Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπερβολικές τιμές ακόμα και για έναν βιαστικό που το θέλει όσο νωρίτερα γίνεται. Όταν πέσει στα 450 το pro μοντέλο ναι, θα είναι λογικά τα πράγματα.

 

Ήδη παίζει στα 460

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ήδη παίζει στα 460

Ναι όταν σταθεροποιηθούν κι άλλο οι τιμές πιστεύω κάπου εκεί κοντά θα παίζει. Από μεταφορικά ξέρουμε τι γίνεται με τα μαγαζιά αυτά? Υπάρχει ας πούμε και free shiping?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όταν σταθεροποιηθούν κι άλλο οι τιμές πιστεύω κάπου εκεί κοντά θα παίζει. Από μεταφορικά ξέρουμε τι γίνεται με τα μαγαζιά αυτά? Υπάρχει ας πούμε και free shiping?

 

Το ibuygou που το έχει στα 460 δεν έχει δωρεάν μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

Ήδη παίζει στα 460

 

Σε αυτά που παίζει κάπου εκεί έρχεται το ίδιο με τα μεταφορικά οπότε δεν συμφέρει και πάλι ( ειδικά αφου δεν το έχουν στοκ οπότε δεν ξέρεις εαν μέχρι να το παραλάβουν, αν θα έχει πέσει η τιμή στα άλλα). Έχεις δει κάποιο με δωρεάν μεταφορικά στα 460?

Link to comment
Share on other sites

Το ibuygou που το έχει στα 460 δεν έχει δωρεάν μεταφορικά

 

Γενικα ρωταω εαν σε αυτα τα μαγαζια υπαρχει και η μεθοδος free shiping.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά που παίζει κάπου εκεί έρχεται το ίδιο με τα μεταφορικά οπότε δεν συμφέρει και πάλι ( ειδικά αφου δεν το έχουν στοκ οπότε δεν ξέρεις εαν μέχρι να το παραλάβουν, αν θα έχει πέσει η τιμή στα άλλα). Έχεις δει κάποιο με δωρεάν μεταφορικά στα 460?

 

Πόσα να είναι τα μεταφορικά ρε συ, 500+ δεν πιστεύω να φτάσει, όχι, 460 με δωρεάν δεν έχω βρει αλλά αφού δεν είναι διαθέσιμο ακόμη λογικά θα πέσει η τιμή όταν γίνει, αν δεν κάνω λάθος αρχικά το ibuygou το είχε 490 δολάρια αλλά βλέπω ότι την ανέβασε τωρα

Link to comment
Share on other sites

Πόσα να είναι τα μεταφορικά ρε συ, 500+ δεν πιστεύω να φτάσει, όχι, 460 με δωρεάν δεν έχω βρει αλλά αφού δεν είναι διαθέσιμο ακόμη λογικά θα πέσει η τιμή όταν γίνει, αν δεν κάνω λάθος αρχικά το ibuygou το είχε 490 δολάρια αλλά βλέπω ότι την ανέβασε τωρα

 

Στο ibuygou είναι 17$ το φθηνότερο, άσε που είναι και DHL και θα δώσεις και τα βρακιά σου στο τελωνείο :p

Άρα 509 που το χει τώρα + 17 = 526 + τελωνείο :D

Ελπίζω όταν βγει σε κάποιο να είναι κάτω από τα 450ευρώ γιατί αλλιώς θα είναι τρομερή λαμογιά απ'τα κινεζομάγαζα.

Link to comment
Share on other sites

το εβγαλε απο σημερα το 32αρι In stock το vickmall στα $379.99 ... 30 δολαρια ποιο κατω απο το presale...

