Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω ένα θέμα. Όταν βγάζω βίντεο στο fullhd με 60fps δεν δουλεύει το autofocus...ενώ με 30fps είναι αστραπή....γιατι;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδιά που θα μπορούσα να βρω το Samsung pay ?γιατί δεν υπάρχει στο play...

 

Μα δεν είναι διαθέσιμο στην ελλάδα! + απ ότι ξέρω δεν είναι συμβατό (το app) με το s7/edge

 

"αν μένεις σε χώρα που είναι διαθέσιμο και έχεις συσκευή που μπορεί να γίνει install (πχ note 5) = κάνε clear cache/data στην εφαρμογή του playstore και κάνε ξανά αναζήτηση αφού έχεις ανοίξει το location"

 

αλλιώς μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις εγκατάσταση του apk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που θα μπορούσα να βρω το Samsung pay ?γιατί δεν υπάρχει στο play...

 

edit: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.spay

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά μου λέει ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στον μαμα Launcher να βάλουμε double tab knock off και για on να δουλεύει ο αισθητήρας δακτυλικού αποφεύγοντας το ξεκλείδωμα με pin ή οτιδήποτε άλλο.

Έβαλα το screen lockpro. Δουλεύει μια χαρά το on με τον αισθητήρα αλλά για off δεν δεχεται double tab αλλά κατέβασμα notification και πάτημά του.

 

Καμία Ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στον μαμα Launcher να βάλουμε double tab knock off και για on να δουλεύει ο αισθητήρας δακτυλικού αποφεύγοντας το ξεκλείδωμα με pin ή οτιδήποτε άλλο.

Έβαλα το screen lockpro. Δουλεύει μια χαρά το on με τον αισθητήρα αλλά για off δεν δεχεται double tab αλλά κατέβασμα notification και πάτημά του.

 

Καμία Ιδέα;

Όντως το screen lock off είναι η μοναδική λύση προς το παρόν κ εχει και πολλά animation για το off. Όσο για το double tap ολο κ κάποιο workaround θα υπάρχει,αλλα δεν έχω μπει στο κόπο να το ψάξω καθώς έχω πετάξει το εικονίδιο στην κεντρική..

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά Ελληνικό με τρεχουσα έκδοση λέει...

 

G935FXXU1APF2 / G935FEUR1ADP1 / G935FXXU1APEQ

 

Ερωτήσεις.

 

1. ποιο από όλα συμβολίζει νούμερο από ρομ

 

2. Υπάρχει λόγος να αλλαχτεί σε άλλη; και ποια;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει επιλογή να μπορώ να κάνω αποκλεισμό σε κλήσης και sms χωρίς να βάλω εφαρμογή?

ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει επιλογή να μπορώ να κάνω αποκλεισμό σε κλήσης και sms χωρίς να βάλω εφαρμογή?

ευχαριστώ

 

ναι υπάρχει στον dialer (settings > call blocking) δυστυχώς δε γνωρίζω αν λειτουργεί και στην εφαρμογή sms της samsung γιατί έχω άλλη εφαρμογή για τα sms, λογικά όμως θα δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Modem είναι το apeq, ο bootloader apf2,και η ρομ apd1.

Δεν υπάρχει λογος να αλλάξεις κανένας προς το παρον.

 

Ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει στον dialer (settings > call blocking) δυστυχώς δε γνωρίζω αν λειτουργεί και στην εφαρμογή sms της samsung γιατί έχω άλλη εφαρμογή για τα sms, λογικά όμως θα δουλεύει.

Ρυθμίσεις, ρυθμίσεις μυνηματων, αποκλεισμός

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο είναι όντως το μοναδικό που παρακάμπτει το κλείδωμα άμεσα.

Το δοκιμασα αλλα την οθονη ουσιαστικά δεν την κλειδώνει αμεσα.. απλα την μαυριζει και μετα απο λιγο κλειδώνει (νομιζω 10 δευτερολεπτα λεει) .. υπαρχει τρόπος να γίνεται αμεσα??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση για τον αποκλεισμό κλήσεων και sms να είστε καλά

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα την οθονη ουσιαστικά δεν την κλειδώνει αμεσα.. απλα την μαυριζει και μετα απο λιγο κλειδώνει (νομιζω 10 δευτερολεπτα λεει) .. υπαρχει τρόπος να γίνεται αμεσα??

 

από οσο ξέρω και έχω ψάξει προσωρινά ζούμε έτσι

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα την οθονη ουσιαστικά δεν την κλειδώνει αμεσα.. απλα την μαυριζει και μετα απο λιγο κλειδώνει (νομιζω 10 δευτερολεπτα λεει) .. υπαρχει τρόπος να γίνεται αμεσα??

Όχι, διότι άμα κλειδώσει άμεσα θα είναι σαν Όλα τα άλλα και μετά θα ζητάει pin κτλ.

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω βοηθειαααα παω με οντιν να περασω αλλο firmware σε ενα note 3 και μου εγραψε fail η μπλε γραμμη στη συκευη εχει μεινει στασιμη ξερω οτι ειμαι σε λαθος νημα αλλα βοηθηστε με ναμη το μπρικαρω τι να κανω;?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω βοηθειαααα παω με οντιν να περασω αλλο firmware σε ενα note 3 και μου εγραψε fail η μπλε γραμμη στη συκευη εχει μεινει στασιμη ξερω οτι ειμαι σε λαθος νημα αλλα βοηθηστε με ναμη το μπρικαρω τι να κανω;?

Δες αν είναι το αρχείο σωστό και διάβασε ποια πρέπει να είναι τσεκαρισμενα. Έχεις καινούρια έκδοση odin ?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το μπρικαρα μου βγαζει αυτο τι κανω τωρα προσπαθω να ξανακανω την διαδικασια απτην αρχη

Img/url=https://postimg.org/image/wr0hk885t/]20160718_020710.jpg[/url]/img

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως βλεπω αν το αρχειο ειναι σωστο απτο sammobile η το αλλο το παρεμφερες το κατεβασα tim εγραφε πω ρε την πατησα τωρα ξαναπερναω το ιδιο μηπως και..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παλι fail μου εβγαλε ενω φτανει μεχρι το τερμα μου δειχνει fail :-( πως μπορω να βρω κατι σωστο να περασω ;?

Img/url=https://postimg.org/image/fhlj6me4x/]20160718_023400.jpg[/url]/img

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

kountoura δεν μας είπες πως πάει η BTU APG3

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το μπρικαρα μου βγαζει αυτο τι κανω τωρα προσπαθω να ξανακανω την διαδικασια απτην αρχη

Img/url=https://postimg.org/image/wr0hk885t/]20160718_020710.jpg[/url]/img

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως βλεπω αν το αρχειο ειναι σωστο απτο sammobile η το αλλο το παρεμφερες το κατεβασα tim εγραφε πω ρε την πατησα τωρα ξαναπερναω το ιδιο μηπως και..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παλι fail μου εβγαλε ενω φτανει μεχρι το τερμα μου δειχνει fail :-( πως μπορω να βρω κατι σωστο να περασω ;?

Img/url=https://postimg.org/image/fhlj6me4x/]20160718_023400.jpg[/url]/img

Έχεις περάσει τους drivers της συσκευής? Έχεις ανοιχτό κάποιο πρόγραμμα της Samsung Kies κτλ?αν ναι κλειστό Δοκίμασε με άλλο καλώδιο αν γίνεται το αυθεντικό άλλαξε θύρα USB και εάν έχεις usb hub το βγάζεις. Λογικά έχεις το ευρωπαϊκό N9005, ψάξε να βρεις firmware και να το κατεβάσεις σωστά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...