Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα τρελαθώ σημερα το πρωι που ξυπνησα η γραμμή υπηρχε κανονικα παω στην δουλειά παιρνω τηλ να μαθω ποσο κανει η επιδιορθωση. Το βαζω στο τσαντακι και μετα απο κανα τριωρο που το εβγαλα να παρω τηλ η πρασινη γραμη ειχε εξαφανιστει. Τι φαση?

 

Αν το πιεσεις στις γωνιες ασσυμετρα θα εμφανιστει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Χθες το βραδυ μου την εμφανισε και παλι. Πιεζω τις ακρες αν καταλαβα σωστα αλλα ουτε εξαφανιζεται ουτε γινεται πιο εντονη
Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο με ροζ γραμμή. Μετά από λίγο καιρό απλά το πήγα service, ήταν εντός εγγύησης και μου άλλαξαν οθόνη. Νομίζω ότι δεν κάνει καλά επαφή σε σημείο προς τα πάνω. Αν πιέσεις πάνω αριστερά ή δεξιά (ανάλογα που είναι η γραμμή), θα το πετύχεις να φεύγει ή να εμφανίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα πλεον ειναι μεγαλυτερο, η οθονη αναβοσβήνει. Ειχα την αισθηση πως θα κρατησει μεχρι τα χριστουγεννα και μετα να επερνα κατι αλλο, πλεον νομιζω η επισκευη της οθονης οσο και να πονανε τα 250 ευρω ειναι μονοδρομος. Εκτος και αν στα 250 ευρω υπαρχει καποια εναλακτικη επιλογη για κιν
Link to comment
Share on other sites

Δώσ'το καλύτερα κοντά στο 100αρικο και κάτι, υπάρχουν άτομα που τα ψάχνουν συμπληρώνει κι ένα μικρό ποσό και παίρνεις προσωρινά το best value for money της κατηγορίας, ένα xiaomi Redmi note 5 και κάνεις την δουλειά σου. Πρόκειται για τίμια συσκευή έχει καλύτερη σελφι σε ανάλυση, η βασική κάμερα την ίδια επίσης ανάλυση και το ίδιο μέγεθος 1.4μm των μπίξελς, ουσιαστικά δεν έχει τις πολλές manual ρυθμίσεις όμως θα απολαύσεις ακαριαία απόκριση σε δακτυλικό αποτύπωμα και μπαταρία εξαιρετική!! ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δεν με πάιρνει να μείνω χωρίς κιν. και το μερος που είμαι δεν έχω δυνατότητα για άμεση αγορα κιν. στο μυαλο μου το ειχα να το παω στο γερμανο(ναι έχει) και αυτοί να φροντίσουν να σταλθεί για επισκευή και ενδιάμεσα να μου δώσουν κάτι άλλο να μπορώ να κάνω την δουλεία μου
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο που προτεινε ο konakis θα εκανα. Αν ειχε και amoled το Note 5 θα ηταν το απολυτο flagship killer....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα πλεον ειναι μεγαλυτερο, η οθονη αναβοσβήνει. Ειχα την αισθηση πως θα κρατησει μεχρι τα χριστουγεννα και μετα να επερνα κατι αλλο, πλεον νομιζω η επισκευη της οθονης οσο και να πονανε τα 250 ευρω ειναι μονοδρομος. Εκτος και αν στα 250 ευρω υπαρχει καποια εναλακτικη επιλογη για κιν

 

απο τη στιγμη που δεν υπαρχει η δυνατοτητα να περιμενεις για να παραγγειλεις απο εξω κατι σε καλη τιμη δωσε τα 250 και φτιαξτο. Δεν υπαρχει κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα. Η συγκριση με συσκευες τυπου redmi note 5 προσωπικα ειναι ατυχης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.. θα ήθελα τη βοήθειά σας. Το S7 Edge της γυναίκας μου έκαψε motherboard πριν ένα μήνα και το πήγαμε service και της έβαλαν το Oreo και φυσικά format.

 

Έκτοτε επειδή της αρέσει πολύ η φωτογραφία όσες φορές βάζω από εδώ https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/themes/google-camera-portrait-mode-t3736859 την GCam v8.2 το κινητό κολλάει και κάνει και restart (όπως όταν παρουσίαζε προβλήματα με το motherboard) και τα έχει παίξει.

