Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά σέρνεται Και το δικό σας κιν η μόνο το δικό μου;

Έκανα και .hard reset . Αλλα έχω πολλά κολλήματα και lag

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σέρνεται Και το δικό σας κιν η μόνο το δικό μου;

Έκανα και .hard reset . Αλλα έχω πολλά κολλήματα και lag

Όχι το αντίθετο μάλιστα, απλά δε καταλαβαίνω το τί φταίει και σας σέρνεται έτσι
Link to comment
Share on other sites

Όχι το αντίθετο μάλιστα, απλά δε καταλαβαίνω το τί φταίει και σας σέρνεται έτσι

 

Είναι τόσο έντονα κολλήματα και τα κλεισίματα των εφαρμογών που με έρχεται να το σπάσω πολλές φορές.....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μα ποτέ δεν είχα τέτοια θέματα μετά από 2ετη χρήση με το 7edge μου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μπας και η μπαταρία σου έχει παραδώσει πνεύμα και έχεις θέματα αλά Apple;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν παίζει ρόλο στη ταχύτητα στο s7e. (Τουλάχιστον αυτό λέει η δικιά μου εμπειρία όταν πριν ένα χρόνο η μπαταρία μου είχε παραδώσει πνεύμα).

 

Θα πρότεινα καθαρισμό

1. Καθαρισμό από το device maintenance

2. Καθαρισμό cache partition (πανεύκολα οι οδηγίες και η διαδικασία που βρίσκεις με ένα googling).

3. Αν δεν φτιάξει τότε στήσιμο από την αρχή.

 

Επίσης, και μετα απο αυτα και αν δεν το έχει κάνει ήδη ο φιλος, θα έλεγα να έμπαινε στο menu developer mode και να μείωνε την ταχύτητα των animations στο 0.5x.

Αλλάζει το τηλ. εντελώς.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Εαν είναι ακόμα στην εγγύηση να το πάει στην smartec. Κατά 99% θα του αλλάξουν μπαταρία και πλακέτα τουλαχιστον.Μετά θα δει άλλο κινητό.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια.... (αν και έχω το απλο S7 - φαντάζομαι δεν έχει διαφορά σε αυτό το θέμα)

 

Όταν κάποιος με καλεί σε Viber & Whatsapp, η πρώτη τουλάχιστον κλήση τους πάντα μου βγαίνει σαν αναπάντητη. Ουσιαστικά δεν μου κάνουν αναπάντητη, απλά δεν την καταλαβαίνω εγώ, διότι δεν λαμβάνω καμία ειδοποίηση στην οθόνη, δεν έχω ήχο (ringtone), κλπ.

Μήπως πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση που έχει σχέση με την εξοικονόμηση μπαταρίας, κλπ, που ίσως τώρα τα μπλοκάρει εν μέρει;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πήρε το μάτι μου το τηλέφωνο να ανάβει η οθόνη μόνη της σαν να είχε πατήσει κάποιος το κουμπί και περίμενε το αποτύπωμα για να ανοίξει κανονικά. Σε φάση σβηστή οθόνη το άνοιξα και προσπάθησα να τηλεφωνήσω. Πάω το χέρι μου να πατήσω επαφές (γιατί ήταν στα πρόσφατα) και μόλις περνούσα το χέρι για να ακουμπήσω επαφές!, μου έσβηνε η οθόνη!, τελικά του έκανα μια επανεκκίνηση και σταμάτησε για την ώρα!. Ξέρει κάποιος να μου πεί τι έπαθε και το έκανε?. Σας ευχαριστώ!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Εχω ενα S7 edge απο Αμερικη και θελω να του βαλω ευρωπαικη rom. Γινεται αυτο η θα μπρικαρει και πεταμα?

