Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη μπερδευτηκα και το εβαλα σε αλλο thread (του s7), θα την κανω παλι την ερωτηση.

Εχω απενεργοποιησει καποιες εφαμογες στο κινητο, αλλα θα ηθελα να το ξεψαχνισω περισσοτερο αναφορικα με το τι μπορω να "κλεισω".

Με το package disabler pro, υπαρχει καποια αναλυτικη λιστα με την οποια μπορω να κανω καταργηση συγκεκριμενα πραγματα;

Εγώ εχω κλείσει καμια 100 πακέτα, που σύμφωνα με την δική μου χρηση το τονίζω δεν είναι απαραίτητα.

Σου στέλνω το xml αρχείο με μειλ αν είναι το κάνεις import και ξετικαρεις ποια θες απο αυτα που είναι κλειστά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ανάποδα τα λες βρε. Σαν παιδί έπρεπε να νιώθεις...... :lol:

 

Βασικά να υπάρχουν πρώτα υγεία κ χρήματα. Ναι σαν παιδί το χαίρομαι αλλά με την αρρώστια που έχω για τα κινητά όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα μου φαίνεται κάτι πρωτοποριακό κ ειδικα με τον τρόπο που με κοιτάνε το έκανα κ σε καφετέρια για να χτίσω αφορολόγητο αναγκαστικά.. Επίσης πολύ καλό να πληρώνεις απτό σπίτι ΔΕΗ κτλ αντε να χρειαστεί κ το nfc μετά από τόσες σαμι συσκευές

 

Παιδιά τα gif στο fb δεν παίζουν τι έχω κάνει;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκίμασα και με μερικές άλλες συσκευές και το κάνουν. Πφφφφ μου έφυγε ένα βάρος. Τι στο καλό τόσα χρόνια και δεν το είχα παρατηρήσει ποτέ. Ευχαριστούμε πολύ φίλε μου για την βοήθεια

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ωραία περγκολα πάντως.Και η αυλη σου θυμιζει σαν την αυλη στο εξωχικό μου:D

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,χτες μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση από cosmote και στο δικό μου και την έκανα.

Σήμερα βλέπω την μπαταρία να να τα πάει πάρα πολύ καλύτερα.

 

Έχοντας την τελευταία αναβάθμιση εδώ και 3 μέρες πιστεύω και εγώ όντως (συσκευή Ελληγνική undranded) ότι η μπαταρία πήρε τουλάχιστον 20% πάνω της.Υπάρχει αισθητή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφερον το θεμα με τη μπαταρια.

Για EU ποτε βγαινει ξερουμε;

Εννοω πανω κατω μετα την Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, τις τελευταίες 15 μέρες έχω αρχίσει και παρατηρώ χαμένες κλήσεις; τι προτείνετε; δεν έκανα κάποια αναβάθμιση. Επειδή είναι εταιρικό τηλέφωνο, μου δημιουργεί πολλά προβλήματα.

 

Υ. Γ. Μήπως είναι σαμποτάζ της εταιρείας, για να πάμε στο καινουργιο;; :p ;)

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

andreas433 Δυστυχώς δεν έχει έρθει κάποια νεότερη αναβάθμιση μετά την 7.

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ κάτι παίζει όμως με το πορτογαλικό γιατί γείτονας με ιταλικό έχει πάρει 2

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω κλείσει καμια 100 πακέτα, που σύμφωνα με την δική μου χρηση το τονίζω δεν είναι απαραίτητα.

Σου στέλνω το xml αρχείο με μειλ αν είναι το κάνεις import και ξετικαρεις ποια θες απο αυτα που είναι κλειστά.

 

Μπορώ να έχω και εγώ το xml; Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ κάτι παίζει όμως με το πορτογαλικό γιατί γείτονας με ιταλικό έχει πάρει 2

 

Προσωπικά από τη στιγμή που δουλεύει καλά, δεν έχω πρόβλημα να τη πάρω πιο αργά. Ότι θα έρθει είναι δεδομένο, απλώς καθυστέρησε.

Μόλις είδα ότι το Πορτογαλικό branded (Vodafone) το δέχθηκε το update προ 3 ημερών.

