Jump to content

Microsoft Lumia 650


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε Memorex, πάρε το 650 που σε είπε και ο faasf και δώσε το στους γονείς σου! Έτσι κι αλλιώς για ελαφρά χρήση Facebook και Messenger θέλουν! Αν δεν σηκώνει τις κανονικές Facebook και Messenger πέρνα τις beta. Εγώ αυτές είχα στο 830 που είχε 8.1 πριν και ήταν εντάξει. Φαντάζομαι στο 650 θα είναι ακόμα καλύτερα που έρχεται με 10άρια απευθείας. Η συσκευή είναι και λεπτή, ελαφριά και όμορφη! Από εμφάνιση θα τη χαρούν κιόλας. ;)

 

'Εδω οι ανθρωποι ηταν μια χαρα ευχαριστημενοι με το 530, το απολυτο κινητο που δουλευε με καρβουνο ξερω γω.. Και δε παραπονεθηκαν ποτε οτι κολλουσε ή αργει να μπει στο φεισμπουκ. Και ξαναλεω, μιλαμε για κινητο καρβουνιαρη!!

Σε ευχαριστω παντως!

 

Ο άλλος ζήτησε μια γνώμη για το 650 και πως ανταποκρίνονται συγκεκριμένες εφαρμογές. Του απαντάει κάποιος αυτό που ξέρουν όλοι και στο καπάκι ο ερωτών τον ειρωνεύεται ενώ αργότερα αποδεικνύεται οτι δεν έχει ιδέα ούτε για το ποιές συσκευές έχουν προεγκατεστημένα τα 10αρια. Σας αγαπώ! Κέρδισα 10 χρόνια από το γέλιο που έριξα.

 

Αγαπητε πονηρε, κριτη των παντων, σε πρωτη φαση χαιρομαι που σε κανω και γελας, χωρις καν να προαπαθηαω. Αυτο μας εξηγει πολλα. Μπηκα στο επισημο νημα του 650, γιατι προφανως ψαχνω να παρω το 650, το οποιο γνωριζω οτι εχει εγκατεστημενα τα 10. Ο φιλος που ανεφερε να παρω κινητο που να εχει προεγκατεστημενα τα 10 προφανως το εκανε με τη καλη του τη καρδια, ασχετα οτι με μπερδεψε. Θα μπορουσα να αρχισω να του λεω εξυπναδες του στιλ "μα ρε φιλε γιατι μιλας για 640 και μας μπερδευεις, αφου εγω εγραψα απο την αρχη οτι θελω το 650" και γενικως να του τη πεσω, αλλα προτιμησα να φανω χαζος κανοντας μια χαζη -για τα δικα σου δεδομενα- ερωτηση, παρα να τον προσβαλω! Επισης, εισαι παρα πολυ φρεσκος σε αυτη τη σελιδα, αλλα δυστυχως στη νοοτροπια, εισαι σα να εισαι χροοοοονια ολοκληρα αφου συμπεριφερεσαι ισα και ομοια με τους προσβλητικους, οι οποιοι οπως εγραψε σωατα ενας φιλος, δεν ειχατε ποτε το κινητο (οχι απαραιτητα το 650, γενικα λεμε) αλλα επειδη δε συμπαθειτε το λειτουργικο ή τον κατασκευαστη, κραζετε και υποβαθμιζετε, τις περισσοτερες φορες αδικα, στα ματια καποιου ενδιαφερομενου. Οπως εγραψα και στο επισημο νημα του 950, γιατι θα το παρω για μενα, οταν ηταν να αγορασω το 920, διαβαζα στο φορουμ καλα λογια, αλλα και απιστευτα τερατα για το τηλεφωνο. Το πηρα με τρελο φοβο και τελικα εμεινα ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ απο το 920. Και για το 950, παλι τερατακια διαβαζω σε εκεινο το νημα, αλλα ξερω οτι θα το παρω και θα το χαρω κι αυτο το κινητο!! Καποιοι εχετε συνδεσει τη μιση ζωη σας με ενα κινητο και καλα κανετε και δικαιωμα σας, αλλα αν η μιση σας ζωη ειναι μαυρη, λογω ενος κινητου, κρατηστε το για σας. Αν εγω εχω μια γκομενα και δε περναω καλα και τη χωρισω και τα φτιαξεις εσυ μαζι της, σημαινει οτι θα εισαι κι εσυ δυστυχισμενος;; Ελεος δηλαδη..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 761
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

'Εδω οι ανθρωποι ηταν μια χαρα ευχαριστημενοι με το 530, το απολυτο κινητο που δουλευε με καρβουνο ξερω γω.. Και δε παραπονεθηκαν ποτε οτι κολλουσε ή αργει να μπει στο φεισμπουκ. Και ξαναλεω, μιλαμε για κινητο καρβουνιαρη!!

Σε ευχαριστω παντως!

 

 

 

Αγαπητε πονηρε, κριτη των παντων, σε πρωτη φαση χαιρομαι που σε κανω και γελας, χωρις καν να προαπαθηαω. Αυτο μας εξηγει πολλα. Μπηκα στο επισημο νημα του 650, γιατι προφανως ψαχνω να παρω το 650, το οποιο γνωριζω οτι εχει εγκατεστημενα τα 10. Ο φιλος που ανεφερε να παρω κινητο που να εχει προεγκατεστημενα τα 10 προφανως το εκανε με τη καλη του τη καρδια, ασχετα οτι με μπερδεψε. Θα μπορουσα να αρχισω να του λεω εξυπναδες του στιλ "μα ρε φιλε γιατι μιλας για 640 και μας μπερδευεις, αφου εγω εγραψα απο την αρχη οτι θελω το 650" και γενικως να του τη πεσω, αλλα προτιμησα να φανω χαζος κανοντας μια χαζη -για τα δικα σου δεδομενα- ερωτηση, παρα να τον προσβαλω! Επισης, εισαι παρα πολυ φρεσκος σε αυτη τη σελιδα, αλλα δυστυχως στη νοοτροπια, εισαι σα να εισαι χροοοοονια ολοκληρα αφου συμπεριφερεσαι ισα και ομοια με τους προσβλητικους, οι οποιοι οπως εγραψε σωατα ενας φιλος, δεν ειχατε ποτε το κινητο (οχι απαραιτητα το 650, γενικα λεμε) αλλα επειδη δε συμπαθειτε το λειτουργικο ή τον κατασκευαστη, κραζετε και υποβαθμιζετε, τις περισσοτερες φορες αδικα, στα ματια καποιου ενδιαφερομενου. Οπως εγραψα και στο επισημο νημα του 950, γιατι θα το παρω για μενα, οταν ηταν να αγορασω το 920, διαβαζα στο φορουμ καλα λογια, αλλα και απιστευτα τερατα για το τηλεφωνο. Το πηρα με τρελο φοβο και τελικα εμεινα ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ απο το 920. Και για το 950, παλι τερατακια διαβαζω σε εκεινο το νημα, αλλα ξερω οτι θα το παρω και θα το χαρω κι αυτο το κινητο!! Καποιοι εχετε συνδεσει τη μιση ζωη σας με ενα κινητο και καλα κανετε και δικαιωμα σας, αλλα αν η μιση σας ζωη ειναι μαυρη, λογω ενος κινητου, κρατηστε το για σας. Αν εγω εχω μια γκομενα και δε περναω καλα και τη χωρισω και τα φτιαξεις εσυ μαζι της, σημαινει οτι θα εισαι κι εσυ δυστυχισμενος;; Ελεος δηλαδη..

 

Σου απαντάω με το μήνυμα που βρίσκεται ακριβώς πάνω από το δικό σου. Βλέπεις να σου είπε ο άλλος χρήστης κάτι διαφορετικό για να του την πεις κιόλας; Για τις συγκεκριμένες εφαρμογές μίλησε, για τις οποίες ρώτησες συγκεκριμένα. Τώρα το ότι και ο άλλος μιλάει για κασσάνδρες και λέει τα ίδια πράγματα που γράψανε οι... κασσάνδρες, το αφήνω στην κρίση του καθένα. Θα προσπαθήσω να σας διαβάζω σιωπηλά. Επίσης οφείλεις να συνειδητοποιήσεις ότι οι εφαρμογές του Fb των 8αριών και των 10αριών είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ και έχουν διαφορετικές απαιτήσεις. Στο γράψανε παραπάνω αλλά εσύ τους έγραψες μην πω που. Δεν έχει σχέση το αν έτρεχαν στο 530 με το τι γίνεται στα 10άρια. Οι ίδιοι οι χρήστες των wp στο έγραψαν, όχι εγώ ή κάποιος άλλος. Αυτά.

