Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σας πω πολύ φιλικά τα εξής:

Δε λέω ότι δεν είναι αδιάβροχο (ανθεκτικό στο νερό μου το είπε η smartec) και δε θέλω να κινδυνολογησω, αλλά καλύτερα κάποιος χρήστης που δε γνωρίζει πολλά να ακούσει τους "αρθρογραφους" και τα δικά μου λόγια (στο να αποφεύγει το νερό, ιδίως θαλασσινό και με χλώριο) παρά να έλεγα ότι το βουτάω άφοβα στο νερό και να πάθει καμία πλάκα και να τρέχει και να μη φτάνει.

Η Sony ΔΕ κάλυπτε πολλές περιπτώσεις υγρασίας παρότι οι συσκευές ήταν πιστοποιημένες ip!

 

Ναι, μπορείς μετά να τους τρέξεις, να τους βρίσεις, να τους πας δικαστικά κτλ, αλλά μιλάμε για εταιρείες πού δε καταλαβαίνουν και πολλά λόγια.

 

Δε λέμε λοιπόν κάτι διαφορετικό, αλλά η ΠΡΟΣΩΠΙΚΉ μου γνώμη είναι να είμαστε προσεκτικοί και υποψιασμένοι γιατι τα ψιλά γράμματα είναι πάντα περισσότερα από τα ευανάγνωστα σε αυτές τις περιπτώσεις.

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φυσικα και το θαλασσινό νερο αλλα και το νερο με χλωριο ειναι εκτος του προτυπου IP, αρα δεν θα πρεπει να μας φαινεται παραξενο εαν κανουμε ζημια στη συσκευη μας, αν ομως το πλυνουμε στη βρυση και παθει κατι, εκει οφειλουν να μας αποζημιωσουν. Αδιαβροχο ΔΕΝ ειναι, ειναι ανθεκτικο πολυ καλα το ειπαν, ετσι οριζεται η αντοχη σε νερο και σκονη (IP) με βαση το IEC 60529. Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω πολύ φιλικά τα εξής:

Δε λέω ότι δεν είναι αδιάβροχο (ανθεκτικό στο νερό μου το είπε η smartec) και δε θέλω να κινδυνολογησω, αλλά καλύτερα κάποιος χρήστης που δε γνωρίζει πολλά να ακούσει τους "αρθρογραφους" και τα δικά μου λόγια (στο να αποφεύγει το νερό, ιδίως θαλασσινό και με χλώριο) παρά να έλεγα ότι το βουτάω άφοβα στο νερό και να πάθει καμία πλάκα και να τρέχει και να μη φτάνει.

Η Sony ΔΕ κάλυπτε πολλές περιπτώσεις υγρασίας παρότι οι συσκευές ήταν πιστοποιημένες ip!

 

Ναι, μπορείς μετά να τους τρέξεις, να τους βρίσεις, να τους πας δικαστικά κτλ, αλλά μιλάμε για εταιρείες πού δε καταλαβαίνουν και πολλά λόγια.

 

Δε λέμε λοιπόν κάτι διαφορετικό, αλλά η ΠΡΟΣΩΠΙΚΉ μου γνώμη είναι να είμαστε προσεκτικοί και υποψιασμένοι γιατι τα ψιλά γράμματα είναι πάντα περισσότερα από τα ευανάγνωστα σε αυτές τις περιπτώσεις.

 

send from my Samsung s7 edge

 

φίλε elthis έχεις απόλυτο δίκιο...και το θέμα liquid υπάρχει και δουλεύει είναι κάτι σαν heat pipe(ψήκτρες pc) που έχει κάτι σαν συμπιεσμένη πάστα από μέσα....το κινητό δεν ζεσταίνεται ποτε παρα ελαχιστα σε βαρια χρηση η Samsung έχει κάνει τρομερή δουλειά σε συνδυασμό με τους κορυφαίους exynos

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και το θαλασσινό νερο αλλα και το νερο με χλωριο ειναι εκτος του προτυπου IP, αρα δνε θα πρεπει να μας φαινεται παραξενο εαν κανουμε ζημια στη συσκευη μας, αν ομως το πληνουμε στη βρυση και παθει κατι, εκει οφειλουν να μας αποζημιωσουν. Αδιαβροχο ΔΕΝ ειναι, ειναι ανθεκτικο πολυ καλα το ειπαν, ετσι οριζεται η αντοχη με βαση το IP και το IEC 60529.

