Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλα αν εχει καποια σημασια το A70 απο ειναι απο τα δυνατα φετινα midrange της Samsung σε Antutu πιανει οσο το S7.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οτι και να γινει , ενα flagship εχει το DNA ενος flagship, και ασε τη ταχυτητα, εκει που το τσακιζει ειναι στη φωτογραφικη

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οτι και να γινει , ενα flagship εχει το DNA ενος flagship, και ασε τη ταχυτητα, εκει που το τσακιζει ειναι στη φωτογραφικη

 

Η φωτογραφική είναι τέρας...

Κάνεις μέχρι κ δουλειά με αυτή...

Το πήρα δεύτερο χέρι από τον πατέρα μου κ έμεινα πολύ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

οι καινούργιες εφαρμογές έχουν ξεχειλωσει σε μέγεθος και απαιτήσεις.το s7 ειναι πλέον παλιουτσικο οπότε του πέφτουν βαριές.

Προσωπικά εγώ εγκατέστησα όποιες εφαρμογές χρειαζόμουν και έπειτα απενεργοποίησα το playstore εντελώς.

Όπως και το google play services κατάντησε να ειναι 500 mb εφαρμογή οποτε και αυτο του αφαίρεσα τις ενημερώσεις και ειναι πολυ μικρότερο.

Επίσης πολυ λαγκ μου έκαναν το samsung pass,samsung pay,samsung members και το galaxy store μόλις έβγαλα όλες τις ενημερώσεις είδα μεγάλη βελτίωση σε ταχύτητα και μπαταρία.

τελος μπες στης ρυθμισεις προγραμματιστή και απενεργοποιησε και τα τρια πεδία που αφορούν τα animations.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
οι καινούργιες εφαρμογές έχουν ξεχειλωσει σε μέγεθος και απαιτήσεις.το s7 ειναι πλέον παλιουτσικο οπότε του πέφτουν βαριές.

 

Προσωπικά εγώ εγκατέστησα όποιες εφαρμογές χρειαζόμουν και έπειτα απενεργοποίησα το playstore εντελώς.

 

Όπως και το google play services κατάντησε να ειναι 500 mb εφαρμογή οποτε και αυτο του αφαίρεσα τις ενημερώσεις και ειναι πολυ μικρότερο.

 

Επίσης πολυ λαγκ μου έκαναν το samsung pass,samsung pay,samsung members και το galaxy store μόλις έβγαλα όλες τις ενημερώσεις είδα μεγάλη βελτίωση σε ταχύτητα και μπαταρία.

 

τελος μπες στης ρυθμισεις προγραμματιστή και απενεργοποιησε και τα τρια πεδία που αφορούν τα animations.

Δε νομίζεις πως είσαι λίγο υπερβολικός;

Μια χαρά πάει το τηλέφωνο χωρίς να πειράξει κάνεις τίποτα πέρα απ' τα animations.

Αν έχει κολλήματα κάνεις ένα factory reset και λύνονται, όπως στα περισσότερα android.

 

Και για τα animations νομίζω πως υπάρχει επιλογή μέσα στο μενού για ευκολία πρόσβασης, δεν χρειάζεται καν developer options...

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πρόσφατα έγινα και εγώ και πάλι κάτοχος της συσκευής. Τι να λέμε, ακόμα και σχεδόν 4 χρόνια μετά, ακόμα σφαίρα πάει. Και το έχω γεμίσει με εφαρμογές εκ των οποίων και το Facebook.

Μοναδικό ελάττωμα η μπαταρία και το πίσω τζαμάκι που έχει ένα μικρό ράγισμα. Γνωρίζει κανείς τι κόστος υπάρχει για αλλαγή αυτών των δύο; (μπαταρία - πίσω γυαλί).

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να βαλεις third party καλυτερα να αφησεις την παλια. Τσαμπα το κοστος της τοποθετησης θα παει.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που άλλαξα μόνος μου μπαταρία αγοράζοντας την πιο φτηνή από το Skroutz, ειχέ ως αποτέλεσμα να φορτίζει έως το 82% και να μην κρατάει ούτε 2 ώρες. Τελικά αγόρασα άλλη συσκευή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή κι εγώ άλλαξα στο G6 ΔΥΟ φορές. Την πρώτη δεν πήρα την πιο φθηνή, αλλά μου ήρθε μια μπαταρία με υγεία 48%!!

