Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω από το axiom telecom! είχε κανείς πρόβλημα με το μαγαζί ή και με το τελωνείο; μη γίνει καμιά στραβή...Επίσης τα μεταφορικά πόσο βγαίνουν; γιατί αν συνολικά βγαίνουν τα ίδια με κάποιο απο ελλάδα και μία sim, τότε δεν υπάρχει λόγος να το πάρω απ'έξω. Επίσης αν θέλω ράδιο διάβασα ότι πρέπει να βρω το μοντέλο με τον snapdragon...έχει κάποιος λινκ;

Δεν νομίζω ότι στέλνει Ελλάδα το συγκεκριμένο κατάστημα. Ίσως θα πρέπει να κοιτάξεις από αλλού.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

παρέλαβα και εγω επιτέλους λευκό απο κωτσόβολο προπαραγγελια (με vr) 21/2. πηγαίνω στο site για το vr να δηλώσω το ΙΜΕΙ

αλλά λέει λάθος imei... τηλεφωνικά προχθές οταν πηραν να μου πουν οτι μου το στελνουν, μου πεταξαν και οτι μην ανησυχείτε με το vr

28/3 λήγει η διαδικασία και προλαβαίνετε, και αν εχετε θεμα πάρτε μας να συνεννοηθούμε...ειχε κανεις το ίδιο μηνυμα αυτές τις μέρες?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

παρέλαβα και εγω επιτέλους λευκό απο κωτσόβολο προπαραγγελια (με vr) 21/2. πηγαίνω στο site για το vr να δηλώσω το ΙΜΕΙ

αλλά λέει λάθος imei... τηλεφωνικά προχθές οταν πηραν να μου πουν οτι μου το στελνουν, μου πεταξαν και οτι μην ανησυχείτε με το vr

28/3 λήγει η διαδικασία και προλαβαίνετε, και αν εχετε θεμα πάρτε μας να συνεννοηθούμε...ειχε κανεις το ίδιο μηνυμα αυτές τις μέρες?

 

Το imei το γραφεις σωστα;πρεπει να το γραφεις μονο με τους αριθμους συνεχομενους.Χωρις καθετους.

Link to comment
Share on other sites

Αν το συνηθισεις, μονο θετικο μπορει να είναι. Με οποια γωνια του δακτυλου σου πιεζεις την οθονη, οση πιεση κι αν ασκήσεις, "ακουει" με τον ιδιο τροπο, κι αυτό είναι τεραστιο συν (η επιφανεια της πιεσης δηλαδή, εχει το ιδιο αποτέλεσμα) σε ένα κινητο τηλεφωνο. Πλην των συγχρονων Samsung και καποιων htc, ένας εμπειρος χρηστης αντιλαμβάνεται ότι συχνα πυκνα χανει πατηματα. Αυτό είναι ότι χειροτερο για την εργονομια του κινητου. Απλα οι περισσοτεροι δεν το αντιλαμβάνονται καν και το θεωρουν απολυτα φυσιολογικο.

Για τις κυρτες επιφάνειες δε μπορει να γινει κατι μαγικο. Αν μειωσουν την ευαισθησια, τοτε απλα θα "ακουει" με δυσκολια και θα "χανει το νοημα της". Με αλλα λογια, αυτό είναι το τιμημα ενός συγχρονου σχεδιασμου και του υπερβολικα ομορφου τελικου αποτελέσματος που προκυπτει...

 

Για τις άκρες της οθόνης μπορώ να το καταλάβω (αν και σίγουρα θα υπάρχουν τρόποι για το κοντρολάρουν καλύτερα).

 

Η υπερβολική ευαισθησία όμως δεν σημαίνει απαραίτητα και ακρίβεια ή ευχρηστία. Πιάνω ας πούμε τον εαυτό μου να ανοίγω διάφορα που δεν θέλω (ειδικά όταν κάνω γρήγορες κινήσεις), κάτι που δεν γινόταν ποτέ στο iphone για παράδειγμα (ενώ ταυτόχρονα στο iphone ακόμη και το παραμικρό link το πατούσα σχεδόν πάντα με τη μία χωρίς να κάνω zoom κλπ).

 

Εκτιμώ απλά πως χρειάζεται ένα πιο λεπτομερές καλιμπράρισμα! :)

Link to comment
Share on other sites

Το imei το γραφεις σωστα;πρεπει να το γραφεις μονο με τους αριθμους συνεχομενους.Χωρις καθετους.

 

ναι ναι σωστα και επιβεβαιωμένο και απο πισω απο το αυτοκόλλητο και πάνω απο το κουτί και με *#06# και απο το about phone στα settings. θα πάρω τηλέφωνο δευτέρα 10 με 6 στα τηλέφωνα που δίνει στο site.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί την έχεις δει την αυτονομία του και το λες η απλά από τα νούμερα?