 

Απο χτες το βραδυ ειναι ετσι σε αυτην την τιμη και αυτη ειναι μονο για το ασπρο.Τα αλλα 2 τα εχει 409 ακομα οι τιμες ειναι

πολυ ακριβες σε σχεση με την παρουσιαση..!!! Θελει υπομονη ακομη ... ;) :confused: ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω να θάβεται η συσκευή παγκοσμίως με την καθυστέρηση που κάνουν αλλά και απ'τα κινεζομάγαζα. Όσο για το δεύτερο, την δικαιολογία που δίνουν δεν την καταλαβαίνω καν, δηλαδή επειδή δεν είναι ακόμα διαθέσιμο ας βάλουνε pre-sale τιμή 120 παραπάνω απ'όσο ανακοινώθηκε γιατί δεν θα το αγοράσουν πολλά άτομα, είπαμε να κερδίζουν κάτι, όχι όμως να μας γδάρουν.

Την έχουν δει πολύ άσχημα και βλέπω το θέμα εδώ να έχει όσους κατόχους έχει και το note pro.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω να θάβεται η συσκευή παγκοσμίως με την καθυστέρηση που κάνουν αλλά και απ'τα κινεζομάγαζα. Όσο για το δεύτερο, την δικαιολογία που δίνουν δεν την καταλαβαίνω καν, δηλαδή επειδή δεν είναι ακόμα διαθέσιμο ας βάλουνε pre-sale τιμή 120 παραπάνω απ'όσο ανακοινώθηκε γιατί δεν θα το αγοράσουν πολλά άτομα, είπαμε να κερδίζουν κάτι, όχι όμως να μας γδάρουν.

Την έχουν δει πολύ άσχημα και βλέπω το θέμα εδώ να έχει όσους κατόχους έχει και το note pro.

 

κανονικα οταν ειναι presale τουλαχιστον στο redmi note 3 και στο pro το ειχαν ακριβο οταν το vickmall το εβαλε πρωτο in stock το ειχε 30-40$ ακριβοτερο απο τα αλλα που ηταν presale

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

όταν πέσει στην τιμή που ανακοίνωσαν το βλέπουμε, άντε και λίγο πιο πάνω, με τέτοιες τιμές βρίσκεις και ευρωπαϊκά
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Πόσα να είναι τα μεταφορικά ρε συ, 500+ δεν πιστεύω να φτάσει, όχι, 460 με δωρεάν δεν έχω βρει αλλά αφού δεν είναι διαθέσιμο ακόμη λογικά θα πέσει η τιμή όταν γίνει, αν δεν κάνω λάθος αρχικά το ibuygou το είχε 490 δολάρια αλλά βλέπω ότι την ανέβασε τωρα

 

Το Ibuygou ξέχασε το. Το στέλνει με DHL, Fedex και μια άλλη γαλλική εταιρεία. Δε δέχεται να το στείλει με άλλο τρόπο. Οπότε ξέρεις που θα πάει το δέμα.

Link to comment
Share on other sites

κανονικα οταν ειναι presale τουλαχιστον στο redmi note 3 και στο pro το ειχαν ακριβο οταν το vickmall το εβαλε πρωτο in stock το ειχε 30-40$ ακριβοτερο απο τα αλλα που ηταν presale

 

Άλλο το ακριβό κι άλλο 120 παραπάνω.

Με 120 αγοράζεις κι άλλη συσκευή στην Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες το vickmall στα 380$ (άσπρο) σε stock!!!!!! :shock:

 

Προβλέπω ντου από παντού...

 

οταν στα 415 ανακοινωνει η xiaomi το pro μοντελο δεν αξιζει με τιποτα!!

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

κατι παιζει τελικα και με το 64αρι το γραψανε instock και τωρα μαλλον φτιαχνουν τα υπολοιπα . Σε καποια φαση το ειδα 439 δολαρια αλλα εκανα refresh και ειναι παλι 469... δεν ξερω αν αξιζει τελικα να περιμενω να πεσει η τιμη του(δυσκολο ΄ή να παω για Onplus 2 ή meizu mx5

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

οταν στα 415 ανακοινωνει η xiaomi το pro μοντελο δεν αξιζει με τιποτα!!

