Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά βγαίνω απ'την λίστα μιας και παρρείγειλα το 3/64 και δεν θέλω να ξαναμπώ στον κόπο να ζητάω απ'τον κινέζο φίλο να μου φέρει το 4/128 ( ή να το αγοράσω μόνος πανάκριβα απ'τα κινεζομάγαζα.

 

Η λίστα ανανεώθηκε με τους καινούργιους που έδειξαν ενδιαφέρον, μόλις μπορέσω αύριο ή μεθαύριο θα μιλήσω με 1-2 μαγαζιά για την παραγγελία και θα ενημερώσω ( σαφώς μόνο για το εαν μπορούν μιας και δεν είναι διαθέσιμο ακόμα )

Το νήμα ας παραμείνει αν δεν έχει πρόβλημα κάποιος moderator για όποιον θέλει να συζητάει για τις παραγγελίες και τις αγορές όπως υπάρχουν σε πολλές υποκατηγορίες στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Που το είδες αυτό; γιατί ακόμα και όσοι μπήκαν στην λίστα για αγορά το θέλουν σε χαμηλότερη τιμή γι'αυτό και ενδιαφέρθηκαν, στα 520 ούτε οι μισοί από αυτούς δεν θα το πάρουν.

Γενικώς όπως είπε ο φίλος στα 520 καλύτερα παίρνω με 20-30 περισσότερα το s6edge+ ετοιμοπαράδοτο και εγγύηση εδώ πέρα.

Είπαμε 60-70$ παραπάνω, πάει στα κομμάτια για όποιον το θέλει γρήγορα ( όχι ότι θα πέσει νωρίς αλλά οκ ), αλλά 120-140$ όπως έχω πει είναι απλά να τους ρίξεις μαύρο για να μάθουν.

 

+1

 

Αυτό ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες ενδιαφερομαι κ εγω για το 3/64 η το 4/128 (αναλογα με την τιμη) και εχω ενα κονε (κινεζος) που μπορει να φερει οτι κινητα θελουμε.το θεμα ειναι ομως να ξερουμε αριθμο για να μπορεσει ο ανθρωπος να παρει μια προσφορα.απλα το θεμα ειναι οτι ειναι θεσσαλονικη οπως και εγω οποτε δεν ξερω πως θα μπορουσαν να εξυπηρετηθουν τα παιδια που ειναι εκτος θεσσαλονικης.οσοι ειστε απο θεσ/νικη μπορουμε να παρουμε μια προσφορα και να κανονισουμε ομαδικη παραγγελια.και λογικα θα πληροωσουμε με την παραδοση και οχι προπληρωμη.περιπου 3 βδομαδες για παραδοση.οποιος θελει ας κανει μια λιστα για να πω στον κινεζο εναν αριθμο για την προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό; γιατί ακόμα και όσοι μπήκαν στην λίστα για αγορά το θέλουν σε χαμηλότερη τιμή γι'αυτό και ενδιαφέρθηκαν, στα 520 ούτε οι μισοί από αυτούς δεν θα το πάρουν.

Γενικώς όπως είπε ο φίλος στα 520 καλύτερα παίρνω με 20-30 περισσότερα το s6edge+ ετοιμοπαράδοτο και εγγύηση εδώ πέρα.

Είπαμε 60-70$ παραπάνω, πάει στα κομμάτια για όποιον το θέλει γρήγορα ( όχι ότι θα πέσει νωρίς αλλά οκ ), αλλά 120-140$ όπως έχω πει είναι απλά να τους ρίξεις μαύρο για να μάθουν.

 

Αφου ειναι ηδη ποσοι που το εχουν προπαραγγειλει.

Και εαν δε σας δωσουν κατα πολυ καλυτερη τιμη(που μακαρι να σας κοψουν) να δεις ποσοι θα το παραγγειλουν ακομα και σε αυτη τη τιμη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και δε τα λεω εξω απο το χορο αυτα.