 

Α μπράβο...συμφωνώ.....

Ακούγοντας όμως ο πατέρας μου πχ αδιάβροχο θα τρέξει να πάρει μαγιό με ενσωματωμένο τσεπακι να το έχει μέσα!!!

Είναι λοιπόν τα μαρκετιστικα παιχνίδια που παίζουν οι εταιρείες και εμείς οι πιο "εμπειροι" χρήστες θα πρέπει να ενημερώνουμε.

 

Όπως επίσης οφείλω να πω λόγω της προηγούμενης δουλειάς μου και συχνή εμπειρία με τα service, ότι πολλά κινητά με ip δε πέρναγαν στην εγγυηση μετά από υγρασία...Και ούτε έβγαζαν άκρη εύκολα οι πελάτες. Αυτο είναι γεγονός.

 

send from my Samsung s7 edge

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Α μπράβο...συμφωνώ.....

Ακούγοντας όμως ο πατέρας μου πχ αδιάβροχο θα τρέξει να πάρει μαγιό με ενσωματωμένο τσεπακι να το έχει μέσα!!!

Είναι λοιπόν τα μαρκετιστικα παιχνίδια που παίζουν οι εταιρείες και εμείς οι πιο "εμπειροι" χρήστες θα πρέπει να ενημερώνουμε.

 

Όπως επίσης οφείλω να πω λόγω της προηγούμενης δουλειάς μου και συχνή εμπειρία με τα service, ότι πολλά κινητά με ip δε πέρναγαν στην εγγυηση μετά από υγρασία...Και ούτε έβγαζαν άκρη εύκολα οι πελάτες. Αυτο είναι γεγονός.

 

send from my Samsung s7 edge

Σωστος, ετσι οπως ακουγεται μπορει καποιος να μπερδευτει... και εγω λογω επαγγελματος (ηλ. μηχανικος) ξερω αυτα για τα προτυπα. Ο απλος κοσμος που δεν ειναι υπορχεωμενος να τα γνωριζει μπορει να την πατησει και να κανει κακη χρηση, ή ακομα και αν δεν κανει, να προσπαθησουν να τον ξεγελασουν στο σερβις...

Link to comment
Share on other sites

Σωστος, ετσι οπως ακουγεται μπορει καποιος να μπερδευτει... και εγω λογω επαγγελματος (ηλ. μηχανικος) ξερω αυτα για τα προτυπα. Ο απλος κοσμος που δεν ειναι υπορχεωμενος να τα γνωριζει μπορει να την πατησει και να κανει κακη χρηση, ή ακομα και αν δεν κανει, να προσπαθησουν να τον ξεγελασουν στο σερβις...

 

μαλλον ξεχνας κατι, οπως και πολλοι ακομα..

Οταν το παρεις ειναι αδιαβροχο ή ανθεκτικο στο νερο, μετα απο 1 μηνα πως ξερεις οτι ειναι? Επειδη λες οτι ειναι υποχρεωμενοι να σου το αντικαταστησουν αν χαλασει επειδη το εβαλες στο νερο, 1ον εσυ λες οτι το εβαλες κατω απο τη βρυση, αυτοι θα σου πουν οτι πχ δεν ειχες βαλει καλα τη σιμ και εμπασε νερο απο εκει, ποιος μπορει να αποδειξει τι? κανεις.

