Jump to content

Doogee Homtom HT3 pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Everbying και σε 2 εβδομαδες απο Ολανδια ερχεται με 74ε τωρα (εγω το πηρα 69ε απο το ιδιο σαιτ μαλο τυχερος )

 

Καλησπέρα, μπορείς να μου δώσεις ένα link από που ακριβώς το αγόρασες ώστε να μην δώσω και εγώ 110 ευρώ εδώ Ελλάδα? Ευχαριστώ!

 

Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση μέχρι 100 ευρώ θα ήθελα πολύ να την ακούσω, γιατί με αυτά που διαβάζω τρομάζω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 172
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, μπορείς να μου δώσεις ένα link από που ακριβώς το αγόρασες ώστε να μην δώσω και εγώ 110 ευρώ εδώ Ελλάδα? Ευχαριστώ!

 

Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση μέχρι 100 ευρώ θα ήθελα πολύ να την ακούσω, γιατί με αυτά που διαβάζω τρομάζω...

99,90€ απο το https://www.welcomestores.gr/index.php?route=product/product&search=homtom&product_id=526

το πήρα εγώ για φίλο αλλά βλέπω να το κρατάω,αφου το πλήρωσε αυτός :p

Δευτέρα βράδυ η παραγγελία Πέμπτη μεσημερι το είχα στα χέρια μου.

 

Μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις είναι καλές,άριστες για τα λεφτά του θα έλεγα.

Για το wifi κρατάω μερικές επιφυλάξεις καθώς θέλω να το δοκιμάσω παραπάνω σε άλλο δίκτυο απο αυτό που συνδέομαι .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση bill, είμαι ανάμεσα σε αυτό και το xiaomi redmi 3 αν το βρω Ευρώπη σε πολύ καλή τιμή! Έριξα μια ερώτηση στο θέμα του...

 

Edit

 

Τελικά το χτύπησα κ εγώ για δεύτερο τηλ ελπίζω να βγει καλό :)

Edited by Venisk
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά κι ωραία, αλλά ο ήχος της κλήσης είναι τραγικός! Σχεδόν δεν καταλαβαίνω τι μου λένε. Υπάρχει κάποιο app που να το βελτιώνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείς να μου δώσεις ένα link από που ακριβώς το αγόρασες ώστε να μην δώσω και εγώ 110 ευρώ εδώ Ελλάδα? Ευχαριστώ!

 

Αν έχετε κάποια άλλη πρόταση μέχρι 100 ευρώ θα ήθελα πολύ να την ακούσω, γιατί με αυτά που διαβάζω τρομάζω...

 

 

οριστε με 65ε απο ολανδια

http://www.everbuying.net/product1149553.html

Link to comment
Share on other sites

οριστε με 65ε απο ολανδια

 

china warehouse...έτσι κ αλλιώς το αγόρασα από Ελλάδα, thanks πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα σχεδόν τα πάντα (δεν το έκανα root λόγω εγγύησης). Αρνείται να παρέχει hotspot άνω του 2 λέπτου.

Συν του ότι πλέον κάνει και θόρυβο όταν δεν έχει καλό σήμα ίντερνετ και τρέχεις κάποια εφαρμογή/παιχίδι, ακούγεται όπως οι τηλεοράσεις όταν πλησίαζες κάποτε κοντά κινητό τηλέφωνο.

Η Banggod που επικοινώνησα στην αρχή έκανε την πάπια, κατόπιν όταν απέιλησα με dispute στο paypal απάντησε αμέσως και πρότεινε να τους το στείλω πίσω (με δικό μου κόστος ταχυδρομείου 10 ευρώ) και να δούμε αν θα το αντικαταστήσουν ή θα επιστρέψουν τα χρήματα.

Τείνω προς το dispute γιατί ούτε τους εμπιστεύομαι στο τι θα κάνουν όταν το στείλω πίσω, ούτε θεωρώ πως πρέπει να επωμιστώ τα ταχυδρομικά τέλη επιστροφής ακόμα και αν είναι φερρέγγυοι.

