Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμένα τα ιδια σέρνεται το maps ειδικά όταν γράφω τη διεύθυνση...κατα τα άλλα όλα καλά με το s7 edge, 2,5 χρόνια το έχω με αλλαγή μπαταρίας πριν λήξει η εγγύηση...θα το κρατήσω όσο πάει γιατί βλέπω ότι τα καινούργια δεν πέφτει η τιμή με τίποτα...εγω το είχα πάρει 399€ από γνωστή αλυσίδα...

 

Καλησπέρα. Κι εγώ άλλαξα μπαταρία λίγο πριν τον 1ο και λίγο πριν τον 2ο χρόνο, ακριβώς με την πρόθεση να το κρατήσω.

Βλέπω αρκετά μεγάλη διαφορά προς το καλύτερο με το που μπήκα στο settings -> apps - google maps και έκανα Uninstall Updates / delete data.

Κάνει roll back την εφαρμογή στην έκδοση 9.85.2 και στο play store δειχνει prompt για αναβαθμιση στην 10.31.1 με διαφορά μόνο ...31MB.

Σεταρα το play store να μην κάνει auto-updates στο maps και φαίνεται να είναι ΟΚ τώρα.

 

Κι εγώ έχω ξενερώσει λίγο αλλά ευελπιστώ ότι θα μπορέσω να το κρατήσω για κανένα 6μηνο - 12μηνο ακόμα και μετά πάω μάλλον για S10e.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα σε όλους.

Μετα την τελευταια αναβάθμιση σε επίπεδο ασφάλειας 1η Νοεμβρίου 2019 (κινητο Cosmote) εμφανίστηκε σοβαρο προβλημα.

Πολυ συχνα οταν παω να τραβηξω φωτογραφία το κινητό παγώνει και κανει επανεκκίνηση!!

Το εχει παθει κανεις αλλος;;

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.

 

Μετα την τελευταια αναβάθμιση σε επίπεδο ασφάλειας 1η Νοεμβρίου 2019 (κινητο Cosmote) εμφανίστηκε σοβαρο προβλημα.

 

Πολυ συχνα οταν παω να τραβηξω φωτογραφία το κινητό παγώνει και κανει επανεκκίνηση!!

 

Το εχει παθει κανεις αλλος;;

Καλησπέρα,

 

Δοκίμασες τα κλασικά τύπου clear cache της εφαρμογής της κάμερας ή/και clear του cache γενικότερα της συσκευής μέσω recovery mode;

Συνήθως κάτι από αυτά τα δυο διορθώνει τέτοιου είδους θέματα μετά από OTA αναβαθμίσεις.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Επεσε στα χέρια μου ένα s7 edge με

Frap lock μετά από flash με το Odin ενώ είναι 935f το εμφανίζει σαν 935fd και ενώ πιάνει σήμα εμφανίζει το μήνυμα δεν έχει εγγραφεί στο δίκτυο.Εχω περάσει το firmware για 935f και όχι το 935fd.

Τα έχω παίξει και δεν ξέρω τη να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Δοκίμασες τα κλασικά τύπου clear cache της εφαρμογής της κάμερας ή/και clear του cache γενικότερα της συσκευής μέσω recovery mode;

Συνήθως κάτι από αυτά τα δυο διορθώνει τέτοιου είδους θέματα μετά από OTA αναβαθμίσεις.

 

Sent from my Galaxy S10

 

Ευχαριστω για την συμβουλη, με ενα clear cache φαινεται να εχει λυθει το προβλημα!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

IMEI έχει αν πας στο μενού ή το έχασε;

Καλησπέρα έχει IMEI αλλά δεν είναι ίδιο με αυτό που γράφει πίσω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

ποτε σου ηρθε και σε τι κινητο (ελληνικο/αλλης χωρας);

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Σημερα.... ελληνικο vodafone

 

ωραιος, θενξ, να ανοιξω κι εγω το δικο μου (το χω κρατησει να το εχω για backup αν χρειαστει) μεσα στο σ/κ να το κατεβασω και να το περασω.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

αρα ειναι οι γνωστες καθυστερησεις στα patches των cosmote branded. εγω ειχα περασει ενα μεσα στο Δεκεμβρη στο δικο μου (non branded).
Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε το έχω στην άκρη το κινητό κλειστό από τον Νοέμβριο οπότε δεν γνωρίζω πότε ήρθε το update χθες το άνοιξα και το πέρασα διαβάζοντας το μήνυμα παραπάνω από το μέλος που έγραψε για Vodafone συσκευή. Έκανα κι εγώ έλεγχο και έτσι το πέρασα χθες βράδυ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καποιο feedback για τις αναβαθμίσεις που ήρθαν έχουμε; Γιατί δεν έχω κάνει το update του Σεπτεμβρίου(αν θυμάμαι καλά) ακόμα. Κυρίως επειδή έχουν την τάση τα τελευταία update να χειροτερεύουν την συσκευή. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όλα κομπλέ δείχνουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντα μετά από κάθε update κάνω wipe cache ,χωρίς φυσικά να είναι απαραίτητο, απλά εγώ πάντοτε το κάνω. Το τηλέφωνο παραμένει απροβλημάτιστο, όλα κυλάνε ομαλά γρήγορα δίχως το παραμικρό θέμα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μου ήρθε χθες ενημέρωση ασφαλείας Ιανουαρίου 2020

 

Καλημέρα.

Είχες πάρει και του Δεκεμβρίου ;

Link to comment
Share on other sites

Καλή φάση, ευχαριστούμε!

* για τον φίλο που ρωτάει παραπάνω ναι έχω πάρει το update Δεκεμβρίου, θα ανοίξω το βράδυ την συσκευή για του Ιανουαρίου '20 μιας και δεν το λειτουργώ πολύ τώρα τελευταία

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Κατοχος απο το 2016. Απο το απογευμα και μετα αρχισε τα κουλα. Στα καλα καθουμενα παγωνει και κανει restart. Μετα δουλευει σχετικα καλα (με μικρα lag) ή αποροβληματιστα.. και ξανα απο την αρχη. Παγωμα restart. Το εβαλα στο Pc πηρα back up .

Να δοκιμασω κανα hard reset η να ετοιμαζομαι να το αποχαιρετησω?

 

υγ πριν πατησω υποβολη απαντησης του ανοιξα εφαρμογες , bt φωτεινοτητες , μηνυματα, you tube μουσικη κλπ και δεν εκανε κιχ.

Αλλα απο το απογευμα και μετα εχει παγωσει τουλαχιστον 15-20 φορες...

 

edit μολις το εβαλα στην πριζα να φορτισει το εκανε...Και παρατηρησα οτι η πλατη ειχε ανεβασει θερμοκρασια σε αυτο το 1 λεπτο που εμεινε στην πριζα

Edited by Geo_F1

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...