απο spigen. Ειναι η τελευταία αγορα screen protector. Αν δεν κατσει και αυτο θα τα βγαλω ολα και ας παει να γδαρθει ολόκληρο.http://www.spigen.com/collections/galaxy-s7-edge/products/galaxy-s7-edge-screen-protector-curved-crystal

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Κάποια παιδιά εδώ μέσα έβαλαν paintbull. Ακούμε εντυπώσεις. Κι αν κάποιοι απορρίπτουν αυτή τη λύση, θα ήθελα να ακούσω τις εμπειρίες τους...

Βαγγέλη είχα βάλει ένα παρόμοιο υγρό στο note edge.

Ναι μεν είχα την γνήσια φλιπ αλλά άφηνε την edge ακάλυπτη.

Έξι μήνες που το κράτησα δεν απέκτησε τις γραμμουλες που λέμε αράχνες.

Αν το προϊόν είναι καλό κάνει δουλειά.

Αν τώρα σου πέσει κάτω και τριφτεί εντάξει δεν κάνει τίποτα.

Θα το έβαζα αν δεν ήμουν ικανοποιημενος από την μεμβράνη που έχω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη είχα βάλει ένα παρόμοιο υγρό στο note edge.

Ναι μεν είχα την γνήσια φλιπ αλλά άφηνε την edge ακάλυπτη.

Έξι μήνες που το κράτησα δεν απέκτησε τις γραμμουλες που λέμε αράχνες.

Αν το προϊόν είναι καλό κάνει δουλειά.

Αν τώρα σου πέσει κάτω και τριφτεί εντάξει δεν κάνει τίποτα.

Θα το έβαζα αν δεν ήμουν ικανοποιημενος από την μεμβράνη που έχω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλιστα. Κώστα κι εγώ ακούω όλο και περισσότερες θετικές "εισηγησεις" για αυτά τα προϊόντα και λέω να δοκιμασω να ξεφορτωθω τις ζελατινες....

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Κώστα κι εγώ ακούω όλο και περισσότερες θετικές "εισηγησεις" για αυτά τα προϊόντα και λέω να δοκιμασω να ξεφορτωθω τις ζελατινες....

 

Βαγγέλη έχω γράψει τη δική μου εμπειρία από όταν δούλευα extreme mobile και ήρθε πωλητής να μας πείσει να βάλουμε το προϊόν paintbull στο μαγαζί.

Τότε είχα σαν 2η συσκευή ένα Moto και έκανε σε αυτό την επίδειξη.

Μετά από δέκα μέρες, και ενώ η χρήση που κάνω σε όλες μου τις συσκευές είναι πολύ προσεκτική, παρατήρησα 2 μικρές γρατζουνιές στην οθόνη. Έρχονται και κάποιοι πελάτες εκείνες τις μέρες και μας αναφέρουν για παρόμοια εμπειρία με note 4 από άλλο μαγαζί που συνεργαζομασταν και μας ανέφεραν ίδιο και χειρότερο πρόβλημα, και ότι μετά τους έψαχναν για την αντικατάσταση και όλο δικαιολογίες ήταν, και έτσι ούτε ασχολήθηκα να τρέξω να δω για το δικό μου αλλά ούτε φυσικά το βάλαμε στο μαγαζί.

Αυτή είναι βέβαια η δική μου εμπειρία και είμαι πολύ επιφυλακτικός, αλλά οφείλω να τη πω. Επίσης είχε χρησιμοποιήσει paintbull ο πατέρας μου στη πόρτα του αμαξιού τοπική βαφή με 5 χρόνια εγγύηση...Στον 6ο χρόνο όλο το κομμάτι της πόρτας ξεβαψε εντελώς :p

 

 

Δε ξέρω πόσο και αν έχουν βελτιωθεί αυτά τα προϊόντα τον τελευταίο χρόνο. Μακάρι να είναι αλήθεια...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη έχω γράψει τη δική μου εμπειρία από όταν δούλευα extreme mobile και ήρθε πωλητής να μας πείσει να βάλουμε το προϊόν paintbull στο μαγαζί.

Τότε είχα σαν 2η συσκευή ένα Moto και έκανε σε αυτό την επίδειξη.

