Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια τι λετε αξιζει αλλαγη απο 6s σε s7? μου ελειψε το android :lost:
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανένα απολύτως θέμα και μάλιστα έχει εκπληκτική εμβέλεια. Συνδέεται με καλό σήμα καμιά 30αρια μέτρα από τον τέταρτο όροφο πολυκατοικιας κι ενώ είμαι στο αυτοκίνητο μου. Δεν το έχω ξαναδεί ποτέ με άλλη συσκευή αυτό...

 

...επισης ταχυτατο κλειδωμα του gps και σε δυσκολους κλειστους χωρους.

ανοιγω Navigon και μεσα σε 10-15 δευτερολεπτα κλειδωνει για πλακα.εκπληκτικο..!:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λετε αξιζει αλλαγη απο 6s σε s7? μου ελειψε το android :lost:

 

Φοβάμαι.ότι δεν θα θες να φύγεις μετα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια τι λετε αξιζει αλλαγη απο 6s σε s7? μου ελειψε το android :lost:

 

Η ουσία της πρότασης σου είναι στο τέλος, αν σου έλειψε τo android, δεν θα σε απογοητεύσει το s7. Ας μην μπούμε όμως εδώ στη διαδικασία σύγκρισης των δύο συσκευών και βγούμε εκτός θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Εχω το S7 εδώ και μια εβδομάδα και όλα καλά εκτός από ένα ζήτημα. Το ίντερνετ (δεδομένα κινητής Cosmote) δεν πιάνει ποτέ 4G και με το ζόρι πιάνει σπάνια 3G. Συνήθως πιάνει Η και συχνά Ε. Είναι δυνατόν να είναι φυσιολογικό κάτι τέτοιο; Μιλάμε για την Αττική και μάλιστα κεντρικές περιοχές + προάστια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Εχω το S7 εδώ και μια εβδομάδα και όλα καλά εκτός από ένα ζήτημα. Το ίντερνετ (δεδομένα κινητής Cosmote) δεν πιάνει ποτέ 4G και με το ζόρι πιάνει σπάνια 3G. Συνήθως πιάνει Η και συχνά Ε. Είναι δυνατόν να είναι φυσιολογικό κάτι τέτοιο; Μιλάμε για την Αττική και μάλιστα κεντρικές περιοχές + προάστια.

 

στο μηνυμα #374 περιγραφω κι`εγω παρομοιο προβλημα.μετα το χθεσινο update ομως,μοιαζει να εστρωσε.

εχθες μου εκανε εντυπωση βεβαια,που παλι διπλα διπλα με το note 4 του αδερφου μου,εμενα επιασε 61-62Μbps και το Note 71-72Mbps.

εχει καλυτερο μοντεμ το note,ετυχε?δεν ξερω..

μαλιστα του αδερφου μου το κοντερ του speedtest τερματιζε στο 70 ενω της δικιας μου εφαρμογης στο 50.

γιατι..?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα και από εμένα. Εχω το S7 εδώ και μια εβδομάδα και όλα καλά εκτός από ένα ζήτημα. Το ίντερνετ (δεδομένα κινητής Cosmote) δεν πιάνει ποτέ 4G και με το ζόρι πιάνει σπάνια 3G. Συνήθως πιάνει Η και συχνά Ε. Είναι δυνατόν να είναι φυσιολογικό κάτι τέτοιο; Μιλάμε για την Αττική και μάλιστα κεντρικές περιοχές + προάστια.

 

Σε άλλη συσκευή είχες 4G και εδώ δεν έχεις; Μήπως θέλει ενεργοποίηση από τον provider σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Εχω το S7 εδώ και μια εβδομάδα και όλα καλά εκτός από ένα ζήτημα. Το ίντερνετ (δεδομένα κινητής Cosmote) δεν πιάνει ποτέ 4G και με το ζόρι πιάνει σπάνια 3G. Συνήθως πιάνει Η και συχνά Ε. Είναι δυνατόν να είναι φυσιολογικό κάτι τέτοιο; Μιλάμε για την Αττική και μάλιστα κεντρικές περιοχές + προάστια.

 

Μήπως του φοράς "αλουμινένια" θήκη κλπ;

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του έπεσε αρκετά γρήγορα δεν ξέρω αν τα 500+ είναι vfm για ένα smartphone πάντως για ναυαρχίδα του 16 κυμαίνεται σε καλά επίπεδα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως του φοράς "αλουμινένια" θήκη κλπ;

Του έχω βάλει την Clear Cover της Samsung.

 

Στο προηγούμενο κινητό που είχα (Sony Xperia M dual) το σήμα ήταν σαφώς ανώτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω.

 

Αν κανεις root (και ξεκλειδωμα τηλεφωνου) χανεις εγγυηση εδω Ελλαδα που δεν ειναι branded τα τηλεφωνα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω.

 

Αν κανεις root (και ξεκλειδωμα τηλεφωνου) χανεις εγγυηση εδω Ελλαδα που δεν ειναι branded τα τηλεφωνα;

Ναι φίλε μου δυστυχώς την χάνεις...
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα σήμερα με το Samsung S7 και μπορώ να πω ότι το κινητό είναι σε άλλο επίπεδο.

Με μια λέξη εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια γενικού τύπου ερώτηση.... Όχι αποκλειστικά για το s7...

Αλλά επειδή είμαι κάτοχος το γράφω στο εδώ νήμα.... Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος φόρτισης του κινητού για να έχει η μπαταρία την καλύτερη ζωή....? Δλδ να γίνεται πλήρες αδειασμα...? Λιγότερο...?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων....!

