Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

rightapply εφαρμογή έχει κάποιος στις εφαρμογές συστήματος ή κάτι που κατέβασα μου το εχωσε για βρωμοδουλεια (ιός )?

Εγω δεν εχω κατι τετοιο στη λιστα. Παντως για να μπει στο συστημα καποια εφαρμογη σημαινει οτι υπαρχει προσβαση root πραγμα απιθανο θα λεγα αν εισαι ..νορμαλ χρηστης

 

Πιθανοτητες να γινει η στραβη υπαρχουν σε τετοιες περιπτωσεις σπανια αν εγκαθιστας εφαρμογες εκτος playstore και εισαι σε παλιοτερη εκδοση android. Αν εισαι και nougat απιθανο μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω δεν εχω κατι τετοιο στη λιστα. Παντως για να μπει στο συστημα καποια εφαρμογη σημαινει οτι υπαρχει προσβαση root πραγμα απιθανο θα λεγα αν εισαι ..νορμαλ χρηστης

 

Πιθανοτητες να γινει η στραβη υπαρχουν σε τετοιες περιπτωσεις σπανια αν εγκαθιστας εφαρμογες εκτος playstore και εισαι σε παλιοτερη εκδοση android. Αν εισαι και nougat απιθανο μου φαινεται

 

root δεν είμαι.. Ευτυχώς, το πήρα χαμπάρι και την απεγκατέστησα..Ηταν και η μοναδική που μπορούσα, γιατί όλες οι άλλες του συστήματος δε σ'αφηνουν..Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο Άλμπουμ μουσικής, πώς μπορώ να προσθέσω εικόνα στα τραγούδια? Στο Huawei που είχα, στην επεξεργασία των κομματιών εκτός από το όνομα κτλ,σου έδινε επιλογή για φωτογραφία και lyrics..

 

Εγώ χρησιμοποιώ μια εφαρμογή από google play, CoverGrabber. Είναι καλή, αλλά έχει ΑΠΕΙΡΕΣ διαφημίσεις/pop up και όταν έκανα φορμάτ πριν λίγες μέρες, χάθηκαν όλα τα covers και τώρα ξανακάνω αυτή τη δουλειά, που είναι σπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ μια εφαρμογή από google play, CoverGrabber. Είναι καλή, αλλά έχει ΑΠΕΙΡΕΣ διαφημίσεις/pop up και όταν έκανα φορμάτ πριν λίγες μέρες, χάθηκαν όλα τα covers και τώρα ξανακάνω αυτή τη δουλειά, που είναι σπαστικό.

 

ωχ....κουραγιο..Ευχαριστώ..θα την τεστάρω

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη. Σε ευχαριστω :)

 

Για όσους ενδιαφέρονται για dtw (double tap to wake) λειτουργία στο κινητό μας ανακάλυψα αυτό το κολπάκι:

Κατεβάζουμε αυτήν την εφαρμογή από το store.

Ενεργοποιούμε από τις ρυθμίσεις του κινητού το always on display.

Στις ρυθμίσεις της παραπάνω εφαρμογής πηγαίνουμε settings - screen on και επιλέγουμε το "by double tap power icon on Always On Display".

Η εφαρμογή αυτή προσθέτει στο χώρο των ειδοποιήσεων της aod ένα κουμπάκι που έχει την μορφή power button. Αν το πατήσουμε δύο φορές ανοίγει η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει κανείς οθόνη σε επίσημο service;

 

S7 συναδέλφου έχει ένα κολλημένο pixel. Λέει να το πάει για αλλαγή οθόνης (η εγγύηση το καλύπτει κανονικά) αλλά το σκέφτεται. Είδαμε και κάτι video στο youtube που δείχνουν πώς αλλάζουν οθόνες (φαντάζομαι ότι έτσι την αλλάζουν και στο επίσημο servive...εκτός εάν υπάρχου καμία ποιο κόσμια μέθοδος) και έπαθε σοκ! Κανονικός βιασμός...όχι αστεία! :X

Η οθόνη είναι κολλημένη επάνω στην "κάσα" και για να ξεκολλήσει...άστα να πάνε! :cry:

 

Είναι πολύ ψείρας και το σκέφτεται. Από την μία το κολλημένο pixel, από την άλλη ο "βιασμός" της συσκευής.

 

Έχει κανείς εμπειρία από κάτι τέτοιο; Η αλλαγή κατά πάσα πιθανότητα θα γίνει στην Microtech Θεσσαλονίκη.