Ως κάτοχος του 650 μπορώ να πω τη γνώμη μου; Αν μου το επιτρέπουν δηλαδή κάποια μέλη που είναι οι Κασσάνδρες των κακών μαντάτων και άλλα που το έχουν δει εδώ ως Fun Zone...

 

Παρά το γεγονός ότι τα specs του κινητού δεν είναι και ότι καλύτερο και πιο σύγχρονο, το τηλέφωνο ανταπεξέρχεται ικανοποιητικότατα στις περισσότερες ανάγκες του μέσου χρήστη. Όλες οι εφαρμογές των μέσων κοινωνικής δικτύωσης λειτουργούν απροβλημάτιστα με εξαίρεση το Facebook το οποίο, λόγω κακής υλοποίησης είναι βαρύ και εκτός του γεγονότος ότι αργεί να ανοίξει (το οποίο για τους περισσότερους δεν αποτελεί πρόβλημα), κάνει συχνά πυκνά force close, πράγμα αρκετά εκνευριστικό. Το Messenger επίσης αργεί να ανοίξει (μιλάμε για καμιά 10αριά δευτερόλεπτα) αλλά κατά τα άλλα δουλεύει πολύ καλά χωρίς προβλήματα. Skype, WhatsApp, Viber, emails, εφαρμογές τραπεζών, browser, Youtube clients, εφαρμογές δηλαδή που χρησιμοποιεί ο μέσος χρήστης δουλεύουν άψογα και απροβλημάτιστα στο 99% των περιπτώσεων. Για έναν ΜΕΣΟ ΧΡΗΣΤΗ (επαναλαμβάνω) το συγκεκριμένο είναι μία πολύ καλή επιλογή. Τώρα, αν αυτός ο μέσος χρήστης θέλει ένα κινητό για να μπαίνει μονο στο FB και να κάνει check-in και Like σε κοριτσούδια, δε του κάνει. Και αυτό λόγω της εφαρμογής και όχι λόγω του κινητού.

Edited by NexusNexii
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το ότι και ο άλλος μιλάει για κασσάνδρες και λέει τα ίδια πράγματα που γράψανε οι... κασσάνδρες, το αφήνω στην κρίση του καθένα.

Αν θες να συμμετέχεις και να έχει ουσία η συμμετοχή σου στα συγκεκριμένα threads, διάβασε, ενημερώσου και κρίνε λίγο αντικειμενικά και σταμάτα να πετάγεσαι σα τη... (ναι, αυτή...). Οι κασσάνδρες δε λένε μόνο αυτά που εν μέρει ισχύουν αλλά κάνουν τη τρίχα τριχιά, το πρόβλημα με level 2 το κάνουν level 1002 και φυσικά κηδεύουν εδώ και μήνες τον νεκρό πριν πεθάνει... Διάβασε ξανά τι έγραψα και αν από αυτό το μυαλό σου καταλαβαίνει ότι έχει πρόβλημα το τηλέφωνο ή το λειτουργικό, είναι και αυτό που αφήνεται στη κρίση του καθένα...

Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος του 650 μπορώ να πω τη γνώμη μου; Αν μου το επιτρέπουν δηλαδή κάποια μέλη που είναι οι Κασσάνδρες των κακών μαντάτων και άλλα που το έχουν δει εδώ ως Fun Zone...

 

 

 

Παρά το γεγονός ότι τα specs του κινητού δεν είναι και ότι καλύτερο και πιο σύγχρονο, το τηλέφωνο ανταπεξέρχεται ικανοποιητικότατα στις περισσότερες ανάγκες του μέσου χρήστη. Όλες οι εφαρμογές των μέσων κοινωνικής δικτύωσης λειτουργούν απροβλημάτιστα με εξαίρεση το Facebook το οποίο, λόγω κακής υλοποίησης είναι βαρύ και εκτός του γεγονότος ότι αργεί να ανοίξει (το οποίο για τους περισσότερους δεν αποτελεί πρόβλημα), κάνει συχνά πυκνά force close, πράγμα αρκετά εκνευριστικό. Το Messenger επίσης αργεί να ανοίξει (μιλάμε για καμιά 10αριά δευτερόλεπτα) αλλά κατά τα άλλα δουλεύει πολύ καλά χωρίς προβλήματα. Skype, WhatsApp, Viber, emails, εφαρμογές τραπεζών, browser, Youtube clients, εφαρμογές δηλαδή που χρησιμοποιεί ο μέσος χρήστης δουλεύουν άψογα και απροβλημάτιστα στο 99% των περιπτώσεων. Για έναν ΜΕΣΟ ΧΡΗΣΤΗ (επαναλαμβάνω) το συγκεκριμένο είναι μία πολύ καλή επιλογή. Τώρα, αν αυτός ο μέσος χρήστης θέλει ένα κινητό για να μπαίνει μονο στο FB και να κάνει check-in και Like σε κοριτσούδια, δε του κάνει. Και αυτό λόγω της εφαρμογής και όχι λόγω του κινητού.

 

Δε λες κάτι παραπάνω από αυτά που έχουμε επισημάνει 2-3 πιο πάνω, απλά εσύ χρησιμοποιείς το ίδιο - ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟ- ύφος. Δε μπορεί να μιλάμε όλη την ώρα για το fb και το messenger. Ξεκαθαρίσαμε τι κάνουν και τι γίνεται. Αλλά είναι λάθος να κατακρίνεις τον χρήστη εκείνο που θέλει ένα fb/ messenger / Viber καλύτερο απο αυτό που υπάρχει στα wm10.

 

'Εδω οι ανθρωποι ηταν μια χαρα ευχαριστημενοι με το 530, το απολυτο κινητο που δουλευε με καρβουνο ξερω γω.. Και δε παραπονεθηκαν ποτε οτι κολλουσε ή αργει να μπει στο φεισμπουκ. Και ξαναλεω, μιλαμε για κινητο καρβουνιαρη!!

 

Σε ευχαριστω παντως!

 

 

 

 

 

 

 

Αγαπητε πονηρε, κριτη των παντων, σε πρωτη φαση χαιρομαι που σε κανω και γελας, χωρις καν να προαπαθηαω. Αυτο μας εξηγει πολλα. Μπηκα στο επισημο νημα του 650, γιατι προφανως ψαχνω να παρω το 650, το οποιο γνωριζω οτι εχει εγκατεστημενα τα 10. Ο φιλος που ανεφερε να παρω κινητο που να εχει προεγκατεστημενα τα 10 προφανως το εκανε με τη καλη του τη καρδια, ασχετα οτι με μπερδεψε. Θα μπορουσα να αρχισω να του λεω εξυπναδες του στιλ "μα ρε φιλε γιατι μιλας για 640 και μας μπερδευεις, αφου εγω εγραψα απο την αρχη οτι θελω το 650" και γενικως να του τη πεσω, αλλα προτιμησα να φανω χαζος κανοντας μια χαζη -για τα δικα σου δεδομενα- ερωτηση, παρα να τον προσβαλω! Επισης, εισαι παρα πολυ φρεσκος σε αυτη τη σελιδα, αλλα δυστυχως στη νοοτροπια, εισαι σα να εισαι χροοοοονια ολοκληρα αφου συμπεριφερεσαι ισα και ομοια με τους προσβλητικους, οι οποιοι οπως εγραψε σωατα ενας φιλος, δεν ειχατε ποτε το κινητο (οχι απαραιτητα το 650, γενικα λεμε) αλλα επειδη δε συμπαθειτε το λειτουργικο ή τον κατασκευαστη, κραζετε και υποβαθμιζετε, τις περισσοτερες φορες αδικα, στα ματια καποιου ενδιαφερομενου. Οπως εγραψα και στο επισημο νημα του 950, γιατι θα το παρω για μενα, οταν ηταν να αγορασω το 920, διαβαζα στο φορουμ καλα λογια, αλλα και απιστευτα τερατα για το τηλεφωνο. Το πηρα με τρελο φοβο και τελικα εμεινα ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ απο το 920. Και για το 950, παλι τερατακια διαβαζω σε εκεινο το νημα, αλλα ξερω οτι θα το παρω και θα το χαρω κι αυτο το κινητο!! Καποιοι εχετε συνδεσει τη μιση ζωη σας με ενα κινητο και καλα κανετε και δικαιωμα σας, αλλα αν η μιση σας ζωη ειναι μαυρη, λογω ενος κινητου, κρατηστε το για σας. Αν εγω εχω μια γκομενα και δε περναω καλα και τη χωρισω και τα φτιαξεις εσυ μαζι της, σημαινει οτι θα εισαι κι εσυ δυστυχισμενος;; Ελεος δηλαδη..

