Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για CSC:EUR ελλαδα δηλαδη δεν εχει ερθει ακομα.Μονο cosmote.

Σε αυτο το update βγηκε ταυτοχρονα.Για branded και Unbranded στο s7 flat.

 

Για αλλη5μια φορά καταριπτεται ο μύθος ότι τα branded παίρνουν πιο αργά τα updates

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Από το Σάββατο το έχω εγώ επίσημα για την συσκευή μου γερμανική version δεν παρατήρησα κάτι θετικό η αρνητικό.

Το ίδιο άψογα πριν το ίδιο μετά.

 

Περισσότερο under the hood οι βελτιώσεις θα έλεγα.

Γίνεται αναφορά έξω ότι βελτιώθηκε η ευαισθησία των edge οθονών πράγμα που εγώ δεν παρατήρησα διότι και πριν δεν είχα κάποιο θέμα.

 

Οποία παράπονα από την συσκευή αφορούν πράγματα που δεν μπορούν να βελτιωθούν με update :p

 

Πχ θα ήθελα το γυαλί πίσω να ειναι frosted glass η το home button το fingerprint να δουλεύει απλα μόνο ακουμπώντας και να ξεκλειδώνει μέσω της αναγνώρισης.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

έχει μια σημαντική αλλαγή για έμενα μπορείς πλέον να αλλάξει το dpi scaling από τις ρυθμίσεις . Σημαντική που λέει ο λόγος βεβαία , λειτουργική πιο πολύ θα έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

έχει μια σημαντική αλλαγή για έμενα μπορείς πλέον να αλλάξει το dpi scaling από τις ρυθμίσεις . Σημαντική που λέει ο λόγος βεβαία , λειτουργική πιο πολύ θα έλεγα.

 

δηλαδη??για ανελυσε το λιγο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το fingerprint δε λειτουργεί με απλό ακούμπημα - πέρασμα του δαχτύλου πάνω από το home button;

 

Όταν είναι σβηστή η οθόνη, όχι. Θέλει πρώτα πάτημα για να ανάψει η οθόνη. Όταν η οθόνη είναι αναμμένη, απλά το ακουμπάς. Αν ο αισθητήρας ήταν συνέχεια ανοιχτός ίσως υπήρχε αρκετή κατανάλωση μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι σβηστή η οθόνη, όχι. Θέλει πρώτα πάτημα για να ανάψει η οθόνη. Όταν η οθόνη είναι αναμμένη, απλά το ακουμπάς. Αν ο αισθητήρας ήταν συνέχεια ανοιχτός ίσως υπήρχε αρκετή κατανάλωση μπαταρίας

Οκ. Έτσι ήξερα και γω πως γίνεται, αλλά διαβάζοντας εδώ μάλλον παρανόησα και νόμιζα πως θέλει κάπως αλλιώς π.χ. βάζοντας και κανά κωδικό ταυτόχρονα..... μη με παρεξηγήτε διότι << ου γαρ έρχεται μόνον >> χα!χα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

κάποιες βοήθειες μιας και δεν μπορώ να το βρω μέσα στο μενού σας παρακαλώ:

 

1) Εϊναι κλειστή η οθόνη και αποφασίζω να το ανοίξω. Πατάω κάποιο από τα κουμπιά και εμφανίζει το μήνυμα "Περάστε το δάχτυλό σας από την οθόνη για ξεκλείδωμα". Οπότε Swipe και μετά Μοτίβο για ξεκλείδωμα. Δεν υπάρχει λοιπόν κάποιος τρόπος να κάνω κατευθείαν το μοτίβο; χωρίς το Swipe;

 

2) Επίσης, το διπλό κλικ στο home button ενεργοποιεί την κάμερα. Πως μπορούμε να το αλλάξουμε αυτό ώστε το διπλό κλικ να μην κάνει τίποτα;

 

Σας ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

κάποιες βοήθειες μιας και δεν μπορώ να το βρω μέσα στο μενού σας παρακαλώ:

 

1) Εϊναι κλειστή η οθόνη και αποφασίζω να το ανοίξω. Πατάω κάποιο από τα κουμπιά και εμφανίζει το μήνυμα "Περάστε το δάχτυλό σας από την οθόνη για ξεκλείδωμα". Οπότε Swipe και μετά Μοτίβο για ξεκλείδωμα. Δεν υπάρχει λοιπόν κάποιος τρόπος να κάνω κατευθείαν το μοτίβο; χωρίς το Swipe;

 

2) Επίσης, το διπλό κλικ στο home button ενεργοποιεί την κάμερα. Πως μπορούμε να το αλλάξουμε αυτό ώστε το διπλό κλικ να μην κάνει τίποτα;

 

Σας ευχαριστώ!

