Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποιος που να μ απαντησει και μενα ρε παιδια γιατι τοσα και τοσα για προβληματικη οθονη ακουω με την νεα αναβαθμιση στο S7 EDGE και με φοβιζει.

 

Λοιπόν με σχεδόν ένα μήνα nougat η άποψη μου είναι θετική ως προς την εξέλιξη του λειτουργικού (νομίζω ότι η google είναι σε σωστό δρόμο) δυστυχώς όμως στη δικιά μου καθημερινότητα και ανάγκες η σταθερότητα είναι πολύ σημαντική με αποτέλεσμα να επιστρέψω πίσω στην 6!

 

λειτουργικό = η nougat φέρνει αρκετές αλλαγές (πχ διαχείριση μνήμης) με αποτέλεσμα να δημιουργεί μικροπροβλήματα σε κάποιες εφαρμογές άρα αν κάνεις χρήση εφαρμογών τρίτων θα αντιμετωπίσεις αστεία μικρά προβλήματα που όμως ορισμένες φορές ενοχλούν!

 

μπαταρία = σχεδόν στα ίδια επίπεδα στη δικιά μου χρήση 50/50 wifi/data (σε wifi όμως καταναλώνει περισσότερο απ ότι στην 6!!!) στη δική μου περίπτωση λοιπόν είδα ένα 5-10% χειρότερο αποτέλεσμα.

 

Άρα... αν η σταθερότητα είναι σημαντικό για σένα = περιμένεις, αλλιώς δε βρίσκω λόγο να μην κάνεις την αναβάθμιση.

 

edit: επειδή βγαίνει λίγο αρνητικό = έχει αρκετά θετικά στοιχεία, απλά και μερικά bugs που δεν άντεξα.

Edited by SpyGlass
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά καλησπέρα, μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος στη Nougat να έχουμε τα stock εικονίδια με οποιοδήποτε θέμα?

 

 

Εdit: Το βρήκα ευχαριστώ!

Edited by athankats
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με σχεδόν ένα μήνα nougat η άποψη μου είναι θετική ως προς την εξέλιξη του λειτουργικού (νομίζω ότι η google είναι σε σωστό δρόμο) δυστυχώς όμως στη δικιά μου καθημερινότητα και ανάγκες η σταθερότητα είναι πολύ σημαντική με αποτέλεσμα να επιστρέψω πίσω στην 6!

 

λειτουργικό = η nougat φέρνει αρκετές αλλαγές (πχ διαχείριση μνήμης) με αποτέλεσμα να δημιουργεί μικροπροβλήματα σε κάποιες εφαρμογές άρα αν κάνεις χρήση εφαρμογών τρίτων θα αντιμετωπίσεις αστεία μικρά προβλήματα που όμως ορισμένες φορές ενοχλούν!

 

μπαταρία = σχεδόν στα ίδια επίπεδα στη δικιά μου χρήση 50/50 wifi/data (σε wifi όμως καταναλώνει περισσότερο απ ότι στην 6!!!) στη δική μου περίπτωση λοιπόν είδα ένα 5-10% χειρότερο αποτέλεσμα.

 

Άρα... αν η σταθερότητα είναι σημαντικό για σένα = περιμένεις, αλλιώς δε βρίσκω λόγο να μην κάνεις την αναβάθμιση.

 

edit: επειδή βγαίνει λίγο αρνητικό = έχει αρκετά θετικά στοιχεία, απλά και μερικά bugs που δεν άντεξα.

Να σαι καλα φιλε θα περιμενω ακομη.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα (Πολωνικό) μόλις τσεκαρα και έχω uodate σε Nougat...Θα πάρω ένα backup στην 6.0.1 και θα δώσω άλλη μία ευκαιρία στην 7, μήπως δω καμία διαφορά (χλωμό το κόβω) , αφού κάνω το update, wipe cache, wipe data, και στήσιμο από την αρχή....Ααχχχχ, μόνο που το λέω, κουράστηκα! :)
Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε καποιοι θα κανετε μετα την αναβαθμιση wipe cach, wipe data....

Τι διαφορα εχει απο την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, που αυτο ξερω να κανω! Πρεπει να κανω και τα παραπανω?

Μπορει κάποιος να μου εξηγησει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εξής απορία.Ειμαι με νουγκατ btu το κινητό απο την μανα του φορούσε 6.0.1 cos (cosmote).αν τωρα περασω την cos που βγήκε θα έχει διαφορα η αγγλική από την Ελληνική?

Αξίζει ο κοπος?

Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε καποιοι θα κανετε μετα την αναβαθμιση wipe cach, wipe data....

Τι διαφορα εχει απο την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, που αυτο ξερω να κανω! Πρεπει να κανω και τα παραπανω?

Μπορει κάποιος να μου εξηγησει?

