Jump to content

AMD η intel????


Antonis_punto
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry λα8ος δικό μου...εγώμπερδεύτικα...

Στην πρώτη λιστα το πέρασα για 4800+....και πάλι σορρυ

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 193
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sorry λα8ος δικό μου...εγώμπερδεύτικα...

Στην πρώτη λιστα το πέρασα για 4800+....και πάλι σορρυ

no problem :)

pantos o 4400+ dual core einai kaliteros apo ton 3.2ghz dual core ths Intel etsi?

:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι...και αν θυμάμαικαλά με αρκετή διαφορά.....

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα οτι η ιντελ θα αρχισει να αλλαζει στοχους και δεν θα στοχευει για GHz αλλα για πραγματικες επιδοσεις!!!

Αχ να ηταν εδω ο OverClocker να μας το σχολιασει και να μας πει καποιο νεο... :( :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα οτι η ιντελ θα αρχισει να αλλαζει στοχους και δεν θα στοχευει για GHz αλλα για πραγματικες επιδοσεις!!!

Αχ να ηταν εδω ο OverClocker να μας το σχολιασει και να μας πει καποιο νεο... :( :cry:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Τι να μου θυμίζει άραγε... :rolleyes: :whistle:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Τι να μου θυμίζει άραγε... :rolleyes: :whistle:

Να μου το θυμηθείς οτι η intel θα κάνει τρελλά πράγματα τώρα που μπήκε στη μέση η apple και η ιδέες κτλ. που έχει. :) Η apple έχει υψηλές απαιτήσεις και βλέπει πολύ μπροστά απο τον ανταγωνισμό και μάλλον και αυτός είναι ένας λόγος για την συνεργασία απο πλευράς intel μιας και εδώ και αρκετό καιρό τις έλειπε το όραμα αλλά και το αποτέλεσμα.

Είδωμεν....

Link to comment
Share on other sites

Να μου το θυμηθείς οτι η intel θα κάνει τρελλά πράγματα τώρα που μπήκε στη μέση η apple και η ιδέες κτλ. που έχει. :) Η apple έχει υψηλές απαιτήσεις και βλέπει πολύ μπροστά απο τον ανταγωνισμό και μάλλον και αυτός είναι ένας λόγος για την συνεργασία απο πλευράς intel μιας και εδώ και αρκετό καιρό τις έλειπε το όραμα αλλά και το αποτέλεσμα.

Είδωμεν....

Τώρα θα κάνει τα τρελλά πράγματα; :rolleyes:

Τόσο καιρό δηλαδή τι έκανε; Πατάτες πουλούσε; :lol:

Τέρμα στο μονοπώλιο και την κοροϊδία. :mad:

Δεν νομίζω ότι θέλει κανείς η AMD να πάρει το δρόμο της Commodore και να αγοράζουμε επεξεργαστές από την Intel σαν να παίρναμε πλάκες χρυσάφι.

Κι αν δεν έβγαζε η AMD τους διπύρηνους επεξεργαστές ένας Θεός ξέρει πότε θα βλέπαμε αυτή τη τεχνολογία... :worry: Μάλλον όταν θα είχε εξαντληθεί το stock από τους super duper P4 στα 3GHz με HT! :lol:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα κάνει τα τρελλά πράγματα; :rolleyes:

Τόσο καιρό δηλαδή τι έκανε; Πατάτες πουλούσε; :lol:

Τέρμα στο μονοπώλιο και την κοροϊδία. :mad:

Δεν νομίζω ότι θέλει κανείς η AMD να πάρει το δρόμο της Commodore και να αγοράζουμε επεξεργαστές από την Intel σαν να παίρναμε πλάκες χρυσάφι.

Κι αν δεν έβγαζε η AMD τους διπύρηνους επεξεργαστές ένας Θεός ξέρει πότε θα βλέπαμε αυτή τη τεχνολογία... :worry: Μάλλον όταν θα είχε εξαντληθεί το stock από τους super duper P4 στα 3GHz με HT! :lol:

Χαχαχα δεν με κατάλαβες αυτά που ζητάει η apple για τους mac θα ωθήσουν την intel και όχι η intel απο μόνη της,σιγά μην έκανε κάτι άξιο η intel χωρίς βοήθεια.

Οσον το τι πουλούσε μάλλον ραδίκια για μεταξωτές κορδέλες περισσότερο παρά πατάτες ήταν. :lol:

Ο κόσμος τον πισί σίγουρα αν δεν ήταν η Amd ζήσε μάη μου σε τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα δεν με κατάλαβες αυτά που ζητάει η apple για τους mac θα ωθήσουν την intel και όχι η intel απο μόνη της,σιγά μην έκανε κάτι άξιο η intel χωρίς βοήθεια.

Οσον το τι πουλούσε μάλλον ραδίκια για μεταξωτές κορδέλες περισσότερο παρά πατάτες ήταν. :lol:

Ο κόσμος τον πισί σίγουρα αν δεν ήταν η Amd ζήσε μάη μου σε τέτοια θέματα.

Θα προτιμούσα την αρχιτεκτονική του Power PC σε σχέση με αυτή της Intel...

Τον επεξεργαστή αυτόν τον θυμάμαι από την εποχή της Amiga να φανταστείς.

