Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου πίστεψε με έχω αλλάξει πάρα πολλές συσκευές σε θέμα μπαταρίας δεν έχω ξαναδεί τέτοια στατιστικά

 

Δεν αντιλεγω , απλά αν είχες πάρει και το Ζ3 δεν θα είχες εκπλαγεί έτσι τώρα ,αυτό εννουσα. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει καλή μπαταρία το S7, συζήτηση κάνουμε. Οι χρόνοι που λες είναι πολύ καλοί ,δεδομένου και της ανάλυσης και μεγέθους της οθόνης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όλα τα έχω ενεργά δεν έχω κλείσει τίποτα και έχω το μότο 360. Φωτεινότητα είναι στο αυτόματο στη μέση

Κάτι που πρόσεξα τώρα ειναι ότι η φωτεινότητα στο αυτόματο ανεβαίνει μόνη της

Edited by bikiapo
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλεγω , απλά αν είχες πάρει και το Ζ3 δεν θα είχες εκπλαγεί έτσι τώρα ,αυτό εννουσα. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει καλή μπαταρία το S7, συζήτηση κάνουμε. Οι χρόνοι που λες είναι πολύ καλοί ,δεδομένου και της ανάλυσης και μεγέθους της οθόνης.

 

Και συ αν είχες πάρει g2 ή mate 7, δεν θα είχες εκπλαγεί τόσο με Z3. (Δεν έχει νόημα αυτή η συζήτηση)

Η ουσία είναι ότι η samsung επιτέλους φιλοτιμήθηκε να δώσει μια πολύ καλή αυτονομία.

Υπόθετω εννοούσες ότι τέτοια νούμερα έχουμε ξαναδει, και δεν θα διαφωνήσω σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

σημερα μωλις το παρελαβα....μεσω λαμιας....πηγα σε 8 διαφορετικα καταστηματα στην αθηνα και τιποτα.....ο κοτσοβολος μονο στην ανθουπολη το εχει..στην μια το μεσημερι που το πηρα ειχε ακομα αλλα 9 edge....αυτη την στιγμη περναει την πρωτη φορτιση...ανυπομονο...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. ..αν και δεν γνωρίζω αν το χει αναφέρει κάποιος. ..σήμερα που το είδα live(s7 edge ) σε κατάστημα της Media Markt με απογοήτευσε το γεγονός ότι το μεταλλικό πλαίσιο της συσκευής στο χρυσό χρώμα είναι ασημί /τιτανιουμ..ενώ στις φωτογραφίες της επίσημης σελίδας της Samsung δείχνει χρυσό όπως κ στο s6 edge plus. ..σε ερώτηση μου προς τη Samsung για το τι ισχύει, μου είπαν το ασημί. ...Νομίζω ότι είναι μεγα φάουλ (ξενέρωσα ). ...ξέρει κάποιος πως μπορώ να αγοράσω το titanium απο εξωτερικό χωρίς παρατράγουδα. .κ.α.
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση, μιλησα μεσω fb με πλαισιο και μου ειπαν οτι μεσα στις επομενες ημερες θα φερουν s7 edge λευκα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. ..αν και δεν γνωρίζω αν το χει αναφέρει κάποιος. ..σήμερα που το είδα live(s7 edge ) σε κατάστημα της Media Markt με απογοήτευσε το γεγονός ότι το μεταλλικό πλαίσιο της συσκευής στο χρυσό χρώμα είναι ασημί /τιτανιουμ..ενώ στις φωτογραφίες της επίσημης σελίδας της Samsung δείχνει χρυσό όπως κ στο s6 edge plus. ..σε ερώτηση μου προς τη Samsung για το τι ισχύει, μου είπαν το ασημί. ...Νομίζω ότι είναι μεγα φάουλ (ξενέρωσα ). ...ξέρει κάποιος πως μπορώ να αγοράσω το titanium απο εξωτερικό χωρίς παρατράγουδα. .κ.α.

Η αλήθεια είναι πως σήμερα επί τέλους το είδα και γω ζωντανά σε puplic & plaisio. Ένιωσα την ίδια έκπληξη με το gold που ειδικά στο puplic έπαιρνα όρκο ότι ήταν ασημί, αφού έλεγα μέσα μου , << βρε τους κ.....ς που το βρήκαν και το έφεραν;>>. Εκείνοι επέμεναν ότι ήταν το χρυσό.... Έτσι πέρασα και από πλαίσιο , και εκεί σχεδόν τα ίδια , γιατί εκεί ο φωτισμός βοηθούσε λίγο περισσότερο, αλλά εμένα μου μοιάζει με ασημί που έχει και χρυσαφί χροιά. Μου άρεσε λοιπόν περισσότερο από το αντίστοιχο χρώμα του 6, δε με χάλασε, αλλά στα βίντεο και φωτογραφίες μου έμοιαζε να φέρνει πιο πολύ , με ένα δυό τόνους πιο ανοιχτό στο gold - σαμπανιζέ του Alpha που έχω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς ενημερωση, μιλησα μεσω fb με πλαισιο και μου ειπαν οτι μεσα στις επομενες ημερες θα φερουν s7 edge λευκα.