Λοιπον, τα κινητα αυτα αντεχουν, και εχουν πιστοποιηση, εγω τα σονυ τα εχω βαλει στην πισινα πολλες φορες, αλλα μετα τα ξεπλενω πολυ καλα. Επισης ποτε δεν αφηνα το κινητο στην παραλια πχ στον ηλιο να το λιωνει. ΟΤαν ο αλλος ακουσει οτι ειναι αδιαβροχο, και μετα απο ενα καλοκαιρι καθε μερα παραλια παει να το πλυνει στη βρυση και του μεινει στο χερι, ποιος θα του φταιει? Διοτι τα κινητα αυτα δεν εχουν τις μονωσεις των ρολογιων, μια απλη κολλα εχουν που μεσα σε ενα καλοκαιρι ανετα ξεραινεται και η αδιαβροχοποιηση παει στραφι..

Γιαυτο, τα τεχνικα απο μονα τους δεν αρκουν, καλο ειναι να σκεφτομαστε και παρα περα.

Εγω ειπα κατι αλλα κανεις δε δινει σημασια..

Αν θες νασαι μαγκας στο σερβις, το βουτας στο νερο την πρωτη μερα και την 5η, που εισαι εντος doa και εφοσον αντεξει, τοτε ξερεις οτι εχεις ενα στεγανο κινητο, αν δεν αντεξει ξερεις οτι ειχε ελαττωμα απο την αρχη και αλλιως θα σε δουν στο doa αλλιως μετα απο 5 μηνες.. Αν παλι αντεξει και σου χαλασει μετα απο 5 μηνες με μια βουτια σε νερο (οπως εχουν παθει παρα πολλοι) τοτε πρεπει να σκεφτεις τι χρηση εκανες, πχ αν παιζεις games Ολη μερα και το κινητο δουλευει στους 60 βαθμους για ωρα, ειναι λογικο να ξεραθει η κολλα-στεγανοποιηση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται τόσες αναλύσεις. Αν κάποιος μεταφράζει το ip67 σαν "αδιάβροχο" δεν είναι πρόβλημα της samsung αλλά του χρήστη. Το ip67 όμως είναι ένα "χειροπιαστό" πρότυπο και αποκτάται μετά από συγκεκριμένα specs και παρεμβάσεις σε μια συσκευή. Το να βαφτίζουμε όμως ένα μεταλλικό σύστημα απαγωγής θερμότητας σαν "water cooling system" είναι πολύ πιο τραβηγμένο από τα μαλλιά σαν περιγραφή. :p

 

Σαν χρήστης του xperia Z3 και μετά του s7 edge, το θέμα της πιστοποίησης IP το μεταφράζω πάντα σαν: "αν τύχει σε κάποιες σπάνιες περιπτώσεις και έρθει σε επαφή με νερό, σκόνη, κλπ, η συσκευή θα αντέξει και δεν θα χρειαστεί να τρέξω στο service". ΠΟΤΕ δεν θεώρησα πως μπορώ άνετα να πάω και να βγάλω υποβρύχιες φωτό, ούτε και να το ρίξω μέσα σε ένα ποτήρι με νερό με το που το αγόρασα, για να βεβαιωθώ πως είναι ...αδιάβροχο. :)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ξεχνας κατι, οπως και πολλοι ακομα..

Οταν το παρεις ειναι αδιαβροχο ή ανθεκτικο στο νερο, μετα απο 1 μηνα πως ξερεις οτι ειναι? Επειδη λες οτι ειναι υποχρεωμενοι να σου το αντικαταστησουν αν χαλασει επειδη το εβαλες στο νερο, 1ον εσυ λες οτι το εβαλες κατω απο τη βρυση, αυτοι θα σου πουν οτι πχ δεν ειχες βαλει καλα τη σιμ και εμπασε νερο απο εκει, ποιος μπορει να αποδειξει τι? κανεις.

