Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν γίνεται... Το βρήκα με άλλο τρόπο όμως! Σε ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν γίνεται... Το βρήκα με άλλο τρόπο όμως! Σε ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πες τον τρόπο να γνωρίζουν και όσοι θα έχουν το ίδιο πρόβλημα...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πάλι από φίλο, 8 μηνών μεταχειρισμένο.

Επειδή το είχα πριν σχεδόν καινούργιο μπορείτε να μου πείτε πόσο περίπου να περιμένω ότι έχει πέσει η μπαταρία στο οκτάμηνο;;

Τώρα το έχω και φόρτιζει

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ marios_ch , elthis για τις ειδοποιήσεις στα email που δεν μου ερχόντουσαν , όλα οκ :)

Επίσης όσοι έχετε το gear s3 κάντε check update έμενα μου ήρθε μόλις τώρα .Εκδοση Tizen 2.3.2.3

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πεί γιατί δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις απο τα email στο κινητό, ενώ στο PC μου έρχονται κανονικά? υπ όψιν, αυτό έγινε από τότε που πέρασα την Nugat.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου αλλά δυστυχώς ακόμα δεν φαίνεται στις πληροφορίες συσκευής. Μάλλον εξαρτάται από την σιμ και τον πάροχο(cosmote) όπως είπε και ο φίλος SpyGlass. Σας ευχαριστώ φίλοι μου.

 

Και εγώ με Wind το ίδιο είναι! μάλλον κάτι άλλο θα φταίει!.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα σου φανεί μικρή η οθόνη. Το έχεις πάρει απόφαση;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηταν ο μονος λογος που δεν το ειχα παρει μεχρι τωρα.πρεπει ομως να αλλαξω το νοτε.εχει σκορπισει και λεω να παω προς το edge.100% σιγουρος δεν ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μια μικρή αναβάθμιση σε BTU

Ωραίος! :up:

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μια μικρή αναβάθμιση σε BTU

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φαίνεται ότι είναι security patch του Μαρτίου και όχι κάτι περισσότερο. Αν δείτε κάποια άλλη διαφορά ενημερώστε, αν και δε το νομίζω.

Galaxy S7 Edge SM-G935F XEU G935FXXU1DQC4 Android 7.0 - 03.03.2017 - 10422490

Galaxy S7 Edge SM-G935F BTU G935FXXU1DQC4 Android 7.0 - 03.03.2017 - 10422490

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μια μικρή αναβάθμιση σε BTU

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Και γω την πέρασα τι να βελτιώνει άραγε; εγώ έχω μεγάλο θέμα με την μπαταρία αν κάτι την νουγκατ την πέρασα με επαναφορά κτλ ίσως φταίει κάποια εφαρμογή. Αυτό είναι το μείον όταν δεν μπορείς να αλλάξεις μόνος μπαταρία

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πάλι από φίλο, 8 μηνών μεταχειρισμένο.

Επειδή το είχα πριν σχεδόν καινούργιο μπορείτε να μου πείτε πόσο περίπου να περιμένω ότι έχει πέσει η μπαταρία στο οκτάμηνο;;

Τώρα το έχω και φόρτιζει

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η μπαταρια πεφτει περιπου στο 70% μετα απο ενα κυκλο 600 περιπου φορτισεων

Αντι για 5 ωρες δηλαδη θα σου βγαζει 4.5

Πρακτικα δε θα δεις διαφορα

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κάποιος να μου πεί γιατί δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις απο τα email στο κινητό, ενώ στο PC μου έρχονται κανονικά? υπ όψιν, αυτό έγινε από τότε που πέρασα την Nugat.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και εγώ με Wind το ίδιο είναι! μάλλον κάτι άλλο θα φταίει!.

 

Πολλες φορες και μενα δε μου ερχονται η μου ερχεται ειδοποιηση μετα απο ωρες, για το gmail αναφερομαι με nougat

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια πεφτει περιπου στο 70% μετα απο ενα κυκλο 600 περιπου φορτισεων

Αντι για 5 ωρες δηλαδη θα σου βγαζει 4.5

Πρακτικα δε θα δεις διαφορα

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολλες φορες και μενα δε μου ερχονται η μου ερχεται ειδοποιηση μετα απο ωρες, για το gmail αναφερομαι με nougat

 