 

Φίλε memorex το πρόβλημα με σένα είναι πως δε μιλάς σωστά. Ένα αυτό και δεύτερον αν ήσουν αποφασισμένος να αγοράσεις κάτι (είτε αυτό ειναι κινητό ή αυτοκίνητο) και μπήκες απλα για να αυτοεπιβεβαιωσεις την "σωστή" επιλογή σου, εγώ δε βλεπω κανένα λόγο να σπαταλάς εδώ τον χρόνο σου.

 

Κακώς λοιπόν ξενερώνεις με εκείνους που γράφουν κακα σχόλια. Γιατί ο λόγος ύπαρξης των φόρουμς ειναι να υπάρχει μια ανάδραση από τη χρήση μιας συσκευής. Αν εσύ δε θες να τα λαμβάνεις υποψην πρόβλημα σου. Αλλά όχι να λέμε λόγια του τύπου "η ζωη σας ειναι το κινητο" και να το παίζουμε "πνευματώδεις" σε εκείνους που το έχουν ψάξει λίγο παραπάνω. Αν θέλετε να διαβάζετε μόνο καλά λόγια για το προϊόν που επιλέξατε νομίζω ειναι πρόβλημά σας. Στην τελική μπορείτε να μην ασχολείστε με εμάς που είμαστε '&€*#& και τα γράφουμε. :D

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο επισημο νημα του 650, γιατι προφανως ψαχνω να παρω το 650, το οποιο γνωριζω οτι εχει εγκατεστημενα τα 10. Ο φιλος που ανεφερε να παρω κινητο που να εχει προεγκατεστημενα τα 10 προφανως το εκανε με τη καλη του τη καρδια, ασχετα οτι με μπερδεψε. Θα μπορουσα να αρχισω να του λεω εξυπναδες του στιλ "μα ρε φιλε γιατι μιλας για 640 και μας μπερδευεις, αφου εγω εγραψα απο την αρχη οτι θελω το 650" και γενικως να του τη πεσω, αλλα προτιμησα να φανω χαζος κανοντας μια χαζη -για τα δικα σου δεδομενα- ερωτηση, παρα να τον προσβαλω! ...

 

Δικό μου λάθος αν σε μπέρδεψα. Ανέφερα το 640, γιατί για αρκετό χρονικό διάστημα προτεινόταν όχι μόνο εδώ -και κακώς κατά τη γνώμη μου- έναντι του 650, επειδή βρίσκεται στην ίδια κατηγορία τιμής και επειδή φαίνεται ότι υπερτερεί σε κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά.

Αν και το είχα ξανά-προτείνει, δεν ήμουν σαφής σχετικά με το ότι το πλεονέκτημα του 650 είναι ότι έχει προ-εγκατεστημένα τα WM10 και δεν παρουσιάζει τα προβλήματα που κατά καιρούς έχουν αναφερθεί στο 640.

Όσον αφορά το πώς τρέχει το λειτουργικό στο 650 η σύγκριση γίνεται με το 950, καθώς όπως είπα έχω ιδία άποψη και για τα δύο.

Νομίζω έγινε κατανοητό.

Link to comment
Share on other sites

Δε λες κάτι παραπάνω από αυτά που έχουμε επισημάνει 2-3 πιο πάνω, απλά εσύ χρησιμοποιείς το ίδιο - ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟ- ύφος. Δε μπορεί να μιλάμε όλη την ώρα για το fb και το messenger. Ξεκαθαρίσαμε τι κάνουν και τι γίνεται. Αλλά είναι λάθος να κατακρίνεις τον χρήστη εκείνο που θέλει ένα fb/ messenger / Viber καλύτερο απο αυτό που υπάρχει στα wm10.

Προφανώς και δε κατάλαβες το ύφος μου. Δε κατακρίνω κανέναν, είμαι απόλυτα ξεκάθαρος για τις δυνατότητες του τηλεφώνου. Αντίθετα, έχουμε δει πολλές φορές στο παρελθόν από πολλούς να ακυρώνουν το λειτουργικό και να θεωρούν κάποια windows phones απαράδεκτα smartphones επειδή δε λειτουργεί σωστά το Facebook. Συγγνώμη, αλλά δεν είναι μόνο το Facebook ο σκοπός ενός smartphone. Και εγώ το χρησιμοποιώ αλλά δεν είναι η Νο1 προτεραιότητά μου. Και εγώ τα παίρνω όταν μου κλείνει το *********** αλλά δε βγαίνω να πω τι άχρηστο που είναι το 650 γιατί μου κάνει άψογα όλες τις υπόλοιπες 20 δουλειές που χρειάζομαι, δε τις ακυρώνω αυτές ελέω FB...

Link to comment
Share on other sites

Δε λες κάτι παραπάνω από αυτά που έχουμε επισημάνει 2-3 πιο πάνω, απλά εσύ χρησιμοποιείς το ίδιο - ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟ- ύφος. Δε μπορεί να μιλάμε όλη την ώρα για το fb και το messenger. Ξεκαθαρίσαμε τι κάνουν και τι γίνεται. Αλλά είναι λάθος να κατακρίνεις τον χρήστη εκείνο που θέλει ένα fb/ messenger / Viber καλύτερο απο αυτό που υπάρχει στα wm10.

 

 

 

Φίλε memorex το πρόβλημα με σένα είναι πως δε μιλάς σωστά. Ένα αυτό και δεύτερον αν ήσουν αποφασισμένος να αγοράσεις κάτι (είτε αυτό ειναι κινητό ή αυτοκίνητο) και μπήκες απλα για να αυτοεπιβεβαιωσεις την "σωστή" επιλογή σου, εγώ δε βλεπω κανένα λόγο να σπαταλάς εδώ τον χρόνο σου.

 

Κακώς λοιπόν ξενερώνεις με εκείνους που γράφουν κακα σχόλια. Γιατί ο λόγος ύπαρξης των φόρουμς ειναι να υπάρχει μια ανάδραση από τη χρήση μιας συσκευής. Αν εσύ δε θες να τα λαμβάνεις υποψην πρόβλημα σου. Αλλά όχι να λέμε λόγια του τύπου "η ζωη σας ειναι το κινητο" και να το παίζουμε "πνευματώδεις" σε εκείνους που το έχουν ψάξει λίγο παραπάνω. Αν θέλετε να διαβάζετε μόνο καλά λόγια για το προϊόν που επιλέξατε νομίζω ειναι πρόβλημά σας. Στην τελική μπορείτε να μην ασχολείστε με εμάς που είμαστε '&€*#& και τα γράφουμε. :D

 

Sent from mTalk

 

Όταν κάποιος που δεν έχει την συσκευή αλλά ούτε καν το λειτουργικό, δηλώνει ότι μπαίνει στα νήματα των Windows mobile για να γελάσει και σου κάνει υποδείξεις ε, τότε μην περιμένεις μεγάλη ψυχραιμία από τον συνομιλητή. Υποχρεωτικά θα πέσει επίπεδο(α) για να "συνεννοηθούν".......

Σωστά?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιος που δεν έχει την συσκευή αλλά ούτε καν το λειτουργικό, δηλώνει ότι μπαίνει στα νήματα των Windows mobile για να γελάσει και σου κάνει υποδείξεις ε, τότε μην περιμένεις μεγάλη ψυχραιμία από τον συνομιλητή. Υποχρεωτικά θα πέσει επίπεδο(α) για να "συνεννοηθούν".......

Σωστά?

