Jump to content

Doogee Homtom HT3 pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 172
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψαχνω να παραγγειλω μαζι με το φωνι και θηκη. Πιστευω οτι αυτες που δεν γυρνανε 360 μοιρες για να κολλησουν στην πλατη ειναι αβολες. Η αυθεντικη δειχνει αρκετα ευλυγιστη αλλα δε διαθετει μαγνητακι να κλεινει με ασφαλεια. Υπαρχει καμια προταση μεχρι να το παραγγειλω;
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα!Θα γράψω παρακάτω τι έχω δεί εως τώρα στο κινητό.Έχουμε και λέμε:

1.Το κινητο έχει διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο 12,7gb.

2.Σήμα κινητής παρα πολύ καλό 2g,καλό 3g,4g καλό αλλά Λάρισα που μένω ΟΧΙ παντού!

3.Σήμα wifi πάρα πολυ κάλο και σταθερό!Απο την στιγμή που θα συνδεθεί πρώτη φορά κάθε φορά που ανοίγει σε 3 sec είναι έτοιμο.

4.Ακουστικότητα χωρίς να είναι στο τέρμα καλό χωρίς παραμορφώσεις κατα την διάρκεια της κλήσης.

5.Ηχείο καλό αν και στο πολύ δυνατό παραμορφώνει λίγο την ποιότητα του ήχου.

6.Η οθόνη φωτεινή και χωρίς να είναι στο τέρμα.Η αυτόματη προσαρμογή φωτεινότητας λειτουργεί καλά.

7.Έχει τελικά led notification για αναπάντητες-μηνύματα-ακόμα και στο viber.

8.Η κάμερες του μέτριες!Με καλό φωτισμό κάτι κάνει!(80Ε έχει μην τρελαθούμε κιόλας!!)Σε βίντεοκλήση πάντως με έβλεπαν καλά.

9.Μνήμη ram μετά απο εγκατάσταση εφαρμογών και ανοιχτές όλες ειναι διαθέσiμη Πάνω απο 1g!

10.Mπαταρία δεν έχω να πω κατι ακόμα.Αν κρινω απο το ht3 που έχω καλά θα παει μάλλον.

11.Όταν βλέπουμε την εικόνες πού έχουμε κανει αυτόματα προεπησκόπηση τα βίντεο που έχουμε και ας είναι μέσα σε φάκελο.

12.Κάνει ζοομ ακόμα και στην αναπαραγωγή βίντεο.

13.Μεταφορά εφαρμογών στην sd κάρτα δεν κάνει.

14.Για ήχο κλήσης σε επαφή θα πρέπει να αντιγράφει το mp3 αρχείο στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο γιατι εάν είναι στην sd κάρτα δεν το βλέπει.

15.Εάν θέλετε να βάλετε φωτογραφία σε μία επαφή όταν σας καλούνε θα πρέπει να εγκαταστήσετε εφαρμογή(Εγω έβαλα το HD caller id και δουλέυει καλά).

16.Η απόκριση των δαχτύλων πάνω στην οθόνη πολύ καλή.

17.Μετά απο πλοήγηση 1 ώρας μέσω wifi ουτε ζεστάθηκε αλλά ουτε κόλλησε.

 

Πιστέυω να μήν σας κούρασα!!

Υ.Γ Να πώ ένα ευχαριστώ το φίλο μου Παναγιώτη που έκανε την παραγγελία του κινητού για λογαριασμό μου.

 

Γεια σου φιλε μου σε παρακαλώ πες μου αν έχει οπτικό σταθεροποιητή (σταθεροποιει το κουνημα στην εγγραφη video)

Link to comment
Share on other sites

Το βασικότερο ειναι να μας πει αν έχει πολλά σκουπίδια μέσα και ακομα σημαντικότερο αν κάνει μόνο του εεγκατάσταση σκουπιδοεφαρμογες όπως αναφέρθηκε για τον launcher της εταιρείας.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες. Γρηγορο χωρις εγκατεστημενες Κινεζιες. Εκανε ηδη updade σε νεα εκδοση και εβγαλε και τα χαζοκινεζικα themes. Εμεινε καθαρο android. 1500+ mb υπολοιπο μετα απο κλεισιμο ολων των εφαρμογων. επανερχομαι. Edited by chalk
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες. Γρηγορο χωρις εγκατεστημενες Κινεζιες. Εκανε ηδη updade σε νεα εκδοση και εβγαλε και τα χαζοκινεζικα themes. Εμεινε καθαρο android. 1500+ mb υπολοιπο μετα απο κλεισιμο ολων των εφαρμογων. επανερχομαι.

