Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Όταν είμαι σε roaming το 4g και γενικότερα το ιντερνετ δεν είναι συνέχεια ανοιχτο ενώ το κινητό έχει κανονικά σήμα αφού δέχομαι κλήσεις κλπ. Λες και κλείνει αυτόματα για να αποτρέψει τη χρήση mb στο εξωτερικό. Έχει τύχει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο?
Πήγαινε ρυθμίσεις-συνδεσεις-δικτυα κινητης τηλεφωνίας και ενεργοποίησε την 1η επιλογη που λέει περιαγωγή δεδομένων

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγαινε ρυθμίσεις-συνδεσεις-δικτυα κινητης τηλεφωνίας και ενεργοποίησε την 1η επιλογη που λέει περιαγωγή δεδομένων

 

Αυτό έχω ενεργοποιημένο. Πολύ περίεργο και μου το έχει κάνει και στην ιταλία και τώρα στη γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες Ενεργοποίησης wifi call χωρις rom τις cosmote

 

ΒΗΜΑ 1: Ενεργοποίησε την υπηρεσία με SMS στέλνοντας WIFICALL στο 1333

ΒΗΜΑ 2: Αφού λάβεις SMS επιβεβαίωσης, επιβεβαίωσε ότι έχεις την τελευταία έκδοση του λειτουργικού και κάνε επανεκκίνηση στη συσκευή σου.

 

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει ΜΟΝΟ για συνδρομητες Cosmote να υποθεσω;

 

Οδηγίες Ενεργοποίησης wifi call χωρις rom τις cosmote

 

ΒΗΜΑ 1: Ενεργοποίησε την υπηρεσία με SMS στέλνοντας WIFICALL στο 1333

ΒΗΜΑ 2: Αφού λάβεις SMS επιβεβαίωσης, επιβεβαίωσε ότι έχεις την τελευταία έκδοση του λειτουργικού και κάνε επανεκκίνηση στη συσκευή σου.

 

Link to comment
Share on other sites

Με βαση αυτο τουλαχιστον ακομα δεν εχει παρει κανενας στο κοσμο με s7 το android 8 ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Με βαση αυτο τουλαχιστον ακομα δεν εχει παρει κανενας στο κοσμο με s7 το android 8 ετσι δεν ειναι?

 

ΚΑΝΕΙΣ φυσικα. Κατα τον Φλεβαρη να το περιμενεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Έστειλα ένα sms για το deals for you της κοσμοτε, και μου έβγαλε την επιλογή σταλεί ή όχι επειδή, πάτησα απομνημονευση και καταλαθος πάτησα πάντα απόρριψη.. Τώρα πως μπορώ να το αλλάξω αυτό από κάποια ρύθμιση;;
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζονται οι πτώσεις σα να είμαστε αλεξιπτωτιστές... Σήμερα πάλι το χέρι της μικρούλας μου, έφτασε στο τραπέζι και ξάφνου τράβηξε προς τα έξω με δύναμη το ολόγυμνο S7 που έσκασε με τη μουρη σε εξωτερικό πλακάκι... Λέω πάει (φφφ έχω ασφάλεια...). Το σηκώνω και αυτό που έχει αποκτήσει είναι ένα ακόμη βαθούλωμα στο μέταλλο και πλέον και μια αμυχη στο γυαλί της οθόνης που πλέον φαίνεται υπό του φωτός όταν είναι σβηστή.

 

Τέτοια αντοχή ομολογώ δε την περίμενα παιδιά ειλικρινά. Μιλάμε ότι έχω 3 γερές πτώσεις από ύψος και δεν έχει πάθει σχετικά τίποτα.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Έστειλα ένα sms για το deals for you της κοσμοτε, και μου έβγαλε την επιλογή σταλεί ή όχι επειδή, πάτησα απομνημονευση και καταλαθος πάτησα πάντα απόρριψη.. Τώρα πως μπορώ να το αλλάξω αυτό από κάποια ρύθμιση;;

 

Κανείς εδω;;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς εδω;;
Δυστυχως το ειχα παθει και εγω αυτο.. να φανταστεις κατέβασα αλλη εφαρμογή μονο και μονο για τον λογο αυτο.. ουτε και με καθαρισμο cache και δεδομενων της εφαρμογης Μηνυνατα εστρωσε... Καποια στιγμη φλασαρα ρομ κοσμοτε και προσεξα να μην το ξαναπαθω
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία χρησιμοποιώ το δακτυλικό αποτύπωμα

Είναι τραγικός ο αναγνώστης

Σε σχέση με apple και huwaei ειδικά είναι πολύ πίσω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία χρησιμοποιώ το δακτυλικό αποτύπωμα

Είναι τραγικός ο αναγνώστης

Σε σχέση με apple και huwaei ειδικά είναι πολύ πίσω

Γενικά δεν τον χρησιμοποιώ, αλλά για ένα διάστημα που τον δοκίμασα ήταν μια χαρά. Εννοείς ότι είναι αργός ή ότι δεν αναγνωρίζει πάντα; Δοκίμασες να βάλεις πολλαπλά αποτυπώματα (για το ίδιο δάχτυλο);

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία χρησιμοποιώ το δακτυλικό αποτύπωμα