Είδαμε τι ψυχραιμία έδειξε όταν του είπαν ότι στο 650 υπάρχει θέμα με την εφαρμογή του Fb από χρήστη του λειτουργικού και το επιβεβαίωσε και χρήστης του 650. Μπήκε να ρωτήσει έχοντας προαποφασίσει το τι θα αγοράσει (λες και θα έφτανε στην κατάντια του να αγοράσει ένα android :lol:) και με το που διάβασε κάτι που δεν του άρεσε άρχισε να ειρωνεύεται. Εγώ αυτό σχολίασα κυρίως, η μανούρα είχε γίνει πριν μπω εγώ.

ΥΓ. Βλέπουμε το επίπεδο που ξεχειλίζει στα συγκεκριμένα θέματα και σας το έριξα εγώ. Εδώ ο άλλος απειλούσε ότι θα μπλοκάρει τους γκρινιάρηδες! Έχασε η Βενετιά βελόνι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στον nexus δε βλεπω κάτι μεμπτό... Στους άλλους κρινετε ο καθένας ότι νομίζει. Μπαίνει το μέλος memorex και λέει:

 

Καλησπερα σας

 

 

 

Ψαχνω κινητο windows 10, ετσι ενα οικονομικο για τη μητερα μου..

 

 

 

Το 650 απ οσο ξερω, εχει τα 10 πανω.. Θελω απλα για χρηση λιγο φεισμπουκ, λιγο messenger , λιγο ιντερνετ και πολυ πασιεντζα :X :p

 

και αξιοπρεπεις φωτογραφιες.

 

 

 

Με απλα λογια, μου κανει ή οχι;;;

 

 

 

Ευχαριστω

 

Βλέπουμε και ρωτάει "μου κάνει ή όχι, πείτε μου". Και του απαντάει ο Panos, για μένα ΣΩΣΤΑ χωρίς ίχνος ειρωνείας!

 

Αν την ενδιαφερει το facebook και το messenger καλυτερα να αποφυγει το 650. Οι εφαρμογες αυτες ειναι κατω του μετριου ακομα και τωρα για συσκευες wm 10 με 1gb ram και λειπουν χαρακτηριστικα και ειναι παναργες - μη σταθερες.

 

Και μετά τι βλέπουμε; Έρχεται ο katsiletra (νομίζω έχει 950;;;) και εμμέσως πλην σαφώς την λέει στον Panoss, μιλάει ειρωνικά και λέει και πράγματα που δεν ειπώθηκαν! Katsiletra έχεις μετοχες στην MS, γιατί πιο οπαδική αντιμετώπιση εγώ δεν έχω συναντήσει εδώ.

 

Καλό είναι μόνο το messenger είναι λίγο βαρύ.

 

Απλώς μερικοί εδώ μέσα δεν έχουν τι να κάνουν και τρολάρουν σε όλα τα νήματα.

 

Και έπειτα το ρεσιτάλ ΑΥΤΟΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗΣ της σωστής επιλογής του παρελθόντος (άρα και του μέλλοντος), αλλά και ΕΙΡΩΝΕΙΑΣ από εκείνον που μπήκε και καλά να ΡΩΤΗΣΕΙ! Πάμε καθόλου καλά; Και χωρίς αυτό, τρολλαρετε και κάποιον που θα πει μια κουβέντα για να βοηθήσει, επειδή δεν είναι αυτά που θέλετε να ακούσετε;

 

Αν και ειμαστε εκτος θεματος, δε νομιζω οτι τρολαρουν ρε φιλε.. Απλως θελουν ενα κινητο 60πυρηνο, με καμερα 500 megapixel, 80 ram, ssd rom στα 15 terra, οθονη και χρωματα επιπεδου NASA μονιτορς, να πιανουν ραδιοφωνα Αμερικης και τηλεοραση Πακισταν απο το κινητο και wi-fi δεκτη που να πιανει το σημα του σπιτιου απο το ρουτερ των 4 mbit και να το μετατρεπει σε ταχυτητα 800 mbit.. Και ολα αυτα σε ενα κινητο που κοστιζει 200 €. Πανε, τα σκανε, ανοιγουν το κουτι στο σπιτι, τρωνε τη ξενερα που δεν εχει ολα τα παραπανω και κραζουν! Θυμαμαι οταν ηταν να παρω το 920, διαβαζα επι 2 μηνες κριτικες.. Με ειχε κυριευσει φοβος απιστευτος οταν πηγα να το παρω και ανοιγα το κουτο με τρεμαμενη καρδια.. Τελικα ηταν ενα καταπληκτικο τηλεφωνο που εκανε πολλα περισσοτερα απο αυτα που λεγανε καποιοι. Θα με ρωτησεις, αφου διαβαζες κριτικες-τερατα, γιατι πηγες και το πηρες;; Γιατι ευτυχως υπηρχαν και αρκετοι που ελεγαν οτι το κινητο ειναι αψογο και να μην ακουμε τους υπερβολικους που κραζουν και φυσικα οταν βγηκε ενας τυπος κι εγραψε "το κινητο ειναι αχρηστο γιατι δε μπορεις να ενσωματωσεις υποτιτλους στις σειρες και να τις δεις απο το κινητο"!! Καταλαβα εκει οτι τα κριτηρια του καθενος ειναι πολυ διαφορετικα, εως ακραια....

 

 

 

Απο κει και περα, ευχαριστω για τη βοηθεια και τους 2.. Θεωρω οτι για 120€ μια χαρα θα κανει τη δουλεια!

 

Εφόσον καλε μου άνθρωπε memorex το θεώρησες ότι σου κάνουν -και καλά έκανες-, ίσως δεν υπήρχε λόγος να ρωτήσεις, αφού στην ουσία είχες αποφασίσει. Δεν υπήρχε νόημα να γράψεις όλο αυτό το κατεβατό, για "αυτούς τους κάποιους που θέλουν κινητά NASA", και τα υπόλοιπα.

 

 

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Είδαμε τι ψυχραιμία έδειξε όταν του είπαν ότι στο 650 υπάρχει θέμα με την εφαρμογή του Fb από χρήστη του λειτουργικού και το επιβεβαίωσε και χρήστης του 650. Μπήκε να ρωτήσει έχοντας προαποφασίσει το τι θα αγοράσει (λες και θα έφτανε στην κατάντια του να αγοράσει ένα android :lol:) και με το που διάβασε κάτι που δεν του άρεσε άρχισε να ειρωνεύεται. Εγώ αυτό σχολίασα κυρίως, η μανούρα είχε γίνει πριν μπω εγώ.

ΥΓ. Βλέπουμε το επίπεδο που ξεχειλίζει στα συγκεκριμένα θέματα και σας το έριξα εγώ. Εδώ ο άλλος απειλούσε ότι θα μπλοκάρει τους γκρινιάρηδες! Έχασε η Βενετιά βελόνι. :lol:

 

Από την στιγμή που είσαι στα σχετικά νήματα για να γελάσεις (οπως δηλωσες) αντί για να βοηθήσεις (οπως θεωρώ πως είναι ο σκοπός του φορουμ) τότε καταλαβαίνεις πόσο άκυρος είσαι. Αυτό βέβαια πρέπει να το συνειδητοποιήσεις μόνος σου και όχι να στο λέω εγώ ή οποιοσδήποτε άλλος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο γράψανε παραπάνω αλλά εσύ τους έγραψες μην πω που. Δεν έχει σχέση το αν έτρεχαν στο 530 με το τι γίνεται στα 10άρια. Οι ίδιοι οι χρήστες των wp στο έγραψαν, όχι εγώ ή κάποιος άλλος. Αυτά.

 

Μα μας δουλεύεις ρε παλικάρι;; Μια χαρά διαφωνούσα κόσμια με τα άλλα παιδιά. Μπηκες και πετάχτηκες σα την, ναι αυτήν, για να με ειρωνευτείς και να με κοροϊδέψεις, με ατάκες του στιλ "δε ξερει ποιο κινητο έχει τα 10", "με κάνατε και γέλασα", "κερδισα 10 χρονια" κτλ κτλ, λες και σου έδωσα κάποιο δικαίωμα να με προσβάλεις. Ειτε είσαι κάτοχος wm, είτε όχι, δε νομιζω οτι έχεις δικαίωμα να με ειρωνεύεσαι.. Εγώ τον πρώτο που του την "είπα" (τον οποίον βέβαια ευχαρίστησα και στο τέλος), δεν τον ειρωνεύτηκα προσωπικά! Έθιξα ένα θέμα που επικρατεί γενικά σε αυτό το φόρουμ! Στο 920, θυμαμαι, το έπαιρναν το κινητο και μετά απο 10 μέρες, 1 μηνα, το πουλαγαν και εμπαιναν και έβριζαν στο νημα, επειδή δε μπορούσες να ενσωματώσεις υπότίτλους πάνω σε αρχείο βίντεο για να το δεις απο το κινητό (!!!). Νιώσε τώρα ρε φιλε! :!::!: Βγάλαν ενα κινητό άχρηστο, επειδή δε μπορείς να "καρφώσεις" ξεχωριστό αρχείο υποτίτλων πάνω σε βίντεο! Και πάω και παίρνω το 920 ρε φιλε και μένω (ναι, αυτό) με τις δυνατότητες του και το πόσο με βόλεψε!! Εχω καει στον χυλό (ακουγοντας τέρατα και τελικά να ειναι κινητάρα), οποτε φυσάω και το γιαούρτι!

