Jump to content

[LG G3] Custom ROMs


takis6666
 Κοινοποίηση

Τι ρομ τρεχετε?  

8 members have voted

  1. 1. Τι ρομ τρεχετε?

    • Cm13
    • Ressurection Remix
    • Xenon hd
    • fulmics mm
      0
    • fulmics lollipop
      0
    • cloudy
    • aicp 11
      0
    • broken
      0
    • xosp
      0
    • blissrom
      0
    • broken
      0
    • prime
    • mokee
      0
    • Vrtoxin
      0
    • orion os
      0


Recommended Posts

Μήπως δοκίμασε κανείς τη νέα hd10 που βασίζεται στην 20i για να μας πεί εντυπώσεις;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια σε cm12 ποιο camera app προτεινετε... το stock aosp κατα τη γνωμη μου ειναι απαραδεκτο... κριμα που δεν μπορουμε να βαλουμε τη stock lg
... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

Kαι ετσι για το χαβαλε ενα benchmark με android now 9.4

[ATTACH]58507[/ATTACH]

 

και με resurrection remix

[ATTACH]58508[/ATTACH]

 

Να τονισω οτι εδω η αναλυση ειναι 1080 γι αυτο και τετοια διαφορα.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Ωραία αποτελέσματα αλλά σε γενικές γραμμές, τι λέει η hd9.4; Για αυτονομία δε ρωτάω, διότι είναι νωρίς αλλά από ρολάρισμα πως είναι;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αποτελέσματα αλλά σε γενικές γραμμές, τι λέει η hd9.4; Για αυτονομία δε ρωτάω, διότι είναι νωρίς αλλά από ρολάρισμα πως είναι;

Βασικα ειχε προβλημα με την καμερα στο βιντεο οταν εκανες ζοομ και την εβγαλα. Τωρα εχω την v10 η οποια εμεχρι τωρα παει καλα αλλα χρειαζεται fix για να γραφει στην καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε cm12 ποιο camera app προτεινετε... το stock aosp κατα τη γνωμη μου ειναι απαραδεκτο... κριμα που δεν μπορουμε να βαλουμε τη stock lg

 

Snap HDR... Αξίζει η αγορά 1000000% !!!!!!

Βγάζει εφάμιλλες!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ειχε προβλημα με την καμερα στο βιντεο οταν εκανες ζοομ και την εβγαλα. Τωρα εχω την v10 η οποια εμεχρι τωρα παει καλα αλλα χρειαζεται fix για να γραφει στην καρτα μνημης.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Απλώς επειδή έχω ήδη 1,5 μήνα το κινητό, πιστεύω πως ήρθε η στιγμή να ξεκινήσω τα πειράματα (όχι τα χρειάζεται) αν και καθυστερημένα σε σχέση με το g2 και το nexus 5 που είχα, όπου ο πειραματισμός είχε γίνει από τη πρώτη εβδομάδα! Και πάλι ευχαριστώ!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Kαι ετσι για το χαβαλε ενα benchmark με android now 9.4

[ATTACH]58507[/ATTACH]

 

και με resurrection remix

[ATTACH]58508[/ATTACH]

 

Να τονισω οτι εδω η αναλυση ειναι 1080 γι αυτο και τετοια διαφορα.

 

αξιζει να βαλουμε αναλυση 1080; και αν ναι με ποια εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω το εκανα για χαβαλε. Αλλα προν το κάνεις πρεπει να απενεργοποιησεις τα boot και shutdown animation διοτι τρωει bootloop. Επισης εαν εχεις στοκ lg rom πρεπει να εχεις xposed για να μπορέσεις να αλλαξεις τα dpi στις εφαρμογες τις lg.

Εγω χρησιμοποιησα αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nomone.resolution_changer

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Kαι ετσι για το χαβαλε ενα benchmark με android now 9.4

[ATTACH]58507[/ATTACH]

 

και με resurrection remix

[ATTACH]58508[/ATTACH]

 

Να τονισω οτι εδω η αναλυση ειναι 1080 γι αυτο και τετοια διαφορα.

