Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα μου ηρθε αυτη τη φορα!!

Μαλλον εφταιγε οτι ηταν κλειστα τα καναλια μεταδοσης.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε S10e τπτ... Μια φορα μονο στις 17 Μαρτιου...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από τη γυναίκα μου προχθές για να κάνω κάτι δουλειές αφού είχα ξεχάσει το δικό μου στο μαγαζί. GPS καμία ώρα μέσα στην πόλη για παραδόσεις , τηλέφωνα κάνα μισάωρο , έστειλα έλαβα και κάποια mail , επεξεργάστηκα και κάποια pdf , έβγαλα και φώτο δοκιμαστικά. Συμπέρασμα? Το κινητό ακόμα και σήμερα στέκεται αξιοπρεπέστατα και με βόλεψε πολύ το λίγο μικρότερο μέγεθος αλλά με 16:9 λόγο οθόνης.Απο τις καλύτερες συσκευές που έχουν βγει ποτέ και για μένα μαζί με το G2 οι συσκευές που ευχαριστήθηκα όσο καμία άλλη.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως το καλύτερο galaxy τόσο ως συσκευή αλλά και σε σχέση με τους ανταγωνιστές του

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από τη γυναίκα μου προχθές για να κάνω κάτι δουλειές αφού είχα ξεχάσει το δικό μου στο μαγαζί. GPS καμία ώρα μέσα στην πόλη για παραδόσεις , τηλέφωνα κάνα μισάωρο , έστειλα έλαβα και κάποια mail , επεξεργάστηκα και κάποια pdf , έβγαλα και φώτο δοκιμαστικά. Συμπέρασμα? Το κινητό ακόμα και σήμερα στέκεται αξιοπρεπέστατα και με βόλεψε πολύ το λίγο μικρότερο μέγεθος αλλά με 16:9 λόγο οθόνης.Απο τις καλύτερες συσκευές που έχουν βγει ποτέ και για μένα μαζί με το G2 οι συσκευές που ευχαριστήθηκα όσο καμία άλλη.
Ετσι ακριβώς κι εγώ!

3 φορές είχα αγοράσει το G2 κι άλλες 3 το S7 edge.Τα 2 αγαπημένα μου κινητά!

Και τώρα μετά από καιρό κι αφού πέρασα από S8,S8+,Xiaomi mi8 και Samsung Note 9,βρήκα Νέο αγαπημένο κινητό που μάλλον θα μείνω αρκετό καιρό.Το Samsung Note 10(Όχι το plus).

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να το πάρω το Ν10 τον Σεπτέμβριο, όχι το plus όπως κι εσύ ;)

Κατά τα άλλα παραμένω με 7edge κι εγώ σε black onyx και με s8 plus artic silver με android 9.0 αγαπημένες συσκευές όπως και το g2 το οποίο κράτησα για 14 μήνες περίπου...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@dgeorge4 +1.000 ✌

zlatcokimi...σπουδαία νέα άρα λογικά θα υποστηρίξει κάπως έτσι με τρίμηνα patches η σαμμυ το s8 plus απ του χρόνου όπως κάνει τώρα με το 7edge :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε security update Μάρτιος 2020!!..4 Χρόνια από την παρουσίαση του τηλέφωνου

 

Την πέρασα κι εγώ πριν από λίγο για cosmote rom στα 43 κάτι ΜΒ .

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τρομερό το κινητό. Υπέροχο. Ένα από τα καλύτερα που έχουν περάσει απο τα χέρια μου, που όμως πλέον δείχνει δυστυχώς τα χρόνια του.

Βέβαια ειναι τοσο καλό που ο αντικαταστάτης είναι δύσκολο να βρεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό το κινητό. Υπέροχο. Ένα από τα καλύτερα που έχουν περάσει απο τα χέρια μου, που όμως πλέον δείχνει δυστυχώς τα χρόνια του.

Βέβαια ειναι τοσο καλό που ο αντικαταστάτης είναι δύσκολο να βρεθεί.

 

 

Ήμουν s7 edge μετά s8 plus s9 plus κ ένα χρόνο τώρα s10 plus

Νομίζω είναι τόσο δυνατό όσο ήταν το edge, το s20 ultra για τους περισσότερους είναι απλησίαστο μέχρι στιγμής..

Πάντως το συναίσθημα ότι κρατω κάτι καλό ήταν ίδιο με s7 edge κ s10 plus.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα... Οι ναυαρχίδες πλέον είναι απλησίαστες. Θυμάμαι το είχα πάρει 650e και ναι, έχει κρατήσει 3 χρόνια, πράγμα απίστευτο για μένα, καθώς άλλαζα 2 συσκευές το χρόνο.

Ποτέ ξανά κινητό δεν νομίζω να κρατήσει τόσο.

 

Καλοβλέπω το P30 στα 350e και το Huawei Nova 5T στα 250e (που το θεωρώ ληστεία για τα χαρακτηριστικά του).

 

Επειδή έχω ρίξει τρελό "διάβασμα" όλους αυτούς τους μήνες, δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο μέχρι τα 600e.