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή σε επίσημο service στην Πάτρα, όλα τέλεια.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Πες στον φίλο σου να δοκιμάσει διάφορα προγράμματα που έχει στο store μπας και ξεκολλήσει το πίξελ.

Ομολογώ πως τα συγκεκριμένα τα θεωρούσα χάσιμο χρόνου, αλλά έλα που κάνουν δουλειά.

Σου μιλάω με προσωπική εμπειρία! Ένα τυχαίο είναι αυτό --->> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.htc.chris.blackspotdetect&hl=el

(πες του να δει και τα παρόμοια που προτείνει η σελίδα εκεί)

Θέλει και λίγο τύχη βέβαια μιας και οι πιθανότητες γείρουν στο ότι δεν θα δει αποτέλεσμα! :p

(Όποιο app και αν διαλέξει, πρέπει να έχει τέρμα την φωτεινότητα και φυσικά υπομονή ... πρέπει να το αφήσει αρκετές ώρες!)

Link to comment
Share on other sites

Βάλαμε 2-3 απο αυτά...αλλα στο 10λεπρο τα σταμάτησε. Δεν μπορεί να το βλέπει να τυραννιέται.... :-)

 

from my S7

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

πάντως, εμένα συνεχίζεται το πρόβλημα του όταν βγαίνω από το flight mode να μην ενεργοποιεί το Wi-Fi..Συγκεκριμενα,όταν το ανοίγω το πρωί (μετά από πολλές ώρες αδράνειας σε κατάσταση flight mode)..Κανεις άλλος? Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

ωχ....κουραγιο..Ευχαριστώ..θα την τεστάρω

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτήν στο PC και τα έχω φτιαγμένα από το 2007 στην SD οπότε ότι τηλέφωνο αλλάξω είναι έτοιμα, γιατί όντως ήταν σπαστικό να τα ξαναφτιάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να αγορασω το εν λογω κινητο ειδικα τωρα που βγηκε το s8 και θα πεσει η τιμη του πιστευω ειναι καλη αγορα ελα ομως εκει που εψαχνα στο ιντερνετ βρηκα καποια βιντεο να λενε οτι δεν ειναι και τοσο σταθερο τηλεφωνο.

 

Δειτε αυτο βιντεο.

 

Σε οσους το εχουν εχουν αντιμετωπισει κανενα τετοιου ειδους προβλημα?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να αγορασω το εν λογω κινητο ειδικα τωρα που βγηκε το s8 και θα πεσει η τιμη του πιστευω ειναι καλη αγορα ελα ομως εκει που εψαχνα στο ιντερνετ βρηκα καποια βιντεο να λενε οτι δεν ειναι και τοσο σταθερο τηλεφωνο.

 

Δειτε αυτο βιντεο.

 

Σε οσους το εχουν εχουν αντιμετωπισει κανενα τετοιου ειδους προβλημα?

Τρίχες φίλε. Πάρτο κανενα πρόβλημα. Ούτε καν ζεσταίνεται στη φόρτιση, όχι να πάρει φωτιά κιόλας

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκε λύση με τις χαμένες κλήσεις; η συνεχίζει σε όλους;

εδω και 1 εβδομαδα δεν εχω καποιο προβλημα.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκεφτομουν να αγορασω το εν λογω κινητο ειδικα τωρα που βγηκε το s8 και θα πεσει η τιμη του πιστευω ειναι καλη αγορα ελα ομως εκει που εψαχνα στο ιντερνετ βρηκα καποια βιντεο να λενε οτι δεν ειναι και τοσο σταθερο τηλεφωνο.

 

Δειτε αυτο βιντεο.

 

Σε οσους το εχουν εχουν αντιμετωπισει κανενα τετοιου ειδους προβλημα?

 

Η συσκευή είναι από τις καλύτερες αν όχι η καλύτερη που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή (μαζί με το μεγάλο αδερφάκι της), δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που βγηκε το s8 με διαφορετικό user Interface ξερει κανένας αν σε λίγο καιρό θα έρθει και σε εμάς το ίδιο με κάποια αναβάθμιση??
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ αυτήν στο PC και τα έχω φτιαγμένα από το 2007 στην SD οπότε ότι τηλέφωνο αλλάξω είναι έτοιμα, γιατί όντως ήταν σπαστικό να τα ξαναφτιάχνεις.

