Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σόρυ αν είναι άσχετο, αλλά επειδή έχω πλέον το s8 σε τι τιμή θα μπορούσε να πουληθεί το S7? Το έχω κάτι λιγότερο από 2 χρόνια και είναι πολύ προσεγμένο και αγρατσουνιστο. Επίσης αν υπάρχει κανένα νήμα εδώ για αγγελίες...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικη τιμη ειναι τα 200 ευρω αν ειναι σε αψογη κατασταση.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα τον τύπο για την Blackpearl Rom και μου είπε ότι κάνει για το flat. Έτσι την έβαλα και μετά χρειάστηκα 6 ώρες για να καταφέρω να το φέρω με στοκ android και να έχω τηλέφωνο. Μάλλον αυτό που λες είναι σωστό. Είχε kernel του edge και δεν bootαρε, που μπορώ να βρω τον σωστό kernel για να βάλω αυτή την Rom?

 

Εχω κατεβασει την Blackpearl Rom και TGPKernel , μπορεις να μου πεις με ποιο τροπο μετα την rom, βαζω τον TGPKernel?

Αφού περάσεις τη ΡΟΜ πριν μπουταρεις φλασαρεις και τον κερνελ. Όπως τη ΡΟΜ δε θέλει κάτι ιδιαίτερο ο κερνελ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να εχουμε τον Launcher του S9 προκειμενου η αρχικη οθονη να μπορει να γυρισει σε Landscape mode ?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν υπάρχει κανένα νήμα εδώ για αγγελίες...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

Link to comment
Share on other sites

Χθες βγήκε οπότε ανέμενε... Σαν πρώτη εντύπωση πάντως πρεπει να λύνει το bug που είχε πρώτο σε κατανάλωση το cell standby

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ βλέπω βελτίωση στην μπαταρία

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει γράψει το Knox , δηλαδή αν είναι τροποποιημένη η συσκευή, θα παρει αυτόματα την οποία αναβάθμιση βγει, πχ ενημέρωση ασφαλείας και τέτοια η πρέπει μέσω Odin να περάσω την ρομ πάλι?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαλε μια πολύ μικρή αναβάθμιση γύρω στα 35mb.

 

Κι εμένα το ίδιο. 34,56 mb / cosmote rom.

Την περνάω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλαλημερα.ενα θα σας πω μην κανετε την ενημερωση αυγουστου εχει πεσει η μειωση της μπαταριας κατα πολυ.την εκανα **** το μου και εχω νευριασει.οι ******δες στη samsung γαμιουνται για να αλλαξουμε κινητο
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλαλημερα.ενα θα σας πω μην κανετε την ενημερωση αυγουστου εχει πεσει η μειωση της μπαταριας κατα πολυ.την εκανα **** το μου και εχω νευριασει.οι ******δες στη samsung γαμιουνται για να αλλαξουμε κινητο

 

 

 

Τί εννοείς μειώθηκε κατά πολύ; Σου έχασε πολύ κατά τη διάρκεια της νύχτας; Σε χρόνο οθόνης;

Φόρτισε το μέχρι το 100 και κάνε restart

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντίθετα βλέπω καλύτερη συμπεριφορά συγκριτικά με πριν και δεν έχει περάσει ούτε μέρα.

Να πω πως έκανα και factory reset. Ίσως παίζει ρόλο.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντίθετα βλέπω καλύτερη συμπεριφορά συγκριτικά με πριν και δεν έχει περάσει ούτε μέρα.

Να πω πως έκανα και factory reset. Ίσως παίζει ρόλο.

 

Sent from my SM-G930F

Not bad...

adf380b683608448b5cddf432d3e7fde.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πολύ καλύτερα πάει.

Με το update του Ιουλίου ούτε καν έφτανε αυτά τα νούμερα. Είχα αρχίσει να πιστεύω πως τα φτύνει η μπαταρία.b35d9894bf832fd86badbe2e22cb1ab4.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα νουμερα. Σε τι φαση ειναι η μπαταρια; Κυκλοι φορτισης κλπ;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.παλι το ιδιο προβλημα.το φορτισα εχτες το βραδυ με λειυουργια πτησης και οταν σηκωθηκα η μπαταρια ειχε 88%αυτο γινεται μετα το patch αυγουστου.τι θα γινει θα το φτιαξουν.εχει κανεις το ιδιο προβλημα.η μπαταρια μου βγαζει με το ζορι 3 και 30 λεπτα.πρωτα εβγαζε κοντα στις 5 ωρες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.παλι το ιδιο προβλημα.το φορτισα εχτες το βραδυ με λειυουργια πτησης και οταν σηκωθηκα η μπαταρια ειχε 88%αυτο γινεται μετα το patch αυγουστου.τι θα γινει θα το φτιαξουν.εχει κανεις το ιδιο προβλημα.η μπαταρια μου βγαζει με το ζορι 3 και 30 λεπτα.πρωτα εβγαζε κοντα στις 5 ωρες.

 

 

 

Ακριβώς το ίδιο έπαθα στην πρώτη αποφόρτιση μετά το update. Σε μένα λύθηκε με ένα restart συσκευής όταν έφτασε η φόρτιση στο 100%.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση.αλλα γιατι να κανω το restart ποτε δεν το εκανα τωρα ξαφνικα.δηλαδη καθε φορα πρεπει να κανουμε restart.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, απλά όταν φορτίσει πλήρως, κλείσε και άνοιξε την συσκευή. Άμα πιάσει, δε χρειάζεται να το κανείς μετά σε κάθε φόρτιση αυτό...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...