Λοιπον, τα κινητα αυτα αντεχουν, και εχουν πιστοποιηση, εγω τα σονυ τα εχω βαλει στην πισινα πολλες φορες, αλλα μετα τα ξεπλενω πολυ καλα. Επισης ποτε δεν αφηνα το κινητο στην παραλια πχ στον ηλιο να το λιωνει. ΟΤαν ο αλλος ακουσει οτι ειναι αδιαβροχο, και μετα απο ενα καλοκαιρι καθε μερα παραλια παει να το πλυνει στη βρυση και του μεινει στο χερι, ποιος θα του φταιει? Διοτι τα κινητα αυτα δεν εχουν τις μονωσεις των ρολογιων, μια απλη κολλα εχουν που μεσα σε ενα καλοκαιρι ανετα ξεραινεται και η αδιαβροχοποιηση παει στραφι..

Γιαυτο, τα τεχνικα απο μονα τους δεν αρκουν, καλο ειναι να σκεφτομαστε και παρα περα.

Εγω ειπα κατι αλλα κανεις δε δινει σημασια..

Αν θες νασαι μαγκας στο σερβις, το βουτας στο νερο την πρωτη μερα και την 5η, που εισαι εντος doa και εφοσον αντεξει, τοτε ξερεις οτι εχεις ενα στεγανο κινητο, αν δεν αντεξει ξερεις οτι ειχε ελαττωμα απο την αρχη και αλλιως θα σε δουν στο doa αλλιως μετα απο 5 μηνες.. Αν παλι αντεξει και σου χαλασει μετα απο 5 μηνες με μια βουτια σε νερο (οπως εχουν παθει παρα πολλοι) τοτε πρεπει να σκεφτεις τι χρηση εκανες, πχ αν παιζεις games Ολη μερα και το κινητο δουλευει στους 60 βαθμους για ωρα, ειναι λογικο να ξεραθει η κολλα-στεγανοποιηση..

Δεν εχουν απλη κολλα και τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα οταν μιλαμε για πιστοποιησεις, σκεψου IP παιρνουν πολυ πιο σημαντικα πραγματα απο το s7 οπως μετασχηματιστες, inverters και άλλα... και ξαναλεω μην τα συγκρινουμε με τα ρολογια, αλλα προτυπα εκει αλλα εδω. Εγω δεν ειπα να κανεις τη χρηση που αναφερεις. Απλά εαν σου πέσει π.χ. μεσα στον νεροχυτη και παθει κατι ή εαν πλένεις π.χ. το αυτοκινητο σου και βραχεί και γινει ζημια, τοτε ναι εχεις το δικαιωμα να ζητησεις τα ρεστα, Αυτη η χρηση που αναφερεις για την παραλια φυσικα και δεν ενδείκνυται οχι για κινητο που αντεχει υγρασια αλλα και για οποιοδηποτε κινητο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το smartphone μας έχει πιστοποίηση ip68.

Όχι ip67.

Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Ip68=καλύτερη της ip 67.

Στο θέμα χρήσης τώρα αποκλείεται προσωπικά να το βυθισω μέσα στο νερό.

Αλλά δεν θα φοβηθω να το πιάσω με βρεγμένα χέρια ούτε θα πεθάνω αν πέσει πάνω του καμία σταγόνα νερό στο τραπέζι.

Αντέχει λέει σε 1,5m βάθος για μισή ώρα.

Στην διαφήμιση τους στην Ελλάδα δείχνει ότι πέφτει στο γλυκό νερό του νεροχυτη ολόκληρο.

Όλα αυτά σημαίνουν ότι έχει μια αξία αυτή η πιστοποίηση.

Αν δεν είχε δεν θα το διαφημηζαν δέκα φορές την μέρα.

Αν είχαν μια υποψία ότι μπορεί κάτι να πάθει.

Εδώ ρολόι suunto σχεδιασμένο για βυθό έχει πάρει υγρασία.

Και ένα ρολόι q&q του δεκαευρου ακόμα αντέχει.

Τέλος νομίζω είναι καλύτερα να μην φοβόμαστε να το χρησιμοποιούμε με βρεγμένα χέρια και όπως κάνω εγώ και τέλος για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο, ένα μισθό το πληρώσαμε γιατί να ρισκαρουμε και να μην αρκεστουμε σε αυτό?