Δεν ξέρω βέβαια τι σχέδια έχουν Apple και Intel από κοινού αλλά δεν με ενθουσιάζει και πολύ η ιδέα...

Την Intel την σώζει το γεγονός ότι είναι από τις πιο παλιές εταιρίες στον χώρο των επεξεργαστών και γι αυτό έχει το μερίδιο που έχει... :down:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα την αρχιτεκτονική του Power PC σε σχέση με αυτή της Intel...

Τον επεξεργαστή αυτόν τον θυμάμαι από την εποχή της Amiga να φανταστείς.

Δεν ξέρω βέβαια τι σχέδια έχουν Apple και Intel από κοινού αλλά δεν με ενθουσιάζει και πολύ η ιδέα...

Την Intel την σώζει το γεγονός ότι είναι από τις πιο παλιές εταιρίες στον χώρο των επεξεργαστών και γι αυτό έχει το μερίδιο που έχει... :down:

Και εγώ τον PowerPC προτιμώ εννοείται αλλά τι να πείς.....

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι έχει αρχίσει να φαίνεται ότι η Intel επιτέλους έβαλε μυαλό...

 

Δεν είναι τυχαίο που δεν έβγαλε ακόμα τον 4ghz...αν ήθελα θα τον έβγαζε...

 

Ούτε εγώ ξέρω ακομα πολλά αλλά θα φανεί μέρχι τα τέλη τους έτους τι θα κάνει τελικά...

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

skeftomai na paro upologisti kai eimai sto gnosto dilima intel i amd???

sto sygkekrimeno mou dilima eimai anamesa se epiloges pou me dyskoleuoun polu.

eimai anamesa stous:

1)INTEL Pentium 4 820 (2.8GHZ) Dual Core (s775)

2)AMD Athlon 64 3500+ (s939)

kai oi 2 einai 64bit alla o intel einai kai diplopirinos.o logos pou eimai anamesa s'autous tous 2 einai oikonomikos.thelo na doso konta sta 250 euro gia CPU.upopsin oti o pio ftinos diplopirinos o AMD Athlon 64 4200+ (s939) Dual core kai kanei sxedon ta dipla apo osa upologizo(500 euro).

ti mou proteinete???

Link to comment
Share on other sites

skeftomai na paro upologisti kai eimai sto gnosto dilima intel i amd???

sto sygkekrimeno mou dilima eimai anamesa se epiloges pou me dyskoleuoun polu.

eimai anamesa stous:

1)INTEL Pentium 4 820 (2.8GHZ) Dual Core (s775)

2)AMD Athlon 64 3500+ (s939)

kai oi 2 einai 64bit alla o intel einai kai diplopirinos.o logos pou eimai anamesa s'autous tous 2 einai oikonomikos.thelo na doso konta sta 250 euro gia CPU.upopsin oti o pio ftinos diplopirinos o AMD Athlon 64 4200+ (s939) Dual core kai kanei sxedon ta dipla apo osa upologizo(500 euro).

ti mou proteinete???

 

Εξαρτάται από το τι θέλεις να κάνεις...

 

Άμα το μηχάνημα προορίζεται για παιχνίδια, ο AMD είναι πολύ πιο γρήγορος, όπως μπορείς να δεις και εδώ:

 

http://www.pcper.com/article.php?aid=145&type=expert&pid=7

 

από την άλλη άμα σε ενδιαφέρει το multi-tasking (δηλαδή πολλές εφαρμογές παράλληλα) και βαριές εφαρμογές όπως video editing/rendering, o P4 μπορεί να σε βολέψει περισσότερο.

 

Ρίξε μια ματιά και στο παραπάνω άρθρο, θα σε βοηθήσει αρκετά :)

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το τι θέλεις να κάνεις...

 

Άμα το μηχάνημα προορίζεται για παιχνίδια, ο AMD είναι πολύ πιο γρήγορος, όπως μπορείς να δεις και εδώ:

 

http://www.pcper.com/article.php?aid=145&type=expert&pid=7

 

από την άλλη άμα σε ενδιαφέρει το multi-tasking (δηλαδή πολλές εφαρμογές παράλληλα) και βαριές εφαρμογές όπως video editing/rendering, o P4 μπορεί να σε βολέψει περισσότερο.

 

Ρίξε μια ματιά και στο παραπάνω άρθρο, θα σε βοηθήσει αρκετά :)

Euxaristo polu PropheT!me voithises arketa gia tin epilogi mou!arxize i zigaria na klinei pros ton AMD tora.

Link to comment
Share on other sites

Euxaristo polu PropheT!me voithises arketa gia tin epilogi mou!arxize i zigaria na klinei pros ton AMD tora.

 

Και πάλι εδώ ένας AMD Athlon 64 x2 ( Dual Core ) είναι πάλι καλύτερος από τον Intel ( από τον Single Core & τον Dual Core )

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι μαγκίτες αυτοί.

Και να μην πουλήσουν στους ιδιώτες, σπρώχνουν το υλικό με τις φουστιές τους που πιέζουν μονοπωλιακά τους μεγάλους builders ( Dell κυρίως ).

 

σαν παράδειγμα τώρα...και η Porsche 911 GT2 είναι πιο ακριβή από την Ferrari FXX, είναι καλύτερη όμως ? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...