Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το ξέρω. ..μιλάω για τα 4 στανταρ εικονίδια που έχει η οθόνη κάτω κάτω εργοστασιακά. ..μου λείπει το εικονίδιο των επαφών. ..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τώρα κατάλαβα.

Οπότε εγώ που του φορώ τη Led view cover για αυτό μου ζητάει κωδικό όταν την ανοίγω, βλέπεις δε δοκίμασα με το να κλείσω μόνος το κουμπί χωρίς να κλείσω το καπάκι της θήκης......

έμαθα κάτι ακόμα! Thanks !

 

Λοιπόν μόλις το δοκίμασα και ΔΕΝ παίζει ούτε αυτό, τα ίδια κάνει. Ζητάει κωδικό και ας το έχω ρυθμίσει με αποτύπωμα.

Το έβγαλα και από τη θήκη να δω μήπως το επηρεάζει, τα ίδια...

Τελικά τι γίνεται, τι φταίει και δε μπορώ να το κάνω να δουλέψει με το fingerprint;

 

Αφαιρεσαι και ξανασεταρε το fingerprint.Επισης πρεπει καπου να σου λεει αν θα πρεπει καθε φορα να βαζεις το pin,εκει πες του οχι (τουλαχιστον στο note 5 που εχω κανα 2 φορες που εχει σκαλωσει, ετσι το εχω συνεφερει)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρεσαι και ξανασεταρε το fingerprint.Επισης πρεπει καπου να σου λεει αν θα πρεπει καθε φορα να βαζεις το pin,εκει πες του οχι (τουλαχιστον στο note 5 που εχω κανα 2 φορες που εχει σκαλωσει, ετσι το εχω συνεφερει)

Αυτό με το pin δε το έχω προσέξει, θα το κοιτάξω, το άλλα τα έχω κάνει , πέρασμα και σβήσιμο τρεις φορές, αλλά δεν.

Θα κοιτάξω και αυτό που λες με το pin και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρω. ..μιλάω για τα 4 στανταρ εικονίδια που έχει η οθόνη κάτω κάτω εργοστασιακά. ..μου λείπει το εικονίδιο των επαφών. ..

 

Βαλτο στην οθονη και μετα πιαστο και βαλτο αναμεσα στα αλλα.......

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η αναβάθμιση. Το πρόβλημα του touch λύθηκε κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό!!!!

 

 

Αλλά η γκαντεμιά δεν Μ αφήνει να αγιασω.

 

Μια μικρή γρατσουνιες εμφανίστηκε στην οθόνη, μήπως ξέρει κανείς πως να την αφαιρεσω ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια μικρή γρατσουνιες εμφανίστηκε στην οθόνη, μήπως ξέρει κανείς πως να την αφαιρεσω ?

 

Δύσκολο, πως τα κατάφερες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πληγή πού δεν κλείνει.

Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος αφαίρεσης της γρατζουνιάς.

Μόνο με προστασία οθόνης πού λογικά δεν θα φαίνεται από μέσα η γρατζουνιά.

Τουλάχιστον σε άλλες συσκευές πού εχω δει και είχαν θέμα στην οθόνη,μετά από εφαρμογή προστασίας οθόνης,δεν φαινόταν τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φαντάζομαι για τον φίλο το πρόβλημα δεν είναι το ότι η γρατσουνιά φαίνεται... αλλά το ότι έγινε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο, πως τα κατάφερες;

 

Ούτε καν το κατάλαβα άσε κοντεύω να σκάσω ούτε 10 μέρες δεν το έχω. Δεν είναι μεγάλη γρατσουνια απλά για το ****το

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πληγή πού δεν κλείνει.

Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος αφαίρεσης της γρατζουνιάς.

Μόνο με προστασία οθόνης πού λογικά δεν θα φαίνεται από μέσα η γρατζουνιά.

Τουλάχιστον σε άλλες συσκευές πού εχω δει και είχαν θέμα στην οθόνη,μετά από εφαρμογή προστασίας οθόνης,δεν φαινόταν τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις κάτι στα υπόψιν???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις κάτι στα υπόψιν???

 

Για προστασία οθόνης; Υπάρχουν πολλές προτάσεις στο σχετικό θέμα, ρίξε μια ματιά... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432871

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για προστασία οθόνης; Υπάρχουν πολλές προτάσεις στο σχετικό θέμα, ρίξε μια ματιά... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432871

 

Ευχαριστώ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Chrome ή τον browser της Samsung; τι προτείνετε ;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Chrome εδώ και χρόνια από μένα.

Παιδια για πείτε λίγο τι μπορεί να συμβαίνει και δεν μου ανοίγει τα pdf από εφαρμογές cosmote και ΔΕΗ.

Τις έσβησα τις έκανα εγκατάσταση πάλι και τα ίδια.

https://www.dropbox.com/s/37lytli43vw7uwd/20160415_110654.png?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Chrome εδώ και χρόνια από μένα.

