Jump to content

[LG G3] Custom ROMs


takis6666
 Κοινοποίηση

Τι ρομ τρεχετε?  

8 members have voted

  1. 1. Τι ρομ τρεχετε?

    • Cm13
    • Ressurection Remix
    • Xenon hd
    • fulmics mm
      0
    • fulmics lollipop
      0
    • cloudy
    • aicp 11
      0
    • broken
      0
    • xosp
      0
    • blissrom
      0
    • broken
      0
    • prime
    • mokee
      0
    • Vrtoxin
      0
    • orion os
      0


Recommended Posts

Το θεμα ειναι να δωσει και καμμια καινουρια εκδοση...Ξεροσταλιασαμε 2 μηνες :lol:

 

ιδεα δεν εχω τι κανει με της εκδοσεις. παντος ειναι πολυ καλως Dev τον εχω ικανο να βγαλει και καμια g4 rom, απλα το g4 ειναι 64τετραμπιτο δεν ξερο αν γινεται αυτη η μεταβαση σιγουρα xmm.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άκυρο.Μετέφερα την ερώτηση στο επίσημο νημα του G3.

Παρακαλώ για διαγραφή αυτού του μηνύματος.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ποια πιστευετε ειναι η καλυτερη Stock based rom(αν υπαρχει) για το lg g3 ωστε να λειτουργει η lg smart case και αλλα καλουδια της lg οπως το knock code;
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως ναι. Έχει επιλογή για quick circle. Τώρα δεν την έχω την θήκη. Πέρασε την και δοκίμασε. 5 λεπτά διαδικασία είναι

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα σε όλους! Ήθελα την γνώμη σας για σταθερή custom rom για παταρια και χαμηλή θερμοκρασία... Δεν είμαι διαθέσιμος για πείραγμα και διάφορα mod... Ερχόμενος από HTC m8
Link to comment
Share on other sites

Είναι σταθερή;; η είναι προτιμότερο να κάνω ροοτ την οfficial και να μείνω ως έχει;; ευχαριστώ για την απάντηση
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έβγαζε προβλήματα αλλά σε άλλους βγάζει. Ειδικά οι πιο νέες που έχουν port από G4. Διαφορές δεν θα δεις από στοκ. Οπότε είναι καθαρά αν θέλεις να φλασάρεις γενικώς. Αν όχι τότε με απλό ρουτ σε στοκ είσαι μια χαρά!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι σταθερή;; η είναι προτιμότερο να κάνω ροοτ την οfficial και να μείνω ως έχει;; ευχαριστώ για την απάντηση

Για μένα είναι σταθερή.είναι στοκ και έχει εμφάνιση από το g4

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

απλά κάνε ρουτ και πέρνα τον κέρνελ του γκάμπριελ και το προφιλ του bullet.

 

με έπιασε μανία και έχω φλασάρει ότι ρομ βρίσκω, από aosp πάντα.δοκίμασα rr 5.4 και cm12.1 που το μόνο πρόβλημα ήταν το dt2w.μετά δοκίμασα slim που ενώ ήταν ωραία μπρίκαρε κάθε ένα λεπτό και η μετάφραση ήταν κουτσή.μου φαίνεται κιόλας πως την παράτησαν και αργούν να βγάλουν updates.τώρα είμαι με paranoid android που έχει και αυτή λαγκ όταν πατάς το power button για να ανάψει η οθόνη.

μετά θα δοκιμάσω blisspop και teameos να δω

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

προσωπική άποψη μην βάλεις cloudy δεν έχει νόημα, άσε την στοκ, κάνε ρουτ, πέρνα twrp με το autorec g3 από play store και μετά τα παρακάτω

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62324458&postcount=3249

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ! Μόλις βρω χρόνο θα το κάνω και θα ενημερώσω για αποτελέσματα... Καλή εβδομάδα σε όλους
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειμαι με τη cloudy απο τη πρωτη εβδομάδα που το αγορασα πριν κανα 9 μηνο και γενικά ειμαι ευχαριστημένος αλλα διαβαζω οτι η cm εχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Λογω ομως των ρογμων που εμφάνισε θα δοκιμασω να επαμαφερω τη στοκ για να το στειλω για σέρβις να το φτιαξουν. Οταν το ξαναπαρω πισω αξίζει να περασω την cm η είναι υπερβολες το θεμα με τη μπαταρια και θα δω μικρη διαφορα; με την cm υπάρχει καποιος πυρηνας που να υποστηρίζει το διπλο ταπ για να ανοίγει η οθόνη; η αλήθεια είναι ότι όταν το πήρα ηταν για to double tap καθως με ειχε βολέψει στο g pad..
Link to comment
Share on other sites

εγώ με aosp έχω καλύτερη μπαταρία, η διαφορά με την δική μου χρήση είναι πολύ καλύτερη από οποιαδήποτε στοκ based.δεν έχεις παρα να δοκιμάσεις και να δεις ποια κάθεται καλύτερα σε σενα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειμαι με τη cloudy απο τη πρωτη εβδομάδα που το αγορασα πριν κανα 9 μηνο και γενικά ειμαι ευχαριστημένος αλλα διαβαζω οτι η cm εχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας. Λογω ομως των ρογμων που εμφάνισε θα δοκιμασω να επαμαφερω τη στοκ για να το στειλω για σέρβις να το φτιαξουν. Οταν το ξαναπαρω πισω αξίζει να περασω την cm η είναι υπερβολες το θεμα με τη μπαταρια και θα δω μικρη διαφορα; με την cm υπάρχει καποιος πυρηνας που να υποστηρίζει το διπλο ταπ για να ανοίγει η οθόνη; η αλήθεια είναι ότι όταν το πήρα ηταν για to double tap καθως με ειχε βολέψει στο g pad..

ποτε δεν ειχα καλη μπαταρια με CM,σε προγενεστερα τηλ πχ γκαλαξυ ς3 νοτε 2,ουτε καλη καμερα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Από stock based με UX4 για μένα η καλύτερη είναι η Lion 5.5.

Σταθερή χωρίς bugs,lags και με νορμάλ μπαταρία.

ευχαριστούμε για την πληροφόρηση,έχεις κάποιο link γιατί δεν την βρίσκω.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε για την πληροφόρηση,έχεις κάποιο link γιατί δεν την βρίσκω.

 

Δεν την ξέρω αλλά μία πρόχειρη αναζήτηση 2 δευτερολέπτων έκανα...

 

http://forum.frandroid.com/topic/221294-rom-stocklollipop-lion-rom-v55-d855-120-f400slk-v20p/

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

αφού δοκίμασα όλες τις ρομ να σας πω ότι aosp χωρίς πρόβλημα στο dt2w δεν υπάρχει.λογικό βέβαια αφού προέρχονται όλες από cm.μόνο για την τελευταία RR δεν έχω άποψη
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Δεν την ξέρω αλλά μία πρόχειρη αναζήτηση 2 δευτερολέπτων έκανα...

 

http://forum.frandroid.com/topic/221294-rom-stocklollipop-lion-rom-v55-d855-120-f400slk-v20p/

ω ρε στραβομάρα thanks man :)
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

αφού δοκίμασα όλες τις ρομ να σας πω ότι aosp χωρίς πρόβλημα στο dt2w δεν υπάρχει.λογικό βέβαια αφού προέρχονται όλες από cm.μόνο για την τελευταία RR δεν έχω άποψη

 

Και αυτή έχει... Μετά από μία μέρα μου έκανε... Δυστυχώς το αντέχω ακόμα αλλά είναι εκνευριστικό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Custom ROMs

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...