Jump to content

Xiaomi Mi 4S


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει αλλάξει κάτι στην αυτονομία της συσκευής.

Αυτό που χαίρομαι είναι οι ευκολίες όπως double tap για unlock double tap στην status bar για lock.

Το Google now on tap ήταν ένα χαρακτηριστικό που το δουλεύω στο m8.

Σίγουρα καλύτερη διαχείρηση μνήμης.

Δεν έχω κάποιο θέμα με την rom οπότε θα αραξω εδώ μέχρι να έρθει ή miui 8.

 

Στάλθηκε από το Mi-4s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πια ρομ εχεις αυτην την στιγμη επισης πως εβγαλες 79 κ antutu:/?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 281
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φορούσε custom rom την resurrection remix από xda. Για τα καλύτερα νούμερα στο antutu, κατάψυξη!

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Φορούσε custom rom την resurrection remix από xda. Για τα καλύτερα νούμερα στο antutu, κατάψυξη!

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λοιπον ψηνομαι παραπολυ να την απρω την συσκευη πιο κινεζομαγαζο προτινεις? Το βρηκα μεχρι 250 ευρω αξιζει (gearbest.vickmall.baggood)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ψηνομαι παραπολυ να την απρω την συσκευη πιο κινεζομαγαζο προτινεις? Το βρηκα μεχρι 250 ευρω αξιζει (gearbest.vickmall.baggood)

 

Εγω θεωρω το vickmall ως το καλυτερο μαγαζι, αλλα και αυτα που αναφερεις εσυ δεν ειναι καθολου κακα η αναξιοπιστα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρω το vickmall ως το καλυτερο μαγαζι, αλλα και αυτα που αναφερεις εσυ δεν ειναι καθολου κακα η αναξιοπιστα.

 

Ωραια μολις μπορεσω να πουλησω το ιφον 4 που θελω ναχω λεφτα θα το παρω .θελω αν σε ρωτησω κατι αλλα νασε αντικειμενικός επεσα πανω στο letv le max2 me 4 gb ram kai ton snapdragon820 τωρα αναμεσα στο μι4 και αυτο πιο λες? Και γενικα απο ποιοτητα λεει?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια μολις μπορεσω να πουλησω το ιφον 4 που θελω ναχω λεφτα θα το παρω .θελω αν σε ρωτησω κατι αλλα νασε αντικειμενικός επεσα πανω στο letv le max2 me 4 gb ram kai ton snapdragon820 τωρα αναμεσα στο μι4 και αυτο πιο λες? Και γενικα απο ποιοτητα λεει?

Το letv είναι σίγουρα πιο δυνατή συσκευή αλλά δε ξέρω από υποστήριξη τι γίνεται.

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το letv είναι σίγουρα πιο δυνατή συσκευή αλλά δε ξέρω από υποστήριξη τι γίνεται.

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραια θα ψαχτω καλυτερα.παντως στο μι4ς και cyanogenmod μπορεις και την ελληνικη με το καταπληκτικο φορουμ τους. Νομιζω:ρ

Edited by dimosgol
Link to comment
Share on other sites

Αντε πηραμε και εμεις avatar για mi4s:)

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα στο mi 4s . note 3 pro . και το καινουργιο π εωγαλε αν ωγει με sd proccesor τι λετε εσεις?

 

Αλλης κατηγοριας συσκευες και αυτο ειναι καθαρα θεμα δικο σου τι θα προτιμησεις.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα το δικό μου από vickmall, αν και καθυστέρησε περίπου 1,5 εβδομάδα λόγω NL POST. Αναβάθμιση από το Mi4 λόγω ανάγκης δικαρτου, αλλιώς δεν θα το άλλαζα!!! Έτσι θα παροπλιστεί και το Nexus 4 της γυναικας..... Δύο ερωτήματα για τους συμφορουμιτες:

1) Αφού κάνω τις γνωστές ενέργειες (unlock bootloader..κτλ) stable ή developer ?

2) Έχω κάνει και backup εκτός από το micloud στην συσκευή στο Mi4 σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά. Τον φάκελο Allbackup το μεταφέρω όπως είναι στο Mi4s και κάνω restore;

 

 

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έλαβα το δικό μου από vickmall, αν και καθυστέρησε περίπου 1,5 εβδομάδα λόγω NL POST. Αναβάθμιση από το Mi4 λόγω ανάγκης δικαρτου, αλλιώς δεν θα το άλλαζα!!! Έτσι θα παροπλιστεί και το Nexus 4 της γυναικας..... Δύο ερωτήματα για τους συμφορουμιτες:

1) Αφού κάνω τις γνωστές ενέργειες (unlock bootloader..κτλ) stable ή developer ?