Μετά από δέκα μέρες, και ενώ η χρήση που κάνω σε όλες μου τις συσκευές είναι πολύ προσεκτική, παρατήρησα 2 μικρές γρατζουνιές στην οθόνη. Έρχονται και κάποιοι πελάτες εκείνες τις μέρες και μας αναφέρουν για παρόμοια εμπειρία με note 4 από άλλο μαγαζί που συνεργαζομασταν και μας ανέφεραν ίδιο και χειρότερο πρόβλημα, και ότι μετά τους έψαχναν για την αντικατάσταση και όλο δικαιολογίες ήταν, και έτσι ούτε ασχολήθηκα να τρέξω να δω για το δικό μου αλλά ούτε φυσικά το βάλαμε στο μαγαζί.

Αυτή είναι βέβαια η δική μου εμπειρία και είμαι πολύ επιφυλακτικός, αλλά οφείλω να τη πω. Επίσης είχε χρησιμοποιήσει paintbull ο πατέρας μου στη πόρτα του αμαξιού τοπική βαφή με 5 χρόνια εγγύηση...Στον 6ο χρόνο όλο το κομμάτι της πόρτας ξεβαψε εντελώς :p

 

 

Δε ξέρω πόσο και αν έχουν βελτιωθεί αυτά τα προϊόντα τον τελευταίο χρόνο. Μακάρι να είναι αλήθεια...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα mediamarkt δεν έχουν της paintbull πλέον το υλικό είναι άλλο καινούρια τεχνολογία

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Κώστα κι εγώ ακούω όλο και περισσότερες θετικές "εισηγησεις" για αυτά τα προϊόντα και λέω να δοκιμασω να ξεφορτωθω τις ζελατινες....

 

Παίδες καλησπέρα σχετικά με αυτού του είδους τα προϊόντα είμαι καμένος!!! M8 μήνα πήγε άπατο, αλλά και αργότερα σε note4 φίλου μία από τα ίδια.

Πιστεύω ότι υλικό που πολυμεριζετε τελικά ούτε ξέρεις που έχει πιάσει καλά αλλά ούτε ξέρει κανείς για πόσο καιρό και εκεί που έχει πιάσει καλά θα έχεις πλήρη προστασία.

 

( Εννοειτε οτι όταν μίλησα για το m8 στην εταιρεία και το πρόβλημα που έγινε θα με έπαιρναν τηλέφωνο πίσω για ραντεβού αντικαταστασης οθόνης / έχει βγει το Htc 10 και ακόμα περιμένω!!!!!)

 

Άστο καλύτερα......

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα σχετικά με αυτού του είδους τα προϊόντα είμαι καμένος!!! M8 μήνα πήγε άπατο, αλλά και αργότερα σε note4 φίλου μία από τα ίδια.

Πιστεύω ότι υλικό που πολυμεριζετε τελικά ούτε ξέρεις που έχει πιάσει καλά αλλά ούτε ξέρει κανείς για πόσο καιρό και εκεί που έχει πιάσει καλά θα έχεις πλήρη προστασία.

 

( Εννοειτε οτι όταν μίλησα για το m8 στην εταιρεία και το πρόβλημα που έγινε θα με έπαιρναν τηλέφωνο πίσω για ραντεβού αντικαταστασης οθόνης / έχει βγει το Htc 10 και ακόμα περιμένω!!!!!)

 

Άστο καλύτερα......

 

@elthis, jpol2410,

Ηλια, Γιαννη κι εγω τεινω να πιστεψω οτι το μεγαλυτερο μειον σε αυτου του ειδους τα προϊοντα ειναι η αδυναμια ελεγχου της σωστης / πληρους εφαρμογης του υγρου και κατα συνεπεια με αμφιβολα αποτελεσματα.

Βεβαια, το θετικο πχ στην περιπτωση των mediamarkt ειναι η εγγυηση που δινουν (ειναι καταστημα απο πισω και κατα συνεπεια δυσκολο να αρνηθουν πιθανη αντικατασταση), αλλα δεν ξερω αν τελικα αξιζει τον κοπο...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα σχετικά με αυτού του είδους τα προϊόντα είμαι καμένος!!! M8 μήνα πήγε άπατο, αλλά και αργότερα σε note4 φίλου μία από τα ίδια.