Edited by walkera82

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

ωραία περγκολα πάντως.Και η αυλη σου θυμιζει σαν την αυλη στο εξωχικό μου:D

Χαχαχα, ή αυλή του εξοχικού μου είναι και εμένα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά να υπάρχουν πρώτα υγεία κ χρήματα. Ναι σαν παιδί το χαίρομαι αλλά με την αρρώστια που έχω για τα κινητά όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα μου φαίνεται κάτι πρωτοποριακό κ ειδικα με τον τρόπο που με κοιτάνε το έκανα κ σε καφετέρια για να χτίσω αφορολόγητο αναγκαστικά.. Επίσης πολύ καλό να πληρώνεις απτό σπίτι ΔΕΗ κτλ αντε να χρειαστεί κ το nfc μετά από τόσες σαμι συσκευές

 

Παιδιά τα gif στο fb δεν παίζουν τι έχω κάνει;

Αυτή η εφαρμογή είναι μόνο για κάρτες της Πειραιώς;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δωσε μου ενα μειλ με πμ.

Γιατί δεν το βάζεις εδώ να το πάρουν όσοι θέλουν;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μ γενικά δεν την πολύ παλεύει εδώ κ καιρό το έχω κ κάνα χρόνο.. Αλλά το έβγαλα απτή φόρτιση σήμερα μετά τις 10 κ και τώρα μ. Λέει ότι το έχω χωρίς φόρτιση 4 και 40 λεπτά.. Κ είναι 6 το απόγευμα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,,εχουμε και λεμε,μετα την τελευταια αναβαθμιση εχω τα εξης χαρακτηριστηκα:με φωτεινοτητα σχεδον μεση,αναλογως τον χωρο που θα βρισκομαι. 20ω 40λ λειτουργια συσκευης απο την πρωτη φορτιση πληρης 20-100%,,οθονη:6.30ω ,μεσεντζερ 1,24ω, φεις 1.19ω,φωνητικες κλησεις 1ω ακριβως οπως και ινσταγκραμ 1ω,chrome 50λεπτα,,,μονιμα με γουιφι αντε κανα δεκαλεπτο δεδομενα!και βρισκομαι στο 20%!! θεωρω οτι με την καινουρια ειναι ενα κλικ καλυτερη η μπαταρια σε διαχειρηση! δηλ απο το 50 και μετα οσο και να το πιεζα αργουσε να πεσει η μπαταρια!!επαναλαμβανω με μια φορτιση απο την αναβαθμιση!!

 

υγ: για να ανεβασω φωτο πρεπει να εχω tapatalk και διαφορα τετοια πραγμα που δεν εχω στην κατοχη μου γιαυτο και τα εγραψα ετσι! θα δειξει η πορεια πως θα παει η συσκευη!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο σούπερ μάρκετ με το wallet που κατεβάζεις είναι εύκολο να γίνει σ ζητάει 2κωδικους κ τους βάζεις από ένα μήνυμα στα εισερχόμενα ανοίγεις το nfc πρώτα πατάς πληρωμή σ ζητάει να αλλάξεις μια ρύθμιση εμένα μετά μου ζήτησε να κατεβάσω κάτι με pay και εκεί σταματησα γιατί μ έγραψε δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα σας ίσως υπάρχει τρόπος να το κατεβάσουμε. Πάντως το έπιασε αμέσως το μηχάνημα όταν το πέρασα από πάνω. Επίσης κατεβάζεις απτό store το λεφτά στο λεπτό της Πειραιώς αν δεν έχεις μαζί σ κάρτα atm σ στέλνει έναν κωδικό στο κινητό και τον πατάς στο atm και στα βγάζει δεν το έχω κάνει στο περίπου το λέω αλλά ξέρω ότι γίνεται

 

Edit πήγα στο nfc και επέλεξα το beam και το wallet της Πειραιώς για πληρωμές. Νομίζω τώρα θα δουλέψει θα το δοκιμάσω το απόγευμα και θα σας πω νέα. Χωρίς nfc δεν θα γίνεται αν δεν ενεργοπηθει κ αν δεν το έχει γενικά κάποια συσκευή

 

Πρώτη πληρωμή σε σούπερ μάρκετ με nfc με wallet της Πειραιώς επιτυχής.. Και μαρεσει πολύ ναμην κουβαλάω κάρτα μαζί.. Είμαι 31 κ νιώθω σαν 65 με τη χαρά π έχω χα χα

Ωραιος,ετοιμοι για δοκιμες ειμαστε,να σαι καλα ειναι οντως χρησιμο να μην κουβαλας περιτα μαζι σου;)

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του s7 edge και εγω απο σημερα :p

Κινηταρα μεχρι στιγμης απλα μια ερωτηση...

