Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαφορα στην τιμη ειναι κυριως θεμα διαθεσιμοτητας. Τωρα το single δεν υπαρχει σε κανενα μαγαζι ενω το dual σε 65!

Επισης διαθεσιμο το βρισκεις απο 515 ευρω το dual μεχρι εκει ειναι κατοπιν παραγγελιας...

 

Το S10e ειναι πολυ καλο κινητο αλλα για μενα το S7 Edge ειναι αξεπεραστο. Μακαρι να μην το ειχα αλλαξει ποτε... Ανετα θα γυρνουσα και τωρα σε αυτο αν το εβρισκα καινουργιο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.beboo.gr/index.php?route=product/product&path=82_103_110&product_id=30272

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το βρηκα αριστο στα 160 αλλα δεν ειναι ρεαλιστικο να φυγω απο το S10e που θα παρει και 2 εκδοσεις android ακομα να γυρισω στο S7 E οσο και να μου αρεσε. Αλλωστε πιστευω οτι το S10e ειναι οτι καλυτερο εχει βγει μετα το S7 E στην κατηγορια κατω των 6 ιντσων.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αρχισα να σκεφτομαι τη χρηση καποιας custom ROM, εχει δοκιμασει κανεις καποια χωρις προβληματα?

Δεδομενου οτι το συνδεω και με ενα Galaxy Watch θελω να δουλευουν ολες οι σχετικες εφαρμογες :happy: Εννοειται οτι θελω να παιζουν αριστα καμερα, gps κλπ.

Ξερω θα μου πειτε κατσε εκει που εισαι στη stock :lol:

Edited by Mythos

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κόστος αλλαγής μπαταρίας σε Σ7 edge εκτός εγγύησης στην σμαρτεκ; έχει 240 κύκλους βέβαια που δεν μου φαίνονται και πολλοί αλλά λέω να την αλλάξω αν συμφέρει
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κόστος αλλαγής μπαταρίας σε Σ7 edge εκτός εγγύησης στην σμαρτεκ; έχει 240 κύκλους βέβαια που δεν μου φαίνονται και πολλοί αλλά λέω να την αλλάξω αν συμφέρει
Κάπου 50-70 ευρώ λογικά. Αν ήσουν εντός εγγύησης θα σου έλεγα να αλλάξεις αλλά εκτός εγγύησης μπορείς να το καθυστερήσεις άνετα 100 κύκλους το λιγότερο ακόμα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάπου 50-70 ευρώ λογικά. Αν ήσουν εντός εγγύησης θα σου έλεγα να αλλάξεις αλλά εκτός εγγύησης μπορείς να το καθυστερήσεις άνετα 100 κύκλους το λιγότερο ακόμα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

240 κύκλοι; Εγώ την είχα αλλάξει όταν είχε 600 κυκλους και ακόμα μια χαρά κράταγε την άλλαξα μόνο και μόνο επειδή έληγε η εγγυση.
Link to comment
Share on other sites

Με σωστές φορτίσεις αντέχει παραπάνω η μπαταρία...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

50 με 70 ευρώ μου φαίνονται πολλά. Οπότε καλύτερα να το κρατήσω ως έχει. Ευχαριστώ πολύ παιδιά
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ δεν χρειάζεται αλλαγή κατά την γνώμη μου. Ο γιος μου έχει ένα xperia Z πρέπει να έχει κοντά στις 1000 φορτίσεις και δεν μασάει τίποτα, μιλάμε για τελείως λιώσιμο το κινητό, βαριά σχετικά παιχνίδια, YouTube κλπ .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερώτηση να κάνω, στην αλλαγή μπαταρίας κανουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερώτηση να κάνω, στην αλλαγή μπαταρίας κανουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι αυτό δεν το γλιτώνεις.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερώτηση να κάνω, στην αλλαγή μπαταρίας κανουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή τους έχω ρωτήσει κι εγώ, ισχύει το εξής: εντός εγγύησης είναι υποχρεωτική η επαναφορά... Εκτός εγγύησης, μπορείς να τους ζητήσεις να μη σου κάνουν, αλλά δε σου το υπόσχονται, γιατί μπορεί να πάει κάτι στραβά, λένε...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έτσι ενημερωτικά, πήρα τηλ και μου είπαν το κόστος αλλαγής μπαταρίας εκτός εγγύησης είναι 37 ευρω
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά μια μέρα η κάμερα απέκτησε μια μικρή κουκίδα.

Για ρίξτε καμμιά ιδέα πριν πάει service.

 

cd5d811ee158292515413dccbaafc646.jpg38cc51587ae664d3c80856abf58a04ef.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ναι σε s8 plus που έχω και σε note 8 & Samsung s9 plus που επίσης είχα. Με τα εργοστασιακά ακουστικά της AKG φοβερό ήχο. Όλα μέσω του official πάντοτε UI one της σαμμυ κι όχι από κάποιο application μέσω του play store. Μεταξύ των προαναφερθέντων συσκευών ο ήχος ΔΙΧΩΣ τα ακουστικά ξεχωρίζει με την μία υπέρ του s9 plus αδιαμφισβήτητα. Τώρα αν το θες για το s7 edge πολύ καλό application από play store που δίνει ένταση αλλά και ποιότητα καλή ταυτόχρονα, είναι το Equalizer Fx το οποίο δουλεύει επίσης εξαιρετικά και στο s8 plus μου. Προσωπικά δίχως να έχεις ενεργοποιήσει τα κανάλια του Equalizer και μόνο την default λειτουργία συν το loudness σε συνδυασμό με το Dolby Atmos η ακουστική είναι απόλαυση!!