 

Την δεύτερη βρήκα το κατάστημα bataria.gr. Με 5€ παραπάνω βρήκα ΓΝΗΣΙΑ μπαταρία + εγγύηση 6 μηνών. Ο άνθρωπος εκεί είναι τιμιοτατος, σου κάνει και την αλλαγή με ένα 10αρικο. Επίσης πρόκειται για το πιο αξιόπιστο κατάστημα μπαταριών, εφόσον προμήθευε κάποια στιγμή ακόμη και τα Public.827da88dcc47161a153b2384163c5d4a.jpg

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή κι εγώ άλλαξα στο G6 ΔΥΟ φορές. Την πρώτη δεν πήρα την πιο φθηνή, αλλά μου ήρθε μια μπαταρία με υγεία 48%!!

 

Την δεύτερη βρήκα το κατάστημα bataria.gr. Με 5€ παραπάνω βρήκα ΓΝΗΣΙΑ μπαταρία + εγγύηση 6 μηνών. Ο άνθρωπος εκεί είναι τιμιοτατος, σου κάνει και την αλλαγή με ένα 10αρικο. Επίσης πρόκειται για το πιο αξιόπιστο κατάστημα μπαταριών, εφόσον προμήθευε κάποια στιγμή ακόμη και τα Public.827da88dcc47161a153b2384163c5d4a.jpg

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

Συνολικά για μπαταρία και τοποθέτηση πόσα έδωσες;

 

Ρωτάω διότι στη Smartec ισχύουν τα εξής:

"Εάν η συσκευή σας είναι πάνω από 2 έτη τότε θα υπάρξει επιβάρυνση +25,00 € εργασία και τα αυτοκόλλητα αδιαβροχοποίησης και το συνολικό κόστος ανέρχεται στα 56,00 περίπου".

smartec team"

Link to comment
Share on other sites

Συνολικά για μπαταρία και τοποθέτηση πόσα έδωσες;

 

 

 

Ρωτάω διότι στη Smartec ισχύουν τα εξής:

 

"Εάν η συσκευή σας είναι πάνω από 2 έτη τότε θα υπάρξει επιβάρυνση +25,00 € εργασία και τα αυτοκόλλητα αδιαβροχοποίησης και το συνολικό κόστος ανέρχεται στα 56,00 περίπου".

 

smartec team"

 

Κοίτα βλέπω ότι στο bataria.gr η μπαταρία σου έχει 25€. Επομένως +10€ θα σου πάει με τοποθέτηση.

 

Όμως δεν ξέρω τι γίνεται με την αδιαβροχοποίηση, που είναι μια σημαντική παράμετρος.

 

Στο LG G6 η μπαταρία κόστιζε 15€, και όπως καταλαβαίνεις η διαφορά ήταν μεγάλη, καθώς τα περισσότερα μαγαζιά ζητούσαν 45-60€ με εργατικά.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά

Εδώ και λίγο καιρό αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εμφάνιση των πρόσφατων ("recent") φωτό στην περίπτωση που φαίνεται στη screenshot Δηλαδή όταν π.χ. πάω να βάλω μια ταπετσαρία και ψάχνω ή και όταν ανοίγοντας το snapseed πάω να προσθέσω φωτό και επιλέγω το recent.

Δε μπορώ να καταλάβω τι κόλλημα έχει φάει. Επίσης, όσο και αν αλλάζω (από το βελάκι) το αυξουσα ή μείουσα ταξινόμηση, καθε φορά που πάω να κάνω την ίδια διαδικασία δεν κρατάει τις παλιές "ρυθμίσεις"

Έψαξα αρκετά στο internet, η εφαρμογή gallery είναι ενημερωμένη.

Καμιά ιδέα? Είναι μήπως και γενικότερο ή έχει να κάνει μόνο με το S7?

 

Screenshot-20200128-191354-Files.jpg

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή κι εγώ άλλαξα στο G6 ΔΥΟ φορές. Την πρώτη δεν πήρα την πιο φθηνή, αλλά μου ήρθε μια μπαταρία με υγεία 48%!!

 

Την δεύτερη βρήκα το κατάστημα bataria.gr. Με 5€ παραπάνω βρήκα ΓΝΗΣΙΑ μπαταρία + εγγύηση 6 μηνών. Ο άνθρωπος εκεί είναι τιμιοτατος, σου κάνει και την αλλαγή με ένα 10αρικο. Επίσης πρόκειται για το πιο αξιόπιστο κατάστημα μπαταριών, εφόσον προμήθευε κάποια στιγμή ακόμη και τα Public.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

Ποσο καιρο την χρησιμοποιεις; Εισαι ευχαριστημενος δλδ;

Γενικα τις φοβαμαι τις μπαταριες γιατι μπορει ας πουμε αυτη που εχει 25 ευρω να ειναι ιδια με καποια που εχει 8 ευρω.