Είναι τραγικός ο αναγνώστης

Σε σχέση με apple και huwaei ειδικά είναι πολύ πίσω

Τραγικος; Οχι δεν ειναι... Εχω χρησιμοποιησει πολλα με αποτυπωμα και ειναι μες τα καλυτερα 2-3 χαλαρα. Δοκιμασες να το ξαναπερασεις; Αν σου πηρε αρκετη ωρα να το διαβασει ισως δεν το περασες καλα....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορω να βαλω το κλασικο "ενεργες εφαρμογες" στην αρχικη οθονη ?δεν το βρισκω πουθενα ξερω τι δεν υπαρχψει ρωταω αν υπαρχει αντιστοιχο κατι Edited by kinitos
Link to comment
Share on other sites

προσφατα εσπασε η οθονη στο galaxy s7. το πηγα στην μικροτεκ θεσσαλονικης γιατι ειναι το επισημο σερβις και ηταν και το πιο φθηνο. εχει μια βδομαδα και ακομα περιμενουν οθονη, υπαρχει μηπως ελλειψη; ξερει κανενας; απλα βιαζομαι πολυ να παρω πισω το κινητο λογω ταξιδιου και δεν ξερω τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πριν έχετε εμπειρία δακτυλίκου αποτυπωματος με iPhone και huwaei??

Είναι και αργος στην απόκριση και δε βρίσκει το αποτύπωμα αρκετές φορές

 

Άλλωστε έχω ξανά διαβάσει από πολλους κατοχους ότι τα S7 δεν έχουν και το καλύτερο σύστημα ανγνωρισης

 

Αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω με τα πολλαπλά αποτυπώματα βοήθησε καπως

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παίδες, τελευταία, σε αργή φόρτιση, προσέχω ότι ο κινητό όλο μου φορτίζει ως το 97-99%. Δε πάει παραπάνω. Δε το έκανε παλιά αυτό. Κ γενικώς βλέπω πιο ψόφια την μπαταρία του.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτές τις νεες μη αποσπώμενες μπαταρίες?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

στο νοτ3 στο dialer αγαπημενα ειχε και τις ποιος συχνες κλησεις και με βοηθαγε υπερβολικα .υπαρχει τετοια επιλογη εδω περα ?η μονο τα αγαπημενα και τελος?(δεν λεω ομαδες)
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και πριν έχετε εμπειρία δακτυλίκου αποτυπωματος με iPhone και huwaei??

Είναι και αργος στην απόκριση και δε βρίσκει το αποτύπωμα αρκετές φορές

 

Άλλωστε έχω ξανά διαβάσει από πολλους κατοχους ότι τα S7 δεν έχουν και το καλύτερο σύστημα ανγνωρισης

 

Αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω με τα πολλαπλά αποτυπώματα βοήθησε καπως

Φίλε μου ξεκλειδώνει σχεδόν με ποσοστό επιτυχίας 100% και με στιγμιαίο άγγιγμα στο πλήκτρο χωρίς να χρειάζεται να μείνει πολύ ώρα το δάχτυλο επανω

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ξεκλειδώνει σχεδόν με ποσοστό επιτυχίας 100% και με στιγμιαίο άγγιγμα στο πλήκτρο χωρίς να χρειάζεται να μείνει πολύ ώρα το δάχτυλο επανω

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με αυτά που διαβάζω λογικά πρέπει να υπάρχουν 2 διαφορετικά συστήματα δακτυλικου αποτυπώματος. 1 που πάει σφαίρα για όσους λέτε ότι είναι άψογος και ένα που είναι χάλια και ξεκλειδώνει με ποσοστό επιτυχίας 30 έως 60%, σαν τον δικό μου.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε εαν και ποτε θα παρουμε 7.1 ;

 

Επίσης μια απλη αλλαγη μπαταριας στο σερβις το επισημο της σαμσουγκ , ποσο κοστιζει ;

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε εαν και ποτε θα παρουμε 7.1 ;

 

Επίσης μια απλη αλλαγη μπαταριας στο σερβις το επισημο της σαμσουγκ , ποσο κοστιζει ;

 

ευχαριστω!

Επαρχία που είμαι μου είπαν 60€

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε εαν και ποτε θα παρουμε 7.1 ;

 

Επίσης μια απλη αλλαγη μπαταριας στο σερβις το επισημο της σαμσουγκ , ποσο κοστιζει ;

 

ευχαριστω!

Αν είσαι εντός εγγύησης μπαταριας δωρεάν, αν είσαι εντός εγγύησης μόνο του τηλεφώνου (έχει λήξει της μπαταριας) από ότι είχαν πει άλλοι σε προηγούμενα ποστ, 25 ευρω

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με αυτά που διαβάζω λογικά πρέπει να υπάρχουν 2 διαφορετικά συστήματα δακτυλικου αποτυπώματος. 1 που πάει σφαίρα για όσους λέτε ότι είναι άψογος και ένα που είναι χάλια και ξεκλειδώνει με ποσοστό επιτυχίας 30 έως 60%, σαν τον δικό μου.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι θέμα ρύθμισης. Ξαναδοκίμασε να το ρυθμίσεις..

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...