 

Γεια σου με ενδιαφέρει σε παρακαλώ αν έχει οπτικό σταθεροποιητή (σταθεροποιεί το κούνημα στην εγγραφή video)

περιμένω .......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου με ενδιαφέρει σε παρακαλώ αν έχει οπτικό σταθεροποιητή (σταθεροποιεί το κούνημα στην εγγραφή video)

περιμένω .......

 

Ευχομαι να το αναφερεις για να γελασουμε :) δεν εχει βεβαια OIS, και οι καμερες δεν ειναι το δυνατο του σημειο σε καμια περιπτωση.

 

http://www.myphone.gr/d/homtom/ht3-pro.637/hands-on/

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το τηλέφωνο είναι απλά για γέλια . Ο ήχος του ακουστικού είναι σαν κάτι ασύρματους που είχα πάρει από τα jumbo για τα παιδιά μου.

Το digitizer αν υπάρχει επιλογή για να κλικάρεις στο κάτω μέρος της οθόνης θέλει πολύ προσπάθεια να το κάνεις η φωτεινότητα της είναι μόνο για βόρειες χώρες με ήλιο ούτε καν και το κυριότερο αν στην περιοχή που βρίσκεσαι το σήμα του 4g (cosmote) δεν είναι καλό απλά δεν έχεις τηλ. γιατί αργεί να αλλάξει συχνότητα και δεν δίνει καθόλου σήμα . :mad:

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το τηλέφωνο είναι απλά για γέλια . Ο ήχος του ακουστικού είναι σαν κάτι ασύρματους που είχα πάρει από τα jumbo για τα παιδιά μου.

Το digitizer αν υπάρχει επιλογή για να κλικάρεις στο κάτω μέρος της οθόνης θέλει πολύ προσπάθεια να το κάνεις η φωτεινότητα της είναι μόνο για βόρειες χώρες με ήλιο ούτε καν και το κυριότερο αν στην περιοχή που βρίσκεσαι το σήμα του 4g (cosmote) δεν είναι καλό απλά δεν έχεις τηλ. γιατί αργεί να αλλάξει συχνότητα και δεν δίνει καθόλου σήμα . :mad:

 

Συμφωνω για το 4g Cosmote. Me οθονη δεν εχω θεμα. ηχος ακουστικου και ηχειο ειναι μια χαρα στο δικο μου.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για το 4g Cosmote. Me οθονη δεν εχω θεμα. ηχος ακουστικου και ηχειο ειναι μια χαρα στο δικο μου.

 

Εγώ δεν την παλεύω και θα πάει για Θεσσαλονίκη να δω τί θα μου πει η εταιρεία το έχω πάρει από Ελλάδα.

Edited by westy21
Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν την παλεύω και θα πάει για Θεσσαλονίκη να δω τί θα μου πει η εταιρεία το έχω πάρει από Ελλάδα.

Μαλον γιαυτό εχεις τα προβλήματα .Παρτο απο την κινα να εισαι ήσυχος

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα!Θα γράψω παρακάτω τι έχω δεί εως τώρα στο κινητό.Έχουμε και λέμε:

1.Το κινητο έχει διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο 12,7gb.

2.Σήμα κινητής παρα πολύ καλό 2g,καλό 3g,4g καλό αλλά Λάρισα που μένω ΟΧΙ παντού!

3.Σήμα wifi πάρα πολυ κάλο και σταθερό!Απο την στιγμή που θα συνδεθεί πρώτη φορά κάθε φορά που ανοίγει σε 3 sec είναι έτοιμο.

4.Ακουστικότητα χωρίς να είναι στο τέρμα καλό χωρίς παραμορφώσεις κατα την διάρκεια της κλήσης.

