Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια πως εχετε κανει μαυρες τις ρυθμισεις??

Ρυθμίσεις, θέματα.

 

Το μαύρο φόντο καταναλώνει κ λιγότερη μπαταρία από το άσπρο για όποιον θέλει να κάνει squish και το παραμικρό.

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε εδώ και λίγο καιρό ο κερνελ prometheus

Ο πρώτος σοβαρός κερνελ..... Υποστηρίζει και το edge και το flat. Ιδανικός για oc και uv χωρίς black screens και reboots.

Δουλεύει καλά με τα nyssa roms που τον έχω δοκιμάσει

(Nexus s 3.2 nexus c 3.4) στο flat μου.

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/kernel-prometheus-0-6-tw-mm-aroma-t3419645

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει ολο το θεμα και ακρη δεν εχω βγαλει οπως και πολλοι αλλοι φανταζομαι.μπορει καποιος να πει αν υπαρχει tempered glass για το απλο s7 που να καλυπτει την οθονη του κινητου?δεν μιλαω για αυτα που αφηνουν μισο ποντο απο καθε πλευρα.αν υπαρχει κατι ας ενημερωσει ο κατοχος απο που το πηρε.αν υπαρχει και φοτο με τοποθετημενο το τζαμι ακομα καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε εδώ και λίγο καιρό ο κερνελ prometheus

Ο πρώτος σοβαρός κερνελ..... Υποστηρίζει και το edge και το flat. Ιδανικός για oc και uv χωρίς black screens και reboots.

Δουλεύει καλά με τα nyssa roms που τον έχω δοκιμάσει

(Nexus s 3.2 nexus c 3.4) στο flat μου.

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/kernel-prometheus-0-6-tw-mm-aroma-t3419645

Μην μου λες τέτοια...Και είναι η μόνη συσκευή που έχω κρατήσει εδώ και δύο μήνες χωρίς ροοτ...

 

 

Μήπως τελικά ήρθε η ώρα για ροοτ?

 

Να ροοτ κανείς ή να μην ροοτ....ιδού η απορία

 

:p

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί δεν μπορώ να εγκαταστήσω το videoder. apk? Υπάρχει καμία δυκλιδα ασφαλείας? Έχω τικαρει το άγνωστες πηγές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν διαβάσεις τους όρους εφόσον έχεις κάρτα σιμ μέσα όλα στα φτιάχνουν λολ εκτός από υγρό που νομίζω θέλει ,red3. Το αν σου δίνουν καινούριο κινητό ή σου φτιάχνουν την βλάβη δεν ξέρω.

Ένα ταμπλετ samsung που χε σπάσει οθόνη και πρόβλημα σε μπαταρία και θυρα φόρτισης μου το φτιάξανε χωρίς να μου δώσουν άλλη συσκευή.

Ήτανε και 0x1 κιολας

 

Στα αν το χρησιμοποιώ χωρίς Screen protector και γίνει γρατζουνια, θα μου το επισκευασουν, ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάτοχος του S7 κι εγώ ερχόμενος από το S6.

Δεν έχω δει μεγάλες διαφορές προς το παρόν οπότε μόνο κάποιες παρατηρήσεις.

 

1.Τι ωραίο χρώμα που είναι το ατόφιο μαύρο του S7 και όχι το μπασταρδεμένο μαύρο/μπλε του S6!!

2.Ηχέιο κάπως χειρότερο από του 6, ποιο "λεπτός" ήχος θα έλεγα.

3.Κάμερα, καλή χρυσή αλλά αυτό το aspec ratio με ξενερώνει...

4.Μπαταρία, τεράστια διαφορά τουλάχιστον σε εμένα σε σχέση με το 6. Το πρωί πήγα για τρέξιμο έξω και είπα να παίξω ταυτόχρονα και το Pokémon Go.

Μετά από 2 ώρες τρεξιματάκι με φωτεινότητα στο φουλ(max brightness λόγω ήλιου), ανοιχτά Gps και δεδομένα συνέχεια καθώς και και άκουσμα μουσικής καθ'όλης της διάρκειας η μπαταρία έπεσε στο 78%!! Δεν πίστευα στα μάτια μου!!!