 

Φίλε memorex το πρόβλημα με σένα είναι πως δε μιλάς σωστά. Ένα αυτό και δεύτερον αν ήσουν αποφασισμένος να αγοράσεις κάτι (είτε αυτό ειναι κινητό ή αυτοκίνητο) και μπήκες απλα για να αυτοεπιβεβαιωσεις την "σωστή" επιλογή σου, εγώ δε βλεπω κανένα λόγο να σπαταλάς εδώ τον χρόνο σου.

 

Κακώς λοιπόν ξενερώνεις με εκείνους που γράφουν κακα σχόλια.

 

Συμπέρανες οτι δε μιλάω σωστά, αλλά μάλλον εχεις σοβαρά θέματα επικοινωνίας. Γράφω :

 

Καλησπερα σας

Ψαχνω κινητο windows 10, ετσι ενα οικονομικο για τη μητερα μου..Το 650 απ οσο ξερω, εχει τα 10 πανω.. Θελω απλα για χρηση λιγο φεισμπουκ, λιγο messenger , λιγο ιντερνετ και πολυ πασιεντζα και αξιοπρεπεις φωτογραφιες. Με απλα λογια, μου κανει ή οχι;;;

Ευχαριστω

 

Που στον άνεμο ρε γιγαντα κατάλαβες οτι έχω προαποφασίσει να το πάρω και θέλω απλά να αυτόεπιβεβαιώσω την "σωστή" επιλογή μου;; Ρωτάω απλά ..... Ελληνικά! ΨΑΧΝΩ ΚΙΝΗΤΟ windows 10!! Έχω ξεχωρίσει μια επιλογή και ζήτησα μια άποψη!! Εγραψα πουθενά οτι αγόρασα κινητο wm 10 για να ψάχνω αυτοεπιβεβαίωση;; Ή οτι έχω αποφασίσει να αγοράσω;;;;;!!!! Ενα ναι ή ένα όχι ζήτησα και μάλιστα επιτηδες τονισα οτι ειναι για τη μητέρα μου, μεγάλη σε ηλικία, που δεν έχει απαιτήσεις απο εφαρμογές και τέτοια! Και ξεκινησε πολεμος, που ανάθεμα την ωρα και τη στιγμη που ρώτησα! Και όσον αφορά αυτό που λες για ξενέρωμα με τα κακά σχόλια, διάβασε πισω να δεις που 2-3 προτείνουν τις beta εκδόσεις, που ειναι λιγο καλύτερες και την κάνουν τη δουλειά τους.. Κανείς ομως που βγηκε να κράξει το κινητο δεν έκατσε να προτείνει τη λύση ή μια εναλλακτική! Μονο κουβέντες του στιλ "κακογραμμένο", "βαρύ", "προχειρο", "ασήκωτο" κτλ κτλ κτλ... Αυτό ρε φιλε, ειναι εμπάθεια!!! ΕΜΠΑΘΕΙΑ! Θέλει απλά να κράξει το κινητό.. Αυτού λοιπόν η γνώμη, δε λαμβάνεται καν στα υπόψη!

 

Αλλά όχι να λέμε λόγια του τύπου "η ζωη σας ειναι το κινητο" και να το παίζουμε "πνευματώδεις" σε εκείνους που το έχουν ψάξει λίγο παραπάνω.

 

Ειναι δεδομένο οτι κάποιοι το έχετε ψάξει λίγο παραπάνω απο μενα, ποτέ δεν είπα το αντίθετο, αλλά όταν μου λες (οχι εσυ... ο χ, ο ψ) οτι το κινητό είναι μάπα επειδη κάνει ...10 δευτερόλεπτα να ανοιξει το φεισμπουκ, για μενα ειναι μιζέρια! Ας κανει 20.. Θα δεις ποιος σου πατησε Like 10,20 δευτερόλεπτα αργότερα; So what???

 

Αν θέλετε να διαβάζετε μόνο καλά λόγια για το προϊόν που επιλέξατε

Δεν επιλέξαμε ακόμα. Ζητήσα την άποψή σας και διαβάζω μόνο αρνητικά!! Δηλαδή, σε κριτικές χρηστών απο δω κι απο κει στο διαδίκτυο που γράφουν και 5 καλές κουβέντες, εσείς δεν έχετε να μοιραστείτε ΚΑΜΙΑ;;;!!;!; ΜΑ ΚΑΜΙΑ;!!;! ΟΥΤΕ ΜΙΑ;; Εστω, ένας να πει "ναι ρε φιλε.. Έχει ωραίο χρώμα!", λέμε τώρα.. Τη πιο απλή βλακεία ρε παιδί μου.. Το πιο χαζό spec ξερω γω! Ή, "εχει ωραια οθονη"! Ουτε καν κατι τετοιο;! Πχ, ανέφερα και τις "αξιοπρεπείς φωτογραφίες" και κανεις δεν ειπε ένα "ναι ρε φιλε, έχει καλή κάμερα" ή να κράξει ρε παιδι μου παλι, να πει "αστο ρε φιλε, μαπα ειναι η κάμερα".. ΤΟ πιάνεις γιατι γινομαι "πνευματώδης";; Γιατι αδυνατώ να δεχτώ οτι θα απορρίψει κάποιος ένα κινητο επειδη κανει 10 δευτερόλεπτα, 15, 20 για να ανοιξει το φεισμπουκ! Αντε, εμεις οι -σχετικά- μικροί, μπορει να μας σκαλώνει (ειπα! εγώ πάω για το 950), ο 60αρης, ουτε που τον ενδιαφέρει! Και το πετάω απ' εξω απ'εξω, περιμενει 5 λεπτά να του ανοιξει το μοτζιλα στο λαπτοπ, λες να σκάσει για 20 δευτερόλεπτα στο κινητο για να ανοιξει το φεισμπουκ;;

 

Προφανώς και δε κατάλαβες το ύφος μου. Δε κατακρίνω κανέναν, είμαι απόλυτα ξεκάθαρος για τις δυνατότητες του τηλεφώνου. Αντίθετα, έχουμε δει πολλές φορές στο παρελθόν από πολλούς να ακυρώνουν το λειτουργικό και να θεωρούν κάποια windows phones απαράδεκτα smartphones επειδή δε λειτουργεί σωστά το Facebook. Συγγνώμη, αλλά δεν είναι μόνο το Facebook ο σκοπός ενός smartphone. Και εγώ το χρησιμοποιώ αλλά δεν είναι η Νο1 προτεραιότητά μου. Και εγώ τα παίρνω όταν μου κλείνει το *********** αλλά δε βγαίνω να πω τι άχρηστο που είναι το 650 γιατί μου κάνει άψογα όλες τις υπόλοιπες 20 δουλειές που χρειάζομαι, δε τις ακυρώνω αυτές ελέω FB...

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!! ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ!!! Αυτο ακριβώς θέλω να πω! "δεν είναι μόνο το Facebook ο σκοπός ενός smartphone." ΑΛΛΕΛΟΥΙΑ!

 

Δικό μου λάθος αν σε μπέρδεψα.