Πιστεύω ότι υλικό που πολυμεριζετε τελικά ούτε ξέρεις που έχει πιάσει καλά αλλά ούτε ξέρει κανείς για πόσο καιρό και εκεί που έχει πιάσει καλά θα έχεις πλήρη προστασία.

 

( Εννοειτε οτι όταν μίλησα για το m8 στην εταιρεία και το πρόβλημα που έγινε θα με έπαιρναν τηλέφωνο πίσω για ραντεβού αντικαταστασης οθόνης / έχει βγει το Htc 10 και ακόμα περιμένω!!!!!)

 

Άστο καλύτερα......

 

Θα ήμουν 100% αρνητικός με όσα έχουν ακούσει άλλα σαν θετικός άνθρωπος θέλω να πω ότι μου δίνει λίγες ελπίδες η media markt μιας και είναι μια μεγάλη αλυσίδα που, θεωρητικά, δε θα έβαζε το όνομα της μπροστά σε μια "απατη".

Υπάρχει σαν προϊόν στη σελίδα της ή εγώ δε το βρίσκω; Υπάρχει σελίδα της εταιρείας και η μάρκα της να το δούμε;

Γιατί σε κάποιες αντίστοιχες σελίδες που αναφέρει "για οποιοδήποτε πληροφορία καλέστε τον κ. Παναγιώτη (τυχαίο όνομα) στο κινητό...", κάθε άλλο παρά σοβαρή σελίδα/προϊόν μου φαίνονται.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα ήμουν 100% αρνητικός με όσα έχουν ακούσει άλλα σαν θετικός άνθρωπος θέλω να πω ότι μου δίνει λίγες ελπίδες η media markt μιας και είναι μια μεγάλη αλυσίδα που, θεωρητικά, δε θα έβαζε το όνομα της μπροστά σε μια "απατη".

Υπάρχει σαν προϊόν στη σελίδα της ή εγώ δε το βρίσκω; Υπάρχει σελίδα της εταιρείας και η μάρκα της να το δούμε;

Γιατί σε κάποιες αντίστοιχες σελίδες που αναφέρει "για οποιοδήποτε πληροφορία καλέστε τον κ. Παναγιώτη (τυχαίο όνομα) στο κινητό...", κάθε άλλο παρά σοβαρή σελίδα/προϊόν μου φαίνονται.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε νομιζω οτι υπαρχει καταχωρηση στα μιντια Ηλια, αλλα οπως σου ειπα εχεις μια σοβαρη "καλυψη", μια μεγαλη αλυσιδα που δυσκολα θα εξαφανιστει αν/οταν χρειαστει και κατσει η στραβη με γρατζουνια στην οθονη... Ρε λες...?;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Αυτο το γυαλι το εχει βαλεις καποιος να μας πει δεξια αριστερα αν εχει πολυ κενο και αν ειναι καλο η οχι ?? :confused:

http://www.spigen.com/collections/galaxy-s7/products/galaxy-s7-screen-protector-glas-tr-slim-hd

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήμουν 100% αρνητικός με όσα έχουν ακούσει άλλα σαν θετικός άνθρωπος θέλω να πω ότι μου δίνει λίγες ελπίδες η media markt μιας και είναι μια μεγάλη αλυσίδα που, θεωρητικά, δε θα έβαζε το όνομα της μπροστά σε μια "απατη".

Υπάρχει σαν προϊόν στη σελίδα της ή εγώ δε το βρίσκω; Υπάρχει σελίδα της εταιρείας και η μάρκα της να το δούμε;

Γιατί σε κάποιες αντίστοιχες σελίδες που αναφέρει "για οποιοδήποτε πληροφορία καλέστε τον κ. Παναγιώτη (τυχαίο όνομα) στο κινητό...", κάθε άλλο παρά σοβαρή σελίδα/προϊόν μου φαίνονται.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.mediamarkt.gr/el/shop/power.html

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι υπαρχει καταχωρηση στα μιντια Ηλια, αλλα οπως σου ειπα εχεις μια σοβαρη "καλυψη", μια μεγαλη αλυσιδα που δυσκολα θα εξαφανιστει αν/οταν χρειαστει και κατσει η στραβη με γρατζουνια στην οθονη... Ρε λες...?;)

 

Βαγγέλη απλά θα αναφέρω ότι και για την ασφάλεια που παρέχει το media με την αγορά κινητού είναι κάτω από ' πολλλλλλλλεεέςςςςς' προϋποθέσεις οπότε.............

