Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο καθένας χειρίζεται διαφορετικά την συσκευή,εγω δεν κλεινω εφαρμογες τις αφήνω να τρέχουν όλες.ας μήν στεκόμαστε άλλο στην ραμ με το καλό να μας έρθουν και οι ποιο έμπειροι εδω να μας βοηθησετε στούς διάφορους προβληματισμούς.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και σου απανταω και σου λεω οτι πρακτικα(γιατι η θεωρια που μιλας ωραια ειναι ,αλλα αλλη η πραξη) εγω σε δικες μου συσκευες διαφορα μεταξυ 2 και 3 δεν ειδα.και αναβαθμιστηκα και σε επεξεργαστη κιολας.

Και σου λεω οτι δουλευω και κινητο με 1 γιγα και αρκετα υποδεεστερο επεξεργαστη και παλι διαφορα δε καταλαβαινει ο μεσος χρηστης.

Ναι αν το ζορισεις στο 1 ισως, να το μπουκωσεις.

Αλλα μπαινετε και λετε οτι σερνεται το συμπαν,ειναι αχρηστο το κινητο κτλ(δε το ειπες εσυ για να σε προλαβω,αλλα αναφερεται συχνα).

Δεν ισχυουν αυτα στο μεσο χρηση.

Και μετα ψαχνει ο αλλος που θελει μονο facebook κινητο με 3-4 gb ram.

 

Όλα αυτά θα είχαν λογική εαν έπαιρνες low ή mid-range συσκευή σε πολύ καλή τιμή.

Όταν παίρνεις ναυαρχίδα του 16 στα 400-500 χωρίς εγγύηση και με αναμονή 1 μήνα, θες το καλύτερο δυνατό στα υπόλοιπα.

Ναι τα 3GB Ram για τους περισσότερους είναι υπερ αρκετά ακόμα αλλά όταν ο ανταγωνισμός σου δίνει 4 στα ίδια λεφτά εσύ γιατί να πας στα 3;

Τα 32 είναι επίσης αρκετά για αρκετούς αλλά όταν ο ανταγωνισμός σου δίνει 32 και SD ή 64 γιατί να πας στα 32?

Με την ίδια λογική που έχεις, κανείς δεν έχει λόγο να πάει στο mi5 εκτός του snap 820 αλλά στην ουσία αφού λες ότι πλέον οι επεξεργαστές είναι πολύ δυνατοί, οπότε γιατί να πάρεις φετινό κι όχι περσινό φθηνότερα;

Καλώς ή κακώς, όταν τα σκας θες το καλύτερο δυνατό για 1000 λόγους περά του ψυχολογικού που όσο και να πειράζει κάποιους είναι τελειώς λογικός λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά θα είχαν λογική εαν έπαιρνες low ή mid-range συσκευή σε πολύ καλή τιμή.

Όταν παίρνεις ναυαρχίδα του 16 στα 400-500 χωρίς εγγύηση και με αναμονή 1 μήνα, θες το καλύτερο δυνατό στα υπόλοιπα.

Ναι τα 3GB Ram για τους περισσότερους είναι υπερ αρκετά ακόμα αλλά όταν ο ανταγωνισμός σου δίνει 4 στα ίδια λεφτά εσύ γιατί να πας στα 3;

Τα 32 είναι επίσης αρκετά για αρκετούς αλλά όταν ο ανταγωνισμός σου δίνει 32 και SD ή 64 γιατί να πας στα 32?

Με την ίδια λογική που έχεις, κανείς δεν έχει λόγο να πάει στο mi5 εκτός του snap 820 αλλά στην ουσία αφού λες ότι πλέον οι επεξεργαστές είναι πολύ δυνατοί, οπότε γιατί να πάρεις φετινό κι όχι περσινό φθηνότερα;

Καλώς ή κακώς, όταν τα σκας θες το καλύτερο δυνατό για 1000 λόγους περά του ψυχολογικού που όσο και να πειράζει κάποιους είναι τελειώς λογικός λόγος.

 

Προφανως συμφωνω σε αυτα που λες.

Για αυτο και εγω πχ πηγα στην εκδοση 3/32 στο δικο μου αντι για την 2/16.