Για το πρωτο νομιζω δεν υπαρχει λυση, για το δευτερο πηγαινε στις ρυθμισεις της καμερας και απενεργοποιησε τη γρηγορη εκκινηση.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το s7 edge gold. Απο κοντά που το είδα μου άρεσε περισσότερο το χρώμα από το edge plus gold μου. (το έδωσα) Ήθελα το ασημί αλλά δεν μπορούσα να το αγοράσω με PayPal από έξω, και το παρήγγειλα από κοσμοτε. Αντί να δούμε αν θα δω καλή διαφορά κυρίως στη μπαταρία....
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το s7 edge gold. Απο κοντά που το είδα μου άρεσε περισσότερο το χρώμα από το edge plus gold μου. (το έδωσα) Ήθελα το ασημί αλλά δεν μπορούσα να το αγοράσω με PayPal από έξω, και το παρήγγειλα από κοσμοτε. Αντί να δούμε αν θα δω καλή διαφορά κυρίως στη μπαταρία....

 

Να το έπαιρνες απέξω για ποιό λόγο; 677 ευρώ το βρίσκεις Ελλάδα που συνεχώς μειώνεται η τιμή ειδικά σε σύγκριση με τα 829 ευρώ της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα επειδή είδα σε συγκριτικό αρκετά μεγάλη διαφορά στη μπαταρία στους δυο επεξεργαστές.ήθελα να μάθω αν υπάρχει στην ελλάδα με τον exynos και αν καλύπτεται απο εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα επειδή είδα σε συγκριτικό αρκετά μεγάλη διαφορά στη μπαταρία στους δυο επεξεργαστές.ήθελα να μάθω αν υπάρχει στην ελλάδα με τον exynos και αν καλύπτεται απο εγγύηση?

 

Στην Ελλάδα και γενικά στην Ευρώπη κυκλοφορεί μόνο με τον exynos και έχεις κανονικά 2 χρόνια εγγύηση για το το κινητό και ένα χρόνο για τα αξεσουάρ (μπαταρία).

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα και γενικά στην Ευρώπη κυκλοφορεί μόνο με τον exynos και έχεις κανονικά 2 χρόνια εγγύηση για το το κινητό και ένα χρόνο για τα αξεσουάρ (μπαταρία).

 

ευχαριστώ πολύ νόμιζα είναι με τον 820.

Link to comment
Share on other sites

Να το έπαιρνες απέξω για ποιό λόγο; 677 ευρώ το βρίσκεις Ελλάδα που συνεχώς μειώνεται η τιμή ειδικά σε σύγκριση με τα 829 ευρώ της Cosmote.

 

Απέξω για το ασημί χρώμα μόνο.

Από κοσμοτε επέλεξα με εταιρικό αφμ γύρω στα 670. Δεν λέω πέφτει η τιμή στα skroutz αλλά δεν μπορούσα να περιμένω

Link to comment
Share on other sites

πέρνα όλα τα αρχεία στα αντίστοιχα κουτάκια και τσέκαρε επίσης την επιλογή phone bootloader update

όταν την περάσεις δες στο phone info αν σου γράφει το csc στο original csc code και στο available csc codes.

εμένα δεν τα γράφει!!![/

 

 

Τι κανει ακριβος το phone bootloader update????

το HOME CSC περισσευει??????

 

Την ξανα περασα ...... στο original csc code δεν γραφει τιποτα οπως και στο available csc code....... γιατιιιι????

 

για το phone bootloader update διάβασα σε forum ότι είναι καλό να το τσεκάρεις όταν πας σε άλλη rom.

για το HOME CSC επίσης διάβασα ότι δεν χρειάζεται να το βάζεις!!!

CSC -> there's a PIT inside and will wipe your device

HOME_CSC -> the data should stay on your device

στα original csc code και available csc codes και σε μένα δεν γράφει κάτι, οπότε μάλλον έτσι πρέπει να είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Θελω την βοηθεια σας.Πριν μια εβδομαδα πηγα το κινητο στο σερβις γιατι κολλαγε και εκανε επαννεκινησεις.Μου ειπαν οτι αλλαξαν πλακεττα.Το θεμα ειναι οτι το κινητο συνεχιζει να κολλαει και να κανει επαννεκινησεις.Το εχω τραβηξει και σε βιντεο να το κανει.Τι να κανω;Πως μπορω να απαιτησω αντκατασταση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Θελω την βοηθεια σας.Πριν μια εβδομαδα πηγα το κινητο στο σερβις γιατι κολλαγε και εκανε επαννεκινησεις.Μου ειπαν οτι αλλαξαν πλακεττα.Το θεμα ειναι οτι το κινητο συνεχιζει να κολλαει και να κανει επαννεκινησεις.Το εχω τραβηξει και σε βιντεο να το κανει.Τι να κανω;Πως μπορω να απαιτησω αντκατασταση;

 

Σε ποια εταιρεία αν επιτρέπεται? Πήρες παραστατικό αλλαγής πλακετας με νέο imei?

Αντικατάσταση νομίζω μετά την προθεσμία doa δεν μπορείς να απαιτήσεις.