 

Οταν το εχω σε αυτοματο 4g/3g/2g δεν εχω πολυ καλο σημα μεσα στο σπιτι και ακομα και εξω μου επεφτε ωρες ωρες αρκετα.Ερχομενος απο ενα optimus g που ειχε θεμα με το σημα στα τελευταια του μου φαινεται τρελη γκαντεμια...

 

Ειναι καποιο θεμα της συσκευης ή ειναι καθαρα η μη καλη καλυψη 4g και πρεπει να το εχω σε 3g?Οταν το βαζω σε 3g εχει κανονικα σημα οπως ενα παλιο sony που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του s7 edge και εγω απο σημερα :p

Κινηταρα μεχρι στιγμης απλα μια ερωτηση...

 

Οταν το εχω σε αυτοματο 4g/3g/2g δεν εχω πολυ καλο σημα μεσα στο σπιτι και ακομα και εξω μου επεφτε ωρες ωρες αρκετα.Ερχομενος απο ενα optimus g που ειχε θεμα με το σημα στα τελευταια του μου φαινεται τρελη γκαντεμια...

 

Ειναι καποιο θεμα της συσκευης ή ειναι καθαρα η μη καλη καλυψη 4g και πρεπει να το εχω σε 3g?Οταν το βαζω σε 3g εχει κανονικα σημα οπως ενα παλιο sony που εχω.

 

Έτσι είναι....θα το έχεις 3g γιά καλύτερο σήμα και όταν θέλεις δεδομένα θα το γυρνάς σε 4g.

Τουλάχιστον σε s6 edge, s7edge, note5 αυτό γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μ γενικά δεν την πολύ παλεύει εδώ κ καιρό το έχω κ κάνα χρόνο.. Αλλά το έβγαλα απτή φόρτιση σήμερα μετά τις 10 κ και τώρα μ. Λέει ότι το έχω χωρίς φόρτιση 4 και 40 λεπτά.. Κ είναι 6 το απόγευμα..

Μήπως του έκανες καμμία επανεκκίνηση ενδιάμεσα και ανανεώθηκαν τα στατιστικά της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως του έκανες καμμία επανεκκίνηση ενδιάμεσα και ανανεώθηκαν τα στατιστικά της μπαταρίας;

 

Το φανταστηκα ότι αυτό θα φταίει αλλά είπα να ρωτήσω για σιγουριά γιατί μ φάνηκε περίεργο με επανεκκίνηση να έφαγε σκάλωμα τέτοιο..

Η συσκευή είναι κάπου 13 μισο μηνών υπάρχει ενδεχόμενο για αλλαγη δωρεάν;

Έχω paintbulll που έχει εγγύηση 2 ετών και έχω κάνα 2 γρατσουνιές ενώ το προσέχω πολύ να το έστελνα για αλλαγη οθόνης κάποια στιγμή η θα μου βάλουν καμία lcd? Επίσης μου φαίνεται μερικές φορές ότι υπάρχει μια ισχνη γραμμή που ξεχωρίζει κάπως στο λευκό.. Αν έστελνα για αλλαγη στη σμαρτεκ οθόνη ίσως τότε να άλλαζαν και μπαταρία;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το φανταστηκα ότι αυτό θα φταίει αλλά είπα να ρωτήσω για σιγουριά γιατί μ φάνηκε περίεργο με επανεκκίνηση να έφαγε σκάλωμα τέτοιο..

Η συσκευή είναι κάπου 13 μισο μηνών υπάρχει ενδεχόμενο για αλλαγη δωρεάν;

Έχω paintbulll που έχει εγγύηση 2 ετών και έχω κάνα 2 γρατσουνιές ενώ το προσέχω πολύ να το έστελνα για αλλαγη οθόνης κάποια στιγμή η θα μου βάλουν καμία lcd? Επίσης μου φαίνεται μερικές φορές ότι υπάρχει μια ισχνη γραμμή που ξεχωρίζει κάπως στο λευκό.. Αν έστελνα για αλλαγη στη σμαρτεκ οθόνη ίσως τότε να άλλαζαν και μπαταρία;

Φιλε αν δεν έχει πρόβλημα η οθόνη αποκλείεται να στην αλλαξουν, όπως αποκλείεται να σου βάλουν lcd δεν γίνονται τέτοια πράγματα.

Για μπαταρία αν επιμένεις μπορεί να σου κάνουν καμια αλλαγή, εμένα πάντως ενα χρόνο ακριβώς βγάζει ακόμα φοβερούς χρόνους αρα μπορεί να είναι κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν δεν έχει πρόβλημα η οθόνη αποκλείεται να στην αλλαξουν, όπως αποκλείεται να σου βάλουν lcd δεν γίνονται τέτοια πράγματα.

