Jump to content

Microsoft Lumia 650


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανδρέα, αυτή ειναι πραγματικότητα κι ας προσπαθούν κάποιοι να τα φέρουν αλλιώς ή να μας πείσουν οτι δε ξέρουμε τι διαβάζουμε.. Εν κατακλείδι, για να το τελειώνουμε, σας παρακαλώ, γιατί νιώθω άσχημα, έκανα ένα νήμα άνω κάτω, επειδή έθιξα ένα θέμα που γίνεται κατά κόρον σε αυτό το φόρουμ και ήλπιζα ο φτωχός, οτι κάποιοι θα έχουν αποδεχτεί την πραγματικότητα, αλλά μάταια.. Ρώτησα μια άποψη, ειπώθηκαν απο τον Πάνο μόνο τα πλην του κινητού, ενώ η ένστασή μου, ειναι οτι καλό θα ήταν να ακούγονται και τα συν!! Αυτό και τέλος!! Αν κάποιοι θέλουν να βλέπουν μόνο τα πλην, καλά κάνουν και δικαίωμά τους! Εμείς θα είμαστε εδώ να τονιζουμε και τα πλην και τα ΣΥΝ! ΤΕΛΟΣ! Ερχεται άνοιξη, καλοκαιρακι, ολο και κανενα ωραίο κ..λο θα δουμε σε καμια παραλία φέτος, ας πάρουμε ενα κινητο με καλή κάμερα, να τους φωτογραφίσουμε (εγώ παράγγειλα ήδη το 950 για μενα :cool::cool::D )

Τα 650 τα πήρες κιόλας;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 761
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα 650 τα πήρες κιόλας;

 

Οχι βεβαια... Κατσε, περιμενω να διαβασω κανενα αφορισμο ακομα για να το μετανιωσω και να στραφω αλλου :p:p:p:p:p:X:X:X:X:X

 

EDIT:

 

Εντάξει, μάγκες, τα πήρα τα τηλέφωνα.. Αφού έβαλα κάτω τους γέρους και τους εξήγησα οτι θα αργεί 10 ολόκληρα δευτερόλεπτα να ανοιξει το φεισμπουκ και με κοίταξαν λες και τους ειπα οτι το 2018 θα βγουμε απο τη κρίση και ταυτόχρονα θα παρει ο ΠΑΟ πρωτάθλημα, τα παραγγειλα και είναι στα χέρια μας.

 

Εκανα τα update τους και ξενέρωσα που χάθηκε αυτό το Skype Βιντεο, μου φάνηκε φοβερά χρηστικό στις λίγες ώρες που το δούλεψα μέχρι να του κάνω την αναβάθμιση.

Απο κει και πέρα, λειτουργει πολύ απαλά και απροβλημάτιστα. Θα σας ενημερώσω αν σκάσει κατι στη πορεία.

Edited by Memorex
Ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα στο φόρουμ, εδώ και 10 μήνες χρήσης του τηλεφώνου έχω παρατηρήσει μια δυσκολία στην πλοήγηση των χαρτών χωρίς δεδομένα. Σκέφτομαι να πάω σε 640 lte /μιας και διαβάζω καλύτερη απόκριση του gps ακόμη και χωρίς σύνδεση. Κατά τα αλλα ειμαι υπέρ ευχαριστημένος απο την συσκευή. Ακούω την γνώμη σας;
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ, εδώ και 10 μήνες χρήσης του τηλεφώνου έχω παρατηρήσει μια δυσκολία στην πλοήγηση των χαρτών χωρίς δεδομένα. Σκέφτομαι να πάω σε 640 lte /μιας και διαβάζω καλύτερη απόκριση του gps ακόμη και χωρίς σύνδεση. Κατά τα αλλα ειμαι υπέρ ευχαριστημένος απο την συσκευή. Ακούω την γνώμη σας;

 

Όχι από μένα. Ή μένεις με το 650 ή πας στο 950 που είναι σε σούπερ τιμή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάντως που πήγα να πλύνω το αυτοκινητο δοκίμασα να βάλω την πλοήγηση με σύνδεση δεδομένων και πήγαινε μια χαρά. Έχω 1.5gb το μήνα δωρεάν δεδομένα. Μικρό το κακό αλλα βλέπω ότι στης γυναίκας το 640 xl ανταποκρίνεται καλυτερα ακόμη και χωρις χωρίς δεδομένα το gps. Για 950 δεν έχω την δυνατοτητα να δώσω παραπάνω χρήματα. Βεβαια ημουνα πάντα φίλος της μεσαιας κατηγορίας, 525, 730 και 650 τώρα.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

. Έχω 1.5gb το μήνα δωρεάν δεδομένα. Μικρό το κακό αλλα βλέπω ότι στης γυναίκας το 640 xl ανταποκρίνεται καλυτερα ακόμη και χωρις χωρίς δεδομένα το gps. .

