Jump to content

Xiaomi Mi 4S


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο gps τι λέει;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.xiaomiforsale.com/en/phones/320-mi-4s-64gb.html#/23-memory_size-64gb/26-network_type-lte/32-color-white

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 281
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις παρελαβα σημερα και ειναι υπεροχη συσκευη! Τωρα το στηνω και το ξεκλειδωνω και λιαν συντομως θα ανεβασω φωτο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα σημερα και ειναι υπεροχη συσκευη! Τωρα το στηνω και το ξεκλειδωνω και λιαν συντομως θα ανεβασω φωτο.

κάνε και ένα τσεκ με το gps test

Link to comment
Share on other sites

κάνε και ένα τσεκ με το gps test

 

Θα το τεσταρω.

 

Λοιπον εδω εχω βαλει και φωτο για οποιον τον ενδιαφερει σε μαυρο χρωμα.

 

aa3016c.jpg

 

b5047ee.jpg

 

bed6e69.jpg

 

c8ec24c.jpg

 

d52a918.jpg

 

Εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευαστικα αλλα εχω την εντυπωση πως η πισω επιφανεια δεν ειναι ακριβως γυαλινη. Οπως και να εχει χρειαζεται προσοχη!

Ταχυτατο, σφαιρατο και δεν κολλαει πουθενα οπως ολα τα xiaomi που ειχα πριν απο αυτο.

Το εχω ξεκλειδωσει προς το παρον, περασα twrp και το αφηνω λιγο να φορτισει ωστε να του περασω καποια ελληνικη stable πιθανοτατα!

 

Οσο για τον φιλο που ρωτησε για το gps, σε ελαχιστα δευτερολεπτα απο το παραθυρο του σπιτιου μου ειχε αυτα τα αποτελεσματα...

 

4cc15de.png

 

Ποιοτητα ηχου θα ελεγα παρα πολυ καλη και καθαρη. Αν και για να ειμαι ειλικρινης και οι προηγουμενες xiaomi συσκευες μου ηταν στα ιδια επιπεδα.

Η καμερα του για οποιον ειχε το mi4c ειναι και αυτη στα ιδια επιπεδα. Δηλαδη βγαζει πολυ καλες φωτο την μερα.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν πολυ σοβαρα την αγορα του κινητου (να αλλαξω το zp980+ που εχω), αλλα το μοναδικο που με χαλαει ειναι οτι δεν εχει ραδιοφωνο. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιες εταιριες σε καποια μοντελα δεν περιλαμβανουν ραδιοφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν πολυ σοβαρα την αγορα του κινητου (να αλλαξω το zp980+ που εχω), αλλα το μοναδικο που με χαλαει ειναι οτι δεν εχει ραδιοφωνο. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιες εταιριες σε καποια μοντελα δεν περιλαμβανουν ραδιοφωνο...

 

Για ραδιοφωνο αν θες σε πενταρι της εταιριας, πας σιγουρα στο mi4 το οποιο το βρισκεις πλεον παμφθηνο. Το μονο κακο ειναι πως ειναι 2 χρονων τηλεφωνο πλεον αλλα απο υποστηριξη πιστευω θα εχει ψωμι ακομα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για ραδιοφωνο αν θες σε πενταρι της εταιριας, πας σιγουρα στο mi4 το οποιο το βρισκεις πλεον παμφθηνο. Το μονο κακο ειναι πως ειναι 2 χρονων τηλεφωνο πλεον αλλα απο υποστηριξη πιστευω θα εχει ψωμι ακομα.

 

Σκεφτομαι μαλλον να παρω το Redmi 3 pro. Στη τιμη του μου φαινεται καλη επιλογη. Εκτος κι αν βγαλουν κανενα Mi4s pro:p. Που ξερεις, Xiaomi ειναι αυτη:D

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι μαλλον να παρω το Redmi 3 pro. Στη τιμη του μου φαινεται καλη επιλογη. Εκτος κι αν βγαλουν κανενα Mi4s pro:p. Που ξερεις, Xiaomi ειναι αυτη:D

 

Προς σεπτεμβρη μερια δεν ειναι καθολου απιθανο να βγει καποια αναβαθμιση του Mi4s.

To redmi 3 pro εχει ραδιο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Προς σεπτεμβρη μερια δεν ειναι καθολου απιθανο να βγει καποια αναβαθμιση του Mi4s.

To redmi 3 pro εχει ραδιο?

 

Απ' οσο διαβαζω εχει κανονικα ραδιο. Υστερει σε αλλα στοιχεια προφανως απο το Mi4s, αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα...

Link to comment
Share on other sites

Θα το τεσταρω.