Αδερφέ, μην το συζητάς καθόλου. Το έκανες όσο πιο λιανά γινοταν και συγνώμη απο μερους μου αν σου έκανα μια χαζή ερώτηση, αλλά σκάλωσα και ήθελα να το ξεδιαλύνω! Ευχαριστώ και πάλι συγνώμη

Είδαμε τι ψυχραιμία έδειξε όταν του είπαν ότι στο 650 υπάρχει θέμα με την εφαρμογή του Fb από χρήστη του λειτουργικού και το επιβεβαίωσε και χρήστης του 650. Μπήκε να ρωτήσει έχοντας προαποφασίσει το τι θα αγοράσει (λες και θα έφτανε στην κατάντια του να αγοράσει ένα android :lol:) και με το που διάβασε κάτι που δεν του άρεσε άρχισε να ειρωνεύεται. Εγώ αυτό σχολίασα κυρίως, η μανούρα είχε γίνει πριν μπω εγώ.

 

Ρε φιλαράκι, εσυ και ο Dihnekis300 συνεχιζετε να κάνετε τους έξυπνους και δε καταλαβαινω το λόγο!.. Ή δεν εχετε καταλάβει Χριστό απο αυτά που γράφω ή αρνείστε να καταλάβετε! Αυτο που έγραψα στον panos9553, είναι οτι βγάζετε κινητά άχρηστα, επειδή δεν εχει καλό φεισμπουκ ή δε παίζει video mp4, ή δε παιζει ταινιες με υποτιτλους και λοιπές κουφές -κατά τη γνώμη μου- δικαιολογίες! Τα παιρνώ στο κρανιο, επειδη εκανε αυτο ακριβώς ο Πάνος! Εγραψε τα αρνητικά και μονον! Θετικά δεν εχει κανενα;; Αυτο το κανουν σε ολα τα νηματα οι περισσοτεροι! Εγραψα φεισμπουκ, μεσεντζερ, φωτογραφιες, πασιεντζα και σταθηκαμε μονο στο οτι ειναι "βαρυ το φεισμπουκ" και "προχειρο το μεσεντζερ".. Για τη καμερα, ουτε λόγος, για παιχνιδια και πασιέντζες, καμια συγκινηση! Οτι τότε και με το 920.. ΕΠαιρναν το κινητο, το δουλευαν 1 μηνα, δε τους βόλευε, το πουλαγαν και μετά ερχοντουσαν στο νημα κι έβριζαν και το κινητο ΚΑΙ αυτους που το ειχαν βολευτεί... Δηλαδή, 1 μηνα, ΜΙΣΟ ΚΑΛΟ, δε βρηκες στο τηλεφωνο αυτο;; Οχι ένα.. ΜΙΣΟ!!! Κανεις δεν ανέφερε ποτέ τιποτα για τα καλά.. Μονο για τα κακά!

Edited by Memorex
Διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Memorex εδώ και αρκετό καιρό όσοι γράφαμε κάτι θετικό πέφτανε να μας φάνε για τον λόγο αυτόν κάποιοι σταμάτησαν να γράφουν.

Τώρα το τηλέφωνο 650 για αυτό που το θες είναι πολύ καλό εγώ έχω το 640 και δεν μου λείπει τίποτα, Φυσικά δεν έχω φάτσα μπουκ κ.τ.λ.οπότε δεν μπορώ να πω για αυτά αλλά για όλες τις άλλες χρήσεις και ειδικά τις φωτογραφίες είναι μια χαρά αφού τα wp έχουν τις ζωντανές φωτογραφίες που βοηθούν αν δεν έχεις σταθερό χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πει κανείς ότι το 650 δεν είναι ένα τίμιο κινητό. Μια χαρά συσκευή είναι. Αυτό που λέμε ΟΛΟΙ είναι ότι για Facebook ΔΕΝ κάνει. Η εφαρμογή των 10 ,ακόμα και η BETA κλείνει συνεχώς και αν πας να διαβάσεις ένα άρθρο και γυρίσεις στο Facebook σε πετάει πάλι στην αρχή. Το messenger είναι λίγο καλύτερο αλλά δεν παύει να έχει προβλήματα και αυτο. Ρώτησε ο memorex κάτι συγκεκριμένο και οι κάτοχοι κινητών με 1gb ram του απαντησαμε. Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνετε; Μετά οι κάτοχοι των 950 γράφεται ότι δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στο Facebook. Έλα ντε όμως που στο 650 υπάρχει λόγω ram. Και τέλος memorex θα διαφωνήσω μαζί σου. Ρωτάς κάτι. Σου απαντάμε, και εσύ επειδή έχεις ευλογήσει τα γένια σου και δεν δέχεσαι την αλήθεια επειδή δεν σε συμφέρει αρχίζεις τις ειρωνείες απέναντι στους άλλους. Ας λήξει εδώ το θέμα διότι έχει κουράσει. Memorex διάβασες από όλους μας αν κάνει ή οχι το 650. Μπορείς να κρίνεις μόνος σου. Καλορίζικα εύχομαι και να τα χαρείς πραγματικά. Καλημέρα σε όλους! Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πει κανείς ότι το 650 δεν είναι ένα τίμιο κινητό. Μια χαρά συσκευή είναι. Αυτό που λέμε ΟΛΟΙ είναι ότι για Facebook ΔΕΝ κάνει. Η εφαρμογή των 10 ,ακόμα και η BETA κλείνει συνεχώς και αν πας να διαβάσεις ένα άρθρο και γυρίσεις στο Facebook σε πετάει πάλι στην αρχή. Το messenger είναι λίγο καλύτερο αλλά δεν παύει να έχει προβλήματα και αυτο. Ρώτησε ο memorex κάτι συγκεκριμένο και οι κάτοχοι κινητών με 1gb ram του απαντησαμε. Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνετε; Μετά οι κάτοχοι των 950 γράφεται ότι δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στο Facebook. Έλα ντε όμως που στο 650 υπάρχει λόγω ram. Και τέλος memorex θα διαφωνήσω μαζί σου. Ρωτάς κάτι. Σου απαντάμε, και εσύ επειδή έχεις ευλογήσει τα γένια σου και δεν δέχεσαι την αλήθεια επειδή δεν σε συμφέρει αρχίζεις τις ειρωνείες απέναντι στους άλλους. Ας λήξει εδώ το θέμα διότι έχει κουράσει. Memorex διάβασες από όλους μας αν κάνει ή οχι το 650. Μπορείς να κρίνεις μόνος σου. Καλορίζικα εύχομαι και να τα χαρείς πραγματικά. Καλημέρα σε όλους!

 

Ρε μεγαλε, δε με ενοχλησε η αληθεια κανενος. Εμαθα απο πολυ μικρος να αποδεχομαι την αληθεια, γιατι ετσι μου τα εφερε η ζωη.. Ρωτησα κατι πολυ απλο, το οποιο επιασαν ολοι απο τη χειροτερη ακρη του.. Δες το πρωτο μηνυμα που μου απανταει ο Πανος, ειναι σα να λεει "μη το παρεις γιατι το φεισμπουκ ειναι αργο και το μεσεντζερ προχειρο".. Θα μου πεις, "μα γι αυτα δε ρωτησες ρε φιλε;" ρωτησα ΚΑΙ γι αυτα. ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΑ!! Πιαστηκαν ολοι απ τα κακα του κινητου.. Μισοαδειο, μισογεματο που λεμε.. Και του την ειπα, οχι σε αυτον, γενικα μιλησα για συμπεριφορες και σε αλλα νηματα για τηλεφωνα, οπου βγαζουμε αχρηστο ενα κινητο επειδη δεν εχει καλο φεισμπουκ και μεσεντζερ, ή επειδη δεν εχει tapatalk, ή επειδη δεν εχει οθονη amoled, ή επειδη εχει 15 αντι 20 μεγκαπιξελ... Λες και αμα σε καλυπτει ας αλλα πραγματα το κινητο, θα το απορριψεις μονο και μονο επειδη δεν εχει οθονη amoled?? Ή επειδη δε δουλευει καλα το φεισμπουκ?? Ενταξει, ο καθενας εχει τα στανταρ του, δεκτο, αλλα το εγραψα ξεκαθαρα, επειδη το φοβηθηκα τι θα ακολουθησει "λιγο φεισμπουκ, λιγο μεσεντζερ".. Μιλησα και φωτογραφιες, γραφτηκαν ισα με 40 απαντησεις, κανεις δεν ειπε τιποτα για τη καμερα του... Αστο ρε φιλε....Ευχαριστω ολους οσους γραψατε μια καλη κουβεντα, οσους δε γραψατε καλη κουβεντα αλλα ειχατε το κινητο και απογοητευτηκατε, σας δικαιολογω.. Οσοι δεν το ειχατε ποτε και κραξατε,... :X:X:X

 

EDIT: Αυτο που λες για το φεισμπουκ και το αρθρο που οταν γυρισεις στο φεισμπουκ σε παει παλι στην αρχη.. Στο 920 που εχω εγω και το 530 που ςιχε η μανα μου, οχι απλα σε γυρναγε απο την αρχη, αλλα εκανε και μονο του refresh, και σου εδειχνε αλλα status , απ αυτα που εβλεπες πριν, αλλα δε με ενοχλησε ποτε! Ενταξει, τι να κανουμε, σε αυτη τη ζωη, κατι χανεις κατι κερδιζεις..