Για μπαταρία αν επιμένεις μπορεί να σου κάνουν καμια αλλαγή, εμένα πάντως ενα χρόνο ακριβώς βγάζει ακόμα φοβερούς χρόνους αρα μπορεί να είναι κατι αλλο.

 

Περιμένω το καινούργιο update για να ξαναστησω με επαναφορά κτλ. Έχω αλλάξει πολλές συσκευές Samsung Note 2,3,4 και σε όλες είχα κακούς χρόνους μετά από κάποιο καιρό όπως τώρα αλλά πάντα ήξερα ότι το είχα φορτωμένο και κάτι τρώει μπαταρία και όταν το πουλούσα με επαναφορά κτλ δούλευε κομπλέ η μπαταρία οπότε και τώρα πιστεύω έτσι θα είναι.. Είναι μέρες που βγάζω 15 ώρες με 5 ώρες οθόνη αλλά και 9 ώρες με 4 ώρες οθόνη Η paintbulll αφού έχω την εγγύηση είναι σίγουρο ότι θα πρέπει να μου αλλάξει οθόνη γιατί έγιναν γρατσουνιές ΧΩΡΙΣ λόγο. Απλά δεν με. Ενοχλούν και δεν το στέλνω αλλά όταν πάω Αθήνα μένω επαρχία ισως πάω να το δούνε και στη σμαρτεκ και για το paintbulll

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Κάτοχος και εγώ από σήμερα της συσκευής .

S7 Edge Black onyx και το iphone 6s πλέον θα είναι δεύτερη συσκευή..( Sorry Steve ..:))

Undate σε Nougat όταν το άνοιξα απο την συσκευασία και ύστερα ένα νέο update ..

Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές ,.. καταπληκτική ...:)οθόνη & camera..

Δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ πολύ , δεν είχα πολύ χρόνο , άυριο θα προχωρήσω στο στήσιμο και ελπίζω να δικαιωθώ για την επιλογή μου..

Καλώς σας βρήκα ...

Edited by Montoya_f1
Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω το καινούργιο update για να ξαναστησω με επαναφορά κτλ. Έχω αλλάξει πολλές συσκευές Samsung Note 2,3,4 και σε όλες είχα κακούς χρόνους μετά από κάποιο καιρό όπως τώρα αλλά πάντα ήξερα ότι το είχα φορτωμένο και κάτι τρώει μπαταρία και όταν το πουλούσα με επαναφορά κτλ δούλευε κομπλέ η μπαταρία οπότε και τώρα πιστεύω έτσι θα είναι.. Είναι μέρες που βγάζω 15 ώρες με 5 ώρες οθόνη αλλά και 9 ώρες με 4 ώρες οθόνη Η paintbulll αφού έχω την εγγύηση είναι σίγουρο ότι θα πρέπει να μου αλλάξει οθόνη γιατί έγιναν γρατσουνιές ΧΩΡΙΣ λόγο. Απλά δεν με. Ενοχλούν και δεν το στέλνω αλλά όταν πάω Αθήνα μένω επαρχία ισως πάω να το δούνε και στη σμαρτεκ και για το paintbulll

Αδερφε σορρυ που στο λεω αλλα εγω για το s7 αναγκαστικα μεσω συνηγορου του καταναλωτη μπορεσα να βγαλω ακρη, υστερα απο 3 μηνες ταλαιπωριες

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε περασει τον καιρό του s8? Εχω δοκιμασει πολλες φορες με διαφορους τροπους (απο δω, απο xda) και μου λεει συνεχεια οτι "το πακετο ενδεχεται να ειναι κατεστραμμενο".
TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε περασει τον καιρό του s8? Εχω δοκιμασει πολλες φορες με διαφορους τροπους (απο δω, απο xda) και μου λεει συνεχεια οτι "το πακετο ενδεχεται να ειναι κατεστραμμενο".

Σ' ενδιαφέρει να είναι ακριβώς η ίδια εφαρμογή του S8;

Αν σ' ενδιαφέρει πιο πολύ το αισθητικό κομμάτι του widget του καιρού, τότε μπορείς να βάλεις το XWidget απ' το Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xwidgetsoft.xwidget

Που έχει και πολλά άλλα!

Ενα screenshot απ' το δικό μου....

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170611/401e91f08e067839a232fe171b662ea6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...