 

Προσωπικά βγάζω άνετα 5+++ωρες οθόνη με πολύ συχνα δεδομένα.... Κλήσεις... Και με μέτρια χρήση βγάζω άνετα 2μερες αναμονή.... Δεν θυμάμαι να είχα ποτέ καλύτερη μπαταρία σε κινητό... Με το note 3 και note 2 θυμάμαι ήταν πολύ καλές οι τιμές που είχα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους. Έχω μερικές ερωτησεις αν μπορεί κάποιος φίλος να με βοηθήσει.

1. Σε περίπτωση αγοράς απο σκρουτζομαγαζο, ισχύει κανονικά doa, απευθύνομαι σε αυτους η στην SAMSUNG HELLAS?

2. Υπαρχει καποια εγαρμογη που να μπορει να βαλεις συντομευσεις εφαρμοφων στο πλαι οπως περιπου στο edge?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το doa με τα κινητα που δεν ειναι Ελληνικης αντιπροσωπειας,ειναι λιγο..περιεργο.

εαν π.χ ενα Ελληνικης εισαγωγης βγαλει προβλημα μεσα στο 7ημερο το οποιο επισκευαζεται,το τηλεφωνο αντικαθισταται απο καινουργιο.

στα μη Ελληνικης αντιπροσωπειας,αντικαθισταται μονο εαν το τηλεφωνο δεν φτιαχνεται.

ετσι μου ειχε δωσει να καταλαβω η τεχνικη υποστηριξη της lg οταν πηρα να ρωτησω τι ακριβως παιζεται με το doa των τηλεφωνων απο σκρουτζ.

απ`οτι καταλαβα γενικοτερα,οι αντιπροσωπειες το ψυριζουν πολυ οταν δεν προκειται για δικια τους εισαγωγη.

ας σου απαντηση και καποιος αλλος που γνωριζει καλυτερα,γιατι το θεμα ειναι λεπτο..

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν γνωρίζω, αλλά 2 φορές που είχε χρειαστεί από γνωστό skroutζομάγαζο μου το αντικαταστήσαν άμεσα. ( το κατάστημα )
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους. Έχω μερικές ερωτησεις αν μπορεί κάποιος φίλος να με βοηθήσει.

1. Σε περίπτωση αγοράς απο σκρουτζομαγαζο, ισχύει κανονικά doa, απευθύνομαι σε αυτους η στην SAMSUNG HELLAS?

2. Υπαρχει καποια εγαρμογη που να μπορει να βαλεις συντομευσεις εφαρμοφων στο πλαι οπως περιπου στο edge?

 

Ευχαριστώ

Για το 2 για δες εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neolanalang.peopleedge&hl=el

Εμφανίζει μόνο 5 επαφές (κλήση, sms, mail). Την είχα αγοράσει για το s6 και τώρα την λειτουργώ στο s7 (το απλό)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Έχουν φτιάξει την αναζήτηση στον dialer και με ελληνικά ονόματα?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχασριστώ πόλυ για τις απαντησεις.

 

το doa με τα κινητα που δεν ειναι Ελληνικης αντιπροσωπειας,ειναι λιγο..περιεργο.

εαν π.χ ενα Ελληνικης εισαγωγης βγαλει προβλημα μεσα στο 7ημερο το οποιο επισκευαζεται,το τηλεφωνο αντικαθισταται απο καινουργιο.

στα μη Ελληνικης αντιπροσωπειας,αντικαθισταται μονο εαν το τηλεφωνο δεν φτιαχνεται.

ετσι μου ειχε δωσει να καταλαβω η τεχνικη υποστηριξη της lg οταν πηρα να ρωτησω τι ακριβως παιζεται με το doa των τηλεφωνων απο σκρουτζ.

απ`οτι καταλαβα γενικοτερα,οι αντιπροσωπειες το ψυριζουν πολυ οταν δεν προκειται για δικια τους εισαγωγη.

ας σου απαντηση και καποιος αλλος που γνωριζει καλυτερα,γιατι το θεμα ειναι λεπτο..

 

Σίγουρα δεν γνωρίζω, αλλά 2 φορές που είχε χρειαστεί από γνωστό skroutζομάγαζο μου το αντικαταστήσαν άμεσα. ( το κατάστημα )

 

Για το 2 για δες εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neolanalang.peopleedge&hl=el

Εμφανίζει μόνο 5 επαφές (κλήση, sms, mail). Την είχα αγοράσει για το s6 και τώρα την λειτουργώ στο s7 (το απλό)

Link to comment
Share on other sites

κατοχος (branded cosmote) s7 μικρο , προσφατα μεσω odin περασα την greece official latest (sammobile) ολα οκ με knox και βλεπω καπως καλυτερη διαχειρηση της ram 2gb + free
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

μια ερώτηση προς κάτοχο του κινητού που το χρησιμοποιεί μαζί με Gear S. Δουλεύει κανονικά η αυτόματη προώθηση κλήσης από το κινητό στο ρολόι όταν χάνεται η σύνδεση bluetooth;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήλθε χθες και το update για μας που εχουμε "ελληνικές" συσκευές.

Σαφης βελτίωση στο touch που ως τώρα ήταν υπερευαίσθητο...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά όλα ωραία... Αλλά βρε παιδιά όταν ακούτε μουσική και σταματήσετε το κομμάτι από το πλήκτρο απάντησης του hands free... Και το πατήσετε μετά από ώρα να ξανά παίξει απλά δεν παίζει και θέλει διπλό κλικ... Και το ίδιο και στις κλήσεις... Είναι χαζομάρα τις 6 αυτο..?αλλαξα και 3 hands free αλλά το ίδιο χαχαχα οκ θα ζήσω δεν έχω θέμα απλά σπάει λίγο..... U know. .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...