Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πέρασα κι εγώ κι έχω 2 παρατηρήσεις. 1) Κρασαρει η κάμερα όταν μπαίνει σε προηγμένη λειτουργία 2) ορισμένες εφαρμογές έχουν πλαίσια αν και η επιλογή είναι απενεργοποιημένη από τις ρυθμίσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο με τα εικονιδια που εχουν πλαίσιο -παρόλο που το έχω απενεργοποιήσει- κι εμένα με ενοχλεί !

Προηγμένη λειτουργία στην κάμερα εννοείς το PRO mode; Αν ναι, σε μενα λίγο που το δοκίμασα φαίνεται ΟΚ.

 

Αγορασμένο S7 από Public / Cosmote.

Το update έγινε OTA διότι με το Smart Switch προσπάθησα 3 φορές και κόλλαγε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι το Pro mode. Μου κάνει εντύπωση ότι δεν βγαίνουν καν οι αναδυόμενες επιλογές τις λειτουργίας. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει και πως να το λύσω

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως σε πορτογαλικο δεν εχει ερθει ακομα τπτ..

 

Ούτε εμένα, πορτογαλικό. Πάντα τελευταίοι παίρνουμε τις ενημερώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το Pro mode. Μου κάνει εντύπωση ότι δεν βγαίνουν καν οι αναδυόμενες επιλογές τις λειτουργίας. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει και πως να το λύσω

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συνήθως όταν υπάρχουν αυτά τα κολλήματα η επαναφορά είναι η λύση. Απλά δεν χρειάζεται πάντα σε όλους.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις αναβαθμησα και εγώ στην oreo. Σαν πρώτη εντύπωση το κινητό φενεται να είναι αρκετά πιο σβελτο αλλά έχω παρατηρήσει αύξηση της θερμοκρασίας σε εντατική χρήση ,ενώ με την nougat ίσα που ήταν ελαφρώς χλιαρό.

Έκανε μια ξαφνική επανεκκίνηση όταν προσπάθησα να το βάλω στην εξοικονόμηση ενέργειας αλλά δεν μου το έχει ξανακάνει.

 

Όσον αφορά το pro mode στην κάμερα, πηγενεται ρυθμίσεις- εφαρμογές, αναζητήστε την εφαρμογή Κάμερα,πηγενεται αποθήκευση και πατήστε τα δύο κουμπιά εκκαθάρισης. Voila η κάμερα λειτουργεί τζι τζι και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το pro mode στην κάμερα, πηγενεται ρυθμίσεις- εφαρμογές, αναζητήστε την εφαρμογή Κάμερα,πηγενεται αποθήκευση και πατήστε τα δύο κουμπιά εκκαθάρισης. Voila η κάμερα λειτουργεί τζι τζι και πάλι.

 

Σωστός ο παίκτης δούλεψε!!!

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To clear cache & data ειναι παντα η πρωτη μας επιλογη στο android για μια εφαρμογη που κανει...ναζια ;)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Εβαλα και εγω την Ελβετική Oreo και έκανα και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων.Μεχρι στιγμης οι εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες.Το κινητο σιγουρα πιο γρηγορο σε σχεση με Nougat.H μπαταρια εχει καλυτερη διαχειριση και κραταει κανα μισαωρο πιο πολυ.Στην οθονη κλειδωματος οταν ανοιγω το κινητο, το κειμενο που γραφει για το δαχτυλικο αποτυπωμα καθυστερει λιγο να εμφανιστει και καμια φορα δεν εμφανιζεται καθολου.Το εχει παρατηρησει καποιος?επισης οταν βαζω το pin για να ξεκλειδωσω το κινητο ξεκλειδωνει χωρις να πατησω το ok.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα εκανα μια τυχαια ενημερωση λογισμικου και μου την εβγαλε και σε εμενα την αναβαθμιση το κινητο ειναι απο (hungary) αξιζει να την κανω ?? γιατι αμα πρεπει να κανω και factory reset δεν θελω γιατι το βαριεμαι :) γιατι οταν εβαλα την nougat το χρειαστηκε το factory reset γιατι ψιλο κολουσε! σας ευχαριστω Edited by xrhstos_x
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα εκανα μια τυχαια ενημερωση λογισμικου και μου την εβγαλε και σε εμενα την αναβαθμιση το κινητο ειναι απο (hungary) αξιζει να την κανω ?? γιατι αμα πρεπει να κανω και factory reset δεν θελω γιατι το βαριεμαι :) γιατι οταν εβαλα την nougat το χρειαστηκε το factory reset γιατι ψιλο κολουσε! σας ευχαριστω

 

Κάνεις δεν μπορεί να ξέρει αν θα χρειαστεί επαναφορά. Σε μένα είναι μια χαρά και σε ένα edge γνωστού μου επίσης χωρίς επαναφορά.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω το Samung S7, και σήμερα μου ήρθε ενημέρωση λογισμικού v9.0 Oreo να κάνω. Το μέγεθος του είναι 1246,34ΜΒ. Υπάρχει κάποιος που την έχει περάσει την αναβάθμιση στη συσκευή του και είναι εντάξει ή του κάνει κολλήματα? Ακόμα δεν την έχω περάσει γιατί στο J5 2016 οταν έιχα περασει μία αναβάθμιση που είχα κάνει 1,5GB κόλλαγε όσο δεν πάει, αργούσε σε όλα, κάμερα, μυνήματα, να ανοίξει και να κλείσει κλήσεις κτλ.. :!:

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω 1-2 μέρες με την oreo..... έχω μερικά θεματάκια (π.χ. ο Go Launcher δεν έχει κάτσει καθόλου καλά. Και ναι, χρησιμοποιώ GoL γιατι μπορώ να ταξινομώ τα εικονίδια όπως θέλω, κάτι που ο nova δεν έχει)

Επίσης πολύ σημαντικό για εμενα είναι ότι επίσης έχω θεματάκι με το Wings XDA fonts με το οποίο είχα βάλει γραμματοσειρές ελληνικές στο τηλέφωνο ωρίς να το χακαρω, αλλά τώρα δεν τις αναγνωρίζει..... το πιο πιθανό είναι ότι θέλω reset, αλλά θα το ψαξω λίγο πριν το κάνω..... (έχω πάρα πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες....)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έχω 1-2 μέρες με την oreo..... έχω μερικά θεματάκια (π.χ. ο Go Launcher δεν έχει κάτσει καθόλου καλά. Και ναι, χρησιμοποιώ GoL γιατι μπορώ να ταξινομώ τα εικονίδια όπως θέλω, κάτι που ο nova δεν έχει)...)

 

Κι εμενα ο GoL εχει θεματακι με τα widget. Εστειλα email να τους ενημερωσω.

 

Κατα τα αλλα, ωραιο το Oreo :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ο GoL εχει θεματακι με τα widget. Εστειλα email να τους ενημερωσω.

 

Κατα τα αλλα, ωραιο το Oreo :)

 

:up: ωραίος.... Σε εμένα δεν είναι μόνο τα widget (και ειδικά το μανίσιο του τηλεφώνου του καιρού), είναι και οι "ετικέτες" των εφαρμογών που άλλες φορές εμφανίζονται και άλλες όχι και κάποια ακόμη ψιλά....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ σήμερα το Oreo που μου ήρθε σαν ενημέρωση. Μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει θέμα. Βλέπω ωστόσο σημαντική βελτίωση στην μπαταρία, που στο 50% έχω 2:07 ώρες οθόνη με 60' Spotify μέσω wifi και έχοντας κάνει και την ενημέρωση.

 

Επίσης μάλλον τα εγκαταλείψω το Nova launcher, γιατί πλέον ο default είναι πιο σβέλτος και δε μου λείπει κάτι.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια μίκρυναν ελάχιστα. Ο ήχος κλειδώματος ξεκλειδώματος της οθόνης ίσα που ακούγεται. Το λευκό φόντο που μπήκε στα εικονίδια της Google είναι απαίσιο και δεν αφαιρείται. Οι πληροφορίες που βγάζουν τα εικονίδια πατώντας τα παρατεταμένα οι γραμματοσειρές είναι πολύ μικρές και οι πληροφορίες στα περισσότερα ανούσιες.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρόβλημα που έχω είναι κάτι pop up διαφημίσεις. Χωρίς να έχω εγκαταστήσει καμία νέα εφαρμογή εδώ και αρκετό καιρό. Έχει κανείς ιδέα;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες από το τότε που πέρασα την oreo έχω θεματάκι με τη μπαταρία. Έκανα επαναφορά/ενημερωση/ επαναφορά και στη διαχείριση μου πετάει πρώτη την αναμονή. Χθες ξαναεκανα επαναφορά Κ πάλι το ίδιο. Τι μπορεί να φταιει

bda5186ccfafe46abb8781ead2815576.jpg423cac344cbdba6a142834ae037218c1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimitris6694
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαηφονηδες και μαηφονισες

Μια ερωτησουλα.... Επειδή λέμε. λεμε και τώρα το έχω χάσει λίγο. Θέλω τελικά να κάνω reset και επαναφορά από το backup που έχω πάρει με το Samsung smart switch. Το reset το κάνω από τα settings του τηλεφώνου ή με το σύστημα των 3 δαχτύλων;

Επίσης αν ξέρετε.... Το smart switch μπορεί να μου δώσει τη δυνατότητα να ξαναπερασω την 8αρα; (το δικό μου στο pc, δεν....)

 

ThaBull SM-G930F

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

τις εφαρμογες που εχουμε περασμενες στον ασφαλη φακελο γτ πλεον δεν μας αφηνει να βαλουμε το εικονίδιο της καθε εφαρμογης στην αρχικη οθονη? πριν την αναβαθμιση εμπαινε
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε η αναβαθμιση..επιτελους..Απριλιο λεγανε Ιουνιο ηρθε..ουτε η σονυ που ειχα πριν δεν αργουσε τοσο..τωρα που θα αναβαθμισω σε 8 η επαναφορα εργοστασιακων μετα ειναι υποχρεωτικη να γινει θα βελτιωσει κατι;
Link to comment
Share on other sites

οταν ερθει η ωρα του, θα ερθει, δεν προκειται να σε ξεχασει. Αν δεν αντεχεις πολυ, μπαινεις sammobile και κατεβαζεις οποια ευρωπαικη θελεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...