Τα gold, ξέρουμε πότε θα τα φέρει;

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο πάντως και εγω σε όλες τις φωτο το βλέπω με χρυσό σασι.Αν είναι τόσο κοντά σε χρώμα με το silver θα το λάβω σοβαρά υπόψιν

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση, μιλησα μεσω fb με πλαισιο και μου ειπαν οτι μεσα στις επομενες ημερες θα φερουν s7 edge λευκα.

 

νεα ενημέρωση και εγώ απο κωτσόβολο αφού τους έστειλα mail για ακύρωση, με παίρνουν τηλ και μου λενε οτι γνωρίζουμε οτι ενημερωθήκατε για 8/4 (θα ακουσαν τις ηχογραφήσεις μάλλον) και οτι επειδη προκειται για προπαραγγελίες, αυτά θα τα παραλλάβουμε μέσα στην εβδομάδα, πεμπτη λογικά. οπότε ακύρωσα το αίτημα και περιμένω να δω...

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλη συμπερασματα για την μπαταρια δεν εχουν βγει..απο τη μια βλεπω καπου 4-5 ωρες και απο την αλλη 7-8 ωρες.

Λογικα η μεση sot θα ειναι 5-6 ωρες

 

Δεν θα βγουν, χθες ειχα 4 ώρες οθόνη και 28 ωρες ανοιχτό με wifi - data εναλλάξ και αρκετές φωτο το φόρτισα στο 15%, σήμερα σε 6 ωρες ανοιχτό 1,30 ωρα οθόνη εξω ολη την ωρα αρκετές διαδρομές με αμαξι και επεσε στο 56%. Δεν ξέρω γιατι τοση κατανάλωση σήμερα και ειναι η 3η φόρτιση:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βγουν, χθες ειχα 4 ώρες οθόνη και 28 ωρες ανοιχτό με wifi - data εναλλάξ και αρκετές φωτο το φόρτισα στο 15%, σήμερα σε 6 ωρες ανοιχτό 1,30 ωρα οθόνη εξω ολη την ωρα αρκετές διαδρομές με αμαξι και επεσε στο 56%. Δεν ξέρω γιατι τοση κατανάλωση σήμερα και ειναι η 3η φόρτιση:(

Προφανώς επειδή ήσουν έξω και ως γνωστόν τα data καταναλώνουν (πολύ) περισσότερο μπαταρία απο ότι ήσουν τη προηγούμενη μέρα με μεικτό wifi+data...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς επειδή ήσουν έξω και ως γνωστόν τα data καταναλώνουν (πολύ) περισσότερο μπαταρία απο ότι ήσουν τη προηγούμενη μέρα με μεικτό wifi+data...:)

 

Δεν βάζω 4g μονο 3G, πάντα όμως απο εμπειρία οταν ειμαι εξω σε διαδρομές μεγαλες η μικρες η κατανάλωση ειναι αρκετη

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζω 4g μονο 3G, πάντα όμως απο εμπειρία οταν ειμαι εξω σε διαδρομές μεγαλες η μικρες η κατανάλωση ειναι αρκετη

Μόνο και μόνο ότι αναγκάζεται να αλλάζει κεραίες είναι λογική η αυξημένη κατανάλωση ακόμα και αν δεν έχεις data ανοικτά.......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Έχει φέρει κάποιος το silver-titanioum από εξωτερικό να μας πει αν όλα δουλεύουν σωστά. .???? Πιθανότητα εισαγωγής κ απο που. .??

Έχω κολλήσει με το ασημί. .....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το έχω απο 7 Μαρτίου...

Ειναι η καλύτερη συσκευή SAMSUNG που ειχα ποτέ.Αξίζει και το τελευταίο του ευρώ.

Ταχύτατο,με μπαταρία που δεν τελειώνει χωρίς λόγο,με εξαιρετική οθόνη και τέλεια φωτογραφική μηχανή,με ποιότητα κατασκευής απο το διάστημα-πρωτόγνωρη για Samsung.

Σκέφτομαι να αγοράσω ενα άλλο κινητό για την κόρη μου και λυπάμαι τα λ7 μου, κι ας δώσω μόνο 200 ευρώ.Περιμένω να πέσει η τιμή και να της πάρω ένα απλό S7 για να το χαρεί.

Η φωτογραφική του μηχανή και η επιλογή για ext microsd,κάνουν παντελώς ασύμφορη την αγορά ενός S6,ότι και ναναι αυτό...

Το μόνο που μου λείπει είναι το πενάκι απο τα GalaxyNote που είχα ως τώρα,αλλά δε βαριέσαι...σε όλα τα άλλα είναι SUPER!!!!!!!

