Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i.imgur.com/yO8h6yy.jpg

http://i.imgur.com/KEmmyGW.jpg

Εδώ: http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-mi5-4g.html

 

πως σου φαίνεται φίλε μπορείς να κάνεις ενα μικρό review?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπορεί να γίνει μαζική παραγγελία με τον τρόπο κουπονιου. Έτσι ώστε ο καθένας να πληρώσει μόνος του. Επειδή φαντάζομαι ότι αυτό θα είναι και το πρόβλημα που φαντάζεσαι.

 

Υπάρχει περίπτωση να μπουν έτσι στην Ελλάδα πχ 10 συσκευές xiaomi Mi5... Δεν ψωνίζεις από Ευρώπη αλλά από τρίτες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα συνομιλουσα online με minideal vicmall merimobiles.Ρωτουσα αν εχουν stock την εκδοση xiaomi mi 5 3gb 64gb.Εχουμε και λεμε.Το minideal stock χωρις θηκη και tempered glass στα 450 usd σε ασπρο.Το merimobiles εχει την εκδοση με 32gb σε ολα τα χρωματα αλλα ακριβο 460 usd και χωρις δωρο.Ερχομαι τωρα στο αξιολατρευτο vicmall.Μιλησα online και ρωτησα αν εχουν stock την εκδοση με τα 64gb και αν αλλαξει η τιμη γιατι εχει 470 usd.Mε ειπε η selina οτι το εχει stock τα 64gb σε ασπρο χρωμα και 440 usd.Την απαντησα οτι στο site γραφει 470 usd.Mε ρωτησε αν θελω να το παραγγειλω τωρα και την απαντησα ναι.Τοτε με ρωτησε απο που ειμαι και να την δωσω το email μου απο τον λογαριασμο που εχω στο vicmall και οντως υστερα απο λιγο φανηκε οταν συνδεθηκα με τον λογαρισμο μου να εχει 440 usd και φυσικα το παρηγγειλα.

 

440$ το 64άρι, άρα το 128 πάνω από 470.

Καλά κρασιά!

Μου αρέσει που το αγοράζετε για να τους δώσετε θάρρος να κρατήσουν την τιμή στα ύψη ενώ η εταιρεία το έβγαλε στα 415$ το 4/128

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

500$ κλειδωμένο και χωρίς ελληνικά :rolleyes::worry: κράζαμε τους άλλους

 

περιμένουμε και op3 και ίδωμεν.τελευταία ελπίδα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της μαζικής παραγγελίας (καλύτερα της ομαδικής διαπραγμάτευσης) με ενδιαφέρει και εμένα. Ίσως να μπορούσαμε να επιτύχουμε μια καλύτερη τιμή.

 

Το ζήτημα είναι ότι έχω αποφασίσει να πάω για το μεγάλο 4/128 οπότε θα πρέπει να περιμένουμε λιγάκι. Τώρα αν όπως λέει ο φίλος το 64άρι πωλείται στο απόλυτα αξιόπιστο vickmall για 440 νομίζω πως είμαστε σε καλό δρόμο.

 

Φίλε johny_pl δεν ξέρω γιατί το λες αλλά σαφώς το κινητό, όπως και κάθε xiaomi, θα έχει ελληνικά 100%. Αρχικά μέχρι να το ξεκλειδώσουμε θα παίζει η multi (μέχρι να παραλάβεις θα έχει βγει) και εφόσον ξεκλειδωθεί θα έχεις και την επιλογή της GTV.

 

Τώρα τα 500$ είναι σαφώς πολλά περισσότερα από τα 415 που το ανακοίνωσε ο Bara αλλά μην ξεχνάμε πως η αγορά είναι ελεύθερη και η τιμή καθορίζεται από τον νόμο της προσφοράς και της ζήτησης (δεδομένου ότι εμείς δεν αγοράζουμε από την xiaomi αλλά από retailers). Αν τώρα δεν προλαβαίνουν να στέλνουν παραγγελίες δεν βλέπω άλλο λόγο πέρα από τον ανταγωνισμό μεταξύ τους για να ρίξουν τις τιμές.

Ίσως θα πρέπει να περιμένουμε λίγο περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και μένα μέσα και άλλους 2 φίλους...