 

Το ιδιο ακριβως ειναι...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ημουν με Android 6.01 Marshmallow italy itv το κινητό απο την μανα του, εβαλα την αγγλικη nougat 7 btu ,ειδα οτι βγηκε η nougat cos (cosmote).αν τωρα περασω την cos που βγήκε θα εχω προβλημα επειδη το κινητο ειναι unbranded η να περιμενω την greece EUR? Edited by spanop
Link to comment
Share on other sites

Ημουν με Android 6.01 Marshmallow italy itv το κινητό απο την μανα του, εβαλα την αγγλικη nougat 7 btu ,ειδα οτι βγηκε η nougat cos (cosmote).αν τωρα περασω την cos που βγήκε θα εχω προβλημα επειδη το κινητο ειναι unbranded η να περιμενω την greece EUR?

Πρόβλημα δε θα έχεις, αλλά καλύτερα είναι να αποφεύγουμε τις branded αναβαθμίσεις μιας και αναβαθμίζονται πιο αργά από τις unbranded.

 

Παιδιά, ιδίως όσοι δεν είστε power users, χαρείτε τη συσκευή και αφήσετε στην άκρη τους προβληματισμούς ποιας χώρας το λογισμικό είναι καλύτερο. Ουσιαστικά είναι όλα τα ίδια, κρατήστε μόνο αυτό στο μυαλό σας. Δεν υπάρχουν διαφορετικά αρχεία ή ρυθμίσεις σε κάθε χώρα. To CSC αρχείο αλλάζει μόνο που καθορίζει με απλά λόγια τη χώρα προορισμού της αναβάθμισης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα δε θα έχεις, αλλά καλύτερα είναι να αποφεύγουμε τις branded αναβαθμίσεις μιας και αναβαθμίζονται πιο αργά από τις unbranded.

 

Παιδιά, ιδίως όσοι δεν είστε power users, χαρείτε τη συσκευή και αφήσετε στην άκρη τους προβληματισμούς ποιας χώρας το λογισμικό είναι καλύτερο. Ουσιαστικά είναι όλα τα ίδια, κρατήστε μόνο αυτό στο μυαλό σας. Δεν υπάρχουν διαφορετικά αρχεία ή ρυθμίσεις σε κάθε χώρα. To CSC αρχείο αλλάζει μόνο που καθορίζει με απλά λόγια τη χώρα προορισμού της αναβάθμισης.

 

Ετσι οπως τα λες ειναι

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι έτσι όπως τα λέτε με τις εκδόσεις λειτουργικού ανά χώρα.

Κάποιες διαφορές ίσως έχουν άλλα συνολικά δε πιστεύω να διαφέρει τόσο πολύ η απόδοση από χώρα σε χώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, μετά από επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις, επηρεάζει καθόλου την κάρτα sd; θα μας σβήσει το περιεχόμενο της κάρτας;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, μετά από επαναφορά σε εργοστασιακες ρυθμίσεις, επηρεάζει καθόλου την κάρτα sd; θα μας σβήσει το περιεχόμενο της κάρτας;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, διαγράφει μόνο τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης της συσκευής.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Nougat και τωρα δεν δουλευει το Viber, εχει κανεις άλλος παρόμοιο πρόβλημα;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Nougat και τωρα δεν δουλευει το Viber, εχει κανεις άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

Νομίζω πρώτη φορά αναφέρεται κάτι τέτοιο. Όταν λες δε δουλεύει τι εννοείς;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κάθε βράδυ κλείνω wifi, location, data και το βάζω σε flight Mode. Το πρωί λοιπόν ανοίγω wifi τοποθεσία και το βγάζω από flight Mode. Το τηλ ξαφνικά νεκρωσε.....για να ανοίξει πάτησα volume down, home & power button

Τι λέτε να έπαιξε??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πρώτη φορά αναφέρεται κάτι τέτοιο. Όταν λες δε δουλεύει τι εννοείς;

 

Κολλαει οταν την ανοίγω, δεν δέχομαι μηνύματα καθόλου, δοκίμασα επανεγκατασταση τα ίδια έκανε πάλι:( μαλλον με βλεπω για reset και στήσιμο απο την αρχη :mad:

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Κολλαει οταν την ανοίγω, δεν δέχομαι μηνύματα καθόλου, δοκίμασα επανεγκατασταση τα ίδια έκανε πάλι:( μαλλον με βλεπω για reset και στήσιμο απο την αρχη :mad:

Να υποθέσω ότι έχεις δώσει τα απαραίτητα δικαιώματα στην εφαρμογή όταν πρωτοανοιγει.

Επίσης δοκίμασες να διαγράψεις και τον φάκελο στον εσωτερικό ή/και στον εξωτερικό χώρο της συσκευής μετά την απεγκατάσταση;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...