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Εχει νρει καποιος καμια καλη περιπτωση για το DUOS απο το εξωτερικο? Εδω δεν το βλεπω να ερχετε καν:mad:
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει φέρει κάποιος το silver-titanioum από εξωτερικό να μας πει αν όλα δουλεύουν σωστά. .???? Πιθανότητα εισαγωγής κ απο που. .??

Έχω κολλήσει με το ασημί. .....

Φίλε μου έχεις δει το gold από κοντά; Εγώ τουλάχιστον που το κοίταγα λεπτομερώς, θα σου έλεγα πως είναι πιο πολύ στο ασημί , εκτός και αν το έχεις δει ( το gold εννοώ ) και έχεις άποψη. Αν όχι, πήγαινε δες το και ίσως σε καλύψει στην επιλογή σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το έχω απο 7 Μαρτίου...

Ειναι η καλύτερη συσκευή SAMSUNG που ειχα ποτέ.Αξίζει και το τελευταίο του ευρώ.

Ταχύτατο,με μπαταρία που δεν τελειώνει χωρίς λόγο,με εξαιρετική οθόνη και τέλεια φωτογραφική μηχανή,με ποιότητα κατασκευής απο το διάστημα-πρωτόγνωρη για Samsung.

Σκέφτομαι να αγοράσω ενα άλλο κινητό για την κόρη μου και λυπάμαι τα λ7 μου, κι ας δώσω μόνο 200 ευρώ.Περιμένω να πέσει η τιμή και να της πάρω ένα απλό S7 για να το χαρεί.

Η φωτογραφική του μηχανή και η επιλογή για ext microsd,κάνουν παντελώς ασύμφορη την αγορά ενός S6,ότι και ναναι αυτό...

Το μόνο που μου λείπει είναι το πενάκι απο τα GalaxyNote που είχα ως τώρα,αλλά δε βαριέσαι...σε όλα τα άλλα είναι SUPER!!!!!!!

 

εχεις κάποια θήκη φιλε μου? χανει με την θήκη?

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

εχεις κάποια θήκη φιλε μου? χανει με την θήκη?

Πήρα θήκη διαφανη sbs με 9,99 ευρω απο το public και είναι πραγματικά αόρατη...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φανατικός με τις συσκευές Samsung.

Από s2 σε s3,s4,s5,s6 edge,edge plus, note 4 και τώρα από την Παρασκευή με s7 edge.

Δυστυχώς το grip του είναι πολύ χειρότερο από το edge plus και η μπαταρία του είναι χειρότερη από το a5 2016 που πήρα όταν πούλησα το edge plus μέχρι να έρθει το s7.

Η οθόνη του είναι λιγότερο φωτεινή από to a5 και ακόμη από s5.

Επίσης όταν γράφεις email κυρίως στη δεξιά πλευρά του πληκτρολόγιο υ τα γράμματα μπερδευονται η δεν ανταποκρινονται στο πάτημα.

Το περίμενα με ανυπομονησία αλλά με απογοήτευσε. Κρίμα γιατί είναι όμορφη συσκευή αλλά μήπως μου έτυχε ελατωματικο;

Δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει.

Αύριο θα μου δώσουν σφραγισμένο σε αντικατάσταση.

Αντε να δούμε!!!

Edited by panaros
Link to comment
Share on other sites

Μόλις συμπλήρωσα και την φόρμα για το vr ποτέ λέτε να το στείλουν? Έχει παραλάβει κάνεις ή θα μας έρθει αφού το έχουμε πουλήσει το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι φανατικός με τις συσκευές Samsung.

Από s2 σε s3,s4,s5,s6 edge,edge plus, note 4 και τώρα από την Παρασκευή με s7 edge.

Δυστυχώς το grip του είναι πολύ χειρότερο από το edge plus και η μπαταρία του είναι χειρότερη από το a5 2016 που πήρα όταν πούλησα το edge plus μέχρι να έρθει το s7.

Η οθόνη του είναι λιγότερο φωτεινή από to a5 και ακόμη από s5.

Επίσης όταν γράφεις email κυρίως στη δεξιά πλευρά του πληκτρολόγιο υ τα γράμματα μπερδευονται η δεν ανταποκρινονται στο πάτημα.

Το περίμενα με ανυπομονησία αλλά με απογοήτευσε. Κρίμα γιατί είναι όμορφη συσκευή αλλά μήπως μου έτυχε ελατωματικο;

Δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει.

Αύριο θα μου δώσουν σφραγισμένο σε αντικατάσταση.

Αντε να δούμε!!!

Η έπεσες σε ελαττωματικό ή ανήκεις στις εξαιρέσεις περί αποδοχής του 7. Έτσι είναι, υπάρχουν και οι εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν όμως το κανόνα και ταυτόχρονα κάνουν το καλό καλύτερο στο μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το "κατά λάθος" πάτημα των πλήκτρων από δεξιά το έχω παρατηρήσει κι εγώ, πιστεύω με μία θήκη θα είναι οκ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...