Το λέω μετά από αρκετές μέρες χρήσης του και βάση της εμπειρίας μου με το Νοτε 3. Από κει που φόρτιζα το Νοτε στο τέλος κάθε μέρας και το powebank το είχα πάντα μαζί μου τώρα το s7 μου κρατάει χαλαρά 2 μέρες (εννοείται παίζει ρόλο και τι χρήση κάνει ο καθένας).

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν ξέρω τι χρήση μπορεί να κάνει κάποιος για να του βγάζει 2 ημέρες το κινητό αλλά σε εμένα με την χρήση που κάνω εντός της ημέρας σίγουρα χρειάζεται μια φόρτιση.

Την φωτεινότητα την έχω στο αυτόματο (1η φορά που το κάνω αυτό, πραγματικά η οθόνη αυτή είναι ξεκούραστη είτε πρωί είτε βράδυ) το κινητό συγχρονίζει με το Gear s2 classic μόνιμα και όλα είναι ON social media emails.

2 μέρες όμως με την καμία.

Είπαμε τα πάντα είναι θέμα χρήσης αλλά οθόνη παραπάνω από 4,5-5 ( με ζόρι) δεν έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν ξέρω τι χρήση μπορεί να κάνει κάποιος για να του βγάζει 2 ημέρες το κινητό αλλά σε εμένα με την χρήση που κάνω εντός της ημέρας σίγουρα χρειάζεται μια φόρτιση.

Την φωτεινότητα την έχω στο αυτόματο (1η φορά που το κάνω αυτό, πραγματικά η οθόνη αυτή είναι ξεκούραστη είτε πρωί είτε βράδυ) το κινητό συγχρονίζει με το Gear s2 classic μόνιμα και όλα είναι ON social media emails.

2 μέρες όμως με την καμία.

Είπαμε τα πάντα είναι θέμα χρήσης αλλά οθόνη παραπάνω από 4,5-5 ( με ζόρι) δεν έχω δει.

με βαριά χρήση και σχεδόν 8 ώρες οθόνη με το edge .....γίνεται! Edited by ramnoz
Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για διαφορετικές χρήσεις.Δεν θα συμφωνήσετε ποτέ στα νούμερα. Προσωπικά από αυτά που διαβάζω το τηλέφωνο έχει μία πολύ καλή μπαταρία

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για διαφορετικές χρήσεις.Δεν θα συμφωνήσετε ποτέ στα νούμερα. Προσωπικά από αυτά που διαβάζω το τηλέφωνο έχει μία πολύ καλή μπαταρία

 

Ακριβώς έτσι. Δύσκολα να υπάρξει συμφωνία μεταξύ χρηστών για το πόσες ώρες ανοιχτή οθόνη βγάζει στον ένα και πόσες στον άλλο. Είναι καθαρά θέμα χρήσης του καθενός. Πάντως μας έχει γίνει άγχος αυτό το μέτρο σύγκρισης και έχει ως αποτέλεσμα να μας γεννάει αμφιβολίες στο τέλος για το αν έχουμε πέσει σε ελαττωματική συσκευή λόγω του ότι επειδή κάποιοι βγάζουν 8 ώρες οθόνη όταν κάποιοι άλλοι βγάζουν 6 ώρες. Το κινητό πάντως έχει δυνατή μπαταρία είτε βγάζει 8 ώρες είτε βγάζει 6 ώρες ανάλογα με την χρήση που κάνει ο καθένας από εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις πότε περίπου πόσο θα κάνουμε να δούμε τα Dual sim μοντέλα εδώ? Έχει κανείς υπόψιν κάποιο ευρωπαϊκό κατάστημα πού πουλάει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το imei το γραφεις σωστα;πρεπει να το γραφεις μονο με τους αριθμους συνεχομενους.Χωρις καθετους.

 

Καλησπέρα ,ρε παιδια να ρωτήσω που μπαίνετε για να δηλώσετε το imei της συσκευής για το vr;

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις πότε περίπου πόσο θα κάνουμε να δούμε τα Dual sim μοντέλα εδώ? Έχει κανείς υπόψιν κάποιο ευρωπαϊκό κατάστημα πού πουλάει? Ευχαριστώ

 

τον ιουνιο θα ερθει η αδερφη μου απο Εμιρατα. Αν θες να σου κραταει ενα, μπορει να το σκεφτω και εγω για μενα και να πουλησω το δικο μου, αν και εγγυηση δε θα εχουμε εδω (προσωπικα θα της πω να το ανοιξει και να το βαλει στο νερο, οπως εκανα με το δικο μου οταν το παρελαβα για να μην την πατησω εκτος doa.). Βεβαια απο φωτογραφιες που μου εστειλε ειναι με τον 820 πανω αν σε ενδιαφερει. Στειλε μου ΠΜ αν ενδιαφερεσαι.