 

εγω εχω δωρεαν 300 μβ (το φτηνοτερο πακετο της γουιντ)...ξερεις τι καταναλωση εχει για να συνδεθει ?...

φανταζομαι μετα την συνδεση πασ δορυφορικα μονο και κλεινεισ τα data. Ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 1 με 2 mb σε κάθε πλοήγηση. Μπορείς βέβαια με το που βρει την θέση σου και ξεκινήσεις την πλοήγηση να τα κλείσεις και να αφήσεις μόνο το gps. Επίσης μπορείς να δεις την κατανάλωση σου από τις ρυθμίσεις, χρήση δεδομένων και να δεις πόσα mb σου τρώνε οι χάρτες και γενικά κάθε εφαρμογή.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

ναι μια χαρα είναι 1-2 μβ για 4-5 φορες το μηνα. Υπαρχουν μηνες (οι πιο πολλοι) που εχω 0 καταναλωση οποτε βγαινω ανετα / ευχαριστω για ενημερωση
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάντως που πήγα να πλύνω το αυτοκινητο δοκίμασα να βάλω την πλοήγηση με σύνδεση δεδομένων και πήγαινε μια χαρά. Έχω 1.5gb το μήνα δωρεάν δεδομένα. Μικρό το κακό αλλα βλέπω ότι στης γυναίκας το 640 xl ανταποκρίνεται καλυτερα ακόμη και χωρις χωρίς δεδομένα το gps. Για 950 δεν έχω την δυνατοτητα να δώσω παραπάνω χρήματα. Βεβαια ημουνα πάντα φίλος της μεσαιας κατηγορίας, 525, 730 και 650 τώρα.

 

Στα 150€ βρίσκεις άριστα μεταχειρισμένα. Πουλας κανένα 70αρι το δικό σου οπότε νομίζω πως δεν είναι ανέφικτο (χωρις να ξέρω τα οικονομικά σου βεβαιως)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ξαφνικά εκέι που μιλάω στο τηλέφωνο, μόλις το κλένω σβήνει η οθόνη και το τηλ είναι νεκρό. Επανέρχεται μόνο με πάτημα power + vol down κάνοντας επανεκίνηση. Μου το χει κάνει άλλη μια φορα μέτά την τελευταία ενηέρωση και έχοντας κάνει hard reset μετά το update. το χει παρατηρήσει κπς άλλος? είναι θέμα συσκευής ή έχει να κάνει με την ενημερωση?
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά εκέι που μιλάω στο τηλέφωνο, μόλις το κλένω σβήνει η οθόνη και το τηλ είναι νεκρό. Επανέρχεται μόνο με πάτημα power + vol down κάνοντας επανεκίνηση. Μου το χει κάνει άλλη μια φορα μέτά την τελευταία ενηέρωση και έχοντας κάνει hard reset μετά το update. το χει παρατηρήσει κπς άλλος? είναι θέμα συσκευής ή έχει να κάνει με την ενημερωση?

 

Το έχω πάθει και εγώ 3 φορές μετά την αναβάθμιση της cu και έχω κάνει και hard reset ,όχι όταν τερματιζω την κλήση αλλά σε τυχαιες ενέργειες. Είναι μαύρη η οθόνη σαν να είναι νεκρό και δεν κάνει τίποτα ότι και αν πατήσεις. Τις δυο πρώτες φορές έβγαλα την μπαταρία και επανήλθε και την τρίτη φορά "ξύπνησε" μόνο του μετά από 3'.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει και εγώ 3 φορές μετά την αναβάθμιση της cu και έχω κάνει και hard reset ,όχι όταν τερματιζω την κλήση αλλά σε τυχαιες ενέργειες. Είναι μαύρη η οθόνη σαν να είναι νεκρό και δεν κάνει τίποτα ότι και αν πατήσεις. Τις δυο πρώτες φορές έβγαλα την μπαταρία και επανήλθε και την τρίτη φορά "ξύπνησε" μόνο του μετά από 3'.

 

Άρα να περιμένουμε κάτι καλύτερο με επερχόμενες αναβαθμίσεις και ας ελπίσουμε να διορθωθεί το πρόβλημα, έστω και αν εμφανίζεται με ελάχιστη συχνότητα.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εδώ και 2 ημέρες δεν μπορώ να στείλω μηνύματα, ενώ όταν μουσ τέλνουν τα λαμβάνω μόνο μετά από επανεκίνηση

Έκανα την τελευταία αναβάθμιση Πέμπτη ή Παρασκευή και το πρόβλημα εμφανίστηκε Δευτέρα πρωί

υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 ημέρες δεν μπορώ να στείλω μηνύματα, ενώ όταν μουσ τέλνουν τα λαμβάνω μόνο μετά από επανεκίνηση

Έκανα την τελευταία αναβάθμιση Πέμπτη ή Παρασκευή και το πρόβλημα εμφανίστηκε Δευτέρα πρωί

υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?

