Jump to content

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ό,τι μας άρεσε και θέλουμε να το προτείνουμε


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!:) Μήπως ξέρεται κανένα πρόγραμμα το οποίο να παίζει ταινίες αλλα να έχει και την επιλογή να φορτώνει υπότιτλους:worry: ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως εννοείς ότι βλέπεις ταυτόχρονα και τους αριθμούς που πληκτρολογείς και τις αντίστοιχες επαφές (αν υπάρχουν επαφές που να αντιστοιχούν στον αριθμό) και επιλέγεις αν θα καλέσεις την επαφή ή τον αριθμό;;; :worry:

 

Ναι αυτό εννοώ! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ! :confused:

 

ΟΚ Thanx :)

 

Πάντως αν καταλαβαίνω σωστά μάλλον εννοείς ότι θα σε βόλευε περισσότερο όχι ενα qwerty πληκτρολόγιο αλλά ένα keypad όπως τα απλά κινητά (Νόκια, SE κλπ...)

Εμένα αυτό με ανησυχούσε από την αρχή και τελικά κατέληξα στο Asus P525 που έχει hardware keypad... (και το οποίο ακόμα περιμένω να παραλάβω από εξωτερικό και έχω αρχίσει να ανησυχώ). Φυσικά η λειτουργία ενός αλφαριθμητικού keypad στα WM5 δεν ειναι ακριβώς ίδια με αυτή των απλών mobiles αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν καταλαβαίνω σωστά μάλλον εννοείς ότι θα σε βόλευε περισσότερο όχι ενα qwerty πληκτρολόγιο αλλά ένα keypad όπως τα απλά κινητά (Νόκια, SE κλπ...)

Ναι κατι τέτοιο ψάχνω για την εύκολη χρήση κυρίως εκτός σπιτιού.

 

Γιατι... έχετε ποτέ δοκιμάσει να γράψετε μήνυμα σε αμάξι (καλά αμα οδηγείτε δεν το συζητάμε καθόλου!) ή έστω αμα περπατάτε?

Αλλού στοχεύετε άλλα γράμματα πατα το πενάκι...!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσεις να γράψεις μήνυμα με το phonepad?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσεις να γράψεις μήνυμα με το phonepad?

 

Όχι δεν το ξέρω το προγ είναι καλό? έψαξα λίγο στο νετ και το είδα αλλά δε βρήκα να το κατεβάσω απο κάπου. Μήπως έχεις να μου δώσεις κάποιο λινκ ή και το ίδιο το προγ? Αυτό υποστηρίζει και ελληνικά έτσι? για 160 χαρακτήρες?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το phonepad ελεύθερο σαν εφαρμογή στο νετ, το έχω αλλά δεν έχει ελληνική υποστήριξη έτσι.

 

Το μόνο που έχει ελληνική υποστήριξη είναι το built in των συσκευών της ACE Hellas. Εκτός και αν κάποιος που έχει κάποιο από τα 9100, S200 κλπ ελληνικά μας δώσει το ελληνικό Τ9 λεξικό. Νομίζω με αυτό θα γράφουμε ελληνικά. Αλλιώς γράφει μόνο αγγλικά, άρα είναι πρακτικά άχρηστο.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το phonepad ελεύθερο σαν εφαρμογή στο νετ, το έχω αλλά δεν έχει ελληνική υποστήριξη έτσι.

 

Το μόνο που έχει ελληνική υποστήριξη είναι το built in των συσκευών της ACE Hellas. Εκτός και αν κάποιος που έχει κάποιο από τα 9100, S200 κλπ ελληνικά μας δώσει το ελληνικό Τ9 λεξικό. Νομίζω με αυτό θα γράφουμε ελληνικά. Αλλιώς γράφει μόνο αγγλικά, άρα είναι πρακτικά άχρηστο.

αν αναφέρεσαι μόνο στο αρχείο "T9GreekLdb.dll" μπορώ να σας ο ανεβάσω κάπου. φτάνει όμως αυτό για να γράφει το phonepad ελληνικά?