 

Μπορεί κάποιος αν έχει χρόνο (και τον ευχαριστώ) να γράψει αναλυτικά (for dummies) τα βήματα της εγκατάστασης της εφαρμογής. Π.χ. αφού την κάνουμε install την ανοίγουμε μια φορά ή πάμε κατευθείαν στις ρυθμίσεις μήπως έχω κάνει λάθος και δεν την έχω κάνει install σωστά γιατί πριν την Oreo δούλευε τέλεια..

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ.. και πραγματικά μόνο αν κάποιος θέλει και έχει τον χρόνο.. δεν βιαζόμαστε χεχε

Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες 3-4 ημέρες παρατήρησα σημαντικό battery leak.

και σήμερα μου ήρθε update 120MB με ενημέρωση ασφάλειας Αυγούστου ΠΑΡΟΛΟ που ήδη το προηγούμενο update είχε ενημέρωση ασφάλειας Αυγούστου.

και σκέφτομαι οτι πιθανόν η σημερινή ενημέρωση φτιάχνει κάποιο bug.

cosmote rom.

παρατήρησε κανείς κάτι αντίστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν μπορώ να μειώσω τον ήχο στις ειδοποιήσεις του Facebook, ξέρει κανείς πως γίνεται?, απο τις ρυθμίσεις έχω μειώσει τον ήχο, αλλά αυτό συνεχίζει και κτυπά δυνατά, υπάρχει τρόπος?, στις άλλες εφαρμογές δεν παρατηρείται. Ευχαριστώ!.
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες 3-4 ημέρες παρατήρησα σημαντικό battery leak.

και σήμερα μου ήρθε update 120MB με ενημέρωση ασφάλειας Αυγούστου ΠΑΡΟΛΟ που ήδη το προηγούμενο update είχε ενημέρωση ασφάλειας Αυγούστου.

και σκέφτομαι οτι πιθανόν η σημερινή ενημέρωση φτιάχνει κάποιο bug.

cosmote rom.

παρατήρησε κανείς κάτι αντίστοιχο?

Δε νομίζω πάντως να βοήθησε στο battery leak
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες 3-4 ημέρες παρατήρησα σημαντικό battery leak.

και σήμερα μου ήρθε update 120MB με ενημέρωση ασφάλειας Αυγούστου ΠΑΡΟΛΟ που ήδη το προηγούμενο update είχε ενημέρωση ασφάλειας Αυγούστου.

και σκέφτομαι οτι πιθανόν η σημερινή ενημέρωση φτιάχνει κάποιο bug.

cosmote rom.

παρατήρησε κανείς κάτι αντίστοιχο?

Εγω....τρελη πτωση μπαταρίας χωρις λογο τις τελευταίες μερες! Αν ξερει καποιος κατι ας ενημερωσει!

Εχω ξενερωσει αλλο κινητο ξαφνικα

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε standby ή σε χρήση; Πχ στο δικό μου S7 παρατηρώ αυξημένη κατανάλωση όταν το χρησιμοποιώ, στο standby πάνω κάτω τα ίδια
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει το τελευταίο update? MΕ Το security patches του Αυγούστου έχετε; εμένα τώρα μου ήρθε νέο και δεν το έχω περάσει είμαι με security patches Ιουλίου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κατι πατησα και οταν ανοίξω τις επαφες ή τα μηνύματά η οθόνη γυρναει πλάγια . Η περιστροφή οθόνης είναι απενεργοποιημενη αλλα παλι τιποτα. Καμια ιδεα? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κατι πατησα και οταν ανοίξω τις επαφες ή τα μηνύματά η οθόνη γυρναει πλάγια . Η περιστροφή οθόνης είναι απενεργοποιημενη αλλα παλι τιποτα. Καμια ιδεα? Ευχαριστώ.

Ενεργοποίησε ξανά την περιστροφή όταν είσαι στην αρχική οθόνη και ξανά απενεργοποιησε τη αμέσως. Μετα μπες στα μηνύματα και τσέκαρε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...