5.Ηχείο καλό αν και στο πολύ δυνατό παραμορφώνει λίγο την ποιότητα του ήχου.

6.Η οθόνη φωτεινή και χωρίς να είναι στο τέρμα.Η αυτόματη προσαρμογή φωτεινότητας λειτουργεί καλά.

7.Έχει τελικά led notification για αναπάντητες-μηνύματα-ακόμα και στο viber.

8.Η κάμερες του μέτριες!Με καλό φωτισμό κάτι κάνει!(80Ε έχει μην τρελαθούμε κιόλας!!)Σε βίντεοκλήση πάντως με έβλεπαν καλά.

9.Μνήμη ram μετά απο εγκατάσταση εφαρμογών και ανοιχτές όλες ειναι διαθέσiμη Πάνω απο 1g!

10.Mπαταρία δεν έχω να πω κατι ακόμα.Αν κρινω απο το ht3 που έχω καλά θα παει μάλλον.

11.Όταν βλέπουμε την εικόνες πού έχουμε κανει αυτόματα προεπησκόπηση τα βίντεο που έχουμε και ας είναι μέσα σε φάκελο.

12.Κάνει ζοομ ακόμα και στην αναπαραγωγή βίντεο.

13.Μεταφορά εφαρμογών στην sd κάρτα δεν κάνει.

14.Για ήχο κλήσης σε επαφή θα πρέπει να αντιγράφει το mp3 αρχείο στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο γιατι εάν είναι στην sd κάρτα δεν το βλέπει.

15.Εάν θέλετε να βάλετε φωτογραφία σε μία επαφή όταν σας καλούνε θα πρέπει να εγκαταστήσετε εφαρμογή(Εγω έβαλα το HD caller id και δουλέυει καλά).

16.Η απόκριση των δαχτύλων πάνω στην οθόνη πολύ καλή.

17.Μετά απο πλοήγηση 1 ώρας μέσω wifi ουτε ζεστάθηκε αλλά ουτε κόλλησε.

 

Πιστέυω να μήν σας κούρασα!!

Υ.Γ Να πώ ένα ευχαριστώ το φίλο μου Παναγιώτη που έκανε την παραγγελία του κινητού για λογαριασμό μου.

 

13 .Ημαρτον ρε παιδια ,αληθεια δεν κανει μεταφορα σε sd?χωρις ρουτ κτλ ;

Ενα κινητο σ αυατα τα χαρακτηριστικα και καλο touch και να μετακινει εφαρμογες ξερουμε;

Link to comment
Share on other sites

Το βασικότερο ειναι να μας πει αν έχει πολλά σκουπίδια μέσα και ακομα σημαντικότερο αν κάνει μόνο του εεγκατάσταση σκουπιδοεφαρμογες όπως αναφέρθηκε για τον launcher της εταιρείας.

Οχι δεν κάνει εγκατάσταση απο μονο του.Μετα το τελευταιο update οτι άχρηστο υπήρχε πλεον δεν υπάρχει.Περιττές εφαρμογές δεν έχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχομαι να το αναφερεις για να γελασουμε :) δεν εχει βεβαια OIS, και οι καμερες δεν ειναι το δυνατο του σημειο σε καμια περιπτωση.

 

http://www.myphone.gr/d/homtom/ht3-pro.637/hands-on/

Στις ρυθμίσεις video έχει μια επιλογή EIS αλλά δεν κάνει και πολύ δουλειά!Αλλα όπως διαβάσατε έως τώρα οι κάμερες του είναι μέτριες!

Edited by dimd
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα τέλη Απριλίου από εδώ με εγγύηση της αντιπροσωπείας στη Θεσσαλονίκη.Μετά από τρείς μέρες και αφού είχα κάνει το update και του φόρτωσα λίγες εφαρμογές και λίγα παιχνίδια άρχισε να χάνει η μπαταρία γρήγορα αλλά και χωρίς λόγο ακόμα και σε πλήρη αδράνεια (από βράδυ έως πρωί -35%) .Επικοινώνησα με Θεσσαλονίκη μου είπαν να το στείλω ,το έστειλα το είδαν και αμέσως μου το αντικατέστησαν με καινούργιο . Παρέλαβα το καινούργιο τη προηγούμενη εβδομάδα και αφού έκανα τα ίδια με το πρώτο ξανά τα ίδια με τη μπαταρία , πέφτει συνέχεια και το CPU SPY PLUS δεν δείχνει καθόλου Deep sleep αλλά δείχνει ότι δουλεύει συνέχεια το σύστημα ενώ έχω αδραναποιήσει τα πάντα από το Greenify .Εχω απογοητευθεί πλήρως δεν ξέρω τι να κάνω!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

