Jump to content

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ό,τι μας άρεσε και θέλουμε να το προτείνουμε


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει εναλλακτικό σε αυτό γιατί δε μου δουλεύει στο xperia?

 

Υπάρχει, αλλά δεν μπορείς να διαλέξεις ποιά αρχεία θα στέλνει που, τα βάζει όλα μαζί στον φάκελο που θέλεις. Λογικά δουλεύει στο xperia, give it a try! :)

Obex InboxEx :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ObexInboxEx δεν βάζει το κάθε τι στον ανάλογο φάκελλο, αλλά όλα τα εισερχόμενα μέσω BT κατ'ευθείαν όπου του πεις στην κάρτα. Δεν ξέρω αν σου κάνει ακριβώς, είναι το κοντινότερο που μπορώ να σκεφτώ.

 

Υπάρχει, αλλά δεν μπορείς να διαλέξεις ποιά αρχεία θα στέλνει που, τα βάζει όλα μαζί στον φάκελο που θέλεις. Λογικά δουλεύει στο xperia, give it a try! :)

Obex InboxEx :cool:

 

Παιδιά, thanks!!!

Ακριβώς αυτό το πρόγραμμα ήθελα, αλλά δεν ήξερα πως λεγόταν!!!:happy:

 

 

Επίσης βρήκα και το PersianBlue 2.1 το οποίο ανάλογα με την κατάληξη του κάθε αρχείου, το βάζει σε φάκελο που έχεις διαλέξει!!!

Δε μου δούλεψε με την πρώτη, αλλά όταν εγκατέστησα το Obex InboxEx πήρε μπρος!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω για ενα προγραμματακι που να μου λεει γιορτες και γενεθλια απο τις επαφες μου.

 

Εδω και καιρο χρησιμοποιουσα το calendar που εχει μεσα η ROM, αλλα εκτος απο κατι περιεργα που μου εκανε συχνα λογω του συγχρονισμου που χρειαζεται με το Outlook, τελευταια για απροσδιοριστο λογο σταματησε εντελως τις ειδοποιησεις με αποτελεσμα να εκτεθω ανεπανορθωτα. :p

 

Αν και δε νομιζω να παιζει ρολο, εχω ενα HTC P3300 με περασμενη την Black & Blue 4.3.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω για ενα προγραμματακι που να μου λεει γιορτες και γενεθλια απο τις επαφες μου.

 

Εδω και καιρο χρησιμοποιουσα το calendar που εχει μεσα η ROM, αλλα εκτος απο κατι περιεργα που μου εκανε συχνα λογω του συγχρονισμου που χρειαζεται με το Outlook, τελευταια για απροσδιοριστο λογο σταματησε εντελως τις ειδοποιησεις με αποτελεσμα να εκτεθω ανεπανορθωτα. :p

 

Αν και δε νομιζω να παιζει ρολο, εχω ενα HTC P3300 με περασμενη την Black & Blue 4.3.

 

 

Τελικα βρηκα το Birthdays-1.2.10 που ειναι free και κανει ακριβως αυτο που ηθελα. ;)

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να κρατήσω backup της επαφές μου στο pc (και να μπορώ φυσικά μετά να τις κάνω import ξανά στο τηλέφωνο!) ΧΩΡΙΣ τη χρήση του outlook ?

 

να είμαστε όμως απολύτως βέβαιοι ότι δε θα χαθεί κανένας αριθμός ή οτιδήποτε άλλο υπάρχει στις επαφές (email φωτογραφίες σημειώσεις κλπ)

 

η συσκευή μου έχει win mobile 6.1

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να κρατήσω backup της επαφές μου στο pc (και να μπορώ φυσικά μετά να τις κάνω import ξανά στο τηλέφωνο!) ΧΩΡΙΣ τη χρήση του outlook ?

 

να είμαστε όμως απολύτως βέβαιοι ότι δε θα χαθεί κανένας αριθμός ή οτιδήποτε άλλο υπάρχει στις επαφές (email φωτογραφίες σημειώσεις κλπ)

 

η συσκευή μου έχει win mobile 6.1

SPB Backup, Sprite Backup ή το πιο απλό, ευθύ και αξιόπιστο (για τη συγκεκριμένη δουλειά) PIM Backup.

