Jump to content

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ό,τι μας άρεσε και θέλουμε να το προτείνουμε


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και λίγο καιρό έχει κυκλοφορήσει από την SPB το News.

Ουσιαστκά κατήργησαν το Insight και στη θέση του κυκλοφόρησαν (αναβάθμισαν) το News. Έχει πολύ ωραιότερα γραφικά καθώς και ψευδο-animations όταν αλλάζει σελίδες.

Κατά την εγκατάσταση θα σας ρωτήσει αν επιθυμείτε να διατηρήσετε τα data του Insight. Συμβουλεύω οχι. Καλύτερα να αντιγράψετε τα templates σας σε έναν άλλο φάκελο και να τα εισάγετε εκ νέου στο News. Εξάλλου και οι ρυθμίσεις του προγράμματος είναι ελάχιστες.

 

Για όσους έχουν παίξει με μαγειρεμένες roms, πιθανόν το Insight να μην έκανε scrol στα άρθρα. Με το News λύνεται ;)

 

περισσότερα στο spbsoftwarehouse.com

τι κανει το news?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι κανει το news?

 

Αρχικά είναι ένας όμορφος κι ευκολόχρηστος RSS reader.

Εκεί που διαφέρει όμως είναι ότι αν φτιάξεις-βρεις τα κατάλληλα templates μπορείς να κατεβάζεις ολόκληρα τα άρθρα κι όχι μόνο τους τίτλους ή την πρώτη παράγραφο του άρθρου που δίνουν συνήθως στα rss.

Τα κατεβάζεις το πρωί και μετά τα διαβάζεις offline, σαν να έχεις τις προσωπικές σου εφημερίδες στο μετρό, στην ουρά της τράπεζας κι όπου αλλού :D

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα έχετε για να κρατάτε τους κωδικούς (κάρτες ανάληψης, πιστωτικές κτλ); Ψάχνω κάποιο δωρεάν και διαπιστωμένα ασφαλές. Πριν χρησιμοποιούσα το CryptoCard με το οποίο δεν είχα προβλήματα αλλά δεν έχω δει κανένα να το αναφέρει.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα έχετε για να κρατάτε τους κωδικούς (κάρτες ανάληψης, πιστωτικές κτλ); Ψάχνω κάποιο δωρεάν και διαπιστωμένα ασφαλές. Πριν χρησιμοποιούσα το CryptoCard με το οποίο δεν είχα προβλήματα αλλά δεν έχω δει κανένα να το αναφέρει.

SPB wallet αλλά δεν είναι δωρεάν

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα έχετε για να κρατάτε τους κωδικούς (κάρτες ανάληψης, πιστωτικές κτλ); Ψάχνω κάποιο δωρεάν και διαπιστωμένα ασφαλές. Πριν χρησιμοποιούσα το CryptoCard με το οποίο δεν είχα προβλήματα αλλά δεν έχω δει κανένα να το αναφέρει.

 

Αφού δεν είχες πρόβλημα, τι σε προβληματίζει; :p

Αν θέλεις δοκίμασε και το eWallet της Illium Software (κι αυτό επι πληρωμή)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα μουσικής που να υποστηρίζει AVRCP ώστε να μπορώ να χειρίζομαι τη μουσική από bt ακουστικό?

Μόνο ο media player το υποστηρίζει από μόνος του. Κάποιο άλλο πρόγραμμα???

ότι και να έχω δοκιμάσει δεν μου δουλεύει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είχες πρόβλημα, τι σε προβληματίζει; :p

Αν θέλεις δοκίμασε και το eWallet της Illium Software (κι αυτό επι πληρωμή)

 

Με προβληματίζει το γεγονός ότι πριν δεν χρησιμοποιούσα ίντερνετ από το κινητό οπότε δεν υπήρχε πρόβλημα για την ασφάλεια των κωδικών μου. Τώρα όμως αυτό άλλαξε...

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

All Opera Mobile versions: Official thread - xda-developers

 

 

οτι και αν χρειαστειτε για τον οπερα!:)

ενα must read θεμα για οσους ασχολουνται με τον οπερα :)

 

διαθεσιμες εκδοσεις

tweaks and tips

λυσεις σε οποια τυχον προβληματα εχετε

και φυσικα αναλογα threads σχεδον σε καθε εκδοση που εχει διατεθει,οπου αναφερονται προβληματα και λυσεις!

 

προσοχη τι κατεβαζετε!!πρεπει να ειστε σιγουροι τι αναλυσης ειναι η οθονης σας ωστε να παρετε την σωστη εκδοση της εφαρμογης που σας ενδιαφερει να δοκιμασετε,για να αποφυγετε οποια ταλαιπωρια και χασιμο δεδομενων!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικά είναι ένας όμορφος κι ευκολόχρηστος RSS reader.

Εκεί που διαφέρει όμως είναι ότι αν φτιάξεις-βρεις τα κατάλληλα templates μπορείς να κατεβάζεις ολόκληρα τα άρθρα κι όχι μόνο τους τίτλους ή την πρώτη παράγραφο του άρθρου που δίνουν συνήθως στα rss.

Τα κατεβάζεις το πρωί και μετά τα διαβάζεις offline, σαν να έχεις τις προσωπικές σου εφημερίδες στο μετρό, στην ουρά της τράπεζας κι όπου αλλού :D

1) εχω κανει εξαγωγη τα θεματα που παρακολουθω στον rss reader Που εχει το diamond Μου. θα μπορεσω να κανω εισαγωγη στο spb news για να μην τα περναω παλι ολα απο την αρχη ?