Εσείς τι θα κάνατε;

Link to comment
Share on other sites

αυτό με το μικροφώνισμα το κάνει και το δικό μου σε ανύποπτες στιγμές.

με hotspot δεν το έχω δοκιμάσει ,θα το δοκιμάσω και θα αναφέρω :lol:

Για το wifi που είχα κάποιες αμφιβολίες τελικά όλα καλά,πιάνει αρκετά καλά.

Link to comment
Share on other sites

@Midblue

σου έπαιξε το Hotspot μέσω Vodafone τελικά;

το είχα δοκιμάσει σε 2 διαφορετικά μοντέλα που είχα πρόβλημα και έπαιξε με την πρόσθεση του "dun" (δεν χρειάζεται root) .

περιμένω feedback για να γνωρίζω αν βρέθηκε τελικά λύση ή αν απλά στάθηκα τυχερός εις διπλούν.

 

Στάλθηκε από το H1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα calibration στη μπαταρία. Εγώ δε χρησιμοποιώ εφαρμογές, το κάνω μόνος μου.

 

1) Αφήνεις τη μπαταρία να εξαντληθεί μέχρι το κινητό να σβήσει μόνο του. Αν δε μπορείς να περιμένεις, προσπάθησε να τη φας πιο γρήγορα, μέχρι να κλείσει.

 

2) Αφού κλείσει μόνο του, το βάζεις να φορτισει ΚΛΕΙΣΤΌ μέχρι να φτάσει 100%.

 

3) Αφού τελειώσει η φόρτιση, το ανοίγεις και το αφήνεις ανοιχτό 1-2 ώρες ΧΩΡΊΣ να το πειράζεις! Καλό είναι να βάλεις τις SIM σε άλλο κινητό, για να μην σε πάρουν τηλέφωνο την ώρα που το φτιάχνεις.

 

4) Αφού πέσει λίγο το ποσοστό της μπαταρίας από μόνο του, το βάζεις πάλι να φορτισει ως το 100% και έτοιμο!! Αν δεν πετύχει αυτό την πρώτη φορά, κάνε το πάλι. Εμένα δεν υπάρχει συσκευή που να μη δούλεψε (κινεζική ή όχι). :)

Αυτή τη διαδικασία την κάνεις ανά μήνα; εβδομάδες; ή μία φορά και τέλος;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

@Midblue

σου έπαιξε το Hotspot μέσω Vodafone τελικά;

το είχα δοκιμάσει σε 2 διαφορετικά μοντέλα που είχα πρόβλημα και έπαιξε με την πρόσθεση του "dun" (δεν χρειάζεται root) .

περιμένω feedback για να γνωρίζω αν βρέθηκε τελικά λύση ή αν απλά στάθηκα τυχερός εις διπλούν.

 

Στάλθηκε από το H1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και ναι έχω επιτέλους hotspot.

Και είναι πολύ απλό χωρίς να χρειάζεται root.

 

Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε τους ADB Drivers Link ----> ADB Drivers (κατά την εγκατάσταση τους πατάμε YES στις τρεις (3) φορές που θα ερωτηθούμε).

Ενεργοποιούμε στο τηλέφωνο το μενού προγραμματιστή (developer mode) αν δεν είναι ήδη ενεργοποιημένο, έτσι: (Settings -> About phone, και πατάμε διακεκομένα στο build number μέχρι να ενεργοποιηθεί).

Κατόπιν ενεργοποιούμε στο μενού προγραμματιστή τον Εντοπισμό Σφαλμάτων USB ( USB debugging )

Συνδέουμε το τηλέφωνο στον υπολογιστή που βάλαμε τους ADB Drivers πριν και ελέγχουμε στην οθόνη του κινητού όταν βγει το μήνυμα να εμπιστευτούμε τον υπολογιστή να το αποδεχτούμε.