2) Έχω κάνει και backup εκτός από το micloud στην συσκευή στο Mi4 σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά. Τον φάκελο Allbackup το μεταφέρω όπως είναι στο Mi4s και κάνω restore;

 

 

Sent from my MI 4W using Tapatalk

 

Υποθετω πως θα μπορεσεις να κανεις restore και ετσι, αλλα εφοσον εχεις κανει και στο Micloud προσπαθησε αυτο πρωτα.

Ειτε stable ειτε developer σε αυτο το σημειο πια, ειναι ιδιες και οι dev δεν εχουν προβληματα. Εγω προσωπικα φοραω την rom του gkalen και ειμαι πολυ ικανοποιημενος!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τώρα που έχει περάσει ένα διάστημα και λογικά έχει στρώση σαν συσκευή - λογισμικό και έχετε μια ποιο ολοκληρωμένη άποψη, τι αυτονομία έχει η συσκευή, βγάζει τουλάχιστον μια μέρα?
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχει περάσει ένα διάστημα και λογικά έχει στρώση σαν συσκευή - λογισμικό και έχετε μια ποιο ολοκληρωμένη άποψη, τι αυτονομία έχει η συσκευή, βγάζει τουλάχιστον μια μέρα?

 

Ανετα! Μπορεις να πετυχεις και 6ωρο sot.

Αν δε το χρησιμοποιεις πολυ, βγαζει δυομιση μερες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ανετα! Μπορεις να πετυχεις και 6ωρο sot.

Αν δε το χρησιμοποιεις πολυ, βγαζει δυομιση μερες.

Thanks !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο εμένα, ήθελα να ρωτήσω αν έχει βγει με official global miui, όπως έχουν βγει άλλα μοντέλα.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο εμένα, ήθελα να ρωτήσω αν έχει βγει με official global miui, όπως έχουν βγει άλλα μοντέλα.

Όχι δεν υπάρχει global για το mi4s.

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει global για το mi4s.

 

Στάλθηκε από το MI 4S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Οπότε δεν...

Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια, το πουλησατε ολοι:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι βέβαια ... απλά μας έχεις λύσει ολα τα προβλήματα οπότε :lol::lol::lol:

 

Εχει βρεί κανείς προστατευτικό φιλμάκι για την πλάτη; γιατί το εργαλείο δεν το βάζω σε θήκη να κρυφτεί η ομορφιά του :happy:

Link to comment
Share on other sites

Η nillkin έχει και για πίσω, αλλά και πάλι θα χαλάσει η ομορφιά του

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια! Εφοσον σας ελυσα τα προβληματα, βαλτε gkalen rom να ξενοιασετε:lol:

Και εγω ειχα παραγγειλει την συγκεκριμενη απο vickmall αλλα δεν καταφερα να τοποθετησω σωστα το πισω φιλμακι και γεμισε με σκονες. Του φοραω θηκη εκτοτε συν οτι μεσα στο καλοκαιρι πηρα ενα εξτρα πισω καπακι απο vifocal για καθε περιπτωση.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε θήκη δεν βρηκα κατι όμορφο , αν εχει κανεις λινκ για το πισω φιλμακι ας μου το στειλει

Γιατι να χαλασει η ομορφιά απο το φιλμακι ?

Link to comment
Share on other sites

Σε θήκη δεν βρηκα κατι όμορφο , αν εχει κανεις λινκ για το πισω φιλμακι ας μου το στειλει

Γιατι να χαλασει η ομορφιά απο το φιλμακι ?

Αυτο ειναι για το film glass της nillkin μπρος και πισω.

http://www.vickmall.com/nillkin-amazing-nanometer-anti-explosion-tempered-glass-screen-protector-for-xiaomi-mi4s-xiaomi-mi-4s.html

 

Για θηκη ειχα παρει μια imak απο ebay και την εχω εδω και αρκετους μηνες. Πολυ καλη και δεν παχαινει την συσκευη ιδιαιτερα.

Δυστυχως θεωρω οτι του χρειαζεται η θηκη γιατι εκτος οτι αν σου πεσει σιγουρα θα σπασει το πισω μερος, γλιστραει πολυ η συσκευη.

http://www.ebay.com/itm/IMAK-Jazz-Series-Shell-PC-Hard-Protective-Back-Cover-Case-For-Xiaomi-4S-Mi4S-/391428037226?var=&hash=item5b22edda6a:m:mlUUEWOW7dYngzsDRJu4oFQ

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...