2) δουλευει καποιος το spb news που να εχει φτιαξει/ βρει templates για διαφορα site ? επειδη διαβαζω πολλες φορες τη μερα το myphone.gr με ενδιαφερει αμεσα να βρω templates για να μου κατεβαινει ολη η παραγραφος και να το διαβαζω μετα οταν δεν θα εχω wifi μιας και δεν χρησιμοποιω καθολου 3g/gprs αλλα μονο απο wifi.

 

αν καποιος εχει templates απο Site ελληνικα και ξενα για αθλητικα, τεχνολογια, κινητα, υπολογιστες και αυτοκινητα ας μου στειλει ενα pm.

ευχαριστω πολυ.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξέρει κανείς κανένα προγραμματάκι για παρακολούθηση τιμών στο ελληνικό χρηματιστήριο, έστω με καθυστέρηση, που να δένει με τα windows mobile;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!! μολις πειρα το hd2 και δεν βρεισκο ουτε μια σελιδα για να κατεβασω κανα προγραματακι και κανα game οσα ειξερα εχουν κλισει τι κανουμε ?

ευχαριστω και δειξτε λιγο κατανοηση με τα ορθογραφικα !!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα έχετε για να κρατάτε τους κωδικούς (κάρτες ανάληψης, πιστωτικές κτλ); Ψάχνω κάποιο δωρεάν και διαπιστωμένα ασφαλές. Πριν χρησιμοποιούσα το CryptoCard με το οποίο δεν είχα προβλήματα αλλά δεν έχω δει κανένα να το αναφέρει.

What about crypto wallet?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα.. Μόλις αγορασα το Lg gm750 (windows) μήπως ξέρετε κάποιο πρόγραμμα για να βελτιώνω τα χρώματα στις φωτογραφίες που τραβάει ώστε να γίνονται πιο ζωντανές..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γειά σας κι από μένα.. Μόλις αγορασα το Lg gm750 (windows) μήπως ξέρετε κάποιο πρόγραμμα για να βελτιώνω τα χρώματα στις φωτογραφίες που τραβάει ώστε να γίνονται πιο ζωντανές..

 

Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά σε αυτό μιας και είναι χαρακτηριστικό του φακού κάτι που δεν είναι τόσο παραμετροποιήσιμο softwarικά σε αυτή την περίπτωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

What about crypto wallet?

Καλό φαίνεται. Έβαλα όμως πριν από λίγες εβδομάδες το KeePassPPC με το οποίο είμαι ευχαριστημένος.

 

 

Υπάρχει και το Spb Wallet.

Κατανοώ ότι το Spb wallet είναι μάλλον το καλύτερο πρόγραμμα του είδους αλλά πραγματικά, δε βλέπω την ανάγκη να πληρώσει κάποιος 30€ για ένα πρόγραμμα που το χρησιμοποιεί μια δυο φορές τον μήνα (όπως εγώ), όταν υπάρχουν καλές δωρεάν εφαρμογές. Επίσης θα πρότεινα αν κάποιος ζητάει βοήθεια για κάποια εφαρμογή, να του προτείνουμε πρώτα κάποια δωρεάν.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης θα πρότεινα αν κάποιος ζητάει βοήθεια για κάποια εφαρμογή, να του προτείνουμε πρώτα κάποια δωρεάν.

 

Προτείνουμε βάση του τι είναι καλύτερου και όχι οικονομικότερου. Δες τα pm σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

OpnMarket

 

http://www.freewarepocketpc.net/opnmarket/images/browse-opnmarket.png

 

Instant free downloads for your Windows Mobile phone,

enjoy installing applications directly on your device !

Features

 

* - Showcase brings you the latest and most popular free apps

* - Categories, browse thousands of organized apps

* - Search for freeware

* - My Apps lets you get updates for your previously installed apps

 

OpnMarket is compatible with most of the Windows Mobile Professional devices with touch-screens, once installed it lets you browse, download and install FREE applications directly on your device. OpnMarket will use you mobile network connection or a WiFi connection to download softwares to your phone. It's simple, instant and FREE !

DOWNLOAD

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει προγραμματάκι για ηχογραφήσεις σε Wm 6.5 υπάρχει το Riay aydio recorder που είναι freeware, αποθηκεύει τα αρχεία σε wav μορφή.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για όποιον θέλει προγραμματάκι για ηχογραφήσεις σε Wm 6.5 υπάρχει το Riay aydio recorder που είναι freeware, αποθηκεύει τα αρχεία σε wav μορφή.

 

Υπάρχουν επίσης το Vito Audio Notes Touch και το Resco Audio Recorder τα οποία δεν είναι freeware. Το πρώτο πάντως το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει προγραμματάκι για ηχογραφήσεις σε Wm 6.5 υπάρχει το Riay aydio recorder που είναι freeware, αποθηκεύει τα αρχεία σε wav μορφή.

Υπάρχουν επίσης το Vito Audio Notes Touch και το Resco Audio Recorder τα οποία δεν είναι freeware. Το πρώτο πάντως το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Κανένα δωρεάν (δοκιμασμένο) που να γράφει σε mp3; Τα wav πιάνουν χώρο.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Κανένα δωρεάν (δοκιμασμένο) που να γράφει σε mp3; Τα wav πιάνουν χώρο.

 

δοκιμασε το audio edit deluxe ;) κανει τα παντα ολα !:happy:

 

αν και sharewhare δουλευει αψογα χωρις να χρειαστει να κανεις register(να το αγορασεις )

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...