600 φορτισεις σε αυτό το κινητό σημαίνει 2 χρόνια τουλάχιστον.. Άρα δε μπορεί να μιλαμε για πτώση της μπαταρίας. Πιστεύω είναι θέμα στησιματος. Άλλοι επαναφέρουν back με ρυθμίσεις από παλιές εκδόσεις άλλοι βάζουν εφαρμογές όχι τόσο καλό γραμμένες, άλλοι δεν κλείνουν ούτε μια ρύθμιση σε εφαρμογές τύπου fb.. Πχ να σου βρίσκει τους φίλους τριγύρω..άλλοι αφήνουν αυτόματα back up ανοιχτά σε Google και Samsung account, άλλοι τρέχουν κάνα παιχνίδι και το αφήνουν στη μέση χωρίς έξοδο, έχω δει τόσα πολλά που θεωρώ ότι το 99% των προβλημάτων είναι θέμα χρήστη. Επίσης έχω αλλάξει άπειρες συσκευές και πολλές φορές την ίδια (πχ 4 s7 edge) και ποτέ δεν είχα θέμα χωρίς λόγο. Πχ ένας λόγος είναι να πάρει ένα προβληματικό update μια εφαρμογή όπως το viber.. Αλλά αυτό χτυπάει σε όλους και φαίνεται αμέσως..

Επίσης αποφεύγω εφαρμογές τρίτων όπως δημόσιες υπηρεσίες, σούπερ μάρκετ κτλ κτλ.. Κανείς δε νοιάζεται για κατανάλωση. Ειδικά μερικοί από αυτούς που συλλεγουν κρυφά δεδομένα σου την τρώνε την μπαταρία και δεν παίρνεις χαμπάρι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πάντως ρυθμίσεις για volte και wowifi δεν δώσανε ακόμα

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχεις την αντίστοιχη Carrier έκδοση, όπως εδώ της cosmote, αλλιώς δεν εμφανίζονται οι ρυθμίσεις.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω ένα θέμα με Widget καιρού την βάζω στην κεντρική οθόνη και όταν πάω να παταω στο συννεφάκι πάνω για να επιλέξω την τοποθεσία δεν κάνει τπτ, ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, έχω ένα θέμα με Widget καιρού την βάζω στην κεντρική οθόνη και όταν πάω να παταω στο συννεφάκι πάνω για να επιλέξω την τοποθεσία δεν κάνει τπτ, ξέρετε τι μπορεί να φταίει?

 

Οκ με μια επανεκκίνηση έστρωσε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Πρόκειται να πάω να πάρω σήμερα το S7 Edge από τα γνωστά μαγαζιά. Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής

1. Επειδή διάβασα ότι έχει βγει η Nougat και το κινητό θα είναι καινούριο ποια διαδικασία πιστεύετε πως πρέπει να ακολουθήσω για να περάσω σωστά την νέα έκδοση (ΟΤΑ ή PC) εφόσον έχει βγει για την χώρα.

2. Υπάρχει περίπτωση να φοράει την Nougat από την αρχή και να την γλιτώσω?

3. Ποια εφαρμογή κατεβάζω για να δω πληροφορίες για το κινητό (χώρα προέλευσης, έκδοση) Εάν υπάρχει στο playstore ένα link θα βοηθούσε.

4. Τέλος εάν από την εμπειρίας σας πρέπει να κάνω κάτι από την αρχή θα ήθελα τα φώτα σας.

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον & την υπομονή σας

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Πρόκειται να πάω να πάρω σήμερα το S7 Edge από τα γνωστά μαγαζιά. Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής

1.Επειδή διάβασα ότι έχει βγει η Nougat και το κινητό θα είναι καινούριο ποια διαδικασία πιστεύετε πως πρέπει να ακολουθήσω για να περάσω σωστά την νέα έκδοση (ΟΤΑ ή PC) εφόσον έχει βγει για την χώρα.

2.Υπάρχει περίπτωση να φοράει την Nougat από την αρχή και να την γλιτώσω?

3.Ποια εφαρμογή κατεβάζω για να δω πληροφορίες για το κινητό (χώρα προέλευσης, έκδοση) Εάν υπάρχει στο playstore ένα link θα βοηθούσε.

4.Τέλος εάν από την εμπειρίας σας πρέπει να κάνω κάτι από την αρχή θα ήθελα τα φώτα σας.

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον & την υπομονή σας

Στέφανος

 

1) οποια διαδικασία σε βολεύει ιδανικά αν δεν θέλεις να μπλεχτεις με pc άνοιξε το και πριν το σεταρεις κανε την αναβάθμιση, αμέσως μετά κανε ενα φόρματ και ξεκινα στήσιμο με καθαρή ρομ.

2) Δύσκολο να φοραει νουγκατ απο κουτί, πρέπει να είναι τελευταίες παρτίδες. Τι να γλιτωσεις φιλε σιγα το πραμα αναβάθμιση θα κανεις μην το φοβασαι αυτο.