 

Λοιπον εδω εχω βαλει και φωτο για οποιον τον ενδιαφερει σε μαυρο χρωμα.

 

aa3016c.jpg

 

b5047ee.jpg

 

bed6e69.jpg

 

c8ec24c.jpg

 

d52a918.jpg

 

Εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευαστικα αλλα εχω την εντυπωση πως η πισω επιφανεια δεν ειναι ακριβως γυαλινη. Οπως και να εχει χρειαζεται προσοχη!

Ταχυτατο, σφαιρατο και δεν κολλαει πουθενα οπως ολα τα xiaomi που ειχα πριν απο αυτο.

Το εχω ξεκλειδωσει προς το παρον, περασα twrp και το αφηνω λιγο να φορτισει ωστε να του περασω καποια ελληνικη stable πιθανοτατα!

 

Οσο για τον φιλο που ρωτησε για το gps, σε ελαχιστα δευτερολεπτα απο το παραθυρο του σπιτιου μου ειχε αυτα τα αποτελεσματα...

 

4cc15de.png

 

Ποιοτητα ηχου θα ελεγα παρα πολυ καλη και καθαρη. Αν και για να ειμαι ειλικρινης και οι προηγουμενες xiaomi συσκευες μου ηταν στα ιδια επιπεδα.

Η καμερα του για οποιον ειχε το mi4c ειναι και αυτη στα ιδια επιπεδα. Δηλαδη βγαζει πολυ καλες φωτο την μερα.

 

Μπραβο φιλε μου παρα πολυ ωραιο κινητο ειναι ποιο ωραιο νομιζω τελικα απο της φωτο που βλεπουμε στο ιντερνετ..!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φιλε μου παρα πολυ ωραιο κινητο ειναι ποιο ωραιο νομιζω τελικα απο της φωτο που βλεπουμε στο ιντερνετ..!!! ;) ;)

 

Σ ευχαριστω πολυ! Οντως ειναι πολυ ομορφη συσκευη απο κοντα και compact για το μεγεθος της οθονης του.

Για καποιον ειδικα που δε σκοπευει να παει στη μικροτερη εκδοση του Mi5 (64gb), νομιζω οτι το Mi4s δινει περισσοτερα σε χαμηλοτερη τιμη.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ καλή δουλειά ο τύπος εκεί στο xda.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160528/5d5f98c3210724ae78ef0f02ac56efd1.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160528/81f8261161d12869e6ae6900cf9fad0f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160528/87d7e88f7e75610e86de97e0e5317767.jpg

 

Sent from my Mi-4s using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά ο τύπος εκεί στο xda.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160528/5d5f98c3210724ae78ef0f02ac56efd1.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160528/81f8261161d12869e6ae6900cf9fad0f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160528/87d7e88f7e75610e86de97e0e5317767.jpg

 

Sent from my Mi-4s using Tapatalk

Από αυτονομία τι κάνουμε?

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία τι κάνουμε?

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχει αλλάξει κάτι στην αυτονομία της συσκευής.

Αυτό που χαίρομαι είναι οι ευκολίες όπως double tap για unlock double tap στην status bar για lock.

Το Google now on tap ήταν ένα χαρακτηριστικό που το δουλεύω στο m8.

Σίγουρα καλύτερη διαχείρηση μνήμης.

Δεν έχω κάποιο θέμα με την rom οπότε θα αραξω εδώ μέχρι να έρθει ή miui 8.

 

Στάλθηκε από το Mi-4s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αλλάξει κάτι στην αυτονομία της συσκευής.

Αυτό που χαίρομαι είναι οι ευκολίες όπως double tap για unlock double tap στην status bar για lock.

Το Google now on tap ήταν ένα χαρακτηριστικό που το δουλεύω στο m8.

Σίγουρα καλύτερη διαχείρηση μνήμης.

Δεν έχω κάποιο θέμα με την rom οπότε θα αραξω εδώ μέχρι να έρθει ή miui 8.

 

Στάλθηκε από το Mi-4s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να υποθεσω οτι μοιαζει με cm (με τα γαλαζια και λευκα χρωματα στα μενου)?

Επισης απο Gapps επειδη δεν το παρακολουθω πολυ το αθλημα τελευταια, ποια χρησιμοποιεις (mini, micro, full, stock)?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι μοιαζει με cm (με τα γαλαζια και λευκα χρωματα στα μενου)?

Επισης απο Gapps επειδη δεν το παρακολουθω πολυ το αθλημα τελευταια, ποια χρησιμοποιεις (mini, micro, full, stock)?

Να σου πω δεν ξέρω από cm.

Τώρα παίζω με αυτά.