το ήθελα και γω το ελληνικό phonepad σε περίπτωση που θα άλλαζα ppc, δεν είναι όμως στην extanded rom και δεν μπορώ να το πάρω. προφανώς υπάρχει τρόπος να το πάρουμε ολόκληρο αλλά οι γνώσεις μου σταματούν εκεί. αν θυμάμαι καλά στα 2003 και συγκεκριμένα στο s100 το phonepad ήταν στην extended, άρα κάποιος με s100 μπορεί να βοηθήσει καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθώ να βρω μια εφαρμογή που να κλειδώνει το keypad / τα πλήκτρα + την οθόνη του κινητού μετά από χρόνο που θα μπορώ να ορίσω εγώ.

 

Στο Mio350 έχει μια επιλογή Autolock στο SysInfo αλλά στο PPC Mobile μου δεν βρίσκω κάτι τέτοιο...

 

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

αν αναφέρεσαι μόνο στο αρχείο "T9GreekLdb.dll" μπορώ να σας ο ανεβάσω κάπου. φτάνει όμως αυτό για να γράφει το phonepad ελληνικά?

το ήθελα και γω το ελληνικό phonepad σε περίπτωση που θα άλλαζα ppc, δεν είναι όμως στην extanded rom και δεν μπορώ να το πάρω. προφανώς υπάρχει τρόπος να το πάρουμε ολόκληρο αλλά οι γνώσεις μου σταματούν εκεί. αν θυμάμαι καλά στα 2003 και συγκεκριμένα στο s100 το phonepad ήταν στην extended, άρα κάποιος με s100 μπορεί να βοηθήσει καλύτερα....

 

Στείλτο μου στο mythozz@yahoo.com αν θες να δοκιμάσω. Αν το σκέφτομαι καλά, δε θα έχει ελληνικά στο πληκτρολόγιο, έτσι θα πρέπει να θυμόμαστε που βρίσκονται οι ελληνικοί χαρακτήρες, αλλά ίσως δουλέψει αν στις επιλογές βάλουμε το ελληνικό Τ9. Δε ξέρω, μπορώ να δοκιμάσω αν το έχεις πάντως.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το βρήκα το phonepad (δεν ξέρω, κάνει να πω το site?) και έχει και το ελληνικό T9 αλλα ρε γμτ το mapping είναι 2αβ,3δεφ,4γηι,... πολυ κακό και δεν ξέρω και αν αλλάζει.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το βρήκα το phonepad (δεν ξέρω, κάνει να πω το site?) και έχει και το ελληνικό T9 αλλα ρε γμτ το mapping είναι 2αβ,3δεφ,4γηι,... πολυ κακό και δεν ξέρω και αν αλλάζει.

Δώσε να δουμε για τι λες.

Link to comment
Share on other sites

Kάποιος με s100 μπορεί να βοηθήσει καλύτερα....

 

Το αρχείο εγκατάστασης για το PhonePad μπορείτε να το βρείτε σε αυτό το thread:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=159869

 

Αν κάποιος έχει αυτό το dll μπορεί να το ανεβάσει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το forum που βρήκα έχουν και για το phonepad και για το smartdial.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=266757&page=2&highlight=greek+phone+pad

 

απλά όπως είπα και πριν το mapping των πλήκτων εμένα δε με βολεύει άμα βρείτε τίποτα παραπάνω πείτε

Link to comment
Share on other sites

φίλε deyan έτσι είναι το mapping από την ace hellas. σε όλους φαινόταν περίεργο στην αρχή, αλλά συνηθίζεται...

έστειλα το dll στο mythozz και περιμένουμε νέα. ανεβάζω και εδώ το link, αν δεν επιτρέπεται μπορείτε να το σβήσετε...

t9greekldb.dll

Link to comment
Share on other sites

φίλε deyan έτσι είναι το mapping από την ace hellas. σε όλους φαινόταν περίεργο στην αρχή, αλλά συνηθίζεται...

έστειλα το dll στο mythozz και περιμένουμε νέα. ανεβάζω και εδώ το link, αν δεν επιτρέπεται μπορείτε να το σβήσετε...

t9greekldb.dll

 

1)Paizei se ola ta tilefona me Wm5

2)paizei me oles tis efarmoges?