Link to comment
Share on other sites

SPB Backup, Sprite Backup ή το πιο απλό, ευθύ και αξιόπιστο (για τη συγκεκριμένη δουλειά) PIM Backup.

ευχαριστώ! επειδή είμαι fan των freeware λύσεων (και επειδή τα βαριέμαι τα μαγαζιά και τα περίπτερα) θα πάω κατευθείαν στο 3ο.

ελπίζω μετά την αναβάθμιση της ROM να μην βαράω το κεφάλι μου για χαμένες επαφές! :)

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ! επειδή είμαι fan των freeware λύσεων (και επειδή τα βαριέμαι τα μαγαζιά και τα περίπτερα) θα πάω κατευθείαν στο 3ο.

ελπίζω μετά την αναβάθμιση της ROM να μην βαράω το κεφάλι μου για χαμένες επαφές! :)

Και πολύ καλά θα κάνεις :)

 

Κι εγώ αυτό θα σου πρότεινα, απλά ξέχασα να το αναφέρω ! :oops:

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλώς καλό, must have εφαρμογή και πάντα αν όχι η πρώτη απο τις πρώτες εφαρμογές που βάζω κάθε φορά που αλλάζω ρομ!!!

Και ποτε δεν με έχει "πουλήσει"...

 

nixx είσαι ασυγχώρητος...... άκουσε εκεί "απλά ξέχασα να το αναφέρω !":mad: :p

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μία ερώτηση θέλω να κάνω για το spb mobile shell 3. Πώς μπορώ να το ρυθμίσω μετά από wake up του κινητού να μην εμφανίζεται το mobile shell,αλλάνα εμφανίζεται η οθόνη που είχα όταν έσβησα την οθόνη; Eίμαι σε διακοπές και γράψω απότο κινητό, οπότε δεν μπορώνα διαβάσω αν έχει ειπωθεί ξανά.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση θέλω να κάνω για το spb mobile shell 3. Πώς μπορώ να το ρυθμίσω μετά από wake up του κινητού να μην εμφανίζεται το mobile shell,αλλάνα εμφανίζεται η οθόνη που είχα όταν έσβησα την οθόνη; Eίμαι σε διακοπές και γράψω απότο κινητό, οπότε δεν μπορώνα διαβάσω αν έχει ειπωθεί ξανά.

 

φιλε μου σε αυτην την εκδοση δεν υπαρχει τετοια επιλογη οπως στην παλιοτερη...

 

τουλαχιστον στις σπ3$μενες εκδοσεις που δουλευουμε...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
φιλε μου σε αυτην την εκδοση δεν υπαρχει τετοια επιλογη οπως στην παλιοτερη...

 

τουλαχιστον στις σπ3$μενες εκδοσεις που δουλευουμε...

Τελικά, το μόνο που βρήκα, είναι να επιλέξεις το κάτω δεξί κουμπί στο mobile shell που βγάζει διάφορες επιλογές για αλλαγή φόντου, προσθήκη widget κλπ, έχει και επιλογή για προβολή "σήμερα". Μόνο έτσι μετά από wakeup δεν εμφανίζεται το mobile shell.

Έψαχνα τη συγκεκριμένη ρύθμιση, γιατί έχοντας για ξυπνητήρι το G-Alarm, όταν χτυπούσε το πρωί και ήθελα να το πατήσω ώστε να χτυπήσει σε λίγο ώρα, εμφανιζόταν το mobile shell και έπρεπε να επιλέξω μετά το ξυπνητήρι για να σταματήσει να χτυπάει. ...Ε, δεν υπάρχει πιθανότητα να κοιμηθείς ξανά! :p

Μιας και αναφέρομαι στο spb mobile shell, να αναφέρω και κάτι άλλο. Χρησιμοποιώ τα skins από εδώ. Στο xda-developers υπάρχουν κάποια cabάκια που προσθέτουν windgets για την αρχική οθόνη του mobile shell. Αυτά, βέβαια, αν δεν εγκαταστήσεις στα skins από τη σελίδα που ανέφερα, γιατί μόλις τα εγκαταστήσεις, ό,τι widget έχεις προσθέσει από αυτά τα cabάκια, απλά εξαφανίζονται και μπορείς πλέον να προσθέσεις widget μόνο από αυτά που έχει το mobile shell.