Στις οδηγίες στο xda ο τύπος λέει για την aroma version.

 

Sent from my Mi-4s using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

εχω τ mi4 αξιζει η μεταβαση στο mi4s ? Ποιοτικα κ κυριως οσον αφορα στην οθονη στη μπαταρια κ στις καμερες ειναι εφαμιλλο του mi4 η κατωτερο??

 

σκεφτομουν για το mi5 αλλα απο οτι βλεπω το θαβουν πολλοι...

 

τι θα προτεινατε ? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

εχω τ mi4 αξιζει η μεταβαση στο mi4s ? Ποιοτικα κ κυριως οσον αφορα στην οθονη στη μπαταρια κ στις καμερες ειναι εφαμιλλο του mi4 η κατωτερο??

 

σκεφτομουν για το mi5 αλλα απο οτι βλεπω το θαβουν πολλοι...

 

τι θα προτεινατε ? ευχαριστω

 

Επειδη ειχα το Mi4 θα σου απαντησω.

 

Ποιοτητα ειναι ιδια και εμφανισιακα το Mi4s δειχνει πιο premium.

Οθονες εχουν τις ιδιες, δεν αλλαζει κατι.

Οι καμερες ειναι εφαμιλλες.

Στην μπαταρια ισως ειναι λιγο κατωτερο λογω του snap 808. Το mi4 που ειχα τα πηγαινε μεν καλυτερα αλλα στην 4.4.4 εκδοση που φοραγε.

Τωρε με την εκδοση 6 δεν ξερω τι κανει και δε μπορω να συγκρινω.

 

Αν αξιζει η οχι δε μπορω να στο πω εγω. Σιγουρα ειναι μια απροβληματιστη συσκευη σε θεμα hardware και σε software.

Τα συν του ειναι οτι εχει υποδοχη για sd card αν δε χρησιμοποιεις δευτερη sim, ειναι 64αρι, εχει fingerprint sensor και premium αισθηση.

Αν θες ομως οτι τελευταιο κυκλοφορει τεχνολογικα, τα σκας και πας σε Mi5 pro.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας οδηγός/λίνκ για το ξεκλείδωμα και τον τρόπο εγκατάστασης ελληνικής ρόμ;

 

Στο miui.gr θα βρεις οδηγους.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα το Mi4 θα σου απαντησω.

 

Ποιοτητα ειναι ιδια και εμφανισιακα το Mi4s δειχνει πιο premium.

Οθονες εχουν τις ιδιες, δεν αλλαζει κατι.

Οι καμερες ειναι εφαμιλλες.

Στην μπαταρια ισως ειναι λιγο κατωτερο λογω του snap 808. Το mi4 που ειχα τα πηγαινε μεν καλυτερα αλλα στην 4.4.4 εκδοση που φοραγε.

Τωρε με την εκδοση 6 δεν ξερω τι κανει και δε μπορω να συγκρινω.

 

Αν αξιζει η οχι δε μπορω να στο πω εγω. Σιγουρα ειναι μια απροβληματιστη συσκευη σε θεμα hardware και σε software.

Τα συν του ειναι οτι εχει υποδοχη για sd card αν δε χρησιμοποιεις δευτερη sim, ειναι 64αρι, εχει fingerprint sensor και premium αισθηση.

Αν θες ομως οτι τελευταιο κυκλοφορει τεχνολογικα, τα σκας και πας σε Mi5 pro.

 

 

ευχαριστω! Ειναι μεταλλικο το σωμα του η πλαστικο ?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! Ειναι μεταλλικο το σωμα του η πλαστικο ?

 

Περιμετρικα ειναι μεταλλικο. Πισω και μπροστα γυαλινο αν και εχω μια υποψια πως δεν ειναι ακριβως γυαλινη η πλατη του.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κ πάλι. Με ενδιαφέρει να είναι και wide η μπροστινή κάμερα. Σε σχέση με το mi4 είναι όντως πιο wide ή πανομοιότυπη?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κ πάλι. Με ενδιαφέρει να είναι και wide η μπροστινή κάμερα. Σε σχέση με το mi4 είναι όντως πιο wide ή πανομοιότυπη?

Πιο wide η συσκευή εννοείς? Ναι σε σχέση με το mi4 που ήταν μακροστενο (τηλεκοντρόλ). Έχει πιο πλατιά επιφάνεια.

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πιο wide η συσκευή εννοείς? Ναι σε σχέση με το mi4 που ήταν μακροστενο (τηλεκοντρόλ). Έχει πιο πλατιά επιφάνεια.

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι οχι στη καμερα αναφερομαι...την μπροστινη - να δειχνει το ειδωλο σε πιο μακρυνη αποσταση εννοω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...