Doste odigies leitourgias parakalo.

 

Mporeis na mou peis file mou pos tha xrisimopoiiso afto to arxeio gia na exo tis leitourgies tou sto ppc mou?

Efxaristo

Link to comment
Share on other sites

1)Paizei se ola ta tilefona me Wm5

2)paizei me oles tis efarmoges?

Doste odigies leitourgias parakalo.

 

Mporeis na mou peis file mou pos tha xrisimopoiiso afto to arxeio gia na exo tis leitourgies tou sto ppc mou?

Efxaristo

κατέβασε καλύτερα ολόκληρο το ελληνικό phonepad από το link που δίνει ο deyan και συγκεκριμένα απο εδώ. (κάνε εγγραφή στο site αν δεν έχεις κάνει ήδη). αυτό που δίνω εγώ είναι μόνο το ελληνικό λεξικό.

λογικά παίζει σε όλα τα ppc, και με όλες τις εφαρμογές αφου στην ουσία είναι ένα πληκτρολόγιο με άλλη διατάταξη. καλό είναι να πάρεις ένα backup πρώτα και μετά να το εγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε καλύτερα ολόκληρο το ελληνικό phonepad από το link που δίνει ο deyan και συγκεκριμένα απο εδώ. (κάνε εγγραφή στο site αν δεν έχεις κάνει ήδη). αυτό που δίνω εγώ είναι μόνο το ελληνικό λεξικό.

λογικά παίζει σε όλα τα ppc, και με όλες τις εφαρμογές αφου στην ουσία είναι ένα πληκτρολόγιο με άλλη διατάταξη. καλό είναι να πάρεις ένα backup πρώτα και μετά να το εγκαταστήσεις.

re psybiil poli kalo kai poli voliko alla grafei mono me 70 xaraktires?den ginete na grapsei me 160?

http://i248.photobucket.com/albums/gg174/nithin91/The_Joker_Signature.jpg

 

If you’re good at something, never do it for free...

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες μη ρωτάτε εμένα. :)

εγώ το έχω έτοιμο από την ace hellas και γράφει και 160 χαρακτήρες λόγω της ειδικής εφαρμογής που έχει η ace για αυτοματή μετατροπή των χαρακτήτων σε κεφαλαία. όπως είπα και παραπάνω το ψάχνω μονο και μόνο επείδη δεν παρέχεται πλεόν επίσημα απο την htc στις καινουριες συσκευές και σε περίπτωση που αλλάξω ppc θέλω να υπάρχει ως δεύτερη επιλογή μετα το Hardware keyboard φυσικά....

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες μη ρωτάτε εμένα. :)

εγώ το έχω έτοιμο από την ace hellas και γράφει και 160 χαρακτήρες λόγω της ειδικής εφαρμογής που έχει η ace για αυτοματή μετατροπή των χαρακτήτων σε κεφαλαία. όπως είπα και παραπάνω το ψάχνω μονο και μόνο επείδη δεν παρέχεται πλεόν επίσημα απο την htc στις καινουριες συσκευές και σε περίπτωση που αλλάξω ppc θέλω να υπάρχει ως δεύτερη επιλογή μετα το Hardware keyboard φυσικά....

diladi fagame akyro:( :( :( :( :( :( :(

http://i248.photobucket.com/albums/gg174/nithin91/The_Joker_Signature.jpg

 

If you’re good at something, never do it for free...

Link to comment
Share on other sites

diladi fagame akyro:( :( :( :( :( :( :(

 

δεν νομιζω:)

 

κοιτα εκει http://www.qtek.gr/forum/showthread.php?t=2662

 

 

και δοκιμασε το...ποτε δεν ξερεις :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το forum αυτο πρεπει να ειναι μονο για κατοχους qtek γιατι στη εγγραφη σου ζηταει και IMEI οποτε οι υπολοιποι δεν ξερουμε τι λει

 

 

sorry το ξεχασα τελειως.

 

πμ me;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...