 

Εγώ ασχολούμαι πολύ με μουσική. Έχω πολλές δισκογραφίες, στις οποίες στο pc έχω κανονικά thumbnail το cover τους μέσω Windows Media Player. Και όταν τα μεταφέρω σε φάκελο backup πριν τα περάσω στην SD φαίνονται κανονικά. Απλά αρκετά χάνονται όταν πάνε στο κινητό. Και κολλάει και ένα συγκεκριμένο thumbnail σε όλα τα υπόλοιπα τραγούδια που είναι εκνερυστικό και ηλίθιο για νέα κινητά εκατοντάδων ευρώ. δλδ, τόσα λεφτά ρε φίλε, βρες τρόπο να το φτιάξεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν είχα κανένα θέμα με κλήσεις από τότε που το πήρα (πέρισυ τον Μάιο). ξαφνικά πριν κάνα μήνα άρχισαν μα έρχονται τα μυνήματα χαμένων κλήσεων. λύση δεν βρήκα (format restore κλπ) και αναγκαστικά το δουλεύω σε 2g που δεν έχω χάσει τίποτα εδώ και 10 μέρες περίπου. με το που το γυρίσω σε 3g/4g αμέσως έρχεται μυνήμα χαμένης κλήσης. το κινητό φοράει ελληνική unbranded ρομ ,εντελώς stock και ειμαι στην wind. φυσικά μιλάω για τα ίδια σενάρια σήματος κλπ, αφού τα σημεία που μιλάω κάθε μέρα είναι σταθερά. 2 εργασιακοί χώροι και σπίτι. πραγματικά εκνευριστική κατάσταση.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Παιδακια θεμα με τις χαμενες κλησεις υπαρχει

Το εχω γυρισει και εγω πλεον μονιμα στο 2g για να κανω τη δουλεια μου και δεν εχω χαμενες κλησεις (εποχες 3310, που καταντησαμε)

Μολις το γυρισω και εγω στο αυτοματο αμεσως μου ερχονται μηνυματα για χαμενες κλησεις

Και περα απο αυτο, στη προσπαθεια μου να βρω λυση, οταν εκανα hard reset εκτοτε μου κανει και ενα random reboot ετσι για το τσακιρ κεφι να γουσταρουμε

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί νά μου πει κάποιος πως μπορω να κάνω downgrade σε ΜΜ;

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί νά μου πει κάποιος πως μπορω να κάνω downgrade σε ΜΜ;

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με οντιν, κατεβάζεις την έκδοση της μμ που θέλεις και την κάνεις Φλασαρισμα με τις οδηγίες που έχει στο sammobile

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις χαμένες κλείσεις:

Θα πω την εμπειρία μου και ίσως βοηθήσω να κατανοήσουμε όλοι μας αν όντως φταίνε τα κινητά μας. Σε παρόμοιο πρόβλημα που ειχα με ένα Samsung S4 mini και με Vodafone ενημερώθηκα από φίλο που έχει την Vodafone δηλαδή είναι συνεργάτης τους μου είπε πως λόγω κάποιων αναβαθμίσεων που κάνουν στο δίκτυο το οποίο βρίσκεται κοντά σε μένα το πρόβλημα θα συνεχιστεί για κάποιο διάστημα 1 με 2 μήνες και θα σταματήσει μου είπε ότι κάνουν κάποια επέκταση στο δίκτυο και αυτό θα γίνει και γίνεται σε όλη την Ελλάδα λίγο υπομονή και το πρόβλημα θα λυθεί από μόνο του αυτό μου είπε και αυτό σας μεταφέρω και όντως το πρόβλημα λύθηκε από μόνο του χωρίς να κάνουμε κάτι μετά από κάποιο διάστημα Οπότε μπορώ υποθέσω οτι σιωπηλά το ίδιο μπορούν να κάνουν όλες οι εταιρίες Δηλαδή κάποια αναβάθμιση στα δίκτυά τους κομμάτι-κομμάτι κεραία κεραία και μη θέλοντας να αναστατώσουν τους συνδρομητές δεν έχουν πει κάτι Γιατί προφανώς δεν είναι σε μεγάλη έκταση οι πιθανές χαμένες κλήσεις που προκύπτουν από τις εργασίες που κάνουν. Εγώ αυτά έχω συμπεράνει από αυτά που έχω ακούσει από αυτά που έχω διαβάσει και από αυτά που βλέπω που γράφεται εδώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το παραπανω δεν στεκει, καθως:

- αν ισχυε θα επηρρεαζε ολες τις συσκευες και οχι μονο το S7

- το προβλημα εχει αναφερθει και στο εξωτερικο

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...