Τέλος τρέχουμε στον υπολογιστή το CMD (κονσόλα εντολών dos) και εκεί γράφουμε adb shell (πατάμε enter) settings put global tether_dun_required 0 (πατάμε enter) και επιτέλους έχουμε Hotspot/Tethering χωρίς διακοπή. :w00t::yahoo::dance::up::clap::respect:

Edited by Midblue
Link to comment
Share on other sites

Οταν το βάζω να φορτίσει με τον φορτιστή του βγάζει μια οθόνη που λέει charging --κάτι-- trickle .Σαν να έχει κάποιο πρόγραμμα διαχείρισης μπαταρίας.Το περίεργο είναι ότι δεν μου το βγάζει συνέχεια. :lol::lol:

Επειδη το παιδευω συνέχεια δεν ξέρω τι πειράζω και δεν το έχω τώρα. :cry::lol:

Πάντως σε ότι αφορά την αυτονομία του δεν μπορώ να βγάλω άκρη.Βεβαια έχω λιγες φορτίσεις ακόμα.

Μπορεί να χάσει πανω απο 60% απο το πρωί μέχρι το βράδυ αλλά και μπορεί να χάσει ~20% για τις ίδιες ώρες.

Εχω κλειστά τα ενεργοβόρα wifi location κλπ πάντα αλλά στην μπαταρία μου βγάζει το wifi τα τραβάει μπαταρία .:confused:

Πχ τωρα το έχω φορτίσει απο Παρασκευή βράδυ (παντα κλειστό με το αυτόματο 00:30 με 07:05) και μου δείχνει ότι έχει μια μέρα και 21 ώρες ακόμα στο 76%!!!:lol:

SOT 1 ωρα και 36 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.Πρωτη εμπειρια με android(εχω windows phone)και αφου το πηρα μονο 60 euro ειπα να πειραματιστω.Να ρωτησω ,εχει android 5.1 v1.1.2, ειναι η σωστη εκδοση?Παντως λεει οτι ειναι ενημερωμενο.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια έκδοση έχει και το δικό μου.Οταν το πήρα στα χέρια μου είχε την προηγούμενη αλλά έκανε ενημέρωση και την πέρασε.Εκείνο που είδα να διορθώνει είναι η χρήση του φακού που στην αρχή δεν δούλευε,ίσως ήταν και τυχαίο.
Link to comment
Share on other sites

Την ιδια έκδοση έχει και το δικό μου.Οταν το πήρα στα χέρια μου είχε την προηγούμενη αλλά έκανε ενημέρωση και την πέρασε.Εκείνο που είδα να διορθώνει είναι η χρήση του φακού που στην αρχή δεν δούλευε,ίσως ήταν και τυχαίο.

Και σε μενα εκανε αναβαθμιση οταν το πηρα,απλα διαβαζω για εκδοσεις 2,0 και πανω σε αλλα κινητα,αλλα και πολλους με το ιδιο κινητο που δεν παιρνουν αναβαθμιση(για της DOOGEE γενικα μιλαω )

Link to comment
Share on other sites

Και ναι έχω επιτέλους hotspot.

Και είναι πολύ απλό χωρίς να χρειάζεται root.

 

Κατεβάζουμε και εγκαθιστούμε τους ADB Drivers Link ----> ADB Drivers

Ενεργοποιούμε στο τηλέφωνο το μενού προγραμματιστή (developer mode) αν δεν είναι ήδη ενεργοποιημένο, έτσι: (Settings -> About phone, και πατάμε διακεκομένα στο build number μέχρι να ενεργοποιηθεί).

Κατόπιν ενεργοποιούμε στο μενού προγραμματιστή τον Εντοπισμό Σφαλμάτων USB ( USB debugging )

Συνδέουμε το τηλέφωνο στον υπολογιστή που βάλαμε τους ADB Drivers πριν και ελέγχουμε στην οθόνη του κινητού όταν βγει το μήνυμα να εμπιστευτούμε τον υπολογιστή να το αποδεχτούμε.