Με το S6 μου θα ήμουν άνετα στο 50-60%.

5.Micro Sd, επιτέλους!! Έβαλα μια παλιά που είχα στο Surface Pro, χωρητικότητας 128GB και ξέγοιασα...

 

Σε γενικές γραμμές καλύτερο από το S6 αλλά μου λείπουν κάποια πράγματα από αυτό, όπως το ηχείο και το 16:9 στην κάμερα...

Edited by tsamo
Formatting
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε καμία εφαρμογή που με με διπλο ή παρατεταμενο πατήματα του κεντρικού κουμπιού να κανουμε voice dial?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε καμία εφαρμογή που με με διπλο ή παρατεταμενο πατήματα του κεντρικού κουμπιού να κανουμε voice dial?

 

Θυμάμαι μια εφαρμογή που έκανε κάτι τέτοιο που λεγόταν Home2shortcut νομίζω αλλά έχω καιρό να το ψάξω.

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτή η ενημέρωση. Γερμανικό.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160724/d71edf7d5a4beee3599bbf7c5964623b.jpg

Security patches απο Google. Τίποτα νεο. Τουλάχιστον τα δίνουν σχετικά γρήγορα.Εγω που μου είμαι με το edge και με ολλανδικη phn την έχω 5 6 μερες. Ας ελπίσουμε να συνεχίσουν έτσι.

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει ολο το θεμα και ακρη δεν εχω βγαλει οπως και πολλοι αλλοι φανταζομαι.μπορει καποιος να πει αν υπαρχει tempered glass για το απλο s7 που να καλυπτει την οθονη του κινητου?δεν μιλαω για αυτα που αφηνουν μισο ποντο απο καθε πλευρα.αν υπαρχει κατι ας ενημερωσει ο κατοχος απο που το πηρε.αν υπαρχει και φοτο με τοποθετημενο το τζαμι ακομα καλυτερα

 

Τσεκαρε το thread στο xda το αντίστοιχο εγώ μέχρι τώρα έχω αλλάξει 2 tempered glass που δεν το πιάνουν ολόκληρο. Στα ελληνικά μαγαζιά δεν έχει πολύ ποιοτικά πάντως αλλά θα σου πρότεινα πάρε 2-3 να χεις καβατζα από τα φθηνά των 10 ε να σαι ήσυχος. Υπάρχει βέβαια και ή λύση ζελατίνα αλλά οι πολύ ποιοτικές ξεπερνάνε τα 20+25 ευρώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά γιατί δεν μπορώ να εγκαταστήσω το videoder. apk? Υπάρχει καμία δυκλιδα ασφαλείας? Έχω τικαρει το άγνωστες πηγές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στα αν το χρησιμοποιώ χωρίς Screen protector και γίνει γρατζουνια, θα μου το επισκευασουν, ωραία.

 

Καλού κακού βάλε κάνα προστατευτικό λολ με μικρές γρατσουνιές δε νομιζω να σε αλλάξουν οθόνη μόνο αν ραγίσει

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην μου λες τέτοια...Και είναι η μόνη συσκευή που έχω κρατήσει εδώ και δύο μήνες χωρίς ροοτ...

 

 

Μήπως τελικά ήρθε η ώρα για ροοτ?

 

Να ροοτ κανείς ή να μην ροοτ....ιδού η απορία

 

:p

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι να σου πω μη σε πάρω στο λαιμό μου.λολ

Αν γενικά είσαι προσεκτικός με το κινητό πχ δε σου πέφτει κτλ και έχεις καλή εμπειρία με ροοτ twrp κτλ

Δε θα χεις θέμα. Το να μπρικαρει σαμσουγκ είναι μία στο εκατομμύριο.

Αν σώσεις τα efs δεν χάνεις imei κτλ σε περίπτωση που φλασαρεις λάθος csc .