3) την phone info εφαρμογή μόλις γράψεις θα στο βγάλει λεει Samsung στην παρένθεση

4) Απο την αρχη αυτό που σου είπα στο 1.

 

Με υγεία να το παραλάβεις είναι μια απο τις καλύτερες συσκευές της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Πρόκειται να πάω να πάρω σήμερα το S7 Edge από τα γνωστά μαγαζιά. Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής

1. Επειδή διάβασα ότι έχει βγει η Nougat και το κινητό θα είναι καινούριο ποια διαδικασία πιστεύετε πως πρέπει να ακολουθήσω για να περάσω σωστά την νέα έκδοση (ΟΤΑ ή PC) εφόσον έχει βγει για την χώρα.

2. Υπάρχει περίπτωση να φοράει την Nougat από την αρχή και να την γλιτώσω?

3. Ποια εφαρμογή κατεβάζω για να δω πληροφορίες για το κινητό (χώρα προέλευσης, έκδοση) Εάν υπάρχει στο playstore ένα link θα βοηθούσε.

4. Τέλος εάν από την εμπειρίας σας πρέπει να κάνω κάτι από την αρχή θα ήθελα τα φώτα σας.

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον & την υπομονή σας

Στέφανος

 

1 σε αντίθεση με άλλους κατασκευαστές εδώ προτείνεται ota

2 δυστυχώς ναι! (αν είσαι τυχερός και έρθει με την 6ρα = κάνε λίγο υπομονή μέχρι κάποιο update που θα διορθώνει κάποια bugs που έχει η nougat)

3 phone info (samsung)

4 στο στήσιμο εκεί που λέει (google) αυτόματα αντίγραφο ασφαλείας κλείστσ όλα!!! (μπορείς να κάνεις χειροκίνητα όποτε θες άρα δεν χάνεις κάποια δυνατότητα, προαιρετικά αν θες κλείνεις και τις αυτόματες ενημερώσεις από Google play & galaxy apps, και πάλι αν θες αντίγραφο ασφαλείας στο samsung cloud.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Πρόκειται να πάω να πάρω σήμερα το S7 Edge από τα γνωστά μαγαζιά. Θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής

1. Επειδή διάβασα ότι έχει βγει η Nougat και το κινητό θα είναι καινούριο ποια διαδικασία πιστεύετε πως πρέπει να ακολουθήσω για να περάσω σωστά την νέα έκδοση (ΟΤΑ ή PC) εφόσον έχει βγει για την χώρα.

2. Υπάρχει περίπτωση να φοράει την Nougat από την αρχή και να την γλιτώσω?

3. Ποια εφαρμογή κατεβάζω για να δω πληροφορίες για το κινητό (χώρα προέλευσης, έκδοση) Εάν υπάρχει στο playstore ένα link θα βοηθούσε.

4. Τέλος εάν από την εμπειρίας σας πρέπει να κάνω κάτι από την αρχή θα ήθελα τα φώτα σας.

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον & την υπομονή σας

Στέφανος

Καλημέρα και καλορίζικο

1.την κανεις ΟΤΑ και μετά άμα θες καντού και ένα hard reset για καλύτερα

2.μπα δεν νομίζω

3.https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εχθες το βραδυ και τωρα πριν λιγο εκανε επανεκκίνηση μόνο του. Άνοιξα την οθόνη να δω κάτι και μου ζητούσε πιν. Δεν έβαλα καινούργια εφαρμογή εδω και 3-4 μέρες. Παω για επαναφορά; λέτε να είναι θέμα hardware?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα και εγω επισημα πλεον με το S7 edge (black onyx). Ελπιζω να βγει ανταξιο των προσδοκιων μου, μιάς και ποτε δεν ειχα αγορασει συσκευη samsung...Τωρα κατεβαζω ενημερωσεις κτλ.Για οποιαδηποτε απορια μου,πιστευω να με βοηθησετε φιλοι μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eμενα φοραει λογικα τη nougat διοτι ειναι αγορας 21/3/2017 και οταν πατησα για ενημερωση λογισμικου, εγραψε οτι φοραω το τελευταιο. Αρα δε χρειαζεται κατι αλλο.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πες τον τρόπο να γνωρίζουν και όσοι θα έχουν το ίδιο πρόβλημα...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με το SD Maid έκανα κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων της εφαρμογής

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ωραιος με γεια, δεν φανταζομουν οτι υπαρχει τοσο νεο στοκ, σημαινει οτι πουλαει αρκετα ακομα

 

βαλε την εφαρμογη phone info να μας πεις σιγουρα ημερομηνια κατασκευης, ενα μελος πιο πριν ρωτουσε γι αυτο το λεω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...