Γνώμη μου πάντα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

H APEK με απενεργοποιημένο το Google backup δείχνει πολύ καλύτερη συμπεριφορά στη μπαταρία. Νομίζω ότι έχει βελτιωθεί και το σήμα (σε κόσμοτε) με το νέο modem

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται τόσες αναλύσεις. Αν κάποιος μεταφράζει το ip67 σαν "αδιάβροχο" δεν είναι πρόβλημα της samsung αλλά του χρήστη. Το ip67 όμως είναι ένα "χειροπιαστό" πρότυπο και αποκτάται μετά από συγκεκριμένα specs και παρεμβάσεις σε μια συσκευή. Το να βαφτίζουμε όμως ένα μεταλλικό σύστημα απαγωγής θερμότητας σαν "water cooling system" είναι πολύ πιο τραβηγμένο από τα μαλλιά σαν περιγραφή. :p

 

Σαν χρήστης του xperia Z3 και μετά του s7 edge, το θέμα της πιστοποίησης IP το μεταφράζω πάντα σαν: "αν τύχει σε κάποιες σπάνιες περιπτώσεις και έρθει σε επαφή με νερό, σκόνη, κλπ, η συσκευή θα αντέξει και δεν θα χρειαστεί να τρέξω στο service". ΠΟΤΕ δεν θεώρησα πως μπορώ άνετα να πάω και να βγάλω υποβρύχιες φωτό, ούτε και να το ρίξω μέσα σε ένα ποτήρι με νερό με το που το αγόρασα, για να βεβαιωθώ πως είναι ...αδιάβροχο. :)

 

δε διαφωνω, αλλα απο τη στιγμη που ειδικα η σονυ σου το πασαραν σαν κινητο που το χρησιμοποιεις για να βγαλεις φωτο σε πισινες (μην ξανα ποσταρω αναλογες διαφημισεις επισημες, τοτε εχεις καθε δικαιωμα να το βαλεις, το θεμα ειναι ομως τι γινεται αν την πατησεις, εκει στεκομαι εγω, καθως επισης και στο γεγονος οτι το πηρες αδιαβροχο, ειναι ομως? ή παραμενει ακομα? Το να θες να βεβαιωθεις την πρωτη μερα απο το να σου μεινει στο χερι μετα απο 5-10 μηνες νομιζω οτι ειναι αυτονοητο, και θα το καταλαβεις αν (δεν στο ευχομαι) σου πεσει ενα ποτηρι νερο πανω και χαλασει, οπως εχει συμβει σε αλλα μελη με Ζ3 και ξενερωσαν..συν οτι εχασαν δεδομενα.

 

Δεν εχουν απλη κολλα και τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα οταν μιλαμε για πιστοποιησεις, σκεψου IP παιρνουν πολυ πιο σημαντικα πραγματα απο το s7 οπως μετασχηματιστες, inverters και άλλα... και ξαναλεω μην τα συγκρινουμε με τα ρολογια, αλλα προτυπα εκει αλλα εδω. Εγω δεν ειπα να κανεις τη χρηση που αναφερεις. Απλά εαν σου πέσει π.χ. μεσα στον νεροχυτη και παθει κατι ή εαν πλένεις π.χ. το αυτοκινητο σου και βραχεί και γινει ζημια, τοτε ναι εχεις το δικαιωμα να ζητησεις τα ρεστα, Αυτη η χρηση που αναφερεις για την παραλια φυσικα και δεν ενδείκνυται οχι για κινητο που αντεχει υγρασια αλλα και για οποιοδηποτε κινητο...