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Σε όποιο άτομο είναι εύκολο θα ήθελα την συμβολή του σχετικά με την αγορά του S7. Πιο συγκεκριμένα αν σας ήταν εύκολο θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί από τα «συνηθισμένα», (τα οποία φέρνουν ευρωπαϊκά μοντέλα EU) γιατί στο παρελθόν (~ 3 χρόνια πριν) είχε τύχει και είχα αγοράσει ένα και ήταν «γεμάτο» λογότυπα και bloatware από παρόχους κινητής τηλεφωνίας. Επίσης σαν μην έφτανε αυτό, το κινητό φαινόταν ότι ήταν επανασυσκευασμένο (refurbishment) και μόνο μετά από αρκετή πίεση δέχτηκαν να το αλλάξουν. Για αυτό τον λόγο και για να μην ξαναβρεθώ στην ίδια θέση θα σας ήμουν ιδιαιτέρα ευγνώμων για την οποιαδήποτε πληροφορία π.χ από που το αγοράσατε, αν ήταν σφραγισμένο του κουτί, αν υπήρχε κάλυψη εγγύησης από την αντιπροσωπεία, αν εξυπηρετηθήκατε σωστά κ.τ.λ. Μπορείτε να μου αποστείλετε και και ιδιωτικό μήνυμα. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Best, Programmer

 

Υ.Γ.: Ζητώ συγνώμη και παρακαλώ τους διαχειριστές να μετακινήσουν την δημοσίευση αν αυτή δεν βρίσκεται στο σωστό νήμα (subject/category post)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Σε όποιο άτομο είναι εύκολο θα ήθελα την συμβολή του σχετικά με την αγορά του S7. Πιο συγκεκριμένα αν σας ήταν εύκολο θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί από τα «συνηθισμένα», (τα οποία φέρνουν ευρωπαϊκά μοντέλα EU) γιατί στο παρελθόν (~ 3 χρόνια πριν) είχε τύχει και είχα αγοράσει ένα και ήταν «γεμάτο» λογότυπα και bloatware από παρόχους κινητής τηλεφωνίας. Επίσης σαν μην έφτανε αυτό, το κινητό φαινόταν ότι ήταν επανασυσκευασμένο (refurbishment) και μόνο μετά από αρκετή πίεση δέχτηκαν να το αλλάξουν. Για αυτό τον λόγο και για να μην ξαναβρεθώ στην ίδια θέση θα σας ήμουν ιδιαιτέρα ευγνώμων για την οποιαδήποτε πληροφορία π.χ από που το αγοράσατε, αν ήταν σφραγισμένο του κουτί, αν υπήρχε κάλυψη εγγύησης από την αντιπροσωπεία, αν εξυπηρετηθήκατε σωστά κ.τ.λ. Μπορείτε να μου αποστείλετε και και ιδιωτικό μήνυμα. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Best, Programmer

 

Υ.Γ.: Ζητώ συγνώμη και παρακαλώ τους διαχειριστές να μετακινήσουν την δημοσίευση αν αυτή δεν βρίσκεται στο σωστό νήμα (subject/category post)

 

Αδερφε εγω απο cittishop το πηρα, το titanium silver, ολα καλα σφραγισμενο unbranded. Και μαλιστα σε σημειωση στη παραγγελια εγραψα καταλαθος οτι το θελω branded και με πηραν τηλ να το επιβεβαιωσουν και ευτυχως τους ειπα οτι εγραψα λαθος. Μπραβο τους

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε εγω απο cittishop το πηρα, το titanium silver, ολα καλα σφραγισμενο unbranded. Και μαλιστα σε σημειωση στη παραγγελια εγραψα καταλαθος οτι το θελω branded και με πηραν τηλ να το επιβεβαιωσουν και ευτυχως τους ειπα οτι εγραψα λαθος. Μπραβο τους

Να πω και εγώ σε συνέχεια της δημοσίευσης πως αν είσαι από Θεσσαλονίκη skroutzομαγαζο έχει στην Τούμπα το 3plus αν θυμάμαι καλά. Χρυσό unbranded ιταλικό.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από citisshop πήρα, όντως σφραγισμένο με χώρα προέλευσης Ουγγαρία. Ήταν αρκετά γρήγοροι αν και επαρχία.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε καμία εφαρμογή που με με διπλο ή παρατεταμενο πατήματα του κεντρικού κουμπιού να κανουμε voice dial?

