Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ μετά το update.. κάθε 2 μέρες ισως και λιγότερο, αναγκάζομαι να κάνω restart το κινητό για να μπορώ να λαμβάνω κλησεις... Με εξερχόμενες δεν υπάρχει θέμα αλλα οταν προσπαθούν να με καλέσουν δείχνει κλειστό με 3G και φουλ σήμα. Έκανα wipe αλλά χωρίς αποτέλεσμα..

 

Οτι και να κανεις δεν θα βρεις λύσει. Εγω γυρισα πισω στην 6 και ηρεμησα .Γιατι πρωτα απο ολα ειναι τηλεφωνο

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με το blue light filter έχουμε μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας?

Δε νομίζω γιατί άλλη είναι η χρησιμότητά του, να προστατεύει τα μάτια σε χαμηλό φωτισμό.

Και να καταναλώνει πάντως λιγότερη μπαταρία είναι πολύ άβολο να το χρησιμοποιεί κάποιος όλη μέρα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα με τις "χαμενες κλήσεις" για δοκιμάστε να απενεργοποιηστε η να αφαιρέστε τελειως το TrueCaller(οσοι το εχουνε) ;Προσωπικά μολις το απεγκατέστησα ΟΛΑ ΚΑΛΑ...Σε περίπτωση που δεν θελει καποιος να το βγαλει ,καθε φορα που κλεινετε το τηλεφωνο, θα πρεπει να πηγαινετε στο truecaller και μεσα απο τις Ρυθμισεις-γενικα -απενεργοποιηστε τις ειδοποιησεις αναπαντητων κλησεων...εμεις δυο ατομα που το καναμε δουλεψε:)
Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα με τις "χαμενες κλήσεις" για δοκιμάστε να απενεργοποιηστε η να αφαιρέστε τελειως το TrueCaller(οσοι το εχουνε) ;Προσωπικά μολις το απεγκατέστησα ΟΛΑ ΚΑΛΑ...Σε περίπτωση που δεν θελει καποιος να το βγαλει ,καθε φορα που κλεινετε το τηλεφωνο, θα πρεπει να πηγαινετε στο truecaller και μεσα απο τις Ρυθμισεις-γενικα -απενεργοποιηστε τις ειδοποιησεις αναπαντητων κλησεων...εμεις δυο ατομα που το καναμε δουλεψε:)

 

Ενδιαφέρον...δεν έχω το Truecaller εγκατεστημένο, αλλά χρησιμοποιώ το syncme που κάνει την ίδια δουλειά.. θα δοκιμάσω και θα αναφέρω!

[Past Android phones]: HTC Wildfire, Huawei Ideos X5, Samsung Galaxy SIII (White), Sony XPERIA Z2 (D6503) 16GB

[Current Phone]: Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον...δεν έχω το Truecaller εγκατεστημένο, αλλά χρησιμοποιώ το syncme που κάνει την ίδια δουλειά.. θα δοκιμάσω και θα αναφέρω!

 

Εγω παντως δεν ειχα αντίστοιχη εφαρμογή και ειχα θέμα. Μαλιστα στο τελευταιο φορματ που του εκανα το δοκιμασα και καθαρό χωρις backup και εφαρμογές

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Την ανάλυση στη nougat την έχετε αφήσει στο 1080 ή την έχετε γυρίσει στο 2k.

Δεν έχω προσέξει κάποια σημαντική διάφορα στις δύο αναλύσεις

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Ειδα σημερα οτι αρχιζει η τιμη απο 489 στο Σκρουτζ...

Σ7γουρα αυτη τη στιγμη ειναι το καλυτερο vfm κινητο....

Link to comment
Share on other sites

Ειδα σημερα οτι αρχιζει η τιμη απο 489 στο Σκρουτζ...

Σ7γουρα αυτη τη στιγμη ειναι το καλυτερο vfm κινητο....

Ετσι ακριβώς, σαν πακέτο είναι οτι καλύτερο μπορεις να πάρεις αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω χθες την Nougat 7.0 στο s7 edge και δεν μπορώ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να βρω πως ενεργοποιώ notification καινούριου μειλ αλλά να εμφανιζεται στο edge screen - στην προηγουμενη εκδοση εμφανιζόταν σαν πράσινη αν θυμαμαι καλα καθετη γραμμούλα αντιστοιχη με την κλασσική- αλλά μονο οταν ερχοταν καινουριο μειλ!

 

pls help!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!!Αν μπορείς και έχεις χρόνο ανέβασε μια καθαρή φωτό με τα bezels περιμετρικά.Κι εγώ για αυτό το χρωμα πήγαινα αλλά όταν το είδα στο media markt μου φάνηκαν ότι είχαν χρωμα rose gold και όχι gold καθαρό.Και δεν το πηρα γιατί ροζιζαν.Ισχυει κάτι τέτοιο ή απλώς έτυχε στο εκθεσιακό δείγμα να φαίνονται έτσι;Δυστυχώς δεν έτυχε να δω κάποιο άλλο έξω ώστε να το προσέξω καλύτερα.

Σε ευχαριστώ.

Τα bezel του blue coral είναι gold απλά ανάλογα τον φωτισμό μπορεί να σε μπερδέψει και να το δεις σαν rose gold.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, ποιο χρωμα θεωρείται το πιο όμορφο για το συγκεκριμένο κινητό;

Έχω δει μόνο το χρυσό σε καταστήματα.