Τέλος τρέχουμε στον υπολογιστή το CMD (κονσόλα εντολών dos) και εκεί γράφουμε adb shell (πατάμε enter) settings put global tether_dun_required 0 (πατάμε enter) και επιτέλους έχουμε Hotspot/Tethering χωρίς διακοπή. :w00t::yahoo::dance::up::clap::respect:

Τη βοήθεια σου παρακαλώ τρέχω την εντολη που λες στο cmd

Αλλά μου εμφανίζει το μήνυμα:

adb' is not recognized as an internal or external command operable program or batch file

Τι να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το έφτιαξα το θέμα του hotspot. Μάλλον...

Θα το τσεκάρω λίγο ακόμα βέβαια να σιγουρευτώ.

 

Eγώ το δοκιμάζω τώρα το wifi hotspot και το έχω ενεργό 15 λεπτά και δεν βλέπω πρόβλημα,μάλιστα απο αυτό γράφω τώρα.

Εχω wind και το εχω να κλείνει όταν μένει idle για 5 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες. Γρηγορο χωρις εγκατεστημενες Κινεζιες. Εκανε ηδη updade σε νεα εκδοση και εβγαλε και τα χαζοκινεζικα themes. Εμεινε καθαρο android. 1500+ mb υπολοιπο μετα απο κλεισιμο ολων των εφαρμογων. επανερχομαι.

 

Καλημέρα

 

Πήρα κ’ εγώ το συγκεκριμένο κινητό και μπορώ να πω πως σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος.

 

Τελικά ποια είναι η τελευταία έκδοση Firmware

 

Έκανα update και έχω τώρα την HT3 Pro_V1.1.2

 

Υπάρχει πιο πρόσφατη ??

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ για δώρο σε άτομο που δεν έχει ιδέα από κινέζικα, rom , recovery κτλ κτλ

Μέχρι στιγμής εδώ και 3 μέρες δεν έχει παραπονεθεί για κάτι ούτε για κακό ήχο, ούτε για γρήγορη εκφόρτιση. Όση ώρα το δοκίμαζα δουλεύουν τα πάντα.

Το μόνο που μου έκανε είναι ότι όταν το φόρτιζα για να το δοκιμάσω πριν το δώσω από το 80% ανέβαινε απελπιστικά αργά και μετά κόλλησε στο 88% και όταν έβγαλα την μπαταρία έδειξε 100%

Έχει δοκιμάσει κανένας καμιά από τις custom rom του 4pda ??? Έχουν κάνει πορτ από το cubot x16 , flyme ακόμα και cyanogen !!!!

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Πήρα κ’ εγώ το συγκεκριμένο κινητό και μπορώ να πω πως σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος.

 

Τελικά ποια είναι η τελευταία έκδοση Firmware

 

Έκανα update και έχω τώρα την HT3 Pro_V1.1.2

 

Υπάρχει πιο πρόσφατη ??

Την ίδια έκδοση έχω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθεια σου παρακαλώ τρέχω την εντολη που λες στο cmd

Αλλά μου εμφανίζει το μήνυμα:

adb' is not recognized as an internal or external command operable program or batch file

Τι να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Τα προηγούμενα βήματα τα ολοκληρώνεις κανονικά;

Εγκατέστησες τους adb drivers; (πατώντας yes και στις 3 ερωτήσεις; )

Σου έβγαλε μήνυμα στο κινητό αν εμπιστεύεσαι τον υπολογιστή;

 

Αν τα κάνεις κανονικά τα παραπάνω τότε νομίζω ότι κάνεις copy paste την εντολή και σου βγάζει αυτό το σφάλμα (γιατί το παίρνει με το bold) :P

Γράψε χειρoκίνητα adb shell και πες μου.

Edited by Midblue
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ στο συγκεκριμένο τηλέφωνο να επιλέξω διαφορετικούς ήχους για sim1 & sim2

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...