Jump to content

Vkworld F1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω πάρει κι εγώ το κινητό. Άψογο, δεν είχα κανένα πρόβλημα, μέχρι που εδώ και λίγες μέρες η οθόνη μου εμφανίζει κάθετες λευκες γραμμές, σαν θαμπαδα! Το περίεργο είναι ότι αν το χρησιμοποιήσω για αρκετή ώρα, φεύγουν και λειτουργεί κανονικα, όταν όμως σβήσω την οθόνη, μετά από λίγη ώρα επανεμφανίζονται! Έχετε να προτεινετε κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 129
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα ήρθαν 2 απο GB το ένα σε καλή συσκευασία το άλλο όχι,

 

ευτυχώς και τα 2 οκ(τουλαχιστον προς το παρόν) με μια χαρά ελληνικά

 

και 5.1 χωρις να έχω δει αν κανει κάποια αναβάθμιση.

Edited by nomitsi
Link to comment
Share on other sites

με νορμαλ χρηση εκει που πανω κατω ειναι ολα , περιπου 1 μερα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει αφήσει την 5.1 χωρις να έχει κανει κάποια αναβάθμιση?

Αν ναι έχει κάποιο θέμα ή λειτουργεί οκ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρελαβα πριν λιγες ωρες . ! Αγορα απο everbuying. Παρελαβα μεσα σε 13 ημερες,απο την ημερομηνια αγορας !

Μια χαρα το κινητακι για τα λεφτα του .Αξιζει .Το εκανα root με το kingroot .

Αναβαθμιση δεν το εκανα ,διοτι ειναι στην τελευταια,απ οτι λεει. Ηρθε και με Ελληνικα,αν και στο site λενε οτι δεν ειναι multilanguage. Ηχος στις κλησεις και στο μεγαφωνακι του ,μια χαρα . Το wifi καλο . Για την ωρα ολα καλα !

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα πριν λιγες ωρες . ! Αγορα απο everbuying. Παρελαβα μεσα σε 13 ημερες,απο την ημερομηνια αγορας !

Μια χαρα το κινητακι για τα λεφτα του .Αξιζει .Το εκανα root με το kingroot .

Αναβαθμιση δεν το εκανα ,διοτι ειναι στην τελευταια,απ οτι λεει. Ηρθε και με Ελληνικα,αν και στο site λενε οτι δεν ειναι multilanguage. Ηχος στις κλησεις και στο μεγαφωνακι του ,μια χαρα . Το wifi καλο . Για την ωρα ολα καλα !

 

ωραιος, μεγια

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το δίνω απολύτως αχρησιμοποίητο στο κουτί του , σε κόκκινο χρώμα στα 50 ευρώ , με φορεμένο tempered glass και extra 16GB SD καρτα μνήμης KINGSTON class 10.

Πληροφορίες σε p.m.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενω ειναι κλειστο το κινητο,η μπαταρια του αδειαζει.

πχ., οταν το φορτισω στο 100% και το ανοιξω μετα απο 2 μερες (το εχω για 2ο τηλεφωνο) ,μπορει να φτασει και στο 70-80% .

Εχει συμβει σε αλλον αυτο ? Διορθωνεται ? εχω περασει καποια προγραμματα για battery calibration, αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να τη φορτίσεις 100% και να τη βγάλεις από το κινητό. Σε 2 μέρες βάλτη στο κινητό και άνοιξέ το. Αν έχει πέσει λογικά έχει πρόβλημα η μπαταρία.
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Σωστα η εχει η μπαταρια προβλημα αλλα και το calibration δεν καθεται με την πρωτη φιλος θελει 2 -3 φορες

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω παλι calibration ,κανα δυο φορες ακομη και αν δεν γινει κατι ,θα την βγαλω για να δω αν ξεφορτιζει μονη της. Ευχαριστω για τις απαντησεις !
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με το προβλημα μου !

Πριν 2 μερες,εβγαλα την μπαταρια απο το κινητο (στα 3.75 βολτ,με πολυμετρο) και στην συσκευη εδειχνε 31% .

Μετα απο 2 μερες λοιπον,την εβαλα στο κινητο,με 3.74 βολτ και εδειχνε 25% υπολοιπο μπαταριας.

 

Αυτες τις δυο μερες,εβαλα στο τηλεφωνο μια αλλη μπαταρια,απο αλλο κινητο και μου εκανε τα ιδια τρελά. Απο 52% επεσε ξαφνικα στο 25%. Το τηλεφωνο το ειχα την μιαμιση μερα περιπου κλειστο.