Edited by Memorex
Διορθωση
Link to comment
Share on other sites

Ρε μεγαλε, δε με ενοχλησε η αληθεια κανενος. Εμαθα απο πολυ μικρος να αποδεχομαι την αληθεια, γιατι ετσι μου τα εφερε η ζωη.. Ρωτησα κατι πολυ απλο, το οποιο επιασαν ολοι απο τη χειροτερη ακρη του.. Δες το πρωτο μηνυμα που μου απανταει ο Πανος, ειναι σα να λεει "μη το παρεις γιατι το φεισμπουκ ειναι αργο και το μεσεντζερ προχειρο".. Θα μου πεις, "μα γι αυτα δε ρωτησες ρε φιλε;" ρωτησα ΚΑΙ γι αυτα. ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΑ!! Πιαστηκαν ολοι απ τα κακα του κινητου.. Μισοαδειο, μισογεματο που λεμε.. Και του την ειπα, οχι σε αυτον, γενικα μιλησα για συμπεριφορες και σε αλλα νηματα για τηλεφωνα, οπου βγαζουμε αχρηστο ενα κινητο επειδη δεν εχει καλο φεισμπουκ και μεσεντζερ, ή επειδη δεν εχει tapatalk, ή επειδη δεν εχει οθονη amoled, ή επειδη εχει 15 αντι 20 μεγκαπιξελ... Λες και αμα σε καλυπτει ας αλλα πραγματα το κινητο, θα το απορριψεις μονο και μονο επειδη δεν εχει οθονη amoled?? Ή επειδη δε δουλευει καλα το φεισμπουκ?? Ενταξει, ο καθενας εχει τα στανταρ του, δεκτο, αλλα το εγραψα ξεκαθαρα, επειδη το φοβηθηκα τι θα ακολουθησει "λιγο φεισμπουκ, λιγο μεσεντζερ".. Μιλησα και φωτογραφιες, γραφτηκαν ισα με 40 απαντησεις, κανεις δεν ειπε τιποτα για τη καμερα του... Αστο ρε φιλε....Ευχαριστω ολους οσους γραψατε μια καλη κουβεντα, οσους δε γραψατε καλη κουβεντα αλλα ειχατε το κινητο και απογοητευτηκατε, σας δικαιολογω.. Οσοι δεν το ειχατε ποτε και κραξατε,... :X:X:X

 

Λοιπον..Πρωτα απο ολα ασχετα με το συγκεκριμενο κινητο, ρωτησες κατι και πηρες μια απαντηση απο εμενα. Δεν την σεβαστηκες στο ελαχιστο επειδη δεν σου αρεσε και κατευθειαν στο επομενο σου μηνυμα με <<ειρωνευτηκες>> εμεσα επειδη πιαστηκες απο ενα Απαραδεκτο Post.

Το τι κανεις στην ζωη σου, το τι εχεις μαθει και παθει ΔΕΝ σου δινει το δικαιωμα να προσβάλλεις τους αλλους λεγοντας οτι εχουν μιζερη ζωη και διαφορα αλλα. Και ουτε μας ενδιαφερει κιολας διοτι δεν εχει καμμια σχεση με το θεμα, κανω λαθος?

Αρα...πρωτα απο ολα μαθε να σεβεσαι τους υπολοιπους και μετα εδω ειμαστε να ανταλλαξουμε αποψεις για οτι θες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..Πρωτα απο ολα ασχετα με το συγκεκριμενο κινητο, ρωτησες κατι και πηρες μια απαντηση απο εμενα. Δεν την σεβαστηκες στο ελαχιστο επειδη δεν σου αρεσε και κατευθειαν στο επομενο σου μηνυμα με <<ειρωνευτηκες>> εμεσα επειδη πιαστηκες απο ενα Απαραδεκτο Post.

Το τι κανεις στην ζωη σου, το τι εχεις μαθει και παθει ΔΕΝ σου δινει το δικαιωμα να προσβάλλεις τους αλλους λεγοντας οτι εχουν μιζερη ζωη και διαφορα αλλα. Και ουτε μας ενδιαφερει κιολας διοτι δεν εχει καμμια σχεση με το θεμα, κανω λαθος?

Αρα...πρωτα απο ολα μαθε να σεβεσαι τους υπολοιπους και μετα εδω ειμαστε να ανταλλαξουμε αποψεις για οτι θες.

 

Μπορεις να εχεις τη διαθεση να τσακωνεσαι ολη μερα και να πιστευεις οτι θες για τον εαυτο σου.. Δικαιωμα σου.. Αλλα και παλι, μιση καλη κουβεντα, εστω τωρα την υστατη στιγμη, δεν εγραψες, αυτο εξηγει πολλα και ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του... Σε ευχαριστω παντως για το χρονο και για τις συμβουλες σου

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να εχεις τη διαθεση να τσακωνεσαι ολη μερα και να πιστευεις οτι θες για τον εαυτο σου.. Δικαιωμα σου.. Αλλα και παλι, μιση καλη κουβεντα, εστω τωρα την υστατη στιγμη, δεν εγραψες, αυτο εξηγει πολλα και ο καθενας βγαζει τα συμπερασματα του... Σε ευχαριστω παντως για το χρονο και για τις συμβουλες σου

 

Να σου γραψω τι ακριβως? Που απο την πρωτη σου απαντηση κιολας με ειρωνευτηκες, ετσι κουβεντιαζεις εσυ εκει εξω? Βρε εισαι καλος εσυ...

Link to comment
Share on other sites

Αν την ενδιαφερει το facebook και το messenger καλυτερα να αποφυγει το 650. Οι εφαρμογες αυτες ειναι κατω του μετριου ακομα και τωρα για συσκευες wm 10 με 1gb ram και λειπουν χαρακτηριστικα και ειναι παναργες - μη σταθερες.

Και μια συμπληρωση στο προηγουμενο ερωτημα σου. To facebook καθως και το messenger στα wm10 εχουν απαιτηση 2gb ram. Μπορεις να τις κατεβασεις και στο 650 αλλα αργουν αρκετα να ανοιξουν και lagaroun αρκετα. Επισης το messenger δεν εχει κλησεις-βιντεοκλησεις καθως και εχει να παρει updates απο περσι.

Για τα υπολοιπα που θελεις ειναι οκ η συσκευη...

Πάνο, χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης, διάβασε σε παρακαλώ τις δύο πρώτες απαντήσεις που έδωσες στον άνθρωπο. Για το θέμα του 650 έγραψες περίπου 100 λέξεις. Πες σε παρακαλώ πόσες από αυτές τις λέξεις αναφέρονται σε κάτι καλό που έχει το τηλέφωνο; Και μη μου πεις ότι ρώτησε μόνο για FB και Messenger. Το ίδιο συμβαίνει στο 99% των απαντήσεών σου. Αυτό αν καταλάβεις κάποια στιγμή, θα μπορέσεις να αντιληφθείς και εσύ το λόγο που πλέον οι περισσότεροι εκνευριζόμαστε με τον τρόπο που έχεις επιλέξει να συμμετέχεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης, διάβασε σε παρακαλώ τις δύο πρώτες απαντήσεις που έδωσες στον άνθρωπο. Για το θέμα του 650 έγραψες περίπου 100 λέξεις. Πες σε παρακαλώ πόσες από αυτές τις λέξεις αναφέρονται σε κάτι καλό που έχει το τηλέφωνο; Και μη μου πεις ότι ρώτησε μόνο για FB και Messenger. Το ίδιο συμβαίνει στο 99% των απαντήσεών σου. Αυτό αν καταλάβεις κάποια στιγμή, θα μπορέσεις να αντιληφθείς και εσύ το λόγο που πλέον οι περισσότεροι εκνευριζόμαστε με τον τρόπο που έχεις επιλέξει να συμμετέχεις.