 

Με τρίτους launcher γίνεται πχ Nova η next 3D launcher(με απλό πάτημα)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές καλύτερο από το S6 αλλά μου λείπουν κάποια πράγματα από αυτό, όπως το ηχείο και το 16:9 στην κάμερα...

 

Μπορεις να ρυθμισεις και το S7 σε 16:9.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ρυθμισεις και το S7 σε 16:9.

 

Προφανώς, απλά χάνεις megapixels και πέφτεις από τα 12 στα 9.

Όχι ότι έχει μεγάλη διαφορά, αλλά...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε εγω απο cittishop το πηρα, το titanium silver, ολα καλα σφραγισμενο unbranded. Και μαλιστα σε σημειωση στη παραγγελια εγραψα καταλαθος οτι το θελω branded και με πηραν τηλ να το επιβεβαιωσουν και ευτυχως τους ειπα οτι εγραψα λαθος. Μπραβο τους

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για την απαντησή σου, το σημαντικότερο είναι για μένα να είναι καινούργια η συσκευή (sealed & unbranded).

 

Να πω και εγώ σε συνέχεια της δημοσίευσης πως αν είσαι από Θεσσαλονίκη skroutzομαγαζο έχει στην Τούμπα το 3plus αν θυμάμαι καλά. Χρυσό unbranded ιταλικό.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Να' σαι καλά για την απαντησή σου, όχι δυστυχώς φίλε δεν βρίσκομαι Θεσσαλονίκη, όποτε μάλλον καλύτερα θα το αγοράσω απο Αθήνα

(όπου βρίσκομαι προσωρινά) για να το ελέγξω και πρίν την αγορά, αν αυτό είναι ευθικτό.

 

Και εγώ από citisshop πήρα, όντως σφραγισμένο με χώρα προέλευσης Ουγγαρία. Ήταν αρκετά γρήγοροι αν και επαρχία.

 

Ευχαριστώ φίλε, διάβασα αρκετά καλά reviews για το συγκεκριμένο μαγαζί που αναφέρει και ο φίλος παραπάνω, οπότε θα επικοινωνήσω

μαζί τους για να διευκρινίσω και το θέμα της εγγύησης και εφόσον είναι όλα οκ θα συνεχίσω με την αγορά του.

 

 

 

Σας ευχαριστώ θερμά όλους για τις άμεσες απαντήσεις σας και εύχομαι καλό καλοκαίρι σε όλους!

 

Best, Programmer :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω battery drain από το Google play services..:confused: Μήπως έχει κανείς ιδέα τι μπορώ να κάνω?

http://i65.tinypic.com/2u7u1yt.jpg

http://i63.tinypic.com/2ajxvgi.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπες ρυθμισεις-απορητο-δικαιωματα εφαρμογης-αισθητηρας σωματος και απενεργοποιησε το google play.τσεκαρε το και ενημερωσε
Link to comment
Share on other sites

μπες ρυθμισεις-απορητο-δικαιωματα εφαρμογης-αισθητηρας σωματος και απενεργοποιησε το google play.τσεκαρε το και ενημερωσε

 

Σε ευχαριστώ πολύ , το δοκιμάζω και θα επανέλθω με νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το νέο firmware (G930FXXS1APG3).

Βλέπετε διαφορές; (ειδικά στο θέμα της μπαταρίας)

Δεν έχω προλάβει να την εγκαταστήσω ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το νέο firmware (G930FXXS1APG3).

Βλέπετε διαφορές; (ειδικά στο θέμα της μπαταρίας)

Δεν έχω προλάβει να την εγκαταστήσω ακόμα...

Το Android system ζει και βασιλεύει

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...