Παιδια για πείτε λίγο τι μπορεί να συμβαίνει και δεν μου ανοίγει τα pdf από εφαρμογές cosmote και ΔΕΗ.

Τις έσβησα τις έκανα εγκατάσταση πάλι και τα ίδια.

https://www.dropbox.com/s/37lytli43vw7uwd/20160415_110654.png?dl=0

Με acrobat reader ως default δεν σου ανοιγει;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Με acrobat reader ως default δεν σου ανοιγει;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Οκ έστρωσε.

Κατέβασα ένα pdf reader και μόλις πήγα να δοκιμάσω με ρώτησε με ποιο πρόγραμμα να το ανοίξει. Δεν διάλεξα αυτό που κατέβασα και το άνοιξε κανονικά.

Κάνα κόλλημα θα είχε φάει γιατί όταν το πρώτο πήρα δούλευε.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. ....Ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα. .υποστηρίζει το τηλέφωνο λειτουργία ενεργό πορτάκι γιατί στο s4 με είχε βολέψει πολύ. ..Επίσης αμπορώ στο πλαίσιο ειδοποιήσεων να αλλάξω τη σειρά των συντομεύσεις wifi ,δεδομένα, Bluetooth κ.α)

Σαςευχαριστώ όλους. .

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο κωδικός της τελευταίας αναβάθμισης. .???

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η τρέχουσα έκδοση στο δικό μου Ελληνικό unbranded ειναι.

G935FXXU1APC8

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέρθω στο θέμα με το Fingerprint.

Μετά από κανά δυο προσπάθειες ακόμα τα κατάφερα να δουλέψει. Δε θυμάμαι τι ακριβώς έκανα αλλά νομίζω τίποτα παραπάνω από τα γνωστά. Υπάρχει όμως θέμα, γιατί ενώ δουλεύει μετά από μερικές φορές σαν να τρώει κόλλημα και δεν αναγνωρίζει το αποτύπωμα και θέλει κωδικό ή μπορεί να σε βάλει σε αναμονή από 1 λεπτό επαναπροσπάθειας ακόμα και 5 λεπτά μου ζήτησε να περιμένω.

Τελικά το άνοιξα με κωδικό , ξανά πέρασα από την αρχή την όλη διαδικασία, δούλεψε , αλλά μετά από κάποια ανοίγματα πάλι τα ίδια...

Πιστεύω ότι υπάρχει θέμα.

Το δουλεύει κανένας συνεχώς για να ξέρουμε τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. ....Ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα. .υποστηρίζει το τηλέφωνο λειτουργία ενεργό πορτάκι γιατί στο s4 με είχε βολέψει πολύ. ..Επίσης αμπορώ στο πλαίσιο ειδοποιήσεων να αλλάξω τη σειρά των συντομεύσεις wifi ,δεδομένα, Bluetooth κ.α)

Σαςευχαριστώ όλους. .

 

Υποστηρίζει ενεργή θήκη, αρκεί να μην έχεις ενεργό το κλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα. Για ρύθμιση των συντομεύσεων: κατέβασε την μπάρα. πάτα το βελάκι πάνω δεξιά και μετά ΕΠΕΞΕΡ. Από εκεί αλλάζεις όποια σειρά θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η αναβάθμιση. Το πρόβλημα του touch λύθηκε κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό!!!!

 

 

Αλλά η γκαντεμιά δεν Μ αφήνει να αγιασω.

 

Μια μικρή γρατσουνιες εμφανίστηκε στην οθόνη, μήπως ξέρει κανείς πως να την αφαιρεσω ?

 

Φίλος που είναι άρρωστος με τις συσκευές και δε θέλει να βλέπει το παραμικρό, γέμισε 3 γρατζουνιες και είναι 100% σίγουρος ότι δεν ακουμπησε πουθενά πάρα μόνο στη βελουδινη pouch θήκη του ή συσκευή. Βλεπω το screen protector /tempered glass να γίνεται must για τη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μετά από μια εβδομάδα που έχω το τηλέφωνο μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος. Πριν από το s7 είχα το note 5.

Βλέπω ότι το s7 έχει γύρω στο 1,3γιγα ram την στιγμή που στο νότε είχα 1.7. Δεν κάνει καλη διαχείριση μνήμης η φτάνει η rom?

Link to comment
Share on other sites

Φίλος που είναι άρρωστος με τις συσκευές και δε θέλει να βλέπει το παραμικρό, γέμισε 3 γρατζουνιες και είναι 100% σίγουρος ότι δεν ακουμπησε πουθενά πάρα μόνο στη βελουδινη pouch θήκη του ή συσκευή. Βλεπω το screen protector /tempered glass να γίνεται must για τη συσκευή...

Βαγγέλη είμαι απόλυτα βέβαιος ότι δεν ακουμπησα το κινητό σε κάτι αιχμηρο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...