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια λύση σε αυτό;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος-πρόγραμμα με το οποίο να μπορούμε να διαγράψουμε όλες τις επαφές μαζί. (και όχι μια μια).

Το ίδιο και για το ημερολόγιο??

Τι κακό είναι αυτό να μην υπάρχει μια τέτοια επιλογή.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, το μόνο που βρήκα, είναι να επιλέξεις το κάτω δεξί κουμπί στο mobile shell που βγάζει διάφορες επιλογές για αλλαγή φόντου, προσθήκη widget κλπ, έχει και επιλογή για προβολή "σήμερα". Μόνο έτσι μετά από wakeup δεν εμφανίζεται το mobile shell.

 

Υπάρχει και πιο έυκολος τρόπος για να έχεις πρόσβαση στην Today. Πήγαινε στην προσθήκη widget και κάτω από τις "Συντομεύσεις" θα δεις το widget "Προβολή Σήμερα" και μπορείς να το βάλεις οπουδήποτε σε βολεύει στην "Καθημερινή Αρχική".

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και πιο έυκολος τρόπος για να έχεις πρόσβαση στην Today. Πήγαινε στην προσθήκη widget και κάτω από τις "Συντομεύσεις" θα δεις το widget "Προβολή Σήμερα" και μπορείς να το βάλεις οπουδήποτε σε βολεύει στην "Καθημερινή Αρχική".

Ναι, το ξέρω και αυτό. Πριν το χρησιμοποιούσα όπως λες, αλλά το τελευταίο διάστημα πατάω το κουμπί κάτω δεξιά.

Τέλος πάντων, αν είχε επιλογή για το wake up, δε θα τα ψάχναμε αυτά και θα το χρησιμοποιούσαμε όταν πραγματικά θα θέλαμε να εμφανιστεί το Today.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει μηπως κανενας καποιο προγραμμα, το οποιο να κανει το εξης.

Οταν καλεσω απο το ευρετηριο ενα αποθηκευμενο νουμερο εξωτερικου, π.χ. 0049χχχχχχχχ, να βαζει αυτοματα μπροστα εναν αλλο αριθμο, μεσω του οποιου θα γινετε η κληση; Να γλυτωσω κανενα ευρωπουλο! Κατι σαν call by call.

Ευχαριστω!

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Τελικα βρηκα ενα προγραμμα απου κανει ακριβως αυτο που θελω! Και καταφερα να το πειραξω για να καλει την εταιρια που θελω εγω και οχι την mo-call, για να εχω ακομη πιο φθηνες χρεωσεις. Το προγραμμα ειναι το παρακατω, με το οποιο ομως βασικα μπορεις να κανεις κλησεις μονο εαν ανοιξεις λογαριασμο στην mo-call. Γιατι αλλιως δεν εχει μοναδες.

 

http://www.mo-call.com/gr/

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Υπάρχει καμια εφαρμογή που κατεβάζει video απο το youtube στο κινητό, όπως είναι το mxtube στο iphone?

 

υπηρχε μια εφαρμογη που χρησιμοποιουσα στο καιζερ μου,

youtube downloader λεγεται.

 

δεν δουλευει ομως σε wm6.1 και πανω...ειναι μονο για wm 6 συσκευες και αν θυμαμαι καλα οχι για ολες...

ειναι καπου στους xda,αν δεν βαριεσαι κανε ενα search επειδη δεν ειμαι σπιτι :)

τωρα...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος-πρόγραμμα με το οποίο να μπορούμε να διαγράψουμε όλες τις επαφές μαζί. (και όχι μια μια).

Το ίδιο και για το ημερολόγιο??

Τι κακό είναι αυτό να μην υπάρχει μια τέτοια επιλογή.....

 

 

Εγκατέστησε το PIM Backup v2.8, είναι δωρεάν και έχει τέτοιες επιλογές για τις επαφές και το ημερολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το PIM Backup v2.8, είναι δωρεάν και έχει τέτοιες επιλογές για τις επαφές και το ημερολόγιο.

 

Εχεις απολυτο δικιο.

Το προγραμμα το εχω και το χρησιμοποιω πολλους μηνες, αλλα δεν ειχα προσεξει αυτη την επιλογη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια εφαρμογή που κατεβάζει video απο το youtube στο κινητό, όπως είναι το mxtube στο iphone?

 

youtubeplay

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-youtubeplay.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...