Το θεμα ειναι οτι και να φτασει στο 5%,η μπαταρια αντεχει καποιες ωρες ακομη.

Να δοκιμασω παλι calibration ? Μπορει να φταιει η rom ?

Link to comment
Share on other sites

calibration να δοκιμασεις σε πρωτη φαση και μετα αν δεν κατσει κοιτα την ρομ

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το εξής θέμα:το κινητό μετά απο κάποιες ώρες σε φάση αναμονής σβήνει!!!

Αυτό συμβαίνει μόνο όταν στο κινητό έχω την sim...ΌΤΑΝ ΔΕΝ έχει την sim μέσα

το κινητό μένει ανοιχτό!!!:wacko:

Δεν ξέρω η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά!:p

Κάτι σε μαγικό έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορεί κάποιος να.βοηθήσει?Δεν μπορώ να βρω πως γίνεται να βάλεις συγκεκριμένο ήχο κλήσης σε κάποια συγκεκριμένη επαφή....ναι ακούγεται αστείο αλλά το έψαξα αλλά τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν μπορώ να βρω πως γίνεται να βάλεις συγκεκριμένο ήχο κλήσης σε κάποια συγκεκριμένη επαφή...

 

Image2.jpg

__________________________________________

Και να πω οτι ελυσα το προβλημα με την μπαταρια που επεφτε ,ενω το κινητο ηταν κλειστο.

Απενεργοποιησα την "Γρηγορη Εκκινηση" απο το μενου "Προσβασιμοτητα" και ολα ειναι πλεον μια χαρα.!

Edited by kokolokor5a
Link to comment
Share on other sites

Image2.jpg

__________________________________________

Και να πω οτι ελυσα το προβλημα με την μπαταρια που επεφτε ,ενω το κινητο ηταν κλειστο.

Απενεργοποιησα την "Γρηγορη Εκκινηση" απο το μενου "Προσβασιμοτητα" και ολα ειναι πλεον μια χαρα.!

 

Φίλε μου το έχω κάνει αλλά τίποτα!!!Παρ΄ότι βάζω τον ήχο κλήσης που θέλω χτυπάει με τον γενικό ήχο κλήσης που έχω βάλει για τις περισσότερες κλήσεις!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το ψηλοάσχετο,

πήρα σε γνωστό το F1 και το έπνιξε με τις πρόσφατες βροχές.

Ήταν σε μηχανάκι και είχε ξεχάσει το κινητό στην μπροστά τσέπη την ώρα της μπόρας.

Και μόλις μου ήρθαν μία θήκη μαύρη δερμάτινη και τρία τζάμια οθόνης.

Αν ενδιαφέρεται κανείς π.μ.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μήνες το κουμπί on off αρχιζε να τα παίζει. Πλέων δεν πατιεται καλά και ορισμένες φορές δεν πατιεται καθόλου. Απαράδεκτο.
Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω να σου απαντησω για το συγκεκριμμενο κινητο.

Αλλα μπορεις να ανοιγεις την οθονη με διπλο κλικ (θα το βρεις στις ρυθμισεις του κινητου - "προσβασιμοτητα->αναγνωριση χειρονομιων") και να την κλεινεις παλι, με καποιο προγραμμα σαν αυτο.

Edited by kokolokor5a
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας θα ήθελα να αγοράσω και εγώ το κινητό και θα ήθελα να μου απαντηθούν κάποιες απορίες όποιος έχει εμπειρία άνω των 3 μηνών στην κατοχή τους αυτό το μικρό κινητάκι και θέλουν απαντήστε μου. Η ερωτήσεις μου σχετικά με το κινητό είναι η εξής :

1. Κολάει;

2. Έχει καλή φωτογραφική; (αν μπορεί κάποιος ας επισυνάψει μερικές αμοντάριστες να της δούμε)

3. Πώς πάει η μπαταρία;

4. Γενικά σαν κατασκευή πώς είναι?

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :):):)

Link to comment
Share on other sites

-Δεν μπορω να πω οτι κολαει.

- Η καμερα ειναι απλα χαλια !

-Για την μπαταρια,εγω το χρησιμοποιω σαν δευτερο τηλεφωνο,στην δουλεια. Λειτουργει δηλαδη για κανα 8ωρο καθε μερα. Μου κραταει περιπου 4-5 μερες ετσι,σιγουρα.

-Σαν κατασκευη,για τα λεφτα που εδωσα εγω (38 ευρω,απο προσφορα) καλα ειναι. Φτηνοκατασκευη.

Για μενα δωσε 10-15 ευρω παραπανω και παρε κατι αλλο. !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...