Εαν μπορεις να εχεις περισσοτερα και με μικρη διαφορα,γιατι οχι.

Απλα αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να απαξιωνονται τα λιγοτερα,οταν κανουν μια χαρα τη δουλεια τους.

Η να βγαζουμε αχρηστο κατι για να δικαιολογησουμε την επιλογη που καναμε.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά θα είχαν λογική εαν έπαιρνες low ή mid-range συσκευή σε πολύ καλή τιμή.

Όταν παίρνεις ναυαρχίδα του 16 στα 400-500 χωρίς εγγύηση και με αναμονή 1 μήνα, θες το καλύτερο δυνατό στα υπόλοιπα.

Ναι τα 3GB Ram για τους περισσότερους είναι υπερ αρκετά ακόμα αλλά όταν ο ανταγωνισμός σου δίνει 4 στα ίδια λεφτά εσύ γιατί να πας στα 3;

Τα 32 είναι επίσης αρκετά για αρκετούς αλλά όταν ο ανταγωνισμός σου δίνει 32 και SD ή 64 γιατί να πας στα 32?

Με την ίδια λογική που έχεις, κανείς δεν έχει λόγο να πάει στο mi5 εκτός του snap 820 αλλά στην ουσία αφού λες ότι πλέον οι επεξεργαστές είναι πολύ δυνατοί, οπότε γιατί να πάρεις φετινό κι όχι περσινό φθηνότερα;

Καλώς ή κακώς, όταν τα σκας θες το καλύτερο δυνατό για 1000 λόγους περά του ψυχολογικού που όσο και να πειράζει κάποιους είναι τελειώς λογικός λόγος.

 

Φιλε μου και εγω συμφωνω σε αυτα που λες που λες απο πανω ετσι ειναι ο ανταγωνισμος ειναι μεγαλος και σιγουρα καποια πραγματα-καποιες παροχες εχουν υπερ κοστολογηθει για να δικαιολογουν το νεο μοντελο..αλλα μαρκετινκ ειναι αυτο και σιγουρα οπως λεει και ο φιλος ο _Dante_ και με κινητο απο 2gb ραμ και πανω κανεις ανετα την δουλεια σου..!! Απλα οι κινεζοι κακως βαζουν τετοιες τιμες στα προιοντα τους γιατι περνουμε κατι χωρις εγγυηση και κανονικα ουτε το καπελο των κινεζομαγαζων θα επρεπε να πληρωνουμε οταν πληρωνεις κατι τοσο ακριβο και δεν εχεις εγγυηση...Εμενα αυτη η σκεψη με εβαλε σε φρενο και μαλλον θα το σκεφτω για την αγορα του...!!! :wacko: :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Στέλνει Ελλάδα αυτός? Η τιμή είναι πολύ καλή...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

 

Verfügbarkeit: Vorbestellen - Versand am 27.03.2016

 

Ξέρει κάτι που δεν το ξέρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Mωρέ τέλειο μαγαζί είναι αλλά δεν στέλνετε με απλό ταχυδρομείο από εκεί, μόνο με courier.

 

Εγώ πάντως το κασκαντεριλίκι με το Ibuygou (mi 5 pro) το έκανα από σχεδόν την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του..... Απο εκει και πέρα.....:X:X:X:X:X

http://briefcase.pathfinder.gr/download/despangel/35639/476962/1/2003_9_johnnycash912.jpg R.I.P. - m8
Link to comment
Share on other sites

No FM radio εμενα βγαλτε με απο την λιστα ....

 

Και εμένα βγάλτε με απο την λίστα, για τον ίδιο λόγο.

 

Πάω προς LG G5

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα βγάλτε με απο την λίστα, για τον ίδιο λόγο.