Και εγω ψηνομαι αρκετα για το 64αρι οπως ξανα ειπα αλλα πανω απο 360-370$ δε προκειται να δωσω,αφου το εχουν ανακοινωσει στα 350.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες ενδιαφερομαι κ εγω για το 3/64 η το 4/128 (αναλογα με την τιμη) και εχω ενα κονε (κινεζος) που μπορει να φερει οτι κινητα θελουμε.το θεμα ειναι ομως να ξερουμε αριθμο για να μπορεσει ο ανθρωπος να παρει μια προσφορα.απλα το θεμα ειναι οτι ειναι θεσσαλονικη οπως και εγω οποτε δεν ξερω πως θα μπορουσαν να εξυπηρετηθουν τα παιδια που ειναι εκτος θεσσαλονικης.οσοι ειστε απο θεσ/νικη μπορουμε να παρουμε μια προσφορα και να κανονισουμε ομαδικη παραγγελια.και λογικα θα πληροωσουμε με την παραδοση και οχι προπληρωμη.περιπου 3 βδομαδες για παραδοση.οποιος θελει ας κανει μια λιστα για να πω στον κινεζο εναν αριθμο για την προσφορα.

φιλε ο κινεζος πως θα τα πάρει μπορεί να παραγγείλει απο το επίσημο σαιτ?

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι Θεσσαλονίκη,

αν μπορεί να μας φέρει 128αρια ΓΝΗΣΙΑ , μακάρι, και είμαι μέσα.

 

Καλό είναι να ξέρουμε και το μαγαζί που θα τα πάρει, για να έχουμε μια άκρη σε περίπτωση βλάβης

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

5)καμερα.εδω δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα ακόμη αλλά με μια γρήγορη ματιά σε συνθήκες μέρας το κινητό τραβάει πολύ καθαρές φωτογραφίες. Σε βραδινές λήψεις χωλαίνει. Δυστυχώς το δοκίμασα σε δωμάτιο χωρίς έντονο φως και οι λεπτομέρειες χάνονται. Σε σχέση με το s6 edge plus που είχα δοκιμάσει υπολείπεται παιδιά. Αρκετά κιόλας. Βέβαια αρχή είναι. Σίγουρα θα υπάρχουν βελτιώσεις.

 

θεωρω ότι οι βραδινες ληψεις στο χειροκινητο θα βελτιώνονται παρα πολύ.αλλα κ στο αυτοματο δεν πιστευω να είναι τοσο τραγικα οσο τα λες.εδω το mi3 με f 2.2 κ παλιοτερη τεχνολογια σε χαμηλο φως βγαζει μεν με θορυβο αλλα αξιοπρεπείς.τσεκαρε το μεσα στις επομενες μερες σε διαφορες συνθήκες φωτισμου κ πες μας.αν εβαζες κ καμια φωτο ακομα καλυτερα.

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

θα βρίσκομαι Κίνα το επόμενο διάστημα και σκέφτομαι για αγορά του κινητού αν το βρω σε κάποια καλή τιμή. Το μόνο που με ανησυχεί είναι πως μιας και δεν υπάρχει official physical store μην πέσω σε μαιμού κινητό. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το τσεκάρω γρήγορα βάση serial number/ imei ???
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες ενδιαφερομαι κ εγω για το 3/64 η το 4/128 (αναλογα με την τιμη) και εχω ενα κονε (κινεζος) που μπορει να φερει οτι κινητα θελουμε.το θεμα ειναι ομως να ξερουμε αριθμο για να μπορεσει ο ανθρωπος να παρει μια προσφορα.απλα το θεμα ειναι οτι ειναι θεσσαλονικη οπως και εγω οποτε δεν ξερω πως θα μπορουσαν να εξυπηρετηθουν τα παιδια που ειναι εκτος θεσσαλονικης.οσοι ειστε απο θεσ/νικη μπορουμε να παρουμε μια προσφορα και να κανονισουμε ομαδικη παραγγελια.και λογικα θα πληροωσουμε με την παραδοση και οχι προπληρωμη.περιπου 3 βδομαδες για παραδοση.οποιος θελει ας κανει μια λιστα για να πω στον κινεζο εναν αριθμο για την προσφορα.