Σύμφωνοι.... αλλά στην πράξη που θα βρούμε αυτή την τιμή;

 

Και το απλό στα 300$ βγαίνει αντίστοιχα, αλλά δεν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν η διαθεσιμότητα στα online καταστήματα είναι η ίδια με τα φυσικά καταστήματα στην Κίνα; ή θα υπάρχει διαθεσιμο σε αυτά ασχετα από τα ιντερνετικα;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι.... αλλά στην πράξη που θα βρούμε αυτή την τιμή;

 

Και το απλό στα 300$ βγαίνει αντίστοιχα, αλλά δεν...

 

lg g4 σε αυτα τα λεφτα απο ελλαδα και μην πεις για τον snapdragon 820 δεν νομιζω να δεις τεραστια διαφορα

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Ακομα ειναι νωρις να δεις αυτες της τιμες και εγω το ιδιο περιμενω να το παρω σε μια λογικη τιμη που αν δεν παει τουλαχιστον καλοκαιρι για να μην πω φθινοπωρο δεν νομιζω να το δουμε στα γνωστα μαγαζια γιατι και αυτοι πρεπει να βγαλουν κατι...!!! Εγω πηρα ενα bluboo xfire 2 για ενδιαμεσο το οποιο ειναι μια χαρα για τα λεφτα του... :lol: Και εγω θα ηθελα να το ειχα απο τωρα αλλα δεν.. Οποτε υπομονη ολοι μας δεν αξιζει τωρα με τιποτα ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Περιμενα τοσο καιρο να βγει το xiaomi mi5 πουλησα και το lg g4 που ειχα για να παρω κατι καλυτερο.Τωρα που βλεπω αυτες τις τιμες στο ΜΙ 5 σκεφτομαι αξιζει να το παρω?Με αυτα τα χρηματα παιρνεις galaxy s6 και αμα βρεις και κανενα μεταχειρισμενο s6 edge.Ειμαι προβληματισμενος δεν ξερω τι να παρω.Παντως δεν ειμαι της αποψης γενικα να περιμενω κανενα τριμηνο να πεσει η τιμη.Τοτε θα βγει και κατι αλλο που θα μου αρεσει και θα ξαναπεριμενω κανενα τριμηνο ακομα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν η διαθεσιμότητα στα online καταστήματα είναι η ίδια με τα φυσικά καταστήματα στην Κίνα; ή θα υπάρχει διαθεσιμο σε αυτά ασχετα από τα ιντερνετικα;

 

Στην Σιγκαπούρη που έχω φίλο τελικά μου είπε 10/3 θα το φέρουν τα εκεί μαγαζιά, κίνα δεν ξέρω.

 

Ακομα ειναι νωρις να δεις αυτες της τιμες και εγω το ιδιο περιμενω να το παρω σε μια λογικη τιμη που αν δεν παει τουλαχιστον καλοκαιρι για να μην πω φθινοπωρο δεν νομιζω να το δουμε στα γνωστα μαγαζια γιατι και αυτοι πρεπει να βγαλουν κατι...!!! Εγω πηρα ενα bluboo xfire 2 για ενδιαμεσο το οποιο ειναι μια χαρα για τα λεφτα του... :lol: Και εγω θα ηθελα να το ειχα απο τωρα αλλα δεν.. Οποτε υπομονη ολοι μας δεν αξιζει τωρα με τιποτα ;) ;)

 

Ναι κάπου τα χριστούγεννα που θα χει πέσει μέχρι και η τιμή του s7.

Το θέμα είναι να το πάρουμε το πολύ τον επόμενο μήνα φίλε μου για να παραλάβουμε απρίλη/μαίο άντε και ιούνη, αλλιώς βράστα μιας και θα έχουν πέσει και τα ευρωπαικά μοντέλα εδώ πέρα αρκετά.

Επίσης αυτή είναι αισχροκέρδεια δεν είναι απλά ένα καπέλο για να βγάλουν κι αυτοί λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...