Αυτή είναι και η ένσταση μου σχετικά με προϊόντα λίγο περίεργα όταν εμπλέκεται και ' περίεργη' εγκατάσταση.

Ίδωμεν......

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη απλά θα αναφέρω ότι και για την ασφάλεια που παρέχει το media με την αγορά κινητού είναι κάτω από ' πολλλλλλλλεεέςςςςς' προϋποθέσεις οπότε.............

Αυτή είναι και η ένσταση μου σχετικά με προϊόντα λίγο περίεργα όταν εμπλέκεται και ' περίεργη' εγκατάσταση.

Ίδωμεν......

 

Υπάρχει κάποιος να παραθέσει τους όρους εγγύησης;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Χμ ψήνομαι...οποίος αντέχει να δει το βίντεο.https://youtu.be/uc_kDg0BLFY

Εάν ισχύουν αυτά απορώ γιατί ακόμα ψάχνεστε με screen protectors.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Αν και λιγο offtopic.Μακαρι και η led cover η origina της Samsungl να εκανε τα ιδια με της HTC που εβγαλε για το Μ10.Παντος για 69.90e τιμη δεν τα αξιζει με τιποτα.

http://www.androidauthority.com/htc-ice-view-case-app-691491/

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο υλικό έχει ένα χρόνο εγγύηση και όχι 2,η γραπτή εγγύηση γράφει για επαναφορά της συσκευής στην προγενεστερη κατάσταση της οθόνης,επίσης αν έχετε είδη γρατζουνιες δεν ξέρω αν θα το τοποθετησουν πάντως σίγουρα θα τις σημιωσουν πάνω στο σχεδιαγραμμα ρης εγγύησης,το παλιό χαρτί της εγγύησης ήταν από την paintbull,το καινούριο είναι από τα mediamarkt εγώ που το έχω πλέον πάνω από 3 βδομάδες δεν έχω ούτε ίχνος γρατζουνιας παρόλο που το παίρνουν τα παιδιά μου και παίζουν παιχνίδια και αν πάρω το edge πάλι το υγρό θα βάλω

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο υλικό έχει ένα χρόνο εγγύηση και όχι 2,η γραπτή εγγύηση γράφει για επαναφορά της συσκευής στην προγενεστερη κατάσταση της οθόνης,επίσης αν έχετε είδη γρατζουνιες δεν ξέρω αν θα το τοποθετησουν πάντως σίγουρα θα τις σημιωσουν πάνω στο σχεδιαγραμμα ρης εγγύησης,το παλιό χαρτί της εγγύησης ήταν από την paintbull,το καινούριο είναι από τα mediamarkt εγώ που το έχω πλέον πάνω από 3 βδομάδες δεν έχω ούτε ίχνος γρατζουνιας παρόλο που το παίρνουν τα παιδιά μου και παίζουν παιχνίδια και αν πάρω το edge πάλι το υγρό θα βάλω

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σήμερα περασα απο media.mark και το υλικό ειναι paintbull,

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα περασα απο media.mark και το υλικό ειναι paintbull,

Εγώ στο mediamarkt Θεσσαλονίκης έβαλα,εσύ σε ποιο;αν μπορείς πες μου πόσα χρόνια εγγύησης σου είπαν και ποιος είναι ο τρόπος εφαρμογής;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο mediamarkt Θεσσαλονίκης έβαλα,εσύ σε ποιο;αν μπορείς πες μου πόσα χρόνια εγγύησης σου είπαν και ποιος είναι ο τρόπος εφαρμογής;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Media.mark συγγρου..δεν ηταν εκει ο τεχνικός.αυριο θα ειναι..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Media.mark συγγρου..δεν ηταν εκει ο τεχνικός.αυριο θα ειναι..

Η ο τεχνικός στη Θεσσαλονίκη δεν ήξερε ή αυτός που ρώτησες;πάντως επειδή είχα βάλει ξανά πριν στο s6 edge το χαρτί εγγύησης ήταν τότε paintbull ενώ τώρα είναι mediamarkt μόλις το ξανακοιταξα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...