 

Ειμαι και εγω μεσα.Εγω τελικα ετσι οπως παει το πραγμα και το 3/32 να βρουμε σε καλη τιμη θα το παρω.Και τα αλλα 2 το

το 3/64 η το 4/128 (αναλογα με την τιμη) μεσα ειμαι και σε αυτα παντα σε μαυρο βεβαια. Οσο και για την θεσσαλονικη εγω

εχω τον ξαδερφο μου εκει θα ερθει να το παρει αυτος για μενα οποτε μην σε νοιαζει αυτο. Εγω μεσα ειμαι πες μας νεα !! :p :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παραγγείλει κι εγώ στην προσφορά που τα είχε το Vickmall το 32αρι(το 1 μου το έδινε 360$ τα δυο 370$), ένα για εμένα και ένα για το αδερφό μου! Ελπίζω να εχει καλη αυτονομία και καλη ποιότητα κατασκευής!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνεις κάποιο λάθος;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάνεις κάποιο λάθος;

 

Τι εννοείς;

Σε αυτή την τιμή μου το έδωσε μετά απο παρά πολυ πρίξιμο και αφού της υποσχέθηκα οτι δεν πρόκειται να της επιστρέψω το Redmi Note 3 Pro που είχα αγοράσει απο αυτούς πίσω για service(το εχω πουλήσει :D)

Επίσης μου έδωσες μαζι 2 θήκες(μια nilkin και μια απλή) καθώς και στο tempered glass!

Νομίζω πως ειναι αρκετά καλη η τιμη......

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το ένα δεν εχει 370

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να λυθούν οι απορίες σας....

Όπως σας είπα μου έκανε ειδική προσφορά μονο για ένα τεμάχιο στα 360$ και της λέω θέλω δυο και μου λέει τότε 370$ για τα 2! Αλλα μονο για εμένα όπως ξαναλέω........

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ρώτησα στο Vickmall απο τον άλλο μηνα θα φέρει μου είπε το 4/128 και μου είπε πως όσα τεμάχια και να της κάνει κάποιος παραγγελία θα του το αφήσει στην ίδια τιμη.....μου είπε πως ζήτηση ειναι τεράστια.....άρα ή περιμένετε να πέσει η τιμή ή παραγγέλνετε ομαδικά απο Κινα ζητώντας σε Καμπιονάτο να σας τα φέρει!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να λυθούν οι απορίες σας....

Όπως σας είπα μου έκανε ειδική προσφορά μονο για ένα τεμάχιο στα 360$ και της λέω θέλω δυο και μου λέει τότε 370$ για τα 2! Αλλα μονο για εμένα όπως ξαναλέω........

 

Δηλαδη σου εδωσε με 185 ευρω το καθε κινητο?Ειναι δυνατον αυτο...?

Omnia I --> Omnia II --> Galaxy S --> HTC Desire HD --> LG Optimus 3D --> Motorola Razr --> Galaxy Nexus --> Nexus 4 --> Nexus 5 --> LG G2 --> OnePlus One --> LG G3 --> Xiaomi Mi4 --> Samsung Galaxy S6 Edge!
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία εξαγόρασε ένα note 3 pro. Αλλά και πάλι δεν ξέρω αν το κάνουν αυτό, ακόμα και το vickmall. Τεσπα, ας παμε παρακάτω

Δηλαδη σου εδωσε με 185 ευρω το καθε κινητο?Ειναι δυνατον αυτο...?

165

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μενα περιεργο μου φαινεται μιας και δε μου εδιναν καν ακουστικα των 10$ σε παραγγελια των 250$.

Και σε 2 μηνες ειχα κανει αλλα 300$ παραγγελιες.

Αλλα δε βλεπω λογο να πει ψεμματα.

Ισως οντως να του εκοψε το νοτε 3 προ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...