 

Οι ρυθμίσεις των μηνυμάτων είναι εντάξει? ( Ρυθμίσεις ---- σύστημα ---- μηνύματα) Επίσης έλεγξε μήπως έχεις κπ πρόβλημα με τον πάροχο. Κάλεσε και στην τεχν υποστήριξη της εταιρείας του παρόχου και ανέφερε το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

Έχεις 2 σιμ ή το απλό? τσέκαρε κι αυτό με την λειτουργία των 2 καρτών αν έχεις το δίκαρτο.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Έχω το απλό 650. Συνέκρινα τις ρυθμίσεις μηνυμάτων με ενός συναδέλφου και είναι ίδιες. Μίλησα με Wind και η σύνδεση δεν έχει πρόβλημα. Σήμερα έβαλα την sim σε άλλη συσκευή και έστειλε κανονικά. Το πρόβλημα δεν εμφανίστηκε αμέσως μετά την αναβάθμιση και δεν ξέρω αν συνδέεται
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το πήρα και εγώ σήμερα (για εφεδρικό).

Έχω εντυπωσιαστεί με την εμφάνιση, την ποιότητα κατασκευής, το ελάχιστο βάρος - πάχος και την οθόνη.

 

Γενικώς αποπνέει έναν premium αέρα και αίσθηση, τόσο που μου έρχεται να βροντήξω το 950XL στον τοίχο :lol:

Το στήνω και επανέρχομαι με εντυπώσεις απο εμπειρία χρήσης.

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ σήμερα (για εφεδρικό).

Έχω εντυπωσιαστεί με την εμφάνιση, την ποιότητα κατασκευής, το ελάχιστο βάρος - πάχος και την οθόνη.

 

Γενικώς αποπνέει έναν premium αέρα και αίσθηση, τόσο που μου έρχεται να βροντήξω το 950XL στον τοίχο :lol:

Το στήνω και επανέρχομαι με εντυπώσεις απο εμπειρία χρήσης.

Μεγειες! Πάντως το δικαρτο δεν υπάρχει κάπου για αγορά!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το στήνω και επανέρχομαι με εντυπώσεις απο εμπειρία χρήσης.

 

Καλή υπομονή!

Θυμάμαι, ότι μέχρι να κατέβουν οι αναβαθμίσεις (ΛΣ & εφαρμογών, αν τις κάνεις όλες) ήθελε μια ολόκληρη ημέρα...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλή υπομονή!

Θυμάμαι, ότι μέχρι να κατέβουν οι αναβαθμίσεις (ΛΣ & εφαρμογών, αν τις κάνεις όλες) ήθελε μια ολόκληρη ημέρα...

 

Έτσι φαίνεται...έχω φάει ήδη μισή μέρα και ακόμα κατεβάζει/εγκαθιστά...

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα όργανα. ..:)

Μετά από την τελευταία αναβάθμιση δεν έχω πλέον glance screen :(:(

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα όργανα. ..:)

Μετά από την τελευταία αναβάθμιση δεν έχω πλέον glance screen :(:(

Μήπως σου έφυγε κάποια ρύθμιση στη glance;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε το μυστήριο :)

 

Για κάποιον ανεξήγητο λόγο ήταν ενεργοποιημένη η εξοικονόμηση μπαταρίας όταν πέσει στο 95% :lol:

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους φίλους.

 

Θέλω την γνώμη σας αν και θεωρώ ότι έχει απαντηθεί παλαιότερα (απλά καλό είναι να κάνουμε ένα review) σχετικά με τις επανεκκινήσεις αραιής συχνότητας (1 τον μήνα περίπου από τον Απρίλιο και μετά) της συγκεκριμένης και λογικά και άλλων συσκευών Lumia που τρέχουν την τελευταία έκδοση του λειτουργικού. Είναι καθαρά θέμα λειτουργικού ή παίζει κάτι με την συσκευή? Κατά τα άλλα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από την λειτουργία της συσκευής μετά από 1 χρόνο χρήσης.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία φαστ δεν έχω πρόβλημα. Στα άλλα κινητά έχω θέμα επανεκκίνησης στην τελευταία επίσημη, πιστεύω στην επόμενη έκδοση να στρώσει.
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 1 εβδομάδα χρήσης, μπορώ να πω με βεβαιότητα οτι το τηλέφωνο δεν παίζεται, ειδικά για 70-80Ε δεν υπάρχει..

 

Αν το ίδιο τηλέφωνο έβγαινε με κάποιο SoC της σειράς 6 (όνειρο απατηλό ο 660), καλύτερη κύρια κάμερα και ασύρματη φόρτιση θα ήταν για τα προσωπικά μου γούστα το τέλειο.

 

Ακόμα και έτσι πάντως το καταευχαριστιέμαι, σε πολλά σημεία περισσότερο και απο το 950 XL που έχω για κύρια συσκευή.

Edited by Redragon7

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...