 

Το να παρεις μια πιστοποιηση σημερα ειναι πολυ σχετικο, εδω τα haacp και iso στον διατροφικο τομεα τα δινουν χωρις καν να σου κανουν ελεγχο. Ποσο μαλλον μια πιστοποιηση τυπικη, οπου αρκει να μεινει το κινητο μες το νερο για συγκεκριμενη ωρα και σε συγκεκριμενο βαθος, δεν ειναι αναγκη, γινεται ευκολα να το κανεις, ακομα πιο ευκολα ομως χαλαει αυτη η στεγανοποιηση μετα απο καποιο διαστημα χρησης της συσκευης (αυτο τονιζω και εκει στεκομαι), ουτε μιλαμε για πανασχημη συσκευη με λαστιχα γυρω γυρω για πραγματικα σιγουρη στεγανοποιηση. Οσο για την παραλια, δεν με επιασες.. εχω δει πολλους να τα παρατανε πανω στην ξαπλωστρα ή στο τραπεζακι και να τα λιαζει ωωωρες ο ηλιος, για μενα εκει εχεις τελειωσει τη στεγανοποιηση, δεν εννοω την υγρασια που εχει διπλα το νερο, αν ηταν ετσι θα χαλουσαν ολα. Εγω λοιπον απλα λεω οτι αν το παρατας ωρες στη ζεστη ή παιζεις πολυ συχνα και με διαρκεια παιχνιδια να αναβει η συσκευη, ρισκαρεις τη στεγανοποιηση αρκετα, γιατι δεν στηριζεται σε λαστιχα χοντροκομενα αλλα σε μια λεπτη στρωση κολλας που δεν αντεχει το ιδιο, ομως ειναι αρκετη για να δωσει το Ip68.

 

Παιδιά το smartphone μας έχει πιστοποίηση ip68.

Όχι ip67.

Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Ip68=καλύτερη της ip 67.

Στο θέμα χρήσης τώρα αποκλείεται προσωπικά να το βυθισω μέσα στο νερό.

Αλλά δεν θα φοβηθω να το πιάσω με βρεγμένα χέρια ούτε θα πεθάνω αν πέσει πάνω του καμία σταγόνα νερό στο τραπέζι.

Αντέχει λέει σε 1,5m βάθος για μισή ώρα.

Στην διαφήμιση τους στην Ελλάδα δείχνει ότι πέφτει στο γλυκό νερό του νεροχυτη ολόκληρο.

Όλα αυτά σημαίνουν ότι έχει μια αξία αυτή η πιστοποίηση.

Αν δεν είχε δεν θα το διαφημηζαν δέκα φορές την μέρα.

Αν είχαν μια υποψία ότι μπορεί κάτι να πάθει.

Εδώ ρολόι suunto σχεδιασμένο για βυθό έχει πάρει υγρασία.

Και ένα ρολόι q&q του δεκαευρου ακόμα αντέχει.

Τέλος νομίζω είναι καλύτερα να μην φοβόμαστε να το χρησιμοποιούμε με βρεγμένα χέρια και όπως κάνω εγώ και τέλος για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο, ένα μισθό το πληρώσαμε γιατί να ρισκαρουμε και να μην αρκεστουμε σε αυτό?

Γνώμη μου πάντα.

Φιλε μου απο κεκτημενη ταχυτητα ειπα 67, και παρεσυρα και τον φιλο παρακατω..ομως ο καθε ενας κανει ο,τι καταλαβαινει..

εγω ειμαι αρκετο καιρο στο φορουμ και εχω δει πολλα στα θεματα των Ζ απο μελη που την πατησαν, προτιμω λοιπον να την πατησω την 1η μερα παρα μετα απο 1 χρονο, γιατι την 1η μερα θα σωζεται το πραγμα με doa, και αλλιως θα σε αντιμετωπισουν ως προς το να δεχτουν οτι δεν το εβαλες πχ στο νερο..αλλα οτι σουπεσε ενα ποτηρι πανω και αλλιως μετα απο 1 χρονο που θα σου πουν ενα καρο δικαιολογιες συν οτι αμα εχεις κανα χτυπημα, θα σου πουν, δεν καλυπτουμε εχει χτυπημα και δικαιολογειται να χασει την στεγανοποιηση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες την ισπανική;

 

SM-G935F

Ναι . Με home CSC btu και Odin 3.11.1 για να μην σβήσουν τα δεδομένα μου

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το άκυρο ποστ.. Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος αλλά το κινητό είναι water resistant και όχι waterproof!

http://www.ghostekproducts.com/blog/water-resistant-vs-waterproof/

Μη παίζεται με κάτι που στοιχίζει όσο δύο μισθοί (πλέον) στην Ελλάδα!!