Αν είναι από Αμερική λογικά φοράει τον snapdragon. Τα ευρωπαϊκά φορούν τον exynos. Οπότε όχι , δεν μπορείς.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι από Αμερική λογικά φοράει τον snapdragon. Τα ευρωπαϊκά φορούν τον exynos. Οπότε όχι , δεν μπορείς.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ok! Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση bromonano2!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα η μπαταρια μετα το patch οκτωβρη πεφτει νερακι.δεν ηερω τι γινεται αν καποιος αλλος εχει το ιδιο πριβλημα ας πει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα η μπαταρια μετα το patch οκτωβρη πεφτει νερακι.δεν ηερω τι γινεται αν καποιος αλλος εχει το ιδιο πριβλημα ας πει.ευχαριστω

 

Επειδή το έχω στα χέρια μου 15 μέρες μόνο κ με το που το πήρα (μεταχειρισμένο) την άλλη μέρα πήγα στην smartec κ μου άλλαξαν μπαταρία και οθόνη εντός εγγύησης δεν ξέρω πριν πως τα πήγαινε...πάντως με καινούρια μπαταρία κ προερχόμενος από Xiaomi με τέρατα μπαταρίες δεν έχω ξετρελαθει..Κ εγώ φοράω του Σεπτεμβρίου patch...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω στα χέρια μου 15 μέρες μόνο κ με το που το πήρα (μεταχειρισμένο) την άλλη μέρα πήγα στην smartec κ μου άλλαξαν μπαταρία και οθόνη εντός εγγύησης δεν ξέρω πριν πως τα πήγαινε...πάντως με καινούρια μπαταρία κ προερχόμενος από Xiaomi με τέρατα μπαταρίες δεν έχω ξετρελαθει..Κ εγώ φοράω του Σεπτεμβρίου patch...

 

 

 

Ανέβασε μας όποτε μπορέσεις κανα screenshot

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή το έχω στα χέρια μου 15 μέρες μόνο κ με το που το πήρα (μεταχειρισμένο) την άλλη μέρα πήγα στην smartec κ μου άλλαξαν μπαταρία και οθόνη εντός εγγύησης δεν ξέρω πριν πως τα πήγαινε...πάντως με καινούρια μπαταρία κ προερχόμενος από Xiaomi με τέρατα μπαταρίες δεν έχω ξετρελαθει..Κ εγώ φοράω του Σεπτεμβρίου patch...

 

 

 

Ανέβασε μας όποτε μπορέσεις κανα screenshot

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Πως ανεβαίνει??θέλει url.. anyway είμαι στο 55% με 15.33 ώρες από την ώρα που το έβγαλα από την πρίζα με sot . 1.30 ώρα μόνο!!! Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Χάλι μαύρο δηλαδή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

1.30 ώρα sot δεν είναι λίγο?? Κ είμαι στην μέση της μπαταρίας...είχα συνηθίσει σε άλλους χρόνους. Με καινούρια μπαταρία δηλαδή είναι καλά τα ποσοστά??δεν ξέρω για αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω το κινητό για service στην SMARTEC και θέλω να ρωτήσω αν σου δίνουν κινητό αντικαταστασης μέχρι να ολοκληρωθεί το service.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω το κινητό για service στην SMARTEC και θέλω να ρωτήσω αν σου δίνουν κινητό αντικαταστασης μέχρι να ολοκληρωθεί το service.

Όχι, δεν δίνουν. Αλλά συνήθως σε κάνα 2ωρο είναι έτοιμο, εφοσον έχουν το ανταλλακτικό

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν κινητό αντικατάστασης (εντάξει, δεν έχουν και πολλά) αλλά είναι απλά κινητά, όχι smartphone. Παντως, όπως είπε κ ο φίλος παραπάνω, αν υπάρχει το ανταλλακτικό, σε μια ώρα το έχεις πάρει πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Δίνουν κινητό αντικατάστασης (εντάξει, δεν έχουν και πολλά) αλλά είναι απλά κινητά, όχι smartphone. Παντως, όπως είπε κ ο φίλος παραπάνω, αν υπάρχει το ανταλλακτικό, σε μια ώρα το έχεις πάρει πίσω.

Ναι, έχεις δίκιο. Τώρα που το λές θυμήθηκα πριν κανα μήνα που είχα πάει είδα κάποιον που είχε αφήσει κάποιο note για επισκευή και μόλις το παρέλαβε επέστρεψε μια παλιατζούρα samsung (προφανώς του το είχαν δώσει για όσο επισκευαζόταν).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...