3 σύνολο

 

Για το 128αρι

 

Αφού έχει αποθήκες Ελλάδα, μπορούμε να τους πούμε να τα φέρουν αυτοί με ασφάλεια Ελλάδα (όπως ξέρουν και βάζουν χιλιάδες προιόντα οι Κινέζοι) και μετά μπορει να φύγει η μαζική παραγγελία

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε johny_pl δεν ξέρω γιατί το λες αλλά σαφώς το κινητό, όπως και κάθε xiaomi, θα έχει ελληνικά 100%. Αρχικά μέχρι να το ξεκλειδώσουμε θα παίζει η multi (μέχρι να παραλάβεις θα έχει βγει) και εφόσον ξεκλειδωθεί θα έχεις και την επιλογή της GTV.

 

Τώρα τα 500$ είναι σαφώς πολλά περισσότερα από τα 415 που το ανακοίνωσε ο Bara αλλά μην ξεχνάμε πως η αγορά είναι ελεύθερη και η τιμή καθορίζεται από τον νόμο της προσφοράς και της ζήτησης (δεδομένου ότι εμείς δεν αγοράζουμε από την xiaomi αλλά από retailers). Αν τώρα δεν προλαβαίνουν να στέλνουν παραγγελίες δεν βλέπω άλλο λόγο πέρα από τον ανταγωνισμό μεταξύ τους για να ρίξουν τις τιμές.

Ίσως θα πρέπει να περιμένουμε λίγο περισσότερο.

 

Με ξενιζει το γεγονός να πρέπει να είμαι διακεκριμενο μέλος στο φόρουμ τους για να να εγκρινουν το unlock. θέλω πιο απλή διαδικασία

 

btw ενα redmi note 3 pro που πήρα δεν είχε μουλτι.

 

όλα όμως θα εξαρτηθουν από την τιμή, αν δεν πέσει έχει και αλλού.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι για μαζικη παραγγελια κι εγω μεσα για το 128
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.τί μας κανετε πρωί πρωί.και εγω μεσα εμεις για το128αρι και μαλιστα υπαρχει τροπος και μέρος να έρθει εδώ ελλαδα για να μην χαθει να μην προσπαθήσουμε να γλυτώσουμε τελωνιο .το θέμα είναι αν το στηλουν μέσο της ευρωπαικης τούς αποθηκης θά είναι καλύτερα.Και ποιος θά μιλησει μέ αυτους ?? Αν θέλει καποιος mod νατο πάρει ας μου στηλει pm νατου πω τι σκεφτομαι αν βλεπετε οτι ειναι δύσκολο το αφηνουμε ..

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι για μαζικη παραγγελια κι εγω μεσα για το 128

 

Κι εγώ μεσα

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

εγω το χω παραγγείλει αλλα εχω μια απορία μιας και πρώτη φορά xiaomi οταν ερθει με το καλό όλες οι ρομ ειναι κοινές και για το 32,64,128;ελπιζω καποιος να φτιάξει και οδηγούς για τα διάφορα θεματα συσκευής.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

εγω το χω παραγγείλει αλλα εχω μια απορία μιας και πρώτη φορά xiaomi οταν ερθει με το καλό όλες οι ρομ ειναι κοινές και για το 32,64,128;ελπιζω καποιος να φτιάξει και οδηγούς για τα διάφορα θεματα συσκευής.

 

όλες σου οι αποριες θα λυθούν εδω : https://xiaomi-miui.gr/

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Το γνωστό και μη εξαιρετεο καταστημα...στα 464$ τα 128gb

https://www.fastcardtech.com/search.html?keywords=Xiaomi+mi5?u=163443

 

Αλλα ειδα οτι εχει και το note 5 στα 485$.... μουφα ή οχι κολλησα άσχημα ..

Και επειδή οι γνωμες διίστανται γι αυτο το μαγαζί εγώ δεν ειχα ποτέ πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Το γνωστό και μη εξαιρετεο καταστημα...στα 464$ τα 128gb

https://www.fastcardtech.com/search.html?keywords=Xiaomi+mi5?u=163443

 

Αλλα ειδα οτι εχει και το note 5 στα 485$.... μουφα ή οχι κολλησα άσχημα ..