 

Πάω προς LG G5

 

Δεν υπάρχει λίστα, απλά για να μην γεμίζει το άλλο θέμα με διαθεσιμότητα κτλπ ποστάρετε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

 

Μμμ πολυ καλη τιμη δεν λεω αλλα αυτο το μαγαζι δεν το εχω ξανα ακουσει ουτε εχω διαβασει και κανεναν εδω περα η στο xiaomi-miui.gr

να εχει παρει απο αυτο αρα θελει μεγαλη προσοχη...Αν και πραγματικα αρχιζω να ξενερωνω με την ολη ιστορια με την xiaomi που μας εβαλε ολους στην πριζα χωρις να δινει τα κινητα της στην ωρα της .. θα περιμενω μηπως και κανενας του ερθεο μεσα στον μηνα να πας πει πραγματικα τι και πως και βλεπουμε τι να πω... Ειναι και πανακριβα και χωρις εγγυηση.. θα δουμε... :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μμμ πολυ καλη τιμη δεν λεω αλλα αυτο το μαγαζι δεν το εχω ξανα ακουσει ουτε εχω διαβασει και κανεναν εδω περα η στο xiaomi-miui.gr

να εχει παρει απο αυτο αρα θελει μεγαλη προσοχη...Αν και πραγματικα αρχιζω να ξενερωνω με την ολη ιστορια με την xiaomi που μας εβαλε ολους στην πριζα χωρις να δινει τα κινητα της στην ωρα της .. θα περιμενω μηπως και κανενας του ερθεο μεσα στον μηνα να πας πει πραγματικα τι και πως και βλεπουμε τι να πω... Ειναι και πανακριβα και χωρις εγγυηση.. θα δουμε... :wacko:

 

+1000 :up:

 

Τα είπες όλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το απογευμα θα ανεβασω φωτο και εντυπωσεις απλως λογω δουλειας δεν μπορω τωρα.Το παρελαβα το πρωι

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

από μένα τρώει άκυρο λόγο της διαδικασίας ξεκλειδώματος.Απλά απαράδεκτο.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

από μένα τρώει άκυρο λόγο της διαδικασίας ξεκλειδώματος.Απλά απαράδεκτο.

 

δηλαδή τι εχει;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τι εχει;

 

το μαύρο το χάλι.κάνεις αίτηση στην xiaomi, ας πούμε ότι είσαι τυχερός και την δέχονται αφού περάσουν 10 μέρες. συνήθως την δέχονται.μετά πρέπει να κοιμηθεί ο θεός για να μην βγάλει σφάλμα το miunlock με το πιο κλασικό να σου λέει ο λογαριασμός στο κινητό είναι άλλος από αυτόν στο miunlock....... που δεν είναι.

 

γίνεται τρελός χαμός στα θέματα του redmi note 3 pro και κανείς δεν ξέρει να απαντήσει τίποτα για τα τόσα ερορ.

 

εγώ μετά από άπειρες προσπάθειες να ξεκλειδώσω ένα xiaomi τα παρατάω γενικά αν δεν αλλάξουν τρόπο για ανλοκ. έχει και αλλού πορτοκαλιές.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το απογευμα θα ανεβασω φωτο και εντυπωσεις απλως λογω δουλειας δεν μπορω τωρα.Το παρελαβα το πρωι

 

Φιλε μας καλε καλε μας φιλε τι ωρα ξεκιναει το απογευμα για σενα...??? :lol: Εμενα παντως το μεσημερι μου τελειωσε 3-5 δυο ωριτσες

ηταν μια χαρα και τωρα εχω κολλησει στην οθονη... :p Για να δουμε τι θα δουμε ... Με την ησυχια σου πλακα κανω οταν μπορεσεις να

μας κανεις ενα καλο review με φωτο κλπ... Αν κολλησεις με το ανεβασμα φωτο δοκιμασε και αυτο http://postimage.org/?lang=greek ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

how do you print screen[/img]

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/img]

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://s8.postimg.org/xnf5wfs1t/IMG_20160321_220937.jpg' alt='IMG_20160321_220937.jpg'>