 

Ίσως το P30 Pro που θεωρώ είναι καλά τα 500e για ένα κινητό-ναυαρχίδα του 19. Πανέμορφο αλλά το έχει αυτό που με κούρασε στο S7. Η Edge οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο κυρτη η οθόνη στα άκρα όπως του 7edge. Απ την άλλη δεν έχει και νόημα η edge στο Χαβάη μιας και είναι καθαρά εμφανισιακη η παρουσία της κι όχι λειτουργική όπως στα σαμμυ ( με τις δυνατότητες λειτουργίας edge οθόνης). Το mate 20 pro το κράτησα ενάμιση μήνα περίπου. Είχε υπέρ οξύτατη οθόνη ( σε άλλους αρέσει και σε άλλους όχι) μετριοτατο βίντεο, Δύστροπη κάμερα, ui θέμα συνήθειας ουσιαστικά, έλλειψη Audio Jack (άλλος ένας παράγοντας που το έδωσα) και χαμηλή ένταση ηχείου. Στα θετικά του η αρκετά καλή κατασκευή του η εξαιρετική του μπαταρία Και η smooth λειτουργία χρήσης του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και φυσικά σε σχέση με το 7edge πολύ πιο γρήγορο και με ομαλότερο browsing,ειδικότερα με τον kiwi browser απολαυστικά γρήγορο!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγω με βλεπω συντομα προς S10 Lite. Ηδη εχει πεσει κοντα στα 500 και συνεχιζει.

Πιστευω πως συντομα θα αξιζει μιας και δε θελω να φυγω απο Samsung!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο κυρτη η οθόνη στα άκρα όπως του 7edge. Απ την άλλη δεν έχει και νόημα η edge στο Χαβάη μιας και είναι καθαρά εμφανισιακη η παρουσία της κι όχι λειτουργική όπως στα σαμμυ ( με τις δυνατότητες λειτουργίας edge οθόνης). Το mate 20 pro το κράτησα ενάμιση μήνα περίπου. Είχε υπέρ οξύτατη οθόνη ( σε άλλους αρέσει και σε άλλους όχι) μετριοτατο βίντεο, Δύστροπη κάμερα, ui θέμα συνήθειας ουσιαστικά, έλλειψη Audio Jack (άλλος ένας παράγοντας που το έδωσα) και χαμηλή ένταση ηχείου. Στα θετικά του η αρκετά καλή κατασκευή του η εξαιρετική του μπαταρία Και η smooth λειτουργία χρήσης του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και φυσικά σε σχέση με το 7edge πολύ πιο γρήγορο και με ομαλότερο browsing,ειδικότερα με τον kiwi browser απολαυστικά γρήγορο!

Μετά από τόσα χρόνια μπορώ να πω πως το edge δεν έχει καμία σχεδόν χρηστικότητα.

Όταν βγήκε κέρδιζε τις εντυπώσεις. Ήταν innovation φάση, αλλά είναι ελάχιστες οι φορές που χρησιμοποίησα τις λειτουργίες του. Μόνο ο "φωτισμός οθόνης edge" αξίζει. Είναι πολύ ωραίο εφέ στις ειδοποιήσεις.

Κατά τα λοιπά, είναι δύσχρηστο.:X

Πανέμορφο, αλλά δύσχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από τον πατέρα μου σαν 2ο τηλέφωνο, φυσικά πήρα προχτές την ενημέρωση. Δεν θα σχολιάσω για το αν αξίζει σαν συσκευή, όσοι το έχετε γνωρίζετε ότι καρααξίζει!

Πάντα στα Samsung έχω αδυναμία,αν και τα τελευταία χρόνια λόγω τιμής έκανα μετάβαση κ σε άλλες εταιρείες. Σίγουρα σε κάποια φάση σκέφτομαι να πάω σε κάποιο από τα καινούργια της εταιρείας, ανάλογα με το budget φυσικά.

Με τρώει το χέρι άπειρα για note και είμαι κ άνθρωπος που δεν μπορεί με τίποτα μικρές οθόνες, θέλω να βλέπω βίντεο κ να το ευχαριστιεμαι!

Όσο για το edge κομμάτι,δεν είμαι καθόλου μα καθόλου fan. Καμία χρησιμότητα ούτε στις ειδοποιήσεις,και το χειρότερο είναι ότι δεν θα βρείς τζαμί που να κάθεται.

Να μην μιλήσω για την υπέρτατη κάμερα!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει!!... απόλαυσε το! Όσον αφορά την σειρά note αν κάνεις χρήση της πένας θα το ευχαριστηθείς από κάθε άποψη είτε αυτό είναι το N8,N9 είτε το τελευταίο το 10αρι. Εγώ για κάνα δίμηνο κράτησα το note8 πριν πάω σε mate 20 pro για το οποίο το μετάνιωσα πάρα πολύ (προσωπική άποψη πάντοτε).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

 

και τεσσερα χρονακια αστο καλα ηταν

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Κριμα, αλλα καποια στιγμη θα γινοταν και αυτο.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την τελευταία ενημέρωση «ασφαλείας» η Samsung θέλει να σου πει «τι άλλο πρέπει να κάνουμε για καταλάβεις ότι η μπαταρία πέφτει αρκετά γρήγορα»
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιά θέλω να κάνω factory reset γιατί σταμάτησε να δουλεύει ο σένσορας που κλείνει την οθόνη όταν μιλάς στο τηλέφωνο. Τα χάνω όλα?δεν έχω ξανακάνει ποτέ. Είναι εύκολο να που πει κάποιος τι πρέπει να κάνω για να μην χάσω ότι έχω στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Με factory reset εννοειται οτι τα χανεις ολα. Κανε back up πριν προχωρησεις... Ευκολο ειναι μια απλη αναζητηση στον google θα βρεις απειρες οδηγιες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...