 

Οριστε και το τεστ:

25759080320_b2cf63667c_c.jpg20160325_093058 by Nikos Bletas, on Flickr

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,ρε παιδια να ρωτήσω που μπαίνετε για να δηλώσετε το imei της συσκευής για το vr;

 

αν δε κανω λάθος εδώ https://apps.samsung.gr/s7-vr/

 

για κοιτα αν θα σου δεχτεί το imei και πες μου γιατι εχω το θεμα που δε μου το δέχεται.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι. Δύσκολα να υπάρξει συμφωνία μεταξύ χρηστών για το πόσες ώρες ανοιχτή οθόνη βγάζει στον ένα και πόσες στον άλλο. Είναι καθαρά θέμα χρήσης του καθενός. Πάντως μας έχει γίνει άγχος αυτό το μέτρο σύγκρισης και έχει ως αποτέλεσμα να μας γεννάει αμφιβολίες στο τέλος για το αν έχουμε πέσει σε ελαττωματική συσκευή λόγω του ότι επειδή κάποιοι βγάζουν 8 ώρες οθόνη όταν κάποιοι άλλοι βγάζουν 6 ώρες. Το κινητό πάντως έχει δυνατή μπαταρία είτε βγάζει 8 ώρες είτε βγάζει 6 ώρες ανάλογα με την χρήση που κάνει ο καθένας από εμάς.

 

Σύγκριση μπορεί να γίνει μόνο από τον ίδιο χρήστη με το προηγουμενο του τηλέφωνο δεδομένου ότι η χρήση που κάνει και οι συνήθειες του είναι περίπου ίδιες.

 

Εγώ σε σχέση με το S6 που είχα πριν τώρα πάω για ανεφοδιασμένο λιγότερες φορές.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε σχέση με το note 5 είμαι σχεδόν 1:30 ώρα οθόνη παραπάνω.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

τον ιουνιο θα ερθει η αδερφη μου απο Εμιρατα. Αν θες να σου κραταει ενα, μπορει να το σκεφτω και εγω για μενα και να πουλησω το δικο μου, αν και εγγυηση δε θα εχουμε εδω (προσωπικα θα της πω να το ανοιξει και να το βαλει στο νερο, οπως εκανα με το δικο μου οταν το παρελαβα για να μην την πατησω εκτος doa.). Βεβαια απο φωτογραφιες που μου εστειλε ειναι με τον 820 πανω αν σε ενδιαφερει. Στειλε μου ΠΜ αν ενδιαφερεσαι.

 

Οριστε και το τεστ:

25759080320_b2cf63667c_c.jpg20160325_093058 by Nikos Bletas, on Flickr

 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την προσφορα σου , θα το έχω υπόψιν μου. Απλα γι αυτό και ρώτησα για ευρωπαϊκό κατάστημα για να καλύπτομαι από θέμα εγγύησης :)

Link to comment
Share on other sites

αν δε κανω λάθος εδώ https://apps.samsung.gr/s7-vr/

 

για κοιτα αν θα σου δεχτεί το imei και πες μου γιατι εχω το θεμα που δε μου το δέχεται.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση.Δυστυχως ούτε και έμενα δέχεται το imei και αυριο το βραδυ κλείνει η φόρμα για την καταχώρηση του .

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση.Δυστυχως ούτε και έμενα δέχεται το imei και αυριο το βραδυ κλείνει η φόρμα για την καταχώρηση του .

 

Παρτους τηλέφωνο να γίνει τηλεφωνικά η καταχώρηση της φόρμας και στείλε με email τη φωτογραφία της απόδειξης.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την προσφορα σου , θα το έχω υπόψιν μου. Απλα γι αυτό και ρώτησα για ευρωπαϊκό κατάστημα για να καλύπτομαι από θέμα εγγύησης :)

 

Και από Ευρωπαϊκό κατάστημα να το πάρεις δεν θα έχει εγγύηση από την samsung, ότι και να λέει το μαγαζί. Το δίκαρτο προς το παρόν δεν εισάγεται επίσημα Ευρώπη. Το s5 dual sim που είχα πάρει από Ευρωπαϊκή εισαγωγή ήταν από Αραβικά Εμιράτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για διαφορετικές χρήσεις.Δεν θα συμφωνήσετε ποτέ στα νούμερα. Προσωπικά από αυτά που διαβάζω το τηλέφωνο έχει μία πολύ καλή μπαταρία

Ναι αλλά δύο φορές την ημέρα φόρτιση το θεωρώ αδύνατο. Δεν μπορεί να προσπαθώ από το πρωί να το απο-φορτισω και να μη μπορώ και άλλος να λέει ότι το φορτίζει 2 φορές την ημέρα! Προφανώς έχει ελαττώματική μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...