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτα τα λιγα απο φωτο προς το παρον.Ας μπω κατευθειαν στο θεμα.Οσο αναφορα το design και την ομορφια με αρεσε παρα πολυ μαλλον γιατι ποτε μου δεν ειχα τοσο λεπτο κινητο.Μπορω να πω καθεται καλα στο χερι βεβαια αν ηταν λιγο πιο μικρο σε υψος περιπου 2 με 3 cm θα ηταν σουπερ.Εχω περιπου 2 ωρες που ασχολουμαι με αυτο και μπορω να πω εκνευριστηκα λιγο αλλα δεν πειραζει.Καταρχην με το που ηρθε ξεκλειδωσα τον bootloader ειχα κανει αιτηση οταν το παρηγγειλα και χωρις να ερθει μηνημα.Αν και ειναι ακομα νωρις προσπαθησα και εβαλα recovery twpr.Aπο εκει και περα ειχε stable rom χωρις playstore και χωρις συγχρονισμο επαφων με google λογαριασμο.Εδω παιδευτηκα γιατι εγκατεστησα τα google services και playstore αλλα δεν λειτουργουσαν.Τελοςπαντων περασα την 6.3.17 developer και ολα λειτουργουν.Συμπερασμα δικο μου οσο αφορα το λειτουργικο πιστευω οτι το επομενο διαστημα θα στρωσει με τις αναβαθμισεις και με την ελευση της ελληνικης miui.Και αυτο το λεω ενω ειναι γρηγορο τα google apps και chrome αργουν λιγο.Οσο αφορα το σαρωτή δακτυλικών αποτυπωμάτων

σαν πρωτο κινητο που δοκιμαζω μου φανηκε γρηγορος.Τελος επιβεβαιωθηκαν τα review για την καμερα.Την ημερα ειναι καλες οι φωτο,το βραδυ ομως υστερει.Οι SELFIE ειναι καλες εως πολυ καλες για μενα με λιγα λογια στην καμερα δεν πιανει ουτε lg g4 ουτε galaxy s6.Τι να κανουμε και εγω περιμενα κατι παραπανω στην καμερα αλλα κραταω τα θετικα του γρηγορο ομορφο φινετσατο.Αυτα παιδια σαν πρωτη εικονα πιστευω να σας ελυσα καποιες αποριες.Και ενα antutu score απο μενα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://s17.postimg.org/imkrdg8e7/Screenshot_2016_03_21_20_20_55_com_antutu_ABench.png' alt='Screenshot_2016_03_21_20_20_55_com_antutu_ABench.png'> temporary image hosting[/img]

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είχε έρθει μήνυμα, πώς ξεκλείδωσες τον bootloader? Τα Gapps εγκαθίσταται είτε από το mimarket είτε από google installer. Γενικά πρέπει να γίνουν ενέργειες πλέον στα Xiaomi, είναι κάτι που πρέπει να μάθουμε.. Αλλά είναι πολύ νωρίς, θα βγουν ελληνικές απροβλημάτιστες Ρομ..

Την άλλη φορά μέτρα antutu με φουλ μπαταρία και μετά από restart για να μπορέσεις να πιάσεις τον εαυτό σου :lol:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να κάνουν, και πιστεύω θα το κάνουν αφού το έκαναν και για το Redmi note 3 PRO, είναι να βγάζουν και επίσημη Global miui version που δεν θα έχει κινεζικές εφαρμογές μέσα που δεν χρειάζονται και θα έχει έτοιμα περασμένα gapps klp klp
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είχε έρθει μήνυμα, πώς ξεκλείδωσες τον bootloader? Τα Gapps εγκαθίσταται είτε από το mimarket είτε από google installer. Γενικά πρέπει να γίνουν ενέργειες πλέον στα Xiaomi, είναι κάτι που πρέπει να μάθουμε.. Αλλά είναι πολύ νωρίς, θα βγουν ελληνικές απροβλημάτιστες Ρομ..

Την άλλη φορά μέτρα antutu με φουλ μπαταρία και μετά από restart για να μπορέσεις να πιάσεις τον εαυτό σου :lol:

 

Στο νημα του. Xiaomi redmi note 3 pro λενε οτι οποιος εχει wind δεν ερχεται το μηνυμα και επειδη εχω wind δεν περιμενα μετα απο 14 μερες το συνδεσα και το ξεκλειδωσα.Οσο αφορα τα gapps δεν ειναι τοσο ευκολο.υπαρχει οδηγος στο en miui και σημερα καταλαβα για να τα περασω επρεπε να βαλω developer

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Α καλή φάση, δεν το ήξερα, δε φτάνει ότι πρέπει να περάσουμε face control, μπορεί να μην έρθει και μήνυμα. Και εγώ wind έχω.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...