Και επειδή οι γνωμες διίστανται γι αυτο το μαγαζί εγώ δεν ειχα ποτέ πρόβλημα...

πολυ καλή τιμή και λει πως ειναι διαθέσιμο;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Με ξενιζει το γεγονός να πρέπει να είμαι διακεκριμενο μέλος στο φόρουμ τους για να να εγκρινουν το unlock. θέλω πιο απλή διαδικασία

 

btw ενα redmi note 3 pro που πήρα δεν είχε μουλτι.

 

όλα όμως θα εξαρτηθουν από την τιμή, αν δεν πέσει έχει και αλλού.

 

Συμφωνούμε για την τιμή σαφέστατα. Στο θέμα της rom, αν δεν έχει την βάζεις εύκολα.

Για το unlock αν και έχω δει και εγώ τις αναφορές που λες, σε εμένα τρεις λογαριασμοί ξεκλείδωσαν χωρίς καν να ποστάρουν στο διεθνές φόρουμ (εκτός από τα αρχικά 3 post για να γίνεις senior member). Αιτιολογία έβαλα ότι θέλω να εγκαταστήσω την ελληνική gtv rom.

 

Θεωρώ πως αυτό το μήνυμα που αναφέρεται στο ότι κάποιος λογαριασμός δεν είναι αρκετά ενεργός, είναι αυτοματοποιημένο και στέλνεται όταν παρέλθει μεγάλο χρονικό διάστημα (π.χ. ένας μήνας) χωρίς να το δουν και να το εγκρίνουν οι αρμόδιοι. Προφανώς και το όλο σύστημα είναι τραγικό και μόνο κακό κάνει στην εταιρεία.

 

Φίλε pater_79 αν και έχω ακούσει και από άλλους πως δεν είχαν θέμα με το συγκεκριμένο κατάστημα, εγώ δεν τους εμπιστεύομαι με τίποτα. Θεωρώ πως αν μιλάμε για μια μαζική προσέγγιση αυτή θα πρέπει να γίνει με ένα εκ των vickmall - minideal (έχει greek warehouse) - to2c - honorbuy - coolicool.

Κατά κύριο λόγο τα 2 πρώτα, τα άλλα και μερικά ακόμα που μπορούν να προστεθούν μπαίνουν απλά για να το έχουμε στο νου μας.

Link to comment
Share on other sites

:wacko:

500$ κλειδωμένο και χωρίς ελληνικά :rolleyes::worry: κράζαμε τους άλλους

 

περιμένουμε και op3 και ίδωμεν.τελευταία ελπίδα

 

+1000 Σωστατος

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος απο πανω εχει δίκιο...δε δεχονται PayPal για παραγγελίες πανω απο 350$.

Ειχα παραγγειλει ενα Samsung s5 αλλα ειχε 200$.

Κρίμα και ζαχαρωνα και το mi5 και το note5.....

Link to comment
Share on other sites

+1 για το 4/128 και από εμένα.Αλλά πως θα δρομολογηθεί το θέμα?
Omnia I --> Omnia II --> Galaxy S --> HTC Desire HD --> LG Optimus 3D --> Motorola Razr --> Galaxy Nexus --> Nexus 4 --> Nexus 5 --> LG G2 --> OnePlus One --> LG G3 --> Xiaomi Mi4 --> Samsung Galaxy S6 Edge!
Link to comment
Share on other sites

Παιδι εχουμε χαση τον υπνο μας με αυτην την ιστορια... !!! Βρε μπελα που μας εχει βαλει η xiaomi φετος :p:p Εβγαλε ωραιο κινητο ειδικα το 128αρι ειναι μπομπα αλλα να το παρουμε χωρις να μας πολυγδαρουν γινεται ??? :lol: :lol:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Να ανοίξουμε ένα καινουριο τοπικ να συζητάμε τα περιπαραγγελίας , και να έχουμε στο πρώτο ποστ μια λίστα με ενδιαφερόμενους να δουμε τι δύναμη μαζευόμαστε, και να μιλήσουμε με το vickmall να τους πουμε αναλυτικά τι και πως;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...