Screenshot-20191206-163400-Equalizer-FX.jpg

 

Screenshot-20191206-163336-Equalizer-FX.jpg

Screenshot-20191206-163349-Equalizer-FX.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακούσει πάρα πολλά καλα πράγματα για το doldy atmos αλλα δεν εχω ασχοληθεί καθόλου και δεν ξερω αν δουλεύει στο s7 edge που εχω.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Τις τελευταίες εβδομάδες αντιμετωπίζω θέμα με το Google Maps στη συσκευή μου.

Η εφαρμογή είναι τραγικά αργή, κυρίως όταν πας να γράψεις την διεύθυνση στο σχετικό πεδίο αναζήτησης, αλλά και γενικότερα.

Επίσης η συγκεκριμένη εφαρμογή λαγκάρει ολόκληρο το κινητό. Όταν έχω ανοικτό το Google Maps, το κινητό γίνεται πολύ αργό.

Παρατήρησα, δε, ότι ακόμα κι αν κλείσω την εφαρμογή, συνεχίζει να κρατάει δεσμευμένη πολλή RAM, οπότε η συσκευή συνεχίζει να λειτουργεί με ρυθμούς χελώνας. Θεωρώ ότι είναι θέμα RAM διότι αν πάω στη "Διαχειριση Συσκευής" και πατήσω στο "καθαρισμα μνήμης" το κινητό γίνεται ξανά γρήγορο.

 

- Δοκίμασα και το Google Maps GO, αλλά πέραν του ότι δεν τρελαίνομαι για τον τρόπο που λειτουργεί, δεν μπορώ να πω ότι είδα μεγάλη διαφορά στη διαχείριση της μνήμης.

- Βλέπω ότι κι άλλοι στο internet έχουν το ίδιο θέμα, και κάποιοι προτείνουν την έκδοση 9.81.0.

 

Εγώ έκανα delete data μέσα από το settings -> Apps -> Google Maps, καθώς και Uninstall Updates και μου επανέφερε την εφαρμογή στην έκδοση 9.85.2. Επίσης σέταρα την εφαρμογή στο Play Store να μην κάνει auto - updates. Λογικά πιο πίσω δεν μπορώ να πάω, αλλά σε αυτή την έκδοση ήδη βλέπω μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα, αν και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αρκετά για να κρίνω με σιγουριά.

 

Να σημειώσω ότι με άλλες εφαρμογές δεν έχω θέμα ταχύτητας, και είναι κι ο λόγος που δεν σκοπεύω ( σκόπευα...; ) να αλλάξω τη συσκευή με κάποια νεότερη.

 

Εχει κανείς άλλος από σας παρόμοια εμπειρία με τη συγκεκριμένη εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Αστέρι η σαμμυ... αν στηρίξει ετσι και την σειρά s8 , βλέπω να το κρατώ για αρκετό καιρό ακόμα μαζί με το αειθαλές πια s7 edge μου. Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Τις τελευταίες εβδομάδες αντιμετωπίζω θέμα με το Google Maps στη συσκευή μου.

Η εφαρμογή είναι τραγικά αργή, κυρίως όταν πας να γράψεις την διεύθυνση στο σχετικό πεδίο αναζήτησης, αλλά και γενικότερα.

Επίσης η συγκεκριμένη εφαρμογή λαγκάρει ολόκληρο το κινητό. Όταν έχω ανοικτό το Google Maps, το κινητό γίνεται πολύ αργό.

Παρατήρησα, δε, ότι ακόμα κι αν κλείσω την εφαρμογή, συνεχίζει να κρατάει δεσμευμένη πολλή RAM, οπότε η συσκευή συνεχίζει να λειτουργεί με ρυθμούς χελώνας. Θεωρώ ότι είναι θέμα RAM διότι αν πάω στη "Διαχειριση Συσκευής" και πατήσω στο "καθαρισμα μνήμης" το κινητό γίνεται ξανά γρήγορο.

 

- Δοκίμασα και το Google Maps GO, αλλά πέραν του ότι δεν τρελαίνομαι για τον τρόπο που λειτουργεί, δεν μπορώ να πω ότι είδα μεγάλη διαφορά στη διαχείριση της μνήμης.

- Βλέπω ότι κι άλλοι στο internet έχουν το ίδιο θέμα, και κάποιοι προτείνουν την έκδοση 9.81.0.

 

Εγώ έκανα delete data μέσα από το settings -> Apps -> Google Maps, καθώς και Uninstall Updates και μου επανέφερε την εφαρμογή στην έκδοση 9.85.2. Επίσης σέταρα την εφαρμογή στο Play Store να μην κάνει auto - updates. Λογικά πιο πίσω δεν μπορώ να πάω, αλλά σε αυτή την έκδοση ήδη βλέπω μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα, αν και δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αρκετά για να κρίνω με σιγουριά.

 

Να σημειώσω ότι με άλλες εφαρμογές δεν έχω θέμα ταχύτητας, και είναι κι ο λόγος που δεν σκοπεύω ( σκόπευα...; ) να αλλάξω τη συσκευή με κάποια νεότερη.

 

Εχει κανείς άλλος από σας παρόμοια εμπειρία με τη συγκεκριμένη εφαρμογή;

 

Κι εμένα τα ιδια σέρνεται το maps ειδικά όταν γράφω τη διεύθυνση...κατα τα άλλα όλα καλά με το s7 edge, 2,5 χρόνια το έχω με αλλαγή μπαταρίας πριν λήξει η εγγύηση...θα το κρατήσω όσο πάει γιατί βλέπω ότι τα καινούργια δεν πέφτει η τιμή με τίποτα...εγω το είχα πάρει 399€ από γνωστή αλυσίδα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...