Γουρουνι στο σακι αγοραζεις.

Αυτη στο σιτε παντως δε γραφει κατι για εγγυηση.

 

https://bataria.gr/samsung-galaxy-s7-g930f-eb-bg930abe-3000mah-3.8v-li-ion-original-clone.html

 

Την αλλαγη θα την κανω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο την χρησιμοποιεις; Εισαι ευχαριστημενος δλδ;

Γενικα τις φοβαμαι τις μπαταριες γιατι μπορει ας πουμε αυτη που εχει 25 ευρω να ειναι ιδια με καποια που εχει 8 ευρω.

Γουρουνι στο σακι αγοραζεις.

Αυτη στο σιτε παντως δε γραφει κατι για εγγυηση.

 

https://bataria.gr/samsung-galaxy-s7-g930f-eb-bg930abe-3000mah-3.8v-li-ion-original-clone.html

 

Την αλλαγη θα την κανω εγω.

Την έχω ένα μήνα τώρα.

Εγγύηση 6 μήνες γραπτή με σφραγισμένη την απόδειξη.

 

Καλά κάνεις και τις φοβάσαι τις μπαταρίες. Εγώ την πάτησα μια φορά, αλλά την δεύτερη πέτυχα διάνα. Ξανανιωσε το κινητό. Πλέον με BT ρολόι και handsfree ΟΛΗ ΜΕΡΑ συνδεδεμένα, έχω απώλεια 2%/ώρα με κλειστή οθόνη (+ ειδοποιήσεις εφαρμογών στο ρολόι) και 6,5%/ώρα συνδυασμένη. Οπότε με τα ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΧΤΑ (wifi, data, sync, location, bt), παίρνω μέχρι και 4 ώρες οθόνη σε 16 ώρες χρήσης. Μπορεί να ακούγεται λίγο, αλλά πριν δύσκολα έπιανα τις 2.00, ενώ έχω αρκετές εφαρμογές που τρέχουν συνεχώς στο παρασκήνιο, όπως fluid navigation και power shade.

3a80e540861020be2e3af40f31a4da67.jpg

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχω ένα μήνα τώρα.

Εγγύηση 6 μήνες γραπτή με σφραγισμένη την απόδειξη.

 

Καλά κάνεις και τις φοβάσαι τις μπαταρίες. Εγώ την πάτησα μια φορά, αλλά την δεύτερη πέτυχα διάνα. Ξανανιωσε το κινητό. Πλέον με BT ρολόι και handsfree ΟΛΗ ΜΕΡΑ συνδεδεμένα, έχω απώλεια 2%/ώρα με κλειστή οθόνη (+ ειδοποιήσεις εφαρμογών στο ρολόι) και 6,5%/ώρα συνδυασμένη. Οπότε με τα ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΧΤΑ (wifi, data, sync, location, bt), παίρνω μέχρι και 4 ώρες οθόνη σε 16 ώρες χρήσης. Μπορεί να ακούγεται λίγο, αλλά πριν δύσκολα έπιανα τις 2.00, ενώ έχω αρκετές εφαρμογές που τρέχουν συνεχώς στο παρασκήνιο, όπως fluid navigation και power shade.

3a80e540861020be2e3af40f31a4da67.jpg

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

 

Από αυτά που μας έχεις περιγράψει, εμένα μου ακούγεται πολύ τίμιο το μαγαζί.. Μπράβο τους γιατί την έχω πατήσει αρκετές φορές..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που μας έχεις περιγράψει, εμένα μου ακούγεται πολύ τίμιο το μαγαζί.. Μπράβο τους γιατί την έχω πατήσει αρκετές φορές..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πραγματικά δεν έχω κανένα λόγο, ούτε όφελος να πω κάτι για να σπρώξω τον οποιοδήποτε εκεί. Απλά ήταν πραγματικά ΚΑΚΗ εμπειρία η πρώτη αγορά μπαταρίας. Μου κατέστρεψε το κινητό πραγματικά. Έβγαζε 1.30 ώρα οθόνης. Και δυστυχώς πλέον στα σύγχρονα κινητά η αλλαγή μπαταρίας δεν είναι υπόθεση ξεκουμπωνω καπάκι βγάζω βάζω. Μάλιστα έβγαλα άκρη από το πρώτο κατάστημα με τεράστια δυσκολία.