 

Κατσε γιατι καπου εχει μπερδευτει το πραγμα..Αν δεν ειχες διαθεση αντιπαραθεσης δεν θα μιλουσες για Κασανδρες και διαφορα τετοια.

Παρακατω, Αν μπορεις να μου βρεις Οπουδηποτε και Οποτεδηποτε καπου οπου ειπα πως το 650 ειναι κακο τηλεφωνο, βρες μου μια σε παρακαλω, ισαι ισα ακριβως στο μηνυμα απο πανω ειπα ΟΛΑ τα αρνητικα του facebook-messenger διοτι ηταν ακριβως τα 2 Πρωτα που ρωτησε ο ενδιαφερομενος Αλλα και Για τα υπολοιπα που θελεις ειναι οκ η συσκευη. Ειπα Ξεκαθαρα οτι για τα υπολοιπα ειναι ΟΚ η συσκευη!!

Και δεν ειδα να διαφωνεις καπου σε οτι εγραψα ή να βρηκες κατι λαθος..σωστα?

Και για το ποιοι διαφωνουν-εκνευριζονται ή θυμωνουν το ξερουν καλυτερα οι αρμοδιοι..

Τελος, ξαναλεω ασχετα με το τι υποστηριζω εγω ή εσυ ή καποιος αλλος καλο θα ειναι να σταματησουν αυτου του ειδους οι προσβολες διοτι και στην τελικη εδωσες συνεχεια σε μια foul συμπεριφορα του ενδιαφερομενου. Αυτα τα ολιγα...

Link to comment
Share on other sites

Τι κάθομαι και ασχολούμαι...

 

Αυτή την απορία έχω κι εγώ. Αφού βλέπεις ότι δεν..............

Link to comment
Share on other sites

Τι κάθομαι και ασχολούμαι...

Αυτή την απορία έχω κι εγώ. Αφού βλέπεις ότι δεν..............

 

Αφηστε το ρε παιδια.. Δεν εχει νοημα.. Παντως ευχαριστω για την "υποστηριξη" γιατι για μια στιγμη νομιζα οτι ειμαι τρελος ή υπερβολικος..

Φιλε Πανο, ειπες οτι το κινητο ειναι οκ, αφου εγραψα για τις ακραιες θεσεις καποιων γενικοτερα, που κοιτανε μονο τα κακα.. Οπως και να χει, οταν πας να παρεις ενα κινητο και μπει σε ενα μαγαζι και σου πει ο πωλητης... "το κινητο ειναι ΟΚ", φανταζομαι δε θα αε επειθε και πολυ για τις καλες πτυχες ενος τηλεφωνου.. Ξαναλεω, δεν ηθελα να μου πεις σαλια και καλα λογακια για το κινητο για να μου χαιδεψεις τα αυτια, αφου ξερω οτι ολα τα κινητα εχουν και καλα και κακα.. Καλα εκανες και τονισες τα κακα, απλα θα επρεπε να αναφερεις και κανενα καλο.. Δε μπορει, κατι θα χει :happy: Να εισαι καλα και παλι...

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης, διάβασε σε παρακαλώ τις δύο πρώτες απαντήσεις που έδωσες στον άνθρωπο. Για το θέμα του 650 έγραψες περίπου 100 λέξεις. Πες σε παρακαλώ πόσες από αυτές τις λέξεις αναφέρονται σε κάτι καλό που έχει το τηλέφωνο; Και μη μου πεις ότι ρώτησε μόνο για FB και Messenger. Το ίδιο συμβαίνει στο 99% των απαντήσεών σου. Αυτό αν καταλάβεις κάποια στιγμή, θα μπορέσεις να αντιληφθείς και εσύ το λόγο που πλέον οι περισσότεροι εκνευριζόμαστε με τον τρόπο που έχεις επιλέξει να συμμετέχεις.

 

O Panos είπε κάτι που δεν ισχύει; Αυτή είναι η πραγματική αλήθεια όσο αφορά την σχέση του 650 με το facebook και ενημέρωσε τον memorex. Δεν βλέπω κάτι κακό στα λεγόμενα του. Εσείς δηλαδή πιστεύετε οτι θα λειτουργεί μια χαρά το facebook στο 650;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

O Panos είπε κάτι που δεν ισχύει; Αυτή είναι η πραγματική αλήθεια όσο αφορά την σχέση του 650 με το facebook και ενημέρωσε τον memorex. Δεν βλέπω κάτι κακό στα λεγόμενα του. Εσείς δηλαδή πιστεύετε οτι θα λειτουργεί μια χαρά το facebook στο 650;

Γιατί με βασανίζετε; Είπα ότι δε θα ασχοληθώ και πάλι αλλά... Έγραψα πουθενά ότι ο Πάνος είπε κάτι που δεν ισχύει; Έγραψα ότι ο άνθρωπος ρώτησε για το τηλέφωνο και τέσσερα πέντε πραγματάκια που το θέλει ως χρήση και ο Πάνος έγραψε ΜΟΝΟ για το κακό FB (που ισχύει) και το κακό Messenger (που δεν ισχύει φυσικά πλην της αργοπορίας της εκκίνησης). Για όλα τα άλλα, για όλες τις άλλες δυνατότητες του κινητού, κουβέντα. Έγραψε 5 λέξεις και αυτές σε δεύτερη φάση. Και αυτό κάνει σε μόνιμη βάση, γράφει μόνο για τα αρνητικά και κακώς κείμενα που είναι 3-4 και για τα άλλα 44 που είναι καλά δεν αναφέρεται πουθενά. Εδώ όλοι μα όλοι βγήκαν και έγραψαν πόσο καλό έγινε το λειτουργικό με το τελευταίο update, πόσο κοντά έχει έρθει με τις καλές εποχές των 8.1, επιτέλους μετά από τόσο καιρό. Σε προκαλώ να μου βρεις ένα, όχι δύο, ένα post του Πάνου που να αναφέρεται σε αυτό το γεγονός που είναι κοινά αποδεκτό από το σύνολο σχεδόν των χρηστών. Ούτε ένα... Μόλις όμως γίνει αναφορά σε κάτι κακό, τσουπ, εμφανίζεται. Και μόλις υπάρξει κανένα δυσμενές άρθρο, αμέσως να το αναπαράγει... Είμαστε στο ίδιο έργο θεατές κάθε φορά...

Link to comment
Share on other sites

ο Πάνος έγραψε ΜΟΝΟ για το κακό FB (που ισχύει) και το κακό Messenger (που δεν ισχύει φυσικά πλην της αργοπορίας της εκκίνησης). Για όλα τα άλλα, για όλες τις άλλες δυνατότητες του κινητού, κουβέντα. Έγραψε 5 λέξεις και αυτές σε δεύτερη φάση.

 

Ανδρέα, αυτή ειναι πραγματικότητα κι ας προσπαθούν κάποιοι να τα φέρουν αλλιώς ή να μας πείσουν οτι δε ξέρουμε τι διαβάζουμε.. Εν κατακλείδι, για να το τελειώνουμε, σας παρακαλώ, γιατί νιώθω άσχημα, έκανα ένα νήμα άνω κάτω, επειδή έθιξα ένα θέμα που γίνεται κατά κόρον σε αυτό το φόρουμ και ήλπιζα ο φτωχός, οτι κάποιοι θα έχουν αποδεχτεί την πραγματικότητα, αλλά μάταια.. Ρώτησα μια άποψη, ειπώθηκαν απο τον Πάνο μόνο τα πλην του κινητού, ενώ η ένστασή μου, ειναι οτι καλό θα ήταν να ακούγονται και τα συν!! Αυτό και τέλος!! Αν κάποιοι θέλουν να βλέπουν μόνο τα πλην, καλά κάνουν και δικαίωμά τους! Εμείς θα είμαστε εδώ να τονιζουμε και τα πλην και τα ΣΥΝ! ΤΕΛΟΣ! Ερχεται άνοιξη, καλοκαιρακι, ολο και κανενα ωραίο κ..λο θα δουμε σε καμια παραλία φέτος, ας πάρουμε ενα κινητο με καλή κάμερα, να τους φωτογραφίσουμε (εγώ παράγγειλα ήδη το 950 για μενα :cool::cool::D )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...