τι ίδιο πρόβλημα που έχει κ το ht7 pro,περιμένεις μπας κ το φτιάξει ή Homtom με αναβάθμιση

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα τέλη Απριλίου από εδώ με εγγύηση της αντιπροσωπείας στη Θεσσαλονίκη.Μετά από τρείς μέρες και αφού είχα κάνει το update και του φόρτωσα λίγες εφαρμογές και λίγα παιχνίδια άρχισε να χάνει η μπαταρία γρήγορα αλλά και χωρίς λόγο ακόμα και σε πλήρη αδράνεια (από βράδυ έως πρωί -35%) .Επικοινώνησα με Θεσσαλονίκη μου είπαν να το στείλω ,το έστειλα το είδαν και αμέσως μου το αντικατέστησαν με καινούργιο . Παρέλαβα το καινούργιο τη προηγούμενη εβδομάδα και αφού έκανα τα ίδια με το πρώτο ξανά τα ίδια με τη μπαταρία , πέφτει συνέχεια και το CPU SPY PLUS δεν δείχνει καθόλου Deep sleep αλλά δείχνει ότι δουλεύει συνέχεια το σύστημα ενώ έχω αδραναποιήσει τα πάντα από το Greenify .Εχω απογοητευθεί πλήρως δεν ξέρω τι να κάνω!!!!!!

 

Μηπως το κολλάει κάποια εφαρμογή που βάζεις;Κάνε επαναφορά ερογστασιακών ρυθμίσεων και πέρασε μια μια τις εφαρμογές να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το κολλάει κάποια εφαρμογή που βάζεις;Κάνε επαναφορά ερογστασιακών ρυθμίσεων και πέρασε μια μια τις εφαρμογές να δεις.

 

Δεν νομίζω να φταίει κάποια εφαρμογή γιατί δεν του πέρασα καί πάρα πολλές αλλά και ούτε επικίνδυνες. Εχω διαβάσει όμως για το 7 PRO το ίδιο πρόβλημα με μπαταρία και μιλάνε ότι θα διορθωθεί με αναβάθμιση αλλά δεν ξέρω επίσημα ούτε αν ισχύει αυτό ούτε πότε θα το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας και καλώς σας βρήκα αρχικά.

Στο θέμα, το πήρα και εγώ και μάλλον την πάτησα.

Πέραν του ότι η μπαταρία αδειάζει πιο γρήγορα από ότι πυροβολεί ο Λούκυ Λουκ ενώ φορτίζει πιο αργά και από βραδύπου, το hotspot δυσλειτουργεί.

Χρησιμποιώντας λοιπόν το τηλέφωνο σαν hotspot και σε τάμπλετ και λάπτοπ διαπίστωσα ότι σταματάει το transmit δεδομένων ανά 2-5 λεπτά και για 1-3 λεπτά συνεχώς. Κάποια στιγμή δε σταματάει εντελώς την μετάδοση και βγάζουν οι συσκευές οτι δεν υπάρχει internet κλπ κλπ.

Υπάρχει κάποιος άλλος να το δοκιμάσει να δούμε αν ειναι Bug γενικό ή απλά το δικό μου έχει το κουσούρι;

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία δεν γνωρίζω αλλά για το hotspot μήπως έχεις vodafone? Είναι ένα θέμα που παρατηρείται σε αρκετά 5.1 κινητά android με vodafone κυρίως.Πιθανές λύσεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6609431#post6609431

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6632883#post6632883

οι 2 λύσεις θέλουν root όμως,οι άλλες όχι.Δοκίμασε αυτές που δε θέλουν root μήπως δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία δεν γνωρίζω αλλά για το hotspot μήπως έχεις vodafone? Είναι ένα θέμα που παρατηρείται σε αρκετά 5.1 κινητά android με vodafone κυρίως.Πιθανές λύσεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6609431#post6609431

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6632883#post6632883

οι 2 λύσεις θέλουν root όμως,οι άλλες όχι.Δοκίμασε αυτές που δε θέλουν root μήπως δουλέψει

 

Είπες μαγική λέξη... όντως έχω Vodafone.... θα δοκιμάσω αμέσως !!!!