 

Όταν λοιπόν πήρα τηλέφωνο τυχαία στο bataria.gr, ο άνθρωπος με επιβεβαίωσε ότι θα μου στείλει την μπαταρία εφόσον την ελέγξει πρώτα ότι είναι εντάξει. Όπως και έγινε. Και νομίζω ότι τις καλές μας εμπειρίες πρέπει να τις μεταδίδουμε.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν έχω κανένα λόγο, ούτε όφελος να πω κάτι για να σπρώξω τον οποιοδήποτε εκεί. Απλά ήταν πραγματικά ΚΑΚΗ εμπειρία η πρώτη αγορά μπαταρίας. Μου κατέστρεψε το κινητό πραγματικά. Έβγαζε 1.30 ώρα οθόνης. Και δυστυχώς πλέον στα σύγχρονα κινητά η αλλαγή μπαταρίας δεν είναι υπόθεση ξεκουμπωνω καπάκι βγάζω βάζω. Μάλιστα έβγαλα άκρη από το πρώτο κατάστημα με τεράστια δυσκολία.

 

Όταν λοιπόν πήρα τηλέφωνο τυχαία στο bataria.gr, ο άνθρωπος με επιβεβαίωσε ότι θα μου στείλει την μπαταρία εφόσον την ελέγξει πρώτα ότι είναι εντάξει. Όπως και έγινε. Και νομίζω ότι τις καλές μας εμπειρίες πρέπει να τις μεταδίδουμε.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

 

 

Μην αγχώνεσαι, έτσι και αλλιώς αυτή είναι η σημασία του forum να ανταλλάζουμε απόψεις..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παιδιά. Επανέρχομαι (καθώς είναι αρκετά εκνευριστικό....) γιατί το ερώτημά μου ψιλοχάθηκε ανάμεσα στο θέμα με τις μπαταρίες (που σιγά σιγά θωρώ θα μας απασχολήσει όλους)

 

Εδώ και λίγο καιρό αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εμφάνιση των πρόσφατων ("recent") φωτό στην περίπτωση που φαίνεται στη screenshot Δηλαδή όταν π.χ. πάω να βάλω μια ταπετσαρία και ψάχνω ή και όταν ανοίγοντας το snapseed πάω να προσθέσω φωτό και επιλέγω το recent.

Δε μπορώ να καταλάβω τι κόλλημα έχει φάει. Επίσης, όσο και αν αλλάζω (από το βελάκι) το αυξουσα ή μείουσα ταξινόμηση, καθε φορά που πάω να κάνω την ίδια διαδικασία δεν κρατάει τις παλιές "ρυθμίσεις"

Έψαξα αρκετά στο internet, η εφαρμογή gallery είναι ενημερωμένη.

Καμιά ιδέα? Είναι μήπως και γενικότερο ή έχει να κάνει μόνο με το S7?

Αν είναι γενικότερο, μήπως να ρωτήσω σε άλλο νήμα?

 

Screenshot-20200128-191354-Files.jpg

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

 

Η μπαταρία εδώ έχει 3000mah kapazität, δεν είναι 3600 που είναι κανονικά. Με την μπαταρία δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς να βγάλει άκρη εύκολα,και γω την κρατάω μέχρι να μην πάει άλλο, αλλά θα ήθελα να την αλλάξω σε κάποια φάση και θα ήθελα γνήσια. Παλαιότερα είχα πρόβλημα με άλλες συσκευές της Samsung και δεν έβρισκα ποτέ μια σωστή μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία εδώ έχει 3000mah kapazität, δεν είναι 3600 που είναι κανονικά. Με την μπαταρία δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς να βγάλει άκρη εύκολα,και γω την κρατάω μέχρι να μην πάει άλλο, αλλά θα ήθελα να την αλλάξω σε κάποια φάση και θα ήθελα γνήσια. Παλαιότερα είχα πρόβλημα με άλλες συσκευές της Samsung και δεν έβρισκα ποτέ μια σωστή μπαταρία

 

 

 

Του S7 είναι 3000mah ενώ του S7 Edge είναι 3600mah.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το public ή το plaisio είναι οκ για αλλάξει κάνεις μπαταρία σε s7 edge ;

Πιθανότητα να βρούμε γνήσια μπαταρία υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι Αθηνα Smartec η καλυτερη επιλογη.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...