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω μαύρο πιστεύω το silver είναι το πιο όμορφο απ όλα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του κλασικού μαύρου, μου αρέσει πολύ το blue coral.. Αν υπήρχε από την αρχή σε κυκλοφορία θα είχα πάρει αυτό σίγουρα.:O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, το ασημί το έχω δει σε s6 edge plus και ήταν πανέμορφο, λογικά, και στο 7αρι θα είναι εφάμιλλο, το blue coral πρέπει να είναι ιδιαίτερο.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω μεγαλο προβλημα με τις χαμενες κλησεις.Αν και εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων χανω πολλες κλησεις.Υπαρχει κατι αλλο που μπορουμε να κανουμε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, ποιο χρωμα θεωρείται το πιο όμορφο για το συγκεκριμένο κινητό;

Έχω δει μόνο το χρυσό σε καταστήματα.

 

 

 

Και από μένα blue coral

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, ποιο χρωμα θεωρείται το πιο όμορφο για το συγκεκριμένο κινητό;

Έχω δει μόνο το χρυσό σε καταστήματα.

 

Εγω εχω coral blue και ειναι κόσμημα.

Και το silver πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, ποιο χρωμα θεωρείται το πιο όμορφο για το συγκεκριμένο κινητό;

Έχω δει μόνο το χρυσό σε καταστήματα.

Εγώ το αγόρασα πριν μια βδομάδα, είχα την επιλογή να πάρω οποιοδήποτε γιατί είχαν ίδια τιμή.. Προτίμησα το silver γιατί το blue coral είναι σχετικά καινούριο χρώμα και όλοι δίνουν τα παλιά για να πάρουν αυτό και αυτοί που είναι να πάρουν καινούργιο πάλι παίρνουν αυτό και στο τέλος θα είναι βαρετό και τα παλιά χρώματα θα τα ψάχνουν περισσότερο... :P

Πήρα το Silver εγώ γιατί και στο Note 5 που είχα ήταν το καλύτερο για εμένα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω μεγαλο προβλημα με τις χαμενες κλησεις.Αν και εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων χανω πολλες κλησεις.Υπαρχει κατι αλλο που μπορουμε να κανουμε;

Καλησπέρα σας

 

Επειδή δοκίμασα και εγώ αρκετά και κάτι που μου δούλεψε, κατέβασα την έκδοση 7 btu PDA G935FXXU1DPLT

CSC G935FOXA1DPLT

 

Μέχρι στιγμής δουλεύει μια χαρά, χωρίς χαμένες κλήσεις και χωρίς διαφορά προβλήματα που μου εβγαζε η πιο νεότερη έκδοση btu που είχα περάσει.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν και δεν έχω θέμα με χαμένες κλήσεις μετανιώνω την ώρα και τη στιγμή που πέρασα την nougat.

 

Η μπαταρία φεύγει σαν νεράκι, θέλω δεύτερη φόρτιση μέσα στην μέρα σχεδόν κάθε μέρα. Πριν ήμουν πάνω από 40% όταν πήγαινα για ύπνο.

Εξαφανίστηκαν τα Samsung Labs που χρησιμοποιούσα κάποιες λειτουργίες..

Το χειρότερο απ'όλα είναι ότι στις 4 μέρες περίπου που την έχω περάσει έχει φάει το κινητό 2 σκαλώματα. Όταν μιλάμε για κόλλημα να θέλει restart και να μην μπορώ να το κάνω. Να ανοίγουν κάμερες,άκυρες εφαρμογές, να παίρνει τηλέφωνα μόνο του κτλ...

Εν τω μεταξύ έχει πολύ λιγότερες εφαρμογές από πριν γιατί έκανα hard reset μόλις την πέρασα και το σεταρα από την αρχή το κινήτο.

 

Ψάχνω τρόπο να γυρίσω στην απροβλημάτιστη marshmallow. Υπάρχει;

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ιταλική συσκευή την έχω αναβάθμιση σε nougat και δεν έχω κανένα πρόβλημα αντίθετος το κινητό πάει σφαίρα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ιταλική συσκευή την έχω αναβάθμιση σε nougat και δεν έχω κανένα πρόβλημα αντίθετος το κινητό πάει σφαίρα...

Και εγώ το ίδιο με Ελληνικό unbranded και OTA update. Ούτε κλίσεις χαμένες κανένα σκαλωμα (Ούτε στη gallery) και η μπαταρία καλύτερα από την τελευταία 6αρα.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν και δεν έχω θέμα με χαμένες κλήσεις μετανιώνω την ώρα και τη στιγμή που πέρασα την nougat.

 

Η μπαταρία φεύγει σαν νεράκι, θέλω δεύτερη φόρτιση μέσα στην μέρα σχεδόν κάθε μέρα. Πριν ήμουν πάνω από 40% όταν πήγαινα για ύπνο.

Εξαφανίστηκαν τα Samsung Labs που χρησιμοποιούσα κάποιες λειτουργίες..

Το χειρότερο απ'όλα είναι ότι στις 4 μέρες περίπου που την έχω περάσει έχει φάει το κινητό 2 σκαλώματα. Όταν μιλάμε για κόλλημα να θέλει restart και να μην μπορώ να το κάνω. Να ανοίγουν κάμερες,άκυρες εφαρμογές, να παίρνει τηλέφωνα μόνο του κτλ...

Εν τω μεταξύ έχει πολύ λιγότερες εφαρμογές από πριν γιατί έκανα hard reset μόλις την πέρασα και το σεταρα από την αρχή το κινήτο.

 

Ψάχνω τρόπο να γυρίσω στην απροβλημάτιστη marshmallow. Υπάρχει;

Κάποιο θέμα έχεις, πάντως η nougat δεν φταίει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχετε ενεργοποιήσει το anti malware software που υπάρχει πλέον εγκατεστημένο στη συσκευή μας μετά την αναβάθμιση;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...