Αντικατάσταση σου κάνει το κατάστημα αν προσφέρει doa.

Όχι το service.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εταιρεία αν επιτρέπεται? Πήρες παραστατικό αλλαγής πλακετας με νέο imei?

Αντικατάσταση νομίζω μετά την προθεσμία doa δεν μπορείς να απαιτήσεις.

Αντικατάσταση σου κάνει το κατάστημα αν προσφέρει doa.

Όχι το service.

Το πηγσ στην smartec.πηρα παραστατικο που λεει οτι εχουν αλλαξει πλακεττα αλλα το imei ειναι ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Το πηγσ στην smartec.πηρα παραστατικο που λεει οτι εχουν αλλαξει πλακεττα αλλα το imei ειναι ιδιο.

 

Με αλλαγή πλακέτας δεν αλλάζει και το imei?

Η smartec είναι από τα καλύτερα service.

Για να το λέει θα άλλαξε αλλά ίδιο imei?

Εμένα δεν μου κάθεται σωστό αυτό.

Ας μας πει κάποιος που γνωρίζει περισσότερα.

Η ποιο γρήγορη λύση είναι να το πας πάλι πίσω και να πεις ότι το πρόβλημα συνεχίζεται.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγή πλακέτας δεν αλλάζει και το imei?

Η smartec είναι από τα καλύτερα service.

Για να το λέει θα άλλαξε αλλά ίδιο imei?

Εμένα δεν μου κάθεται σωστό αυτό.

Ας μας πει κάποιος που γνωρίζει περισσότερα.

Η ποιο γρήγορη λύση είναι να το πας πάλι πίσω και να πεις ότι το πρόβλημα συνεχίζεται.

Nικο θα το παω το πρωι αλλα οπως καταλαβαινεις δεν μπορει να συνεχιστει αυτο και καθε εβδομαδα να πηγαινω σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγή πλακέτας δεν αλλάζει και το imei?

Η smartec είναι από τα καλύτερα service.

Για να το λέει θα άλλαξε αλλά ίδιο imei?

Εμένα δεν μου κάθεται σωστό αυτό.

Ας μας πει κάποιος που γνωρίζει περισσότερα.

Η ποιο γρήγορη λύση είναι να το πας πάλι πίσω και να πεις ότι το πρόβλημα συνεχίζεται.

 

 

 

Okay so i contacted samsung again to clarify and this is the answer they gave me:

 

Motherboards for parts replacement does not have its own IMEI because they were produced only for parts replacement and not for production.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Θελω την βοηθεια σας.Πριν μια εβδομαδα πηγα το κινητο στο σερβις γιατι κολλαγε και εκανε επαννεκινησεις.Μου ειπαν οτι αλλαξαν πλακεττα.Το θεμα ειναι οτι το κινητο συνεχιζει να κολλαει και να κανει επαννεκινησεις.Το εχω τραβηξει και σε βιντεο να το κανει.Τι να κανω;Πως μπορω να απαιτησω αντκατασταση;

Αν στο << επισκευάσουν >> ξανά και σου κάνει τα ίδια, σαφώς και έχεις δικαίωμα να ζητήσεις - απαιτήσεις αντικατάσταση, άσε που νομίζω ότι και από μόνοι τους θα στο πουν μετά τη δεύτερη φορά. Πιστεύω όμως ότι σίγουρα τώρα θα πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Okay so i contacted samsung again to clarify and this is the answer they gave me:

 

Motherboards for parts replacement does not have its own IMEI because they were produced only for parts replacement and not for production.

 

 

Πολυ χρήσιμη αυτη η πληροφορία Αργυρη μιας και πολλοί δεν το γνωρίζαμε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα σε ολους.Θελω την βοηθεια σας.Πριν μια εβδομαδα πηγα το κινητο στο σερβις γιατι κολλαγε και εκανε επαννεκινησεις.Μου ειπαν οτι αλλαξαν πλακεττα.Το θεμα ειναι οτι το κινητο συνεχιζει να κολλαει και να κανει επαννεκινησεις.Το εχω τραβηξει και σε βιντεο να το κανει.Τι να κανω;Πως μπορω να απαιτησω αντκατασταση;

 

Στα κάνει αυτά τα προβλήματα μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, χωρίς εφαρμογές εγκατεστημένες και χωρίς κάρτα μνήμης; Δοκίμασε το και έτσι, δεν πιστεύω να επαναφέρεις κάποιο backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Τις τελευταίες βδομάδες από την εφαρμογή της cosmote και της ΔΕΗ δεν μου ανοίγει η μάλλον δεν μου κατεβάζει καν τους λογαριασμούς σε pdf.

Έσβησα τις εφαρμογές τις ξανά κατέβασα και πάλι τα ίδια.

Στο s6 κατεβάζει και ανοιγει κανονικά.

Μου βγάζει αυτό το μήνυμα.

https://www.dropbox.com/s/37lytli43vw7uwd/20160415_110654.png?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...