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τέλος τα αστεία με το πρόβλημα της μπαταρίας , η υπομονή μου εξαντλήθηκε !!!!! Δεν ξέρω αν για τη Κίνα ή για τον υπόλοιπο κόσμο θεωρείται ένα φθηνιάρικο κινητό που ξεπεράστηκε και η HOMTOM τώρα ασχολείται με τη προώθηση του καινούργιου μοντέλλου , αλλά ξέρω να πώ ότι εγώ αυτό αγόρασα , το εμπιστεύτηκα , το ποσό των 109 ευρώ που πωλείται δεν είναι καθόλου ασήμαντο για τις μέρες μας και στο φινάλε δεν μπορώ να πάρω άλλο. Εστειλα mail στη HOMTOM και μου έδωσαν την αστεία και πρόχειρη απάντηση να κάνω επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων - που τίποτα δε γίνεται - απευθύνθηκα στην εδώ αντιπροσωπεία και λένε ότι δεν γνωρίζουν αυτό το πρόβλημα και μάλιστα ότι είμαι ο μόνος που το αναφέρω. Δηλαδή δεν έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα ?? δεν μπορεί , στο τέλος θα αισθάνομαι και τύψεις !!!! - παρένθεση ότι αναφέρεται από αρκετούς από διάφορες χώρες στη σελίδα της HOMTOM στο facebook. Εγώ ΑΠΑΙΤΩ να διορθωθεί και άμεσα , αρκετά καθυστέρησε και έχω ένα κινητό (κατά τά άλλα καλό) πλήν όμως άχρηστο και εκνευριστικό και πρέπει η επίσημη αντιπροσςωπεία εδώ αφου αντιπροσωπεύεται επίσημα να πάρει θέση και να μεσολαβήσει για να διορθωθεί το συντομότερο.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τέλος τα αστεία με το πρόβλημα της μπαταρίας , η υπομονή μου εξαντλήθηκε !!!!! Δεν ξέρω αν για τη Κίνα ή για τον υπόλοιπο κόσμο θεωρείται ένα φθηνιάρικο κινητό που ξεπεράστηκε και η HOMTOM τώρα ασχολείται με τη προώθηση του καινούργιου μοντέλλου , αλλά ξέρω να πώ ότι εγώ αυτό αγόρασα , το εμπιστεύτηκα , το ποσό των 109 ευρώ που πωλείται δεν είναι καθόλου ασήμαντο για τις μέρες μας και στο φινάλε δεν μπορώ να πάρω άλλο. Εστειλα mail στη HOMTOM και μου έδωσαν την αστεία και πρόχειρη απάντηση να κάνω επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων - που τίποτα δε γίνεται - απευθύνθηκα στην εδώ αντιπροσωπεία και λένε ότι δεν γνωρίζουν αυτό το πρόβλημα και μάλιστα ότι είμαι ο μόνος που το αναφέρω. Δηλαδή δεν έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα ?? δεν μπορεί , στο τέλος θα αισθάνομαι και τύψεις !!!! - παρένθεση ότι αναφέρεται από αρκετούς από διάφορες χώρες στη σελίδα της HOMTOM στο facebook. Εγώ ΑΠΑΙΤΩ να διορθωθεί και άμεσα , αρκετά καθυστέρησε και έχω ένα κινητό (κατά τά άλλα καλό) πλήν όμως άχρηστο και εκνευριστικό και πρέπει η επίσημη αντιπροσςωπεία εδώ αφου αντιπροσωπεύεται επίσημα να πάρει θέση και να μεσολαβήσει για να διορθωθεί το συντομότερο.

 

γιατι εδωσες 107 ε?

Στο Everbying και σε 2 εβδομαδες απο Ολανδια ερχεται με 74ε τωρα (εγω το πηρα 69ε απο το ιδιο σαιτ μαλο τυχερος ) με το kingoroot και σε 2 λεπτα εγινε root καλιμπραρισμα της μπαταριας και οτι τραβα η ψυχη σου. Εκτος απο τη ΜΕΤΡΙΑ καμερα ολα τα αλλα ειναι ΠΟΛΥ καλα για την τιμη του

Μαλον εμπιστευτικες ελληνικη εταιρια μαιμου οπως εμπιστευτηκαν πολλοι τον Βαρουφακη τον Γιανη με ενα ν και ολους της παρεας του που το φυσανε τωρα και δεν κρυωνει!!! Οποτε μαλον την πατησες (ως προς την τιμη γιατι το τηλ απο οπου και να το παρεις ΙΔΙΟ ειναι)

ΚΝΕ ΚΑΛΙΜΠΡΑΡΙΣΜΑ της μπαταριας !!!!! :O:

Edited by rebel250
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τέλος τα αστεία με το πρόβλημα της μπαταρίας , η υπομονή μου εξαντλήθηκε !!!!! Δεν ξέρω αν για τη Κίνα ή για τον υπόλοιπο κόσμο θεωρείται ένα φθηνιάρικο κινητό που ξεπεράστηκε και η HOMTOM τώρα ασχολείται με τη προώθηση του καινούργιου μοντέλλου , αλλά ξέρω να πώ ότι εγώ αυτό αγόρασα , το εμπιστεύτηκα , το ποσό των 109 ευρώ που πωλείται δεν είναι καθόλου ασήμαντο για τις μέρες μας και στο φινάλε δεν μπορώ να πάρω άλλο. Εστειλα mail στη HOMTOM και μου έδωσαν την αστεία και πρόχειρη απάντηση να κάνω επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων - που τίποτα δε γίνεται - απευθύνθηκα στην εδώ αντιπροσωπεία και λένε ότι δεν γνωρίζουν αυτό το πρόβλημα και μάλιστα ότι είμαι ο μόνος που το αναφέρω. Δηλαδή δεν έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα ?? δεν μπορεί , στο τέλος θα αισθάνομαι και τύψεις !!!! - παρένθεση ότι αναφέρεται από αρκετούς από διάφορες χώρες στη σελίδα της HOMTOM στο facebook. Εγώ ΑΠΑΙΤΩ να διορθωθεί και άμεσα , αρκετά καθυστέρησε και έχω ένα κινητό (κατά τά άλλα καλό) πλήν όμως άχρηστο και εκνευριστικό και πρέπει η επίσημη αντιπροσςωπεία εδώ αφου αντιπροσωπεύεται επίσημα να πάρει θέση και να μεσολαβήσει για να διορθωθεί το συντομότερο.

 

Κάνε ένα calibration στη μπαταρία. Εγώ δε χρησιμοποιώ εφαρμογές, το κάνω μόνος μου.

 

1) Αφήνεις τη μπαταρία να εξαντληθεί μέχρι το κινητό να σβήσει μόνο του. Αν δε μπορείς να περιμένεις, προσπάθησε να τη φας πιο γρήγορα, μέχρι να κλείσει.

 

2) Αφού κλείσει μόνο του, το βάζεις να φορτισει ΚΛΕΙΣΤΌ μέχρι να φτάσει 100%.

 

3) Αφού τελειώσει η φόρτιση, το ανοίγεις και το αφήνεις ανοιχτό 1-2 ώρες ΧΩΡΊΣ να το πειράζεις! Καλό είναι να βάλεις τις SIM σε άλλο κινητό, για να μην σε πάρουν τηλέφωνο την ώρα που το φτιάχνεις.

 

4) Αφού πέσει λίγο το ποσοστό της μπαταρίας από μόνο του, το βάζεις πάλι να φορτισει ως το 100% και έτοιμο!! Αν δεν πετύχει αυτό την πρώτη φορά, κάνε το πάλι. Εμένα δεν υπάρχει συσκευή που να μη δούλεψε (κινεζική ή όχι). :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...