 

μπορεις να μου πεις πως αλλαζεις σε 1080p την αναλυση στην rr. Μηπως με το lcd destiny που εχει στης ρυθμισεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοιτα εγω το εκανα για χαβαλε. Αλλα προν το κάνεις πρεπει να απενεργοποιησεις τα boot και shutdown animation διοτι τρωει bootloop. Επισης εαν εχεις στοκ lg rom πρεπει να εχεις xposed για να μπορέσεις να αλλαξεις τα dpi στις εφαρμογες τις lg.

Εγω χρησιμοποιησα αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nomone.resolution_changer

 

πηγαινει καλυτερα με 1080p; Σε Θεμα ταχυτητας και μπαταριας;

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις πως αλλαζεις σε 1080p την αναλυση στην rr. Μηπως με το lcd destiny που εχει στης ρυθμισεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πηγαινει καλυτερα με 1080p; Σε Θεμα ταχυτητας και μπαταριας;

Ναι ναι εγω ας πούμε διάλεξα του G2

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορεις να μου πεις πως αλλαζεις σε 1080p την αναλυση στην rr. Μηπως με το lcd destiny που εχει στης ρυθμισεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πηγαινει καλυτερα με 1080p; Σε Θεμα ταχυτητας και μπαταριας;

Κοιτα στην μπαταρια όχι τόσο αλλά στα γραφικά ειναι αρκετα καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιω τα boot & shutdown animation; ειμαι απλα ροοτ χωρις custom room

Πηγαινεις στο system/media και θα δεις τα 2 αρχεια εκει.

Απλα αλλαξε τα ονομασια και εισαι ετοιμος. Ας πουμε καντο bootanimation.bak.zip

Link to comment
Share on other sites

Εγω βρισκω πολυ σμουθ την τελευταια κιτκατ απο μαμα σε σχεση την τελευταια λολλιποπ απο μαμα... Βασικα να πω την αληθεια 12ωρες με την κιτκατ δεν ειδα λαγκ:-\

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις αυτη τη rom... flashara χθες ειναι πληρως παραμετροποιησιμη και φαινεται αρκετα καλη...
... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

Snap HDR... Αξίζει η αγορά 1000000% !!!!!!

Βγάζει εφάμιλλες!!!

 

Κωστα, δοκιμασε την καμερα του Htc one M9! την εχουν κανει port και ειναι super! εχεις ολες τις ιδιοτητες του M9 εκτος του Zoe. μονο που θελει flash.

 

A!! τραβαει και 4K....

Link to comment
Share on other sites

Κωστα, δοκιμασε την καμερα του Htc one M9! την εχουν κανει port και ειναι super! εχεις ολες τις ιδιοτητες του M9 εκτος του Zoe. μονο που θελει flash.

 

A!! τραβαει και 4K....

 

συμφωνω απολυτα.. αυτη χρησιμοποιω κ εγω..

... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία η Μ9 port αλλά το 4k δεν τον βλέπω πουθενά σαν επιλογή, όπως επίσης και η διπλή κάμερα ,το bokeh και το photobooth δεν δουλεύουν σε μένα.

Cm12 nightly.

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

Ωραία η Μ9 port αλλά το 4k δεν τον βλέπω πουθενά σαν επιλογή, όπως επίσης και η διπλή κάμερα ,το bokeh και το photobooth δεν δουλεύουν σε μένα.

Cm12 nightly.

 

 

υπαρχει αλλο ενα αρχειο που flashaρεις για το 4k. οσον αναφορα τα υπολοιπα στην chupachups δουλευουν! μισο να περασω cm 12 και επανερχομαι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο φίλος! Εψαξα για το αρχείο για το 4Κ που λες αλλά δεν βρίσκω κάτι. Στείλε το λινκ αν μπορείςΕπίσης διαπίστωσαν οτι με cm based rom δεν μπορώ να γράψω 4Κ βίντεο με καμία εφαρμογή. Πάντα γράφουν οτι δεν το υποστηρίζει η συσκευή,γνωρίζει κάποιος κάτι; Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Custom ROMs

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...