Φιλικά...

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

 

Εβαλες link προς ένα άρθρο που προφανώς δεν διάβασες φίλε μου

 

IPX8 – item can go under water.

 

Most products defined as “water proof” tend to have a rating of IPX7. This system is extremely effective in finding out whether or not your electronic device is a good swimmer.

 

Η πιστοποίηση το S7 είναι IP68. Είναι water proof μιας και μιλάμε για μισή ώρα σε 1 μετρο βάθος

Link to comment
Share on other sites

Ναι . Με home CSC btu και Odin 3.11.1 για να μην σβήσουν τα δεδομένα μου

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ θα κάνω το ίδιο με BTU

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο..ας διαγρφει.. Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, χωρίς να θέλω να το παίξω έξυπνος αλλά το κινητό είναι water resistant και όχι waterproof!

http://www.ghostekproducts.com/blog/water-resistant-vs-waterproof/

Μη παίζεται με κάτι που στοιχίζει όσο δύο μισθοί (πλέον) στην Ελλάδα!!

Φιλικά...

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

 

Αυτό που αναλύουμε τόση ώρα εμπειρίες καί γνώσεις και πετάς ένα Λινκ με την άσχετη άποψη κάποιου με ξεπερνάει. Πιστεύω ότι το αναλυσαμε πολύ το θέμα πάντως. Ο κάθε ένας κάνει ότι καταλαβαίνει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι περάσατε την καινούρια είδατε τίποτα διαφορετικό; άλλαξε κάτι στο always on που λέει στο change log;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://

 

Με επίσημο γράμμα, η Samsung λέει ότι αν περάσει υγρασία μέσα στο κινητό (water ingress ), δεν το καλύπτει η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω, πήρε ένας φίλος ένα s7 edge μεταχειρισμενο από ένα παιδί 400(σκοτωματιμη).

 

Οταν πήγα να του πω για το multi Window εκείνου δεν του το έβγαζε. Μήπως είναι μουφα αυτό που του δώσε ο τύπος? Γιατί από ότι έψαξα το multi Window δεν γίνεται να το απενεργοποιησεις πλεον...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω, πήρε ένας φίλος ένα s7 edge μεταχειρισμενο από ένα παιδί 400(σκοτωματιμη).

 

Οταν πήγα να του πω για το multi Window εκείνου δεν του το έβγαζε. Μήπως είναι μουφα αυτό που του δώσε ο τύπος? Γιατί από ότι έψαξα το multi Window δεν γίνεται να το απενεργοποιησεις πλεον...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

400€? Πατώντας συνεχόμενα το αριστερό κουμπί πρέπει να λειτουργήσει νομίζω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

400€? Πατώντας συνεχόμενα το αριστερό κουμπί πρέπει να λειτουργήσει νομίζω.

Ναι, αυτό του είπα να κάνει αλλά δεν του εμφανίζει κάτι άλλο πατωντας το κουμπί παρατεταμενα, του είπα να μου στείλει δύο screenshot από cpuz μπας και καταλάβω τι παίζει.

 

Και τώρα που παρατηρώ από ένα screenshot που μου έστειλε δεν έχει την μπάρα edge.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό του είπα να κάνει αλλά δεν του εμφανίζει κάτι άλλο πατωντας το κουμπί παρατεταμενα, του είπα να μου στείλει δύο screenshot από cpuz μπας και καταλάβω τι παίζει.

 

Και τώρα που παρατηρώ από ένα screenshot που μου έστειλε δεν έχει την μπάρα edge.

 

Η μπάρα edge μπορεί να μην φαίνεται,

Γιατί ίσως είναι απενεργοποιημενη η edge.

Τηλέφωνο στην Samsung και με imei να σας πει αν είναι οκ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...