Jump to content

Doogee Homtom HT3 pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ στο συγκεκριμένο τηλέφωνονα καταργήσω την εφαρμογή Bagan keyboard

Ευχαριστώ πολύ

 

αν ειναι εφαρμογη συστηματος και δεν μπορεις να την uninstall με τον κλασσικο τροπο, τοτε χρειαζεσαι root

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 172
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας

 

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ στο συγκεκριμένο τηλέφωνο να επιλέξω διαφορετικούς ήχους για sim1 & sim2

 

Ευχαριστώ πολύ

Δοκίμασε με κάποια προγράμματα που υπάρχουν στο playstore πχ dualsim ringtone https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.gg.dualsim αν και λιγο δύσκολο να δουλέψει στην 5.1.Mια άλλη λύση που δουλεύει σίγουρα χρειάζεται root http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6540456#post6540456 γιατι πρέπει να πειράξεις το build.prop αρχείο και αυτό γίνεται μόνο με root

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ στο συγκεκριμένο τηλέφωνονα καταργήσω την εφαρμογή Bagan keyboard

Ευχαριστώ πολύ

 

εφαρμογές , ανοίγεις το bagan ,πατάς απενεργοποίηση.

Τόσο περίπλοκο :lol:

Αν θες το ελέγχεις και απο τις απενεργοποιημένες εφαρμογές,εχω έχω μαζί με το bagan και το go πληκτρολόγιο στις απενεργοποιημένες εφαρμογές.

:)

 

Εγώ είχα πρόβλημα με τα sms ,δεν μπορουσα να στείλω πουθενά,τελικά δεν είχε το νούμερο του κέντρου μηνυμάτων της wind.Tο πέρασα και ολα οκ.

 

Χθες το βράδυ η μπαταρία έπεσε κάτω απο το 15% ,τελικά κρατάει πολύ καλά,και χρειάστηκα τον φακο.Αυτός όμως δεν δούλευε,ουτε και το φλας της φωτογραφικής!Μολις το έβαλα να φορτίσει άναψε και ησύχασα :p

 

Οταν το βάζετε να φορτίσει σας βγάζει κάποια οθόνη που λέει charging ---κλπ--- tricle κλπ?

Εμένα την έβγαζε αλλά κάτι πείραξα ; και δεν την βγάζει πλέον.

Μηπως γνωρίζει κάποιος κάτι; :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Μηπως γνωριζει κανεις??

Μου έβγαλε το κιν πρόβλημα στο earphone ξαφνικά δεν ακουγα σε συνομιλια ενω με ακούγανε ουτε δίμηνο το εχω απο τους πρώτους πιστεύω ,Φυσικά με εγγυηση τρέχα γύρευε κινέζο.το εστειλα σε ενα μαγαζί που τα φτιάχνει το θεωρησα απλό κ τυχαίο γεγονός,ψάχτηκα κ λίγο κανά δεκάευρο αλλαγη ακουστικό μικρό το κακό.μου το στελνουν πισω οτι καλά όλα αλλα τώρα δεν έπιανε σήμα ,τίποτα, ξανά πισω το γυρνάνε σήμα οκ αλλα δεν με άκουγαν τώρα ,ξανά πισω στέλνω το γυρνάνε δεν πιάνει σήμα παλι.μιλάμε ,μου λένε είναι ευαίσθητα φτιάχνεις κάτι χαλάει άλλο .κινέζικα χαλάνε κτλ.δεν μπορουμε να κάνουμε τπτ ανταλλακτικα δεν υπάρχουν για αυτά.Το κάναμε σίριαλ .Και έμεινε έτσι.....Για να μην το πετάξω, μήπως γνωρίζει κανείς τπτ σχετικό????αν φτιάχνει κτλ????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Μηπως γνωριζει κανεις??

Μου έβγαλε το κιν πρόβλημα στο earphone ξαφνικά δεν ακουγα σε συνομιλια ενω με ακούγανε ουτε δίμηνο το εχω απο τους πρώτους πιστεύω ,Φυσικά με εγγυηση τρέχα γύρευε κινέζο.το εστειλα σε ενα μαγαζί που τα φτιάχνει το θεωρησα απλό κ τυχαίο γεγονός,ψάχτηκα κ λίγο κανά δεκάευρο αλλαγη ακουστικό μικρό το κακό.μου το στελνουν πισω οτι καλά όλα αλλα τώρα δεν έπιανε σήμα ,τίποτα, ξανά πισω το γυρνάνε σήμα οκ αλλα δεν με άκουγαν τώρα ,ξανά πισω στέλνω το γυρνάνε δεν πιάνει σήμα παλι.μιλάμε ,μου λένε είναι ευαίσθητα φτιάχνεις κάτι χαλάει άλλο .κινέζικα χαλάνε κτλ.δεν μπορουμε να κάνουμε τπτ ανταλλακτικα δεν υπάρχουν για αυτά.Το κάναμε σίριαλ .Και έμεινε έτσι.....Για να μην το πετάξω, μήπως γνωρίζει κανείς τπτ σχετικό????αν φτιάχνει κτλ????

 

Ρώτησες στον εισαγωγέα αν μπορείς να το στείλεις στο σέρβις να στο φτιάξουν;

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει εντύπωση η παπατζοαπάντηση "είναι κινέζικα αυτά και φτιάχνεις κάτι και χαλάει κάτι άλλο...."

Φίλε μου, δοκίμασες άλλα ακουστικά;

Συνήθως η υποδοχή των ακουστικών στα κινέζικα τηλέφωνα είναι λίγο διαφορετική με αποτέλεσμα να μην κάνουν καλή επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Έχετε ακούσει για κάποιο update που να λύνει το πρόβλημα με την μπαταρια εκτος απο καλιμπραρισμα αφου δεν με βοηθησε η έχει δοκιμάσει κανεις κάποια custom rom???

Edited by n1kolas79
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ;Υπάρχουν πολλά updates για το κινητό αυτό;

ΔΟκίμασες να κάνεις reboot ;Εγώ είδα ότι έτσι πέφτει σε "υπνο" για πολύ διάστημα ,το βλέπω απο το gsam battery.

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείνεις τοποθεσίες και 3g και ιντερνετ κρατάει μια χαρά. Εκτός και αν αρχίσεις και παίζεις παιχνίδια. Εκεί δεν σου φταίει η μπαταρία :P
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σε τρεις βδομάδες από το Banggood στα 80$ με δωρεάν μεταφορικά.

Η μπαταρία μετά το καλιμπράρισμα είναι άψογη (3000mAh), η RΑM είναι επαρκέστατη οπότε δεν κολλάει, ενώ ο εσωτερικός χώρος των 16ΜΒ είναι υπεραρκετός για να εγκαταστήσεις ό,τι εφαρμογή θες χωρίς άγχος.

 

Oι κάμερες είναι αρκετά καλες (13 και 5Μpixel). Το μόνο μείον είναι ο ήχος του εξωτερικού ηχείου που θα λεγα ότι είναι μέτριος.

 

Νομίζω ότι στα λεφτά του είναι η καλύτερη αγορά

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό για την κόρη μου, εξαιρετικό στα χέρια της. Έκανα αναβάθμιση στη v1.1.2 που υπήρχε διαθέσιμη. Όλα καλά, όμως επειδή άλλαξε το interface (εμφάνιση) του android, δεν της αρέσει και προτιμάει το παλιό look. Θέλω να ρωτήσω, αν κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, θα διορθωθεί το θέμα ή η αναβάθμιση πέρασε οριστικά;
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό για την κόρη μου, εξαιρετικό στα χέρια της. Έκανα αναβάθμιση στη v1.1.2 που υπήρχε διαθέσιμη. Όλα καλά, όμως επειδή άλλαξε το interface (εμφάνιση) του android, δεν της αρέσει και προτιμάει το παλιό look. Θέλω να ρωτήσω, αν κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, θα διορθωθεί το θέμα ή η αναβάθμιση πέρασε οριστικά;

Βάλε της το nova launcher η το google launcher. Θα μοιάζει σαν nexus το μενού και η αναβάθμιση πέρασε οριστικά.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by michaelp900
Link to comment
Share on other sites

Βάλε της το nova launcher η το google launcher. Θα μοιάζει σαν nexus το μενού

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ το δοκιμάζω και επανέρχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Με επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις κρατάει την v.1.1.2 και δεν επαναφερεται στην αρχική (v1.0.5)
Link to comment
Share on other sites

Με επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις κρατάει την v.1.1.2 και δεν επαναφερεται στην αρχική (v1.0.5)

Και ούτε πρόκειται να γυρίσει.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα. Μπορείτε να μου πείτε συνοπτικά, ποια προβλήματα σας έχει εμφανίσει το συγκεκριμένο; Ευχαριστώ. :)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Android 6 έχει πάρει ή τίποτα ακόμα; Κάτι είχε ακουστεί νομίζω... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι από τους ατυχους μιας και από ότι διαβάζω εδώ οι υπόλοιποι δεν είχαν πρόβλημα η με ένα calibration τις μπαταρίας το έλυσαν,παντως αν κοιτάξεις στο αγγλικο FB page της HomTom θα δεις ότι είναι πολλοί με το ίδιο πρόβλημα...Αγορασμένο από Ελληνικό κατάστημα με εγγύηση τις επίσημης αντιπροσωπείας (ΟΕΒΕ electric Hellas sa) και το κινητό το έχω στο συρτάρι αφού δεν βγάζει ούτε μέρα με ελαχιστη χρήση....Η συμβουλή τους είναι να κλείσω το 4g και να περιμένω update, μέχρι τότε το κινητό είναι άχρηστο λόγω μπαταρίας...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν έχει κανένα πρόβλημα το κινητό αυτό.

Ίσα ίσα επειδή έχει led δεν αδειάζει η μπαταρία. Κάποια παλαιότερα κινητά που δεν είχαν led ενώ το software τους το υποστήριζε αποφόρτιζαν σε χρόνο μηδέν επειδή δεν έπεφταν σε deep sleep. (πχ το Elephone G4 που είχα)

Αν σας αδειάζει γρήγορα απενεργοποιείστε gestures